Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rusijos ir Baltarusijos pratybos "Zapad-2017"

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • #16
  Per google maps matos baltarusiu poligonas netoli varviskes. 2016 metais treniravos kaip permest kariuomene per nemuna prie pat lietuvos. https://www.youtube.com/watch?v=KCRXVanO49Q
  Last edited by Luty; 29 May 2017, 03:01. Reason: more info

  Komentuoti


  • #17
   Rusijai – NATO klausimai dėl „Zapad“ pratybų Lietuvos pašonėje

   http://klaipeda.diena.lt/naujienos/l...asoneje-820129

   Komentuoti


   • #18
    Artėjančios Rusijos pratybos „Zapad“: grėsmę kelia ne tik scenarijus ir įspūdingi skaičiai


    Apie 100 tūkst. karių, agresyvus, prieš Baltijos šalis nukreiptas scenarijus, galimos provokacijos – šios priežastys įvardijamos kaip labiausiai keliančios nerimą per rugsėjį vyksiančias Rusijos ir Baltarusijos karines pratybas „Zapad“. Aljansas skelbia apie papildomus pasiruošimus, ramina savo nares. Tačiau be oficialių būgštavimų nerimaujama ir dėl kitų priežasčių.
    Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/medij....d?id=75407327

    Komentuoti


    • #19
     Apie "Zapad-2017" tikrą ar tariamą grėsmę ir kam ši keliama isterija naudinga:

     Поротников: Истерия вокруг учений "Запад-2017" искусственно разжигается Россией

     Ir apie mus parašyta:

     Еврорадио: Кажется, за последнее время Минск сумел показать, что ведёт независимую от Кремля политику.

     Андрей Поротников: Это очень неубедительно для многих людей на Западе. К примеру, в Польше. А есть ещё и наши литовские соседи, которые прикладывают неимоверные усилия, чтобы продемонстрировать, что Беларусь полностью зависима от России, что она несамостоятельна, и при определённых обстоятельствах может представлять угрозу для соседей. Они на это бросили весь свой дипломатический и информационный ресурс. Причин для этого у Литвы несколько, но обращу внимание на экономическую. Изоляция Беларуси от Запада означает, что она будет изолирована и от транспортных и логистических проектов, планируемых к реализации в регионе Восточной Европы на деньги ЕС. К примеру, эти проекты предусматривают связь между портами Украины и портами на Балтийском побережье Польши. Если эти транспортные каналы пойдут через Беларусь, то весь белорусский транзит будет переориентирован из портов Литвы на польские порты. Именно транзит даёт 9% валового внутреннего продукта Литвы, и большая часть этого транзита ― белорусская.
     Kiek teisybės šituose teiginiuose - sunku pasakyt, bet akivaizdu, kad mūsų propaganda dėl tų "Zapad-2017" pratybų akivaizdžiai perlenkia lazdą. Ir anot pono Porotnikovo mūsų ir Rusijos interesai šiuo atveju sutampa:

     Еврорадио: Тем не менее, довольно трудно представить, что Россия "купила", к примеру, министра обороны одной из соседних стран, чтобы он высказывал опасения по поводу этих учений.

     Андрей Поротников: Это совпадение интересов ряда игроков. Нужно понимать, что помимо публичных заявлений министров, есть ещё непубличная деятельность лоббистских структур, которые получают выгоду от сегодняшнего кризиса безопасности в регионе. Прежде всего я имею в виду генералитет, которому нужен жупел внешней угрозы, чтобы выбивать дополнительные деньги из бюджетов. И военно-промышленный комплекс, который готов эти деньги освоить.
     Kartais sveika susipažint ir su kitokia nuomone. .

     Komentuoti


     • #20
      Prieš karines pratybas „Zapad 2017“ – tiltas agresoriaus link

      http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/l...-link-1574389/

      Komentuoti


      • #21
       Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą
       Prieš karines pratybas „Zapad 2017“ – tiltas agresoriaus link

       http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/l...-link-1574389/
       Iš pradžių truputis informacijos apie Baltąją Ančią:

       Baltoji Ančia teka Lazdijų rajone, Nemuno kairysis intakas
       Upės ilgis 60 km, baseino plotas 791 km². Prasideda 4 km į vakarus nuo Seirijų, prie plento į Lazdijus. Teka į pietus per Vernijo, Ančios ežerus. Nuo Kapčiamiesčio pasuka į pietryčius. Įteka į Nemuną 466 km nuo jo žiočių, aukščiau Simoniškės. Vagos plotis aukštupyje 8-12 m, žemupyje 15-20 m. Vidutinis gylis 0,8-1,5 m. Vidutinis nuolydis 94 cm/km. Slėnis vid. 300-500 m pločio; šlaitų aukštis iki Guronių 10-15 m, žemiau 15-20 m. Nuotėkį reguliuoja ežerai, todėl plaukimui vandens pakanka visus metus. Plaukimui vandens gali trūkti tik paskutiniuose 4 km, neveikiant Baltosios Ančios HE. Pavasario potvynių aukštis svyruoja apie 1 m. Srovės greitis 0,3-0,5 m/s. Debitas žiotyse: maksimalus 20 m³/s, vidutinis 5 m³/s, minimalus 1,7 m³/s. Vandens kelionė šia upe tinka pradedantiesiems vandens turistams. Rekomenduojamos plaukimo priemonės - baidarės, kajakai, kanojos. Maršrutas labai gražus ir vaizdingas.
       Akreipkit dėmesį į vidutinį gylį ir į teiginį apie galimą vandens trūkumą paskutinius 4 km, t.y. kaip tik ten, kur pastatytas tiltas.
       Dabar pažiūrime kaip atrodo Baltoji Ančia ties Svetijansko tiltu (kaip suprantu video matosi dar senasis tiltas):


       Plati ir gili upė, ania?
       Ir paskutinis dalykas - tankas T-72 be jokio pasiruošimo ima 1,2 m gylio brastą, su pasiruošimu - 1,8 m gylio brastą.
       Išvada - triukšmą galima būtų kelti tik dėl galimai nepagrįsto lėšų eikvojimo (na gal tokioj glūdumoj naujas tiltas ir nėra baisiai reikalingas), bet tikrai ne dėl tariamos pagalbos potencialiam agresoriui - tas agresorius, jei panorės, forsuos Baltąją Ančią greitai ir sėkmingai tiek be tilto, tiek su tiltu... Gal kiek utriruoju - be abejo upelio slėnio šlaitai gali būti pakankamai statūs, upelio dugnas ir krantai klampūs, o visa tai galėtų apsunkint priešininko judėjimą, bet labai rimta kliūtimi Baltosios Ančios tikrai nepavadinčiau. Greičiausiai forsavimas atrodytų panašiai:


       Na bet mūsų žiniasklaidai paniką skleist - šventas reikalas.

       P.S. Pagrindinis dalykas, kurį būsiu pražiopsojęs - tiltas tai Lietuvos teritorijoje, pastatytas praktiškai lygiagrečiai Nemunui, kuriuo eina valstybinė siena su Baltarusija. Klausimas - kam agresoriui forsuot Nemuną iki Baltosios Ančios žiočių, kai tą galima padaryti už Baltosios Ančios žiočių, o dar geriau per Nemuną persikelt Baltarusijos teritorijoje (Gardine), o pulti per sausumos sieną, einančią nuo Varviškės kaimo į vakarus?
       Last edited by Danas; 21 August 2017, 16:15.

       Komentuoti


       • #22
        Krašto apsaugos ir vidaus reikalų ministrai aptarė institucijų bendradarbiavimą per „Zapad“

        Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...apad-56-843082

        Komentuoti


        • #23
         Na va, kiti jau irgi pastebi, kad sukeltas triukšmas dėl tilto per Baltąją Ančią - marazmas:

         Konservatorių vaizduotę įaudrino prie Baltarusijos sienos pastatytas tiltas, kurį naudoja Lietuvos pasieniečiai
         http://www.15min.lt, 2017.08.24

         Du Seimo konservatoriai ketvirtadienį pakėlė triukšmą dėl Baltarusijos pasienyje pastatyto tilto per Baltosios Ančios upę – esą prieš karines pratybas „Zapad 2017“ statyti tokį tiltą lygu kenkti šaliai. Konservatoriai baiminasi, kad šį tiltą gali panaudoti Lietuvai priešiškos kariuomenės, pradėjusios puolimą. Tačiau tai glumina pasienio pareigūnus, kurie ne vienerius metus prašė toje vietoje atstatyti tiltą, kuris būtinas pasieniečių patruliavimui. Be to, šis tiltas – ne į Baltarusiją, o Lietuvos teritorijoje.

         Naujasis tiltas per Baltąją Ančią


         Tilto vieta (siena eina Nemunu).
         Last edited by Danas; 24 August 2017, 17:09.

         Komentuoti


         • #24
          Ministras: dėl pratybų „Zapad“ Baltarusija atviresnė nei Rusija

          http://klaipeda.diena.lt/naujienos/l...-rusija-826297

          Komentuoti


          • #25           „Zapad“ pratybas prižiūrės JAV strateginiai bombonešiai


           Kaip praneša CNN, Rusijai ruošiantis „Zapad 2017“ pratyboms, JAV siunčia į Europą tris strateginius bombonešius, kurie taip pat dalyvaus tarptautiniuose karo aviacijos manevruose.           JAV į Europą siunčia du B-1 ir vieną B-52 bombonešius, kurie šiandien atvyko į Jungtinę Karalystę. Šie lėktuvai dalyvaus kasmetiniuose aviacijos karo žaidimuose, kurių laikas sutampa su „Zapad 2017“ pratybomis. JAV bombonešiai nusileido Ferfordo Karališkųjų oro pajėgų bazėje Gločesteršyre. Šie lėktuvai dalyvaus mokymuose virš Slovakijos ir Lenkijos, o vėliau – pratybose „Ample Strike“ Čekijoje. Iš viso rugpjūčio 28 – rugsėjo 1 dienomis vyksiančiuose mokymuose dalyvaus daugiau nei 30 karo lėktuvų, sraigtasparnių ir bepiločių skraidyklių iš aštuonių valstybių. „Pratybose bus koncentruojamasi ties sausumos ir oro pajėgų savitarpio parama bei NATO ir aljansui nepriklausančių partnerių pajėgų veiksmų koordinacija“, – teigiama JAV vadavietės Europoje pranešime. Pasak CNN, neoficialūs šaltiniai teigia, kad šiomis pratybomis Rusijai bandoma parodyti, kad aljansas nepraleidžia nemačiomis didelio masto mokymų Kaliningrade ir Baltarusijoje.
           Kaip CNN sakė „Chatham House“ analitikas Keiras Gilesas, pastarosios Rusijos pratybos kelia daug nerimo NATO, nes jose repetuojamas įsiveržimas į kaimynines šalis. Kas 4 metus vykstantys mokymai „Zapad“ jau spėjo apaugti mitais, kurie pasak Keiro Gileso nėra patvirtinti nepaneigiamais faktais, tačiau dėl to kelia nemažiau nerimo. Pavyzdžiui, manoma, kad 2009 metų scenarijuje buvo numatomas branduolinis smūgis Varšuvai. Sprendimas siųsti bombonešius į mokymus Europoje, pasak CNN, sutampa su Donaldo Trumpo sprendimu leisti teikti Ukrainai pagalbą ginklais. Birželį JAV jau siuntė B-52 bombonešius ir 800 oro pajėgų karių į įvairius mokymus Europoje. Ilgo nuotolio bombonešiai dalyvavo pratybos Baltijos jūroje, Arktikoje ir su Rusija besiribojančiose NATO šalyse. B-52 – vienas seniausių JAV oro pajėgose tarnaujančių lėktuvų, skaičiuojantis tarnyba nuo šeštojo dešimtmečio. Tuo metu B-52 paskirtis buvo suduoti smūgį SSRS teritorijos gilumoje branduolinio karo atveju. Nuo šaltojo karo laikų šis bombonešis buvo ne kartą modifikuotas – apginkluotas aukšto tikslumo raketomis, aprūpintas pažangia elektronine įranga ir moderniais sensoriais. B-52 gali gabenti daugiau nei 30 tūkstančių kilogramų bombų. Daugiafunkcinis viršgarsinis B-1 šiuo metu laikomas pagrindiniu JAV ilgojo nuotolio bombonešiu, galinčiu gabenti neprilygstamus kiekius įprastinių sprogmenų, tačiau branduolinių užtaisų šie lėktuvai jau nebeturi.

           Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Pasaulis/-...onesiai/249195
           © Lietuvos žinios

           Komentuoti


           • #26
            Atskleistas pratybų „Zapad“ scenarijus: Lietuvai teko agresorės vaidmuo keistu pavadinimu            Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/medij....d?id=75613735

            Komentuoti


            • #27
             Ar Kaunas pasiruošęs pavojui?

             http://kauno.diena.lt/naujienos/kaun...s-zapad-826684

             Komentuoti


             • #28
              Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą
              Kaip turėtų elgtis kauniečiai?
              Turėtų suptis į baltas paklodes ir lėtai šliaužti kapinių link.
              -Kodėl lėtai?
              -Kad nekeltų panikos.
              Last edited by Danas; 30 August 2017, 15:08.

              Komentuoti


              • #29
               Rusai Kaliningrade kviecia ir tuos kurie netarnave kariuomeneje.

               В Калининградской области уже как минимум неделю проходит регистрация военнослужащих запаса для участия в военных сборах. Повестки массово рассылаются сотрудникам муниципальных предприятий Калининграда и в районы области. Как стало известно «Новому Калининграду», жителей региона, призванных на сборы, собираются задействовать в учениях «Запад-2017». Причем повестка может прийти даже тому, кто никогда не служил в армии. Сами военные отказывается как-либо комментировать ситуацию, а граждане, получившие повестки, утверждают, что им приходится давать подписку о «неразглашении секретной информации».

               Komentuoti


               • #30
                Вице-министр обороны Польши об учениях «Запад»: Полякам нечего опасаться

                http://radiopolsha.pl/6/249/Artykul/322891

                Komentuoti

                Vykdoma...
                X