Announcement

Collapse
No announcement yet.

Geopolitika

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • #46


  Vokietijos saulėlydis Europoje: ar Rytų europiečiai atleis vokiečiams ir prancūzams?

  „Ostpolitik“ dabar yra „Lostpolitik“. Daugelį metų Vokietija buvo neginčijama bloko lyderė bloke, tai yra Europos Sąjungoje. Berlynas buvo Vidurio ir Rytų Europos tautų balsas ir raumenys, vieta kur jie ieškojo globos, patarimų ir kartais aiškių nurodymų, rašo Politico.
  | Visą straipsnį galite rasti: https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/...C1VUWxCLVIkR2I

  Komentuoti


  • #47


   Pirmasis žingsnis žengtas: EK rekomenduoja Ukrainai suteikti ES kandidatės statusą

   Europos Komisija (EK) penktadienį apteikė teigiamą išvadą dėl šalies kandidatės statuso Ukrainai.

   Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/worl...kZg7eXITfGgkfE

   Komentuoti


   • #48


    Bradley Woodworth. Putinas mato Baltijos šalis kaip kolonijas, kurios išlikti šansų neturi    Šių metų vasario 24 d., tą dieną, kai prasidėjo Rusijos karas prieš Ukrainą, karine uniforma vilkintis J. Fiodorovas internete paskelbė interviu, kuriame sakė, „kad nepriklausomai nuo to, kokie žodžiai būtų vartojami, dangstant teritorijų atplėšimą nuo mūsų tėvynės – apsisprendimo teisė ar respublikų nepriklausomybė – nė viena jų oficialiai nepasitraukė iš SSRS, o tai daug ką pasako – nėra, pavyzdžiui, nė vieno dokumento apie Ukrainos išstojimą iš SSRS. […] Tai baigsis, kai, kaip sakė Vladimiras Putinas, saugumo perimetras bus nustatytas ties Sovietų Sąjungos sienomis. Galiu pasakyti, kad šios valstybės viduje, palei šį perimetrą, bus atkurta – žinoma, savanoriškai – vieninga valstybė su 1945 metų sienomis“.

    Plačiau:https://www.lrt.lt/naujienos/pasauly...vDxyVS_b8mUZtE

    Komentuoti


    • #49


     G-7 svarsto Rusijos naftos ir dujų kainų apribojimą

     Artėjant birželio 26–28 dienomis Vokietijoje vyksiančiam Didžiojo septyneto (G-7) aukščiausiojo lygio susitikimui, būsimieji jo dalyviai pradėjo ruoštis svarstymui dėl Rusijos energijos išteklių kainų ribojimo. Nors ši tema į susitikimo darbotvarkę kol kas oficialiai neįtraukta, diplomatai aptarinėja galimybę tokį mechanizmą taikyti ne tik naftos, bet ir dujų kainoms, skelbia „Bloomberg“, remdamiesi informuotais šaltiniais.
     Plačiau:https://www.vz.lt/verslo-aplinka/202...s4#ixzz7Wji9Ot

     Komentuoti


     • #50


      V.Zelenskis: Ukraina turėtų prisidėti prie Europos Trijų jūrų iniciatyvos

      Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį pareiškė, kad karo draskoma jo šalis turėtų tapti Europos Trijų jūrų iniciatyvos nare.
      Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...gn_name=15min& fbclid=IwAR2tYX4yKJ9FXUvMF_I0-I0EGkGclcZm84H5FaJwlgX5x1o0jf3cUgkV7b8&utm_medium= social&utm_source=Facebook&utm_term=Autofeed#Echob ox=1655742669&copied

      Komentuoti


      • #51


       Oficialu: Ukrainai ir Moldovai suteiktas ES kandidatės statusas
       Europos Vadovų Taryba (EVT) ketvirtadienį suteikė Ukrainai ir Moldovai kandidatės į Europos Sąjungą (ES) statusą, tuo pačiu Sakartvelui garantuota „europinė perspektyva“, skelbia „Reuters“.

       Plačiau:https://www.lrt.lt/naujienos/pasauly...box=1656008861

       Komentuoti


       • #52


        Johnsonas ir Macronas sako matantys „galimybę pakeisti karo eigą“ Ukrainoje


        Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sekmadienį pareiškė matantys „galimybę pakeisti karo eigą“ Ukrainoje, nors Londonas perspėjo nebandyti „sureguliuoti“ padėties dabar.


        Plačiau:https://www.lrt.lt/naujienos/pasauly...3qdopEYVgDy_qQ


        Komentuoti


        • #53


         Elisabeth Braw. Prancūzija tarpininkė, o Baltijos šalys – tik mažos valstybės Rusijos kryžkelėje
         Amerikos įmonių instituto (AEI) vyresnioji bendradarbė ir žurnalo „Foreign Policy“ apžvalgininkė Elisabeth Braw apžvelgia Emanuelio Macrono politiką Rusijos atžvilgiu ir kodėl Prancūzija nesugeba suprasti Baltijos šalių ir Ukrainos.
         Plačiau:https://www.lrt.lt/naujienos/pasauly...uVKDkInIEhJXvw

         Komentuoti

         Vykdoma...
         X