Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos kariuomenės pirkiniai

Collapse
X

• Filtras
  • Laikas
  • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

• Originally posted by DonDon Peržiūrėti pranešimą

Kadangi SAR funkcija EST vykdo ne KOP, investuoti į brangius, bet karo su tikėtinu priešu metu beverčius sraigtasparnius EST artimiausiu laiku neplanuoja.
    Sąjungininkų sraigtų taip pat teoriškai nebūtų nei vieno?

Komentuoti

darydamas tokias išvadas kolega turbūt nelabai seka Latvijos ir Estijos žingsnius stiprinant savo ginkluotąsias pajėgas...
      LVA UH-60 gaus net anksčiau nei LTU, salvines sistemas įsigys artimiausiu laiku, kaip ir 4x4 šarvuotus visureigius. Taip, artilerijos sistemos senesnės. M109. Bet jos vienodos visiems artilerijos daliniams. Kas supranta apie karybą, tas pritars, kad standartizacija kažkiek kompensuoja modernumo trūkumą. Apie NASAMS taip pat kalba pakankamai intensyviai.
      EST K9 nemanau, kad nusileidžia mūsų Pzh 2000, salvinės sistemos taip pat perkamos, kaip ir 6x6 šarvuoti transporteriai. Taip, dronų kamikadzių kol kas neperka, bet pėstininkų skyriaus lygmenyje vietoje CG ar M72 yra SPIKE. Net nežinau ar tų dronų bus toks kiekis, kad galėtų užtikrinti skyriaus PT gynybą. Dėmesio vertos EST perkamos priešlaivinės raketos, nes jos gali atakuoti taikinius tiek jūroje, tiek sausumoje. ir pakankamai padoriu atstumu. Kadangi SAR funkcija EST vykdo ne KOP, investuoti į brangius, bet karo su tikėtinu priešu metu beverčius sraigtasparnius EST artimiausiu laiku neplanuoja. Apie vidutinio nuotolio ZRK taip pat kalba, bet tai bus vystoma baigus pakrančių gynybos projektą (priešlaivinės raketos ir jūrų minos)
      Rašydamas savo postą, nekėliau tikslo menkinti kaimynų ginkluotės, tenorėjau pasidžiaugti pasiekimais, LK pasiektais per pastaruosius keletą metų. Bet daliai lietuvių, saviplaka tapusi tapatybės dalimi, todėl perskaičius pozityvę informaciją kyla susierzinimas ir iššūkis viską apdergti. Kolega, neabejoju jūsų kompetencija, todėl į technines detales nesigilinsiu, bet mane, sofos ekspertą, stebina jūsų noras sumenkinti LK ginkluotę net tose srityse kur turime pranašumą, arba paritetą lyginant su kaimynų ginkluote. Pavyzdžiui, tiek Lietuva, tiek Latvija, sraigtasparnių UH-60, turi lygiai po nulį, bet latvišką nulį pateikiate kaip privalumą: "LVA UH-60 gaus net anksčiau nei LTU", arba estų priešlaivinių raketų projektą ir kalbas apie vidutinio nuotolio ZRK, pateikiate kaip estų ginkluotės privalumą, nors LK jau veikia dvi NASAMS baterijos. Labiausiai nustebino šis kolegos argumentas: "Apie NASAMS taip pat kalba pakankamai intensyviai" . Mano menku supratimu, toks argumentas yra apie nieką, nes jei mūsų militari forume materializuotusi visos "intensyvios kalbos", tai Lietuva ginkluotės nepirktų, bet ją eksportuotų.
      Last edited by Robis; 14 May 2022, 11:11.

Komentuoti

• Originally posted by Robis Peržiūrėti pranešimą

Rašydamas savo postą, nekėliau tikslo menkinti kaimynų ginkluotės, tenorėjau pasidžiaugti pasiekimais, LK pasiektais per pastaruosius keletą metų. Bet daliai lietuvių, saviplaka tapusi tapatybės dalimi, todėl perskaičius pozityvę informaciją kyla susierzinimas ir iššūkis viską apdergti. Kolega, neabejoju jūsų kompetencija, todėl į technines detales nesigilinsiu, bet mane, sofos ekspertą, stebina jūsų noras sumenkinti LK ginkluotę net tose srityse kur turime pranašumą, arba paritetą lyginant su kaimynų ginkluote. Pavyzdžiui, tiek Lietuva, tiek Latvija, sraigtasparnių UH-60, turi lygiai po nulį, bet latvišką nulį pateikiate kaip privalumą: "LVA UH-60 gaus net anksčiau nei LTU", arba estų priešlaivinių raketų projektą ir kalbas apie vidutinio nuotolio ZRK, pateikiate kaip estų ginkluotės privalumą, nors LK jau veikia dvi NASAMS baterijos. Labiausiai nustebino šis kolegos argumentas: "Apie NASAMS taip pat kalba pakankamai intensyviai" . Mano menku supratimu, toks argumentas yra apie nieką, nes jei mūsų militari forume materializuotusi visos "intensyvios kalbos", tai Lietuva ginkluotės nepirktų, bet ją eksportuotų.
        Na, matyti žaliasnę žolę pas kaimyną yra išskirtinis kelių forumo narių bruožas. Gerai kad vienas iškelevęs atostogų, kur kas mažiau nelogiškos isterijos.

Komentuoti

• Originally posted by Savanoris Peržiūrėti pranešimą

Na, matyti žaliasnę žolę pas kaimyną yra išskirtinis kelių forumo narių bruožas. Gerai kad vienas iškelevęs atostogų, kur kas mažiau nelogiškos isterijos.
          Man labiau patinka matyti realią situaciją, o ne rožines spalvas...
          Jeigu kalbant apie kaimynų pavydą, tai pašnekėkim faktais. Kariuomenė tai nėra vien tik ginkluotė, bet ir infrastruktūra bei personalas...
          Kada teko paskutinį sykį kam būtį EST kariniame dalinyje? Ir kaip įspūdžiai? O valgykloje ar buvot? Jeigu šauktinis karys visų patiekalų išskyrus antrą patiekalą gali pasiimti kiek tik telpą (tame tarpe braškės, vynuogės ir kiti vaisiai), tai man, kaip mačiusiam beveik visą mūsų kariuomenės evoliuciją, kelia pavydą. Nes sąlyginai visai nesenai LK kariuomenės valgykloje buvo skirtingi meniu: savam ir svetimam...
          Pas mus LTU mes neturim nei vieno naujo karinio miestelio ir visi kariai gyvena dar sovietinės kariuomenės paliktose remontuotose kareivinėse. T.y. per daugiau nei per 30 metų nepastatėm nei vienų šiuolaikiškų kareivinių savo kariams (išskyrus laikinas kareivines poligonuose). Ir kai tai matau pas kaimynus man taip pat kelia pavydą.
          Kaip matau EST Kaitseliit (mūsų KASP analogas) organizaciją, kurią vienija daugiau nei 20 tūkst. narių ir kurių nemaža dalis laiko ginklus namuose, man taip pat kelia pavydą. Nes pas mus galbūt didesniuose miestuose su KASP kuopų užpildymu ir nėra problemų, tačiau provincijos kuopos niekada neužsipildo. Visi tai nurašo į demografines problemas. Bet niekas neatlieka rimtesnės analizės, kodėl EST turėdami šiek tiek daugiau nei 1 mln. gyventojų geba surinkti daugiau nei 20 tūkst. karių savanorių, o mes ne?
          Man kelia pavydą pažintis su EST mobilizacine sistema. Kuri yra reali, o ne įsivaizduojama.
          Ir pavydo jausmas bent jau man yra vienas iš motyvatorių gilintis ir atsakyti į klausimą kodėl pradėję vienu metu, skirdami pakankamai daug finansų (padarius trijų Baltijos šalių ilgalaikių išlaidų gynybai analizę tuo galima įsitikinti), mes gebame girtis tik ginkluote, kurios didžioji dalis yra tik popieriuje,
          Deja kolegos, bet savo noru pasigirti mes esam labiau slaviško nei skandinaviško mentaliteto: nesvarbu kad troba sugriuvus, svarbu, kad prie jos naujas BMW

Komentuoti

Man labiau patinka matyti realią situaciją, o ne rožines spalvas...
            Jeigu kalbant apie kaimynų pavydą, tai pašnekėkim faktais. Kariuomenė tai nėra vien tik ginkluotė, bet ir infrastruktūra bei personalas...
            Kada teko paskutinį sykį kam būtį EST kariniame dalinyje? Ir kaip įspūdžiai? O valgykloje ar buvot? Jeigu šauktinis karys visų patiekalų išskyrus antrą patiekalą gali pasiimti kiek tik telpą (tame tarpe braškės, vynuogės ir kiti vaisiai), tai man, kaip mačiusiam beveik visą mūsų kariuomenės evoliuciją, kelia pavydą. Nes sąlyginai visai nesenai LK kariuomenės valgykloje buvo skirtingi meniu: savam ir svetimam...
            Pas mus LTU mes neturim nei vieno naujo karinio miestelio ir visi kariai gyvena dar sovietinės kariuomenės paliktose remontuotose kareivinėse. T.y. per daugiau nei per 30 metų nepastatėm nei vienų šiuolaikiškų kareivinių savo kariams (išskyrus laikinas kareivines poligonuose). Ir kai tai matau pas kaimynus man taip pat kelia pavydą.
            Kaip matau ESTKaitseliit (mūsų KASP analogas) organizaciją, kurią vienija daugiau nei 20 tūkst. narių ir kurių nemaža dalis laiko ginklus namuose, man taip pat kelia pavydą. Nes pas mus galbūt didesniuose miestuose su KASP kuopų užpildymu ir nėra problemų, tačiau provincijos kuopos niekada neužsipildo. Visi tai nurašo į demografines problemas. Bet niekas neatlieka rimtesnės analizės, kodėl EST turėdami šiek tiek daugiau nei 1 mln. gyventojų geba surinkti daugiau nei 20 tūkst. karių savanorių, o mes ne?
            Man kelia pavydą pažintis su EST mobilizacine sistema. Kuri yra reali, o ne įsivaizduojama.
            Ir pavydo jausmas bent jau man yra vienas iš motyvatorių gilintis ir atsakyti į klausimą kodėl pradėję vienu metu, skirdami pakankamai daug finansų (padarius trijų Baltijos šalių ilgalaikių išlaidų gynybai analizę tuo galima įsitikinti), mes gebame girtis tik ginkluote, kurios didžioji dalis yra tik popieriuje,
            Deja kolegos, bet savo noru pasigirti mes esam labiau slaviško nei skandinaviško mentaliteto: nesvarbu kad troba sugriuvus, svarbu, kad prie jos naujas BMW
            Kaitseliit analogas ne tik KASP, bet ir šauliai.

Na Lietusvos mobilizacijos sistema... net nežinau...tokio visiško pasitikėjimo ja nėra, bet lyg 50/50 veikia.

Komentuoti

• Tarp kita ko...apie Ukrainos karo pamokas. Stebina kaip skirtingai jos yra suvokiamos. Kažkas forume kėlė mintį, kad Tigrai russistams isiškai nepasiteisino...ne visi taip mano.

Nicholas Drummond
              @nicholadrummond
              ·
              20h
              The conflict in Ukraine convinces me that protected 4x4s able to mount ATGM, light cannons, and loitering munitions are ideal for light forces across a range of scenarios. Inexpensive and modular, with decent on-road / off-road mobility, they maximise mass and bang-for-buck.

Komentuoti

Ne atostogose, o nusibodo ginčytis su sovietinio mentaliteto kolchoznikais kaip tu Savanori. Man juokingos tavo saviapgaules teorijos, kad LK viskas puiku, ignoruojant akivaizdžiai matomas problemas. Kaip ir tavo Homo sovietiko stiliaus ir topwar debilų lygio nesąmones, kad kas aklai nepritaria tavo nesąmonems, yra kvailiai.

Komentuoti

• Originally posted by Jonas Peržiūrėti pranešimą

Kaitseliit analogas ne tik KASP, bet ir šauliai.

Na Lietusvos mobilizacijos sistema... net nežinau...tokio visiško pasitikėjimo ja nėra, bet lyg 50/50 veikia.
                  Man labai įdomu sužinoti, kas į tą 50 proc. veikiančios mobilizacinės sistemos dalį įeina. Gal galite patikslinti?
                  Aš be jokios ironijos ar patyčių. Man tik smalsu ką apie ją žino statistinis karyba besidomintis LTU pilietis

Komentuoti

Man labai įdomu sužinoti, kas į tą 50 proc. veikiančios mobilizacinės sistemos dalį įeina. Gal galite patikslinti?
                    Aš be jokios ironijos ar patyčių. Man tik smalsu ką apie ją žino statistinis karyba besidomintis LTU pilietis
                    Tikriausia mobilizacinė sistema - sąvoka sudėtinga ir sekančiame atsakyme būsime "apšviesti".

Bet štai ta dalis kuri veikia apie 50 proc.

https://kariuomene.lt/kas-mes-esame/...a-veikia/16851.

Komentuoti

Noriu iš aš savo trigrašį taip sakant įkelti don don šiek tiek neteisus dėl kareivinių, visdėlto pora buvo pastatyta vienos jų Tauragėje, kitos Pabradėje, tačiau iš principo dėl to jūs teisus beveik visi daliniai yra arba sovieniuose, arba cariniuose (Alytus, Marijampolė) arba Smetoninės Lietuvos laikų (Radviliškis kareivinėse). Estai jie labai pragmatiški ir konstruktyvūs, aš labiau pesimistas dėl latvių. Kas dėl mobilizacinės sistemos, tai ji tikrai kol kas tik popieriuje. Tikriausiai negalima pasakyti kad visiškai niekas nedaroma (kviečiami kariai kartotiniams mokymams), tačiau tikrai nepakankamai. Matyt, kad buvo tam tikro lygio blaškymasis, dėl to kokią struktūra naudotume konflikto metu, tikriausiai todėl, kad mūsų esamoms brigadoms daug ko truksta, tai jeigu per trumpą laiką norėtums surinkti naujas, tai juk be kokio nors senos šautuvo nelabai daugiau yra ką duoti.

Komentuoti

• Originally posted by Donatas Peržiūrėti pranešimą

Ne atostogose, o nusibodo ginčytis su sovietinio mentaliteto kolchoznikais kaip tu Savanori. Man juokingos tavo saviapgaules teorijos, kad LK viskas puiku, ignoruojant akivaizdžiai matomas problemas. Kaip ir tavo Homo sovietiko stiliaus ir topwar debilų lygio nesąmones, kad kas aklai nepritaria tavo nesąmonems, yra kvailiai.
                        Kaip matau buvusio "milicininko" mentalitetas vienodai pramuša, kaip p. Skvernelį ar Gaižauską . Geros jums kelionės paskui rusų karinį laivą arba į Perų. Pasirinkite pats, kur jums mieliau

Komentuoti

• Originally posted by ARTY Peržiūrėti pranešimą

Noriu iš aš savo trigrašį taip sakant įkelti don don šiek tiek neteisus dėl kareivinių, visdėlto pora buvo pastatyta vienos jų Tauragėje, kitos Pabradėje, tačiau iš principo dėl to jūs teisus beveik visi daliniai yra arba sovieniuose, arba cariniuose (Alytus, Marijampolė) arba Smetoninės Lietuvos laikų (Radviliškis kareivinėse). Estai jie labai pragmatiški ir konstruktyvūs, aš labiau pesimistas dėl latvių. Kas dėl mobilizacinės sistemos, tai ji tikrai kol kas tik popieriuje. Tikriausiai negalima pasakyti kad visiškai niekas nedaroma (kviečiami kariai kartotiniams mokymams), tačiau tikrai nepakankamai. Matyt, kad buvo tam tikro lygio blaškymasis, dėl to kokią struktūra naudotume konflikto metu, tikriausiai todėl, kad mūsų esamoms brigadoms daug ko truksta, tai jeigu per trumpą laiką norėtums surinkti naujas, tai juk be kokio nors senos šautuvo nelabai daugiau yra ką duoti.
                          Siaip ponas Don labai netgi neteisus. Pasakykite dar, kad Ruklos kareivinės yra sovietinės? Gedimino štabo bataliono kareivinės? Laikinas Motiejaus Pečiulionio ir Margirio batalionų miestaliai spėju irgi super sovietiniai?

Beto Kaitseliit nėra KASP analogas. Jie yra paturbinta LŠS versija. KASP yra kariuomenė.

Komentuoti

Siaip ponas Don labai netgi neteisus. Pasakykite dar, kad Ruklos kareivinės yra sovietinės? Gedimino štabo bataliono kareivinės? Laikinas Motiejaus Pečiulionio ir Margirio batalionų miestaliai spėju irgi super sovietiniai?

Beto Kaitseliit nėra KASP analogas. Jie yra paturbinta LŠS versija. KASP yra kariuomenė.
                            Na dėl Gedimino tai nepasakysiu, bet Ruklos tai 100 proc. visi statiniai sovietiniai ir tik keletas pastatų kurie buvo pastatyti naujai. Na o žinoma nei palapinių miesteliai, nei laikini konteineriu tokiais nesiskaito nes laikini ir yra laikini, tokius stato pajėgoms galyvaujančioms misijose.

Komentuoti

Kaip matau buvusio "milicininko" mentalitetas vienodai pramuša, kaip p. Skvernelį ar Gaižauską . Geros jums kelionės paskui rusų karinį laivą arba į Perų. Pasirinkite pats, kur jums mieliau
                              Nepykit, bet elgiatės kaip vienas gynybos ekspertas, kuriam nepatinka kitų nuomonė ir siuntinėja į kairę ir į dešinę visus, kurie kažką garsiau pasisako apie kaikuriuos minusus

Komentuoti

• Na čia man dar vienas klausimas dėl tos KASP kariuomenės, įdomu jeigu pravedus paraleles su kitomis šalimis kokiai kariuomenei jį būtų artimesnė kas man gerai žinoma JAV nacionalinė gvardija, Skandinavų Homguard, tos pačios Ukrainos teritorinės pajėgos įdomu į ką ta kariuomenė labiausiai panaši

Komentuoti

Vykdoma...
                                X