Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos kariuomenės pirkiniai

Collapse
X

• Filtras
  • Laikas
  • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

• Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą
    Čia kalba, kad viso KAM biudžeto toks procentas lieka.
    Vien atlyginimams išleidžiama 50%, kurie dažniausiai lieka Lietuvoje, toliau karių matinimas ir apranga, kuras ir t.t.

Komentuoti

• Originally posted by Savanoris Peržiūrėti pranešimą

Vien atlyginimams išleidžiama 50%, kurie dažniausiai lieka Lietuvoje, toliau karių matinimas ir apranga, kuras ir t.t.
      Taip, aš patikslinau ARTY ką Irwel turėjo omenyje.

Komentuoti

• Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą

Taip, aš patikslinau ARTY ką Irwel turėjo omenyje.
        Bet jeigu mes kalbame apie pirkimus tai prie ko čia tie atlygimai, kalbame apie tai kokia dalis pinigų lieka Lietuvoje perkant pvz šarvuočius ir ką reikėtų padaryti, kad ta dalis padidėtų vienokia ar kitokia forma.

Komentuoti

• Sutinku.

Komentuoti

• Originally posted by ARTY Peržiūrėti pranešimą

Bet jeigu mes kalbame apie pirkimus tai prie ko čia tie atlygimai, kalbame apie tai kokia dalis pinigų lieka Lietuvoje perkant pvz šarvuočius ir ką reikėtų padaryti, kad ta dalis padidėtų vienokia ar kitokia forma.
            Ir kiek šarvuočiai kainuoja per metus? Jeigu imtume JLTV, tai gausis maždaug apie 30 mln. Eurų per metus iš maždaug 200-300 mln. Išsigijimų biudžeto.

Komentuoti

• Kažkaip pažiūrėjus į latvių ir estų pirkimus, atrodo, kad jie turėdami beveik per pusę mažesnį biudžetą sugeba pirkimams skirti panašias o gal ir didesnes sumas. Tačiau, pažiūrėjau įdėta daug filmukų apie pratybas kurios buvo prieš savaitę Danijoje ir dalyvavo danai estai ir mes, na pažiūrėjus diletantišku žvilgniu tikrai atrodome kaip jaunesni broliai. Danai Piranijos SV-90, estai SV-90 o mes M113 ir pora Hamerių. Kažkaip sausuolio įžvalgu ir ataskaitų apie pirkimus nebesigirdi.

Komentuoti

Kažkaip pažiūrėjus į latvių ir estų pirkimus, atrodo, kad jie turėdami beveik per pusę mažesnį biudžetą sugeba pirkimams skirti panašias o gal ir didesnes sumas. Tačiau, pažiūrėjau įdėta daug filmukų apie pratybas kurios buvo prieš savaitę Danijoje ir dalyvavo danai estai ir mes, na pažiūrėjus diletantišku žvilgniu tikrai atrodome kaip jaunesni broliai. Danai Piranijos SV-90, estai SV-90 o mes M113 ir pora Hamerių. Kažkaip sausuolio įžvalgu ir ataskaitų apie pirkimus nebesigirdi.
                Youtube įrašų senokai nedariau, tekstinė ataskaita pirkimų už visą vasarą - patreone.

Komentuoti

• Originally posted by Savanoris Peržiūrėti pranešimą

Ir kiek šarvuočiai kainuoja per metus? Jeigu imtume JLTV, tai gausis maždaug apie 30 mln. Eurų per metus iš maždaug 200-300 mln. Išsigijimų biudžeto.
                  Dar PVM iš sumos išmesk,nes pas mus dėja taip. Ir pirkimam realiai eina tik 20% nuo viso biudžeto,tai žiūrim, kad ir neturim ,nei 200 limonų. Kiek ten prezidentas sakė ? 540 limonų per 5 metus? Gal ir teisybė, kad tiek užsienio gamintojam nusės.

Komentuoti

• Kalbant apie pirkimus - buvo toks pirkimas "Patrulinio laivo navigacinis radaras su integruota oro erdvės stebėjimo funkcija". Pirminis voku atplesimo terminas buvo 04.19, paskui buvo nukeltas i 05.07. Siandien praejo lygiai 5 menesiai po aplesimo. Ziniu apie laimetoja - 0. Gal kas zinot, kas ten taip uzstrigo?

Komentuoti

Kažkaip pažiūrėjus į latvių ir estų pirkimus, atrodo, kad jie turėdami beveik per pusę mažesnį biudžetą sugeba pirkimams skirti panašias o gal ir didesnes sumas.
                      Nėra pirkimai labai įspūdingi, tiesiog dažniausiai technika nėra pati naujausia. Perkama pagal kainos/kokybės santykį, o ne kas rinkoje naujausia ir moderniausia. Nenustebčiau, kad su galva vykdomi pirkimai ilguoju laikotarpiu padarys savo, mes išleisime daugiau, bet pavydėsime strategiškai mąstantiems kaimynams.

Komentuoti

• Originally posted by RAm Peržiūrėti pranešimą
                        Nėra pirkimai labai įspūdingi, tiesiog dažniausiai technika nėra pati naujausia. Perkama pagal kainos/kokybės santykį, o ne kas rinkoje naujausia ir moderniausia. Nenustebčiau, kad su galva vykdomi pirkimai ilguoju laikotarpiu padarys savo, mes išleisime daugiau, bet pavydėsime strategiškai mąstantiems kaimynams.
                        Kur jūs matote kokybę latvių CVR(T) pirkime, man sunku įsivaizduoti. Ten perkama bet kas, kas pigiausiai kainuoja. Be jokios aiškai suprantamos logikos.

Komentuoti

• Yra toks gyvenime patikrintas posakis,, Aš nesu toks turtingas , kad pirkčiau naudotus-pigius daiktus daiktus ", manot kariuomenei netinka?

Komentuoti

• Originally posted by Raimissilka Peržiūrėti pranešimą
                            Yra toks gyvenime patikrintas posakis,, Aš nesu toks turtingas , kad pirkčiau naudotus-pigius daiktus daiktus ", manot kariuomenei netinka?
                            Na čia Jūs perfrazavote savaip nes tikrasis posakis sako apie pigius ar pigiausius daiktus, tačiau visgi man rodos visur reikia lankstumo ir labai rimto motyvo. Kažką reikia būtinai naujo, tačiau nemažai dalykų atliks visas reikalingas funkcijas net jeigu jie jau kažkur buvo naudoti. Niekur nemačiau kokios apžvalgos ką patys latviai mano apie savo pasirinkimus. Jeigu latvių pirkimai šiek tiek kontraversiški, tai estais aš tiesiog žaviuosi,jie labai racionalūs išradingi ir randa pačius geriausius variantus, nors lyg ir beveik nieko naujo nepirko išskyrus šaulių ginklus, gal dar pora radarų.

Komentuoti

Na čia Jūs perfrazavote savaip nes tikrasis posakis sako apie pigius ar pigiausius daiktus, tačiau visgi man rodos visur reikia lankstumo ir labai rimto motyvo. Kažką reikia būtinai naujo, tačiau nemažai dalykų atliks visas reikalingas funkcijas net jeigu jie jau kažkur buvo naudoti. Niekur nemačiau kokios apžvalgos ką patys latviai mano apie savo pasirinkimus. Jeigu latvių pirkimai šiek tiek kontraversiški, tai estais aš tiesiog žaviuosi,jie labai racionalūs išradingi ir randa pačius geriausius variantus, nors lyg ir beveik nieko naujo nepirko išskyrus šaulių ginklus, gal dar pora radarų.
                              Kaip tai estai nieko nepirko? Čia apie kurį laikotarpį kalbate? CV90, Mistral, haubicos K9, Javelin ir t.t.

Komentuoti

• Originally posted by EPP Peržiūrėti pranešimą

Kaip tai estai nieko nepirko? Čia apie kurį laikotarpį kalbate? CV90, Mistral, haubicos K9, Javelin ir t.t.
                                Čia ,,naujo,, reiškia iš gamintojo. Apie ,,nieko,, nekalbama

Komentuoti

Vykdoma...
                                X