Announcement

Collapse
No announcement yet.

NATO "oro policijos" misija

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • #31
  Klaipėdoje rimtį sudrumstė sprogimą primenantis garsas

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1308812?copied

  Komentuoti


  • #32
   Patruliavimą Baltijos šalių oro erdvėje sustiprino Vokietijos karinės oro pajėgos
   Baltijos šalių oro erdvę, sustiprindami NATO oro policijos misiją Baltijos regione, saugo ir Vokietijos karinių oro pajėgų nakintuvai „Eurofighter“. Šiauliuose praėjusią savaitę papildomai dislokuoti Vokietijos karinių oro pajėgų kariai ir naikintuvai iš 71-ojo taktinio sparno pagal dvišalį Vokietijos ir Jungtinės Karalystės susitarimą. Jie prisijungė prie Lietuvoje jau dislokuoto Jungtinės Karalystės junginio atliekančio oro policijos misiją kartu su Ispanijos karinėmis oro pajėgomis.   „Šis dvišalis bendradarbiavimas yra puiki galimybė abiejų šalių oro pajėgoms kartu atlikti realiais oro operacijas“, – sveikindamas atvykusius Vokietijos kolegas sakė Jungtinės Karalystės junginio vadas plk. ltn. Stu Gwinnutt ir pabrėžė, kad tokio tipo bendradarbiavimas suteikia unikalias treniruočių ir realių operacijų galimybes ne tik pilotams, bet ir inžinieriams kartu aptarnaujantiems skirtingų šalių orlaivius.

   http://kam.lt/lt/naujienos_874/aktua...o_pajegos.html

   Komentuoti


   • #33
    Kas nors galėtų pasakyti, kodėl dabar "prireikė" 15 naikintuvų prie Baltijos kai vienu metu jų buvo tik 6-8, jei neklystu.

    Komentuoti


    • #34
     Galiu tik spėti, kad čia pasiruošimas rudeniui, nes tada JAV pasitrauks iš "atviro dangaus" sutarties. Jei trauksis ir Rusija, tada žvalgybinių skrydžių agresyvumas turėtų pradėti augti. Rusai nesenai prie Krymo parėmė net amerikiečių droną kaip vykdantį pernelyg agresyvų žvalgymą.

     Komentuoti


     • #35
      Aviacijos bazėje Šiauliuose pradėjo veikti Vokietijos KOP Valdymo ir pranešimų centras
      http://www.15min.lt, 2020.10.14

      Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose pradėjo veikti Vokietijos Karinių oro pajėgų perdislokuojamas Valdymo ir pranešimų centras, trečiadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).
      Anot ministerijos, įprastai NATO oro policijos veiksmus kontroliuoja Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje veikiantys valdymo ir pranešimų centrai, o vokiečių centras galės remti ir sustiprinti sąjungininkų oro policijos misijas, treniruotes ir pratybas bei prisidės prie Baltijos šalių oro erdvės valdymo stebėsenos.
      Ministerijos teigimu, iki lapkričio pabaigos ši sistema taip pat bus integruota į NATO oro erdvės ir priešraketinės gynybos sistemą NATINAMDS.

      Krašto apsaugos ministerijos nuotr. / Vokietijos KOP Valdymo ir pranešimų centras Šiauliuose


      Krašto apsaugos ministerijos nuotr. /Vokietijos KOP Valdymo ir pranešimų centras


      Krašto apsaugos ministerijos nuotr. /VVokietijos KOP Valdymo ir pranešimų centras

      Komentuoti


      • #36
       Į Lietuvą atvyksta Lenkijos kariai: vykdys NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse

       Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1603664?copied

       Komentuoti

       Vykdoma...
       X