Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos kariuomenės minosvaidžiai

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Lietuvos kariuomenės minosvaidžiai

  Lengvieji 60 mm minosvaidžiai

  Lengvasis 60 mm minosvaidis yra kuopos netiesioginės ugnies palaikymo ginklas, skirtas pėstininkų padaliniams paremti, taip pat priešo gyvajai jėgai ar silpnai įrengtiems įtvirtinimams naikinti. Šis ginklas šaudo minomis. Paprastai minosvaidžiai susideda iš taikymosi įtaiso, vamzdžio, dvikojo ar trikojo lafeto (atramos kojelių) ir atraminės plokštės (į ją įstatomas vamzdžio drūtgalis). Minosvaidžiu šaudoma stačia trajektorija, o kai kurių modelių lengvaisiais minosvaidžiais galima šaudyti ir plokščia trajektorija. Todėl kai kurių modelių lengvieji minosvaidžiai turi po du taikymosi įtaisus – šaudyti stačia ir plokščia trajektorijomis.

  Lengvieji minosvaidžiai yra pėstininkų kuopos ginkluotėje. Jie paremia pėstininkų veiksmus puolant ar kito pobūdžio operacijose: suteikia didesnę ugnies galią, nei jos turi pėstininkų padaliniai. Dėl minosvaidžių gebėjimo šaudyti stačia trajektorija labai pagerėja šio ginklo ugnies pozicijos maskavimas. Dėl šios savybės lengvieji minosvaidžiai ypač efektyvūs kovos mieste ir raižytos vietovės sąlygomis, minosvaidžiai gali taikliai šaudyti virš kliūčių (namų, kalvų, savų padalinių ir pan.), daugelis kitų paramos ginklų to padaryti negali. Minosvaidį užmaskuoti galima uždarose ugnies pozicijose (atvirkštiniai šlaitai, slėniai, gilūs apkasai ir pan.). Atvirose pozicijose minosvaidis statomas tik šaudant plokščiąja trajektorija ir puolimo metu, kai kovos aplinkybės reikalauja nedelsiant paleisti ugnį, o vietovėje nėra priedangų. Užtaisant minosvaidį mina stabilizatoriumi nuleidžiama žemyn į vamzdžio žiotis. Veikiama savo svorio mina šliaužia vamzdžio kanalu žemyn ir kapsule atsitrenkia į daužiklį. Daužiklis pramuša uždegimo užtaiso kapsulę ir minosvaidis iššauna.

  Iš minosvaidžių yra šaudoma trijų tipų minomis: skeveldrinėmis-fugasinėmis, dūminėmis, šviečiamosiomis. Taip pat gali būti naudojamos padegamosios, o mokymo tikslais – mokomosios minos. Fugasinės minos naikina priešo gyvąją jėgą ir fortifikacinius įtvirtinimus skeveldromis ir sprogimo banga. Dūminėmis minomis sukuriama tirštų dūmų uždanga, kai reikia pridengti savų karių ar technikos perdislokavimą vykstant mūšiui. Šviečiamosios minos skirtos paremti naktinį mūšį ir palengvinti vietovės stebėjimą naktį. Po šūvio užpakalinė korpuso dalis atsiskiria nuo priekinės išmesdama degantį fakelą, kuris paskui nusileidžia su parašiutu. Minos yra žymimos skirtingais indeksais ir spalvomis. Visų tipų minos turi padegamąjį užtaisą ir papildomus šešis lygiasvorius parako maišelius. Padegamasis užtaisas reikalingas minai iššauti, o papildomi parako maišeliai suteikia minai papildomą greitį, priklausomai nuo reikalingo nuotolio. Jie yra tvirtinami ant stabilizatoriaus vamzdelio.

  Lietuvos kariuomenė turi Bulgarijoje pagamintų M-60, JAV gamybos M-19 ir lenkiškų LM 60 mm lengvųjų minosvaidžių.
  Daugiau: http://kariuomene.kam.lt/lt/ginkluot...svaidziai.html

 • #2
  2015 05 Klaipėda

  Komentuoti


  • #3
   Sunkieji 120 mm minosvaidžiai

   Sunkusis 120 mm minosvaidis yra bataliono netiesioginės ugnies palaikymo ginklas, skirtas pėstininkų padaliniams paremti. Sunkiojo minosvaidžio funkcijos – naikinti priešo karius ir slopinti ugnies priemones (išdėstytas atvirai arba paslėptas priedangose), t. y. slopinti priešo ugnies priemones, išdėstytas priešingose šlaitų pusėse, giliuose kloniuose, tarpekliuose ir miškuose, naikinti (slopinti) minosvaidžių baterijas, matomas ir nematomas, išdėstytas dažniausiai priešingose šlaitų pusėse, tarpekliuose, lengvose priedangose. Taip pat kovoti su priešo artilerijos baterijomis, išsidėsčiusiomis arti už priešo gynybinės linijos, apkasų, tranšėjų, griauti (ardyti) susisiekimo eigas ir lengvus medžio ir žemės statinius, daryti perėjimus vielų užtvarose, lydėti šaulius, atremti priešo atakas ir kontratakas.

   Šis ginklas šaudo minomis. Paprastai minosvaidžiai susideda iš taikymosi įtaiso, vamzdžio, dvikojo ar trikojo lafeto (atramos kojelių) ir atraminės plokštės (į ją įstatomas vamzdžio drūtgalys). Užtaisant minosvaidį mina stabilizatoriumi nuleidžiama žemyn į vamzdžio žiotis. Veikiama savo svorio mina šliaužia vamzdžio kanalu žemyn ir, jeigu daužiklis nustatytas standžiai, jis pramuša uždegimo užtaiso kapsulę. Tokiu būdu įvyksta šūvis. Jei daužiklio padėtis laisva – kapsulė pramušama šovimo mechanizmu. Minosvaidis užmaskuojamas uždarose ugnies pozicijose (atvirkštiniai šlaitai, slėniai, gilūs apkasai ir pan.). Atvirose pozicijose minosvaidis statomas tik išimtiniais atvejais, kai kovos aplinkybės reikalauja nedelsiant paleisti ugnį, o vietovėje nėra priedangų. Svarbu teisingai pasirinkti vietą minosvaidžio pozicijai ir ją paruošti. Geriausias gruntas atraminei plokštei pastatyti yra vidutinio kietumo gruntas (juodžemis, priemolis, velėna ir pan.). Statant atraminę plokštę minkštame grunte (byrantis smėlis, pelkė ir pan.) būtinai reikia jį sutvirtinti. Kitaip šaudymo metu nusėda atraminė plokštė, sutrinka taikymas, gali sulūžti minosvaidis.

   Iš minosvaidžių yra šaudoma trijų pagrindinių tipų minomis: skeveldrinėmis-fugasinėmis, dūminėmis, šviečiamosiomis. Taip pat gali būti naudojamos padegamosios, o mokymo tikslais – mokomosios minos. Fugasinės minos naikina priešo gyvąją jėgą ir fortifikacinius įtvirtinimus skeveldromis ir sprogimo banga. Dūminėmis minomis sukuriama tirštų dūmų uždanga, kai reikia pridengti savų karių ar technikos perdislokavimą vykstant mūšiui. Šviečiamosios minos skirtos paremti naktinį mūšį ir palengvinti vietovės stebėjimą naktį. Po šūvio užpakalinė korpuso dalis atsiskiria nuo priekinės išmesdama degantį fakelą, kuris paskui nusileidžia su parašiutu. Minos yra žymimos skirtingais indeksais ir spalvomis. Visų tipų minos turi padegamąjį užtaisą ir papildomus šešis lygiasvorius parako maišelius. Padegamasis užtaisas reikalingas minai iššauti, o papildomi parako maišeliai suteikia minai papildomą greitį, priklausomai nuo reikalingo nuotolio. Jie yra tvirtinami ant stabilizatoriaus vamzdelio.

   Lietuvos kariuomenė turi švediškų M41D, čekiškų M 1982, lenkiškų M38/43, bulgariškų 2B11 ir vokiškų MRS 120-2ZUB „Tampella” sunkiųjų 120 mm minosvaidžių.
   Daugiau: http://kariuomene.kam.lt/lt/ginkluot...svaidziai.html

   Komentuoti


   • #4
    Kaip yra su LK turimų minosvaidžių fire control? Ar mechaniškai "iš akies" ar kompiuterizuotai su žemėlapiu ir koordinatėm ekrane?
    The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

    Komentuoti


    • #5
     M113 sumontuoti tai yra modernizuoti su fire control, bet siaip tai greiciausiai naudoja dar kazka panasaus i:


     :Click image for larger version

Name:	o-ipad-mortar-570.jpg
Views:	1817
Size:	67.0 KB
ID:	66

     :D
     Pridėti bylas

     Komentuoti


     • #6
      Originally posted by Trooper Peržiūrėti pranešimą
      Kaip yra su LK turimų minosvaidžių fire control? Ar mechaniškai "iš akies" ar kompiuterizuotai su žemėlapiu ir koordinatėm ekrane?

      Nors straipsnis apie savaeigius sumontuotus transporteriuose M113, bet tas pats kaip suprantu ir su velkamais.

      Sutartis numato iki 2019 metų modernizuoti ant vikšrinių šarvuočių M113 A2platformos sumontuotas 120 mm minosvaidžių sistemas – nusidėvėjęminosvaidžių vamzdžiai bus keičiami naujais. Taip pat bus įdiegta skaitmeninė automatizuota ugnies valdymo ir ugnies stebėjimo ir koregavimo įranga. Iki šiol šios funkcijos nebuvo automatizuotos. Modernizavimas leis naudoti naujos kartos modernius šaudmenis, užtikrins didesnį minosvaidžio ugnies efektyvumą ir šūvio nuotolį.

      Komentuoti


      • #7
       Lietuvos kariai netrukus gaus modernizuotus savaeigius 120 mm minosvaidžius

       http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/a...svaidzius.html

       Yra nuotraukų.

       Komentuoti


       • #8
        120 mm minosvaidžiai pratybose „Ugninis griausmas 2013"


        Komentuoti


        • #9
         Algirdo bataliono šaudymo pratybos iš 120 mm minosvaidžių

         Komentuoti


         • #10
          Sveiki, ar nemanytumėt, kad kuopos lygmenyje reikėtų, kažko didesnio,t.y. 81 mm?

          Komentuoti


          • #11
           Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą
           Lietuvos kariai netrukus gaus modernizuotus savaeigius 120 mm minosvaidžius

           http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/a...svaidzius.html

           Yra nuotraukų.

           Čia ugnies kontrolės sistema in action? Jei taip, tai nice


           (foto iš tos pačios nuorodos)

           Ir visgi kiek (tegul ir apytiksliai) tokių 120mm savaeigių minosvaidžių ant M113 dabar turi LK?
           The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

           Komentuoti


           • #12
            Originally posted by Lengvas Pėstininkas Peržiūrėti pranešimą
            Sveiki, ar nemanytumėt, kad kuopos lygmenyje reikėtų, kažko didesnio,t.y. 81 mm?

            Tai padidintų ugnies galią, bet gal geriau daugiau savaeigių 120 mm minosvaidžių? Bei "protingos" amunicijos jiems? Ir unifikacija, ir "draugams" didesnis galvos skausmas.

            Komentuoti


            • #13
             Originally posted by Trooper Peržiūrėti pranešimą
             Ir visgi kiek (tegul ir apytiksliai) tokių 120mm savaeigių minosvaidžių ant M113 dabar turi LK?
             Wiki rašo, kad 42 vnt., o daugiau jokių skaičių nepavyko aptikt.

             Komentuoti


             • #14
              Berods, 2013 metų KA ministro veiklos gairėse buvo paminėta,kad planuojama pirkti 81 mm minosvaidžių, dabar apie tai viešai nekalbama:

              Komentuoti


              • #15
               Saveigiai 120 mlm minosvaidžiai labai gerai. Gaila, kad neužteko lėšų modernizuot iki CARDOM lygio. Na bet paprastumas irgi privalumas. Dėl 81 mlm minosvaidžių sunkus klausimas-jis nebus toks manevringas, kaip 60 mlm.o jei saveigį, tai geriau jau 120 mlm, tiek šūvio nuotoliu, tiek minos mase.Ir logistams paprasčiau su aprūpinimu. Kiek žinau, PAR, Nyderlandai atsisakė 81 mlm minosvaidžių. Dabartinėje situacijoje geriau jau dabartiniams 60 mlm minosvaidžiams užpirkt naujesnę ugnies valdymo sistemą (kaip pasielgė amerikiečiai) ir naujesnių šaudmenų užpirkt. Reinmetal kiek žinau, gamina 60 mlm minas, kurių šūvio nuotolis iki 4000 metrų.

               Komentuoti

               Vykdoma...
               X