Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos kariuomenės automobiliai

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Lietuvos kariuomenės automobiliai

  Sunkvežimis UNIMOG

  Lietuvos kariuomenėje naudojami modeliai: UNIMOG U 1550L, UNIMOG U 2150L/38 ir UNIMOG U 2150L/38 su kranu.
  Mersedes-Benz UNIMOG - didelio pravažumo, visų keturių varomųjų ratų kariniai automobiliai, skirti kariams ir kroviniams pervežti: UNIMOG U 1550L kėbule gali važiuoti šešiolika karių su visa ekipuote, 2150L/38 - daugiau nei dvidešimt, neskaitant jų kabinoje be vairuotojo gali sėdėti dar du žmonės.
  Važiuoklėje naudojamos spyruoklės leidžia ašims viena kitos atžvilgiu pasikreipti iki 30 laipsnių, naudojami portaliniai tiltai, sumontuoti visų ratų diskiniai stabdžiai. Kardaniniai velenai yra vamzdžiuose, apsaugančiuose juos nuo purvo, todėl automobiliai nesunkiai gali įveikti 1,2 m gylio vandens brastas, griovius ir kitas kliūtis. Universalios paskirties automobilius galima pritaikyti ir sniegui valyti, bei kirsti krūmynus. UNIMOG sunkvežimiai yra didelės traukiamosios galios, paslankumo, jų vairavimo savybės geros, konstrukcijos kompaktiškos. . Nuo 7,5 t iki 16 t sveriantys automobiliai gerame kelyje nesunkiai pasiekia 90 km/ h greitį.


  Daugiau: http://kariuomene.kam.lt/lt/ginkluot...is_unimog.html

 • #2
  Daugiafunkcinis sunkvežimis SISU E13TP

  Didelio pravažumo ir didelės keliamosios galios daugiafunkcinis sunkvežimis SISU E13TP (modelis E13TP KK-KK-8x8/155+405+140) skirtas įvairioms tiekimo ir aprūpinimo užduotims vykdyti ekstremaliomis sąlygomis. Jis turi hidraulinį krovimo kablį, konteinerio ploto užtraukiamas platformas be bortų, skirtas gabenti amunicijai, ratinei ar vikšrinei technikai ir kitiems kroviniams. SISU E13TP sunkvežimis turi papildomą konteinerių įrangą konteineriams su ne mažesniu kaip 16 000 kg krovinio svoriu pakrauti ir iškrauti. Sunkvežimio kabinoje įrengti neperšaunami stiklai, smūgio bangą nukreipiantys į šonus, taip pat yra šildymo ir vėdinimo sistema su oro kondicionieriumi, esant oro temperatūrai nuo -39º C ir daugiau iki +49 ir daugiau kabinoje palaikoma pastovi +20º C temperatūra. Atsižvelgiant į važiavimo sąlygas, nustatomas reikiamas oro slėgis padangose, centrinė oro pripūtimo sistema tai leidžia daryti neišlipant iš kabinos. Padangose įmontuoti įdėklai leidžia važiuoti su peršautomis (nuleistomis) padangomis. Variklis „Caterpillar” C13 gali būti eksploatuojamas ypač sudėtingomis sąlygomis – nuo -55º C iki +50º C temperatūros. Pavarų dėžė „Alison 4000” užtikrina patikimą pavarų perjungimą, esant efektyviausioms variklio apsukoms. Įdiegta diagnostinė sistema leidžia greitai ir tiksliai nustatyti gedimus ir variklio parametrus.


  Daugiau: http://kariuomene.kam.lt/lt/ginkluot...isu_e13tp.html

  Komentuoti


  • #3


   Videoreportažas apie mūsų kariuomenės SISU sunkvežimius.

   Komentuoti


   • #4
    2011 metų straipsnis.


    Dovanotą karinį šlamštą naikina aukcionai


    Vakarų valstybių kadaise Lietuvos kariuomenei dovanotą ar iš sovietinių laiku paveldėtą pasenusią techniką bei amuniciją dabar teks utilizuoti ne užsieniečiams, bet Lietuvai.

    Šlamšto privežta bei paveldėta daug. Lietuvos kariuomenės Materialinių resursų departamento Aukcionų skyrius pasenusios karinės technikos bando atsikratyti organizuodamas aukcionus. Iš pradžių į Kauną, kur vyksta aukcionai, iš visų karinių padalinių suvežama atgyvenusi technika ir sustatoma A.Juozapavičiaus prospekte esančioje kariuomenės teritorijoje. Technikos privežama daug, nes Lietuvos sausumos kariuomenėje šiuo metu naudojami tik keturių tipų sunkvežimiai - SISU E13TP, “Unimog U 1550L”, “Unimog U 215 0L/38” ir “Unimog U 2150L/38” su kranu. Tad visi dovanotieji senieji “Unimog” bei rusiška technika jau netinka.
    respublika,naujienos,vakaro,žinios,zinios,vakarožinios,vakarozinios,dienraštis,dienrastis,naujausios,naujienas,žiniasklaida,ziniasklaida,aktualijos,politika,nuomonės,nuomones,lietuvos,pasaulio,įvykiai,ivykiai,verslo,kultūra,kultura,sportas,sveikata,portalas,redakcija,interviu,komentarai,šiandien,siandien,šiandienos,siandienos,anekdotai,skaitytojų laiškai,skaitytoju laiskai,horoskopai,horoskopas,valiutų kursai,valiutu kursai,vienu sakiniu,prenumerata,pramogos,mokslas,archyvas,respublikos,žinių,ziniu,orai,nusikaltimai,nelaimės,nelaimes,skiltis,verslas,leidiniai,laikraštis,laikrastis,vilnius


    Sprendžiant pagal pirmus sakinius, tai kažkokia "skrybėlėta pagyvenusi" rašė.

    Komentuoti


    • #5
     Lietuvos kariuomenė perka sunkvežimių, atnaujina autoparką

     Lietuvos kariuomenė atnaujina sunkvežimių parką ir siekdama išlaikyti vienodą sunkvežimių modelį per NATO Paramos ir pirkimų agentūrą (angl. NSPA) 2015 metais pradėjo naujų taktinės paskirties penkių tonų sunkvežimių įsigijimą. Iki 2021 metų planuojama iš sunkvežinius gaminančios įmonės „Daimler AG“ įsigyti 340 vienetų sunkvežimių UNIMOG.
     Daugiau: http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/a...jina_autoparka

     Komentuoti


     • #6
      2013 metų gegužės mėnesio nuotraukos iš Klaipėdoje vykusios Kariuomenės ir visuomenės šventės.

      Sisu
      Komentuoti


      • #7


       Volvo       Kiekios paskutinio egzemplioriaus kuro sąnaudos ir techninė būklė/patikimumas?

       Komentuoti


       • #8
        HMMWV


        MB Unimog


        MAN


        Komentuoti


        • #9
         2014 m. birželio nuotraukos iš Klaipėdos. Jūrininkų pr.         Komentuoti


         • #10
          2015 m. gegužė. Kruizinių laivų terminalas, Klaipėda

          DAF


          Būdos interjeras

          Komentuoti


          • #11
           2011 metų straipsnis:

           Lietuvos kariuomenė įsigijo naujų šarvuotų visureigių, turinčių padidinti karių saugumą


           Penktadienį Lietuvos kariuomenė iš Norvegijos kompanijos „Arctic Trucs Norge AS“ atstovų perėmė pirmuosius keturis iš dvylikos įsigytų šarvuotų visureigių „Toyota Land Cruiser 200“, skirtų Lietuvos kariuomenei. Planuojama, kad nauji automobiliai jau rudenį bus pradėti eksploatuoti tarptautinėje operacijoje Afganistane. Dar keturi visureigiai Lietuvą turėtų pasiekti gruodį, likusieji – kitąmet.
           Penktadienį Lietuvos kariuomenė iš Norvegijos kompanijos „Arctic Trucs Norge AS“ atstovų perėmė pirmuosius keturis iš dvylikos įsigytų šarvuotų visureigių „Toyota Land Cruiser 200“...

           Komentuoti


           • #12
            Puskarininkių mokykla – viena pirmųjų, į kurią pateko naujieji HMMWV („Humvee“). Čia nuo balandžio iki liepos vyko rimtas mokymo procesas: amerikie- čiai instruktoriai iš „AM General“ gamyklos vedė kursus būsimiems „Humvee“ šeimininkams ir prižiūrėtojams – remontininkams iš įvairių batalionų
            file:///C:/Users/As/Downloads/humer%20(1).pdf

            Komentuoti


            • #13
             2003-07-09 Už JAV karinės pagalbos lėšas Lietuvos kariuomenė įsigys supervisureigių

             Už maždaug 11 mln. JAV dolerių (33 mln. litų) JAV Lietuvai pateiks 69 įvairių modifikacijų visureigius "Humvee", kurių civilinė modifikacija žinoma "Hummer" vardu.
             Be visureigių, Lietuvą pasieks 8 jiems skirtos priekabos ir 5 "Humvee" sunkvežimiai su uždengtu kėbulu. Taip pat į projekto kainą įtrauktas atsarginių dalių ir remonto įrankių tiekimas, personalo mokymas.

             Komentuoti


             • #14
              2013 m.
              Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms – sunkvežimiai, pritaikyti vadovavimui ir valdymui mūšio lauke

              Po bandomųjų darbų Sausumos pajėgų vienetams bus parengta dar apie 60 tokių mobiliųjų vadaviečių. Iš viso Lietuvos kariuomenė iš Nyderlandų kariuomenės, jai atsisakant perteklinės įrangos, įsigijo apie 70 DAF įmonėje pagamintų sunkvežimių su konteineriais.
              Rugpjūčio 1 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms perduota 12 bandomųjų mobiliųjų vadaviečių, įrengtų iš Nyderlandų kariuomenės įsigytuose sunkvežimiuose. Šios vadavietės bus...


              Komentuoti


              • #15
               Lietuvos kariuomenė per trejus metus planuoja įsigyti iki 60 lengvųjų automobilių.
               Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithu....d?id=70002878

               Komentuoti

               Vykdoma...
               X