Announcement

Collapse
No announcement yet.

Baltijos šalių apginamumas NATO kontekste

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas • Vakarai sukruto dėl Rusijos grasinimų Lietuvai: tai reikia vertinti rimtai

  Rusijos režimo grasinimai „atšaukti“ Lietuvos nepriklausomybės pripažinimą sulaukė dėmesio ir tarp Vakarų politikų bei ekspertų. Buvęs JAV sausumos pajėgų Europoje vadas Benas Hodgesas perspėja, kad Maskvos signalus reikia vertinti rimtai, nes jie atspindi rusų mentalitetą. „Jei Ukraina žlugs, jei mes leisime jai žlugti, mes būsime kiti!“, – pareiškė buvęs belgų premjeras, vienas iš Europos liberalų lyderių Guy Verhofstadtas.

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...gn_name=15min& fbclid=IwAR2TR8A-_I4AqjqEVhT_PPxlD4zJvwZbeXLf6aLXq2GJKNYeT9W5ZQLqQY Q&utm_medium=social&utm_source=Facebook#Echobox= 16 54931280&copied

  Komentuoti
  • Estijos gynybos ministerijos sekretorius: NATO strategija Baltijos šalims yra pasenusi
   „Juokinga“ manyti, kad Rusiją nuo agresijos atgrasys sąjungininkų karių batalionai Baltijos šalyse, todėl NATO privalo stiprinti savo pajėgas, nes dabartinė strategija yra pasenusi, interviu „Defense One“ sakė Estijos gynybos ministerijos sekretorius Kusti Salmas.
   Minėto centro ataskaitoje NATO rekomenduojama „apibrėžti ir sustiprinti“ vadovavimo struktūras Baltijos šalyse, įsteigti regione operacinę vadavietę, sukaupti amunicijų atsargas, didinti oro ir raketų pajėgumus, dalintis didesniu žvalgybinės informacijos kiekiu.
   Visoms trims Baltijos šalims rekomenduojama išlaidas gynybai didinti iki bent 3 proc. BVP.
   Plačiau:https://www.lrt.lt/naujienos/pasauly...box=1655372895

   Komentuoti

   • Jungtinės Karalystės (JK) gynybos sekretorius Benas Wallace'as LRT patvirtino, kad Jungtinė Karalystė svarsto panašų scenarijų kaip Vokietija Lietuvoje – t. y. skirti papildomų karių Estijai, kur šiuo metu JK vadovauja NATO priešakinių pajėgų bataliono grupei, bet pačių papildomų brigados karių į Estiją nuolatiniam buvimui nesiųsti.
    Plačiau:https://www.lrt.lt/naujienos/pasauly...WgVBGAzO7L_6Bw

    Komentuoti
    • To nebuvo nuo Šaltojo karo laikų: ar NATO įvyko svarbus lūžis
     Lietuva iš NATO viršūnių susitikimo Madride, vyksiančio mėnesio gale, tikisi priimtų sprendimų dėl aljanso karių brigados dislokavimo. Nors galutiniai sprendimai ten ir paaiškės, viešojoje erdvėje pasirodė abejonės, ar Vokietija neatsitraukia nuo savo pažado Lietuvai. Rytų Europos studijų centro (RESC) direktorius Linas Kojala teigia, kad kol kas judama tinkama linkme, lūžis strateginiame mąstyme jau įvykęs, o nerimas dėl Vokietijos iš dalies suprantamas.

     Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith...ic1zMaDfSRObvo

     Komentuoti
     • Rupšys: siekiant apginti kiekvieną NATO centimetrą, naujos brigados Lietuvoje nepakaks
      Siekiant įgyvendinti sąjungininkų pažadą neatiduoti nė centimetro Aljanso teritorijos, reikės „daugiau nei brigados“, todėl Lietuva turi būti pasiruošusi plėsti priimančios šalies pajėgumus, sako kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

      Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith...6d7HdxCKW2h364

      Komentuoti
      • Latvijoje viešėję JAV senatoriai išreiškė paramą NATO buvimo Baltijos regione stiprinimui
       Latvijos prezidentas Egilas Levitas sekmadienį Rygoje susitiko su JAV Senato Žvalgybos komiteto nariais, kurie susitikime išreiškė paramą NATO buvimo stiprinimui Baltijos regione, naujienų agentūrai BNS pranešė prezidentūra.

       Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...mbWLBmHz9egWNw f_hXXJt-AVUYqrXoGXEzsFhnfY&copied

       Komentuoti
       • Rusijai grasinant Lietuvai, JAV pabrėžia „tvirtą kaip geležis“ NATO įsipareigojimą gynybai
        Reaguodamos į Rusijos grasinimus Lietuvai dėl dalies prekių tranzito į Kaliningradą ribojimo, Jungtinės Valstijos antradienį pareiškė tvirtai remiančios Vilnių ir NATO įsipareigojimą Aljanso gynybai.

        Plačiau:https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvo...iqpu0fzsZkZm0Q

        Komentuoti

        • Estijos premjerė: su dabartiniu NATO gynybos planu šalis būtų nušluota

         Dabartiniai NATO gynybos planai neužkirstų kelio Estijos ištrynimui iš žemėlapio, o sostinė Talinas būtų sulygintas su žeme, reporteriams trečiadienį sakė šalies premjerė Kaja Kallas, kurią citavo „Financial Times“.

         Plačiau:https://www.lrt.lt/naujienos/pasauly...5T7wr3MoJ5o6oY

         Komentuoti
         • Po Estijos pasisakymo dėl NATO planų – Lietuvos politikų reakcija
          Estijos premjerei sakant, jog NATO gynybos planai numato galimybę leisti užimti Baltijos šalis ir atsikovoti jas vėliau, Lietuvos politikai tvirtina, jog pagrindo nerimauti nėra ir vadina tai politine spaudimo priemone artėjant Aljanso viršūnių susitikimui.

          Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/...kcija-23763176

          Komentuoti
          • Kanada siunčia į Baltijos jūrą du karo laivus saugumui sustiprinti

           Kanada sekmadienį, reaguodama į Rusijos karinį agresyvumą, pasiuntė du karo laivus į Baltijos jūrą ir Šiaurės Atlanto regioną, kurie prisijungs prie jau dislokuotų fregatų, kad sustiprintų NATO rytinį flangą.

           Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/pasaulis/ivyki...rinti-23792764
           Last edited by Robis; 27 June 2022, 20:48.

           Komentuoti
           • NATO sąjungininkės didins aukštos parengties pajėgas iki 300 tūkst. karių

            NATO sąjungininkės padidins aukštos parengties pajėgas iki „gerokai daugiau nei 300 tūkst. karių“, stiprindamos savo gynybą po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą, pirmadienį pareiškė Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

            Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...tVrf7OVbacruNK nydFA-T7qkeqW04JUkm93AVLnM&copied

            Komentuoti
            • NATO susitikimas Madride: kodėl jis vadinamas svarbiausiu nuo Sovietų Sąjungos griūties ir ką turėtų parvežti Lietuva?

             Antradienį Madride prasideda vienas reikšmingiausių pastarųjų metų politinių renginių – NATO viršūnių susitikimas. „Politico“ susitikimą jau pavadino svarbiausiu nuo Sovietų Sąjungos griuvimo laikų, o daug vilčių grįžti su geromis žiniomis iš Ispanijos turi ir Lietuva. Ką po Madrido viršūnių susitikimo mūsų šalis galės vadinti pergale, o kokie sprendimai reikštų nusivylimą?

             Plačiau:https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvo...n3R1vxradr_y5E

             Komentuoti
             • Vokietijos generolas įspėja dėl Baltijos šalių: Putinas čia gali turėti iliuzijų

              Naujasis Vokietijos Bundesvero operacijų vadavietės vadas Berndas Schüttas mano, kad didžiausias karinės eskalacijos su Rusija pavojus kyla NATO šiaurės rytiniame flange.

              Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/worl...3J8yJiqdmU_GQk

              Komentuoti
              • Estijos generolas apie tai, ko reikėtų vokiečių brigadai Lietuvoje: turėtumėte sukurti „mažąją Vokietiją“

               Jei NATO nedislokuos papildomų nuolatinių karių Baltijos šalyse, tai nebus problema, jei bus parengti gynybos planai ir kariniai vienetai bus rotuojami, sakė Estijos ginkluotųjų pajėgų vadas generolas leitenantas Martinas Heremas. Tai generolas teigė komentuodamas Vokietijos planą dislokuoti didžiąją dalį Lietuvos brigados namuose, kur ji būtų pasirengusi budėti, skelbia Estijos visuomeninis transliuotojas.

               Plačiau:https://www.lrt.lt/naujienos/pasauly...18KRbSI5ZSck4Q

               Komentuoti

               Vykdoma...
               X