Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos kariuomenės struktūra ir dydis

Collapse
X

• Filtras
  • Laikas
  • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

• Originally posted by AurimasLT Peržiūrėti pranešimą

Kaip pavyzdys, vietoje valymo įrangos buvo galima nupirkti lauko ligoninės įrangą. Jos panaudojimas misijose suteiktų daug vertingos patirties.
    Nesutikčiau su Jumis dėl lauko ligoninės. Lauko ligoninė tai toks žiauriai brangus reikalas na gal ne toks kaip tankų batalionas bet panašiai. Pasvarstykime ar mums mažoje šalyje kurioje yra nemažai visokiausių ligoninių reikalingas toks įrankis, ko jau ko ligoninių mes tikrai turime. Turėjau pažįstamą gyditoją kuris dalyvavo misijoje su čekų ligonine, tai patikėkite ją kur nors išskleidus jos apyvarta būtų tikrai kaip tankų bataliono. Medicinoje ten yra toks ROLE1 man rodos kur atliekamas sužeistųjų rūšiavimas suteikama pirmoji (ne ta kur lauke) pagalba ir transportuojami į artimiausią stacionarą.

Komentuoti

• Lauko ligoninę panaudojau kaip bendrinę sąvoką. LK turėtų būti įkandami bataliono ar pan. lygmens komplektai.

Komentuoti

• Originally posted by ARTY Peržiūrėti pranešimą

Kad sekmingiausia tai gal nelabai bet NATO tai iš dalies kaip suneštinis balius, jeigu negali torto turėti tai nors sumuštinių dėl kurių šeimininkės šiek tiek apsitarė.
        Kadangi esu šiek tiek tyrinėjęs istorijos periodą iki stojimo į NATO, tai drįsčiau su jumis nesutikti. Man atrodo, kad jūs sėkmę matuojate ne tais matavimo vienetais

Komentuoti

• Originally posted by AurimasLT Peržiūrėti pranešimą

Kaip pavyzdys, vietoje valymo įrangos buvo galima nupirkti lauko ligoninės įrangą. Jos panaudojimas misijose suteiktų daug vertingos patirties.
          Atleiskite, bet mano nuomone jūs nelabai teisingai matote ilgalaikius NATO poreikius ir Lietuvos galimybes tuo metu. Išstudijavęs daugybę NATO ir LK dokumentų, atvirų ir tuo metu įslaptintų, pakalbėjęs su daug to meto įvykių dalyvių, aš matau visai kitą paveikslą

Komentuoti

• Originally posted by EPP Peržiūrėti pranešimą

Kadangi esu šiek tiek tyrinėjęs istorijos periodą iki stojimo į NATO, tai drįsčiau su jumis nesutikti. Man atrodo, kad jūs sėkmę matuojate ne tais matavimo vienetais
            Na kadangi tyrinėjęs esu taip pat ir dar šiokį tokį darbelį šią tema VU rašęs tai įdomu būtų sužinoti kokie tie Jūsų matavimo vienetai, nes tiesiog pasakyti tai nieko nepasakyti. Tiesiog smalsumas

Komentuoti

Na kadangi tyrinėjęs esu taip pat ir dar šiokį tokį darbelį šią tema VU rašęs tai įdomu būtų sužinoti kokie tie Jūsų matavimo vienetai, nes tiesiog pasakyti tai nieko nepasakyti. Tiesiog smalsumas
              Na, iš tiesų matavimo vienetus paminėjau kaip literatūrinį viražą, laimės ir pasitenkinimo dydžių matavimais neužsiimu Kilogramais neapibrėžti dalykai vertinami pagal kitus kriterijus. Tolimesnei diskusijai būtų gerai nuoroda į jūsų VU publikaciją
              Last edited by EPP; 8 September 2021, 11:39.

Komentuoti

• Originally posted by EPP Peržiūrėti pranešimą

Na, iš tiesų matavimo vienetus paminėjau kaip literatūrinį viražą, laimės ir pasitenkinimo dydžių matavimais neužsiimu Kilogramais neapibrėžti dalykai vertinami pagal kitus kriterijus. Tolimesnei diskusijai būtų gerai nuoroda į jūsų VU publikaciją
                Nuoroda būtų tokia, kad tai buvo istorijos bakalaurinis darbas, tai gal ir nelabai įspudingas reikalas, tačiau tema buvo labai panaši, dirbau archyvuose, buvo tokia forma ir kaip interviu su pora žmonių kurie kažka žinojo apie tai kažka, beto aš buvo sistemos žmogus ir daigiau mažiau viską joje žinojau ir dalyvavau tame. Tačiau kad nekiltų kažkokio betikslio ginčo, tai tas mūsų priėmimas į NATO buvo politinis sprendimas ir tuo viskas čia pasakyta ir tik vėliau , kad šalis nebūtų vien kažko gavėja buvo pamastyta ką pagal savo išgalės ji gali duoti. Tas priėmimas buvo tokia tam tikra euforija, kad niekas tada net ir negalvojo, kaip čia daugiau sau naudos pasieškoti, tiesiog ėmė tai ką siūlė ir niekas perdaug galvos nesuko

Komentuoti

Nuoroda būtų tokia, kad tai buvo istorijos bakalaurinis darbas, tai gal ir nelabai įspudingas reikalas, tačiau tema buvo labai panaši, dirbau archyvuose, buvo tokia forma ir kaip interviu su pora žmonių kurie kažka žinojo apie tai kažka, beto aš buvo sistemos žmogus ir daigiau mažiau viską joje žinojau ir dalyvavau tame. Tačiau kad nekiltų kažkokio betikslio ginčo, tai tas mūsų priėmimas į NATO buvo politinis sprendimas ir tuo viskas čia pasakyta ir tik vėliau , kad šalis nebūtų vien kažko gavėja buvo pamastyta ką pagal savo išgalės ji gali duoti. Tas priėmimas buvo tokia tam tikra euforija, kad niekas tada net ir negalvojo, kaip čia daugiau sau naudos pasieškoti, tiesiog ėmė tai ką siūlė ir niekas perdaug galvos nesuko
                  Tai bakalaurinį darbą irgi įdomu būtų pamatyti. Gink Dieve ne tam, kad sukritikuoti, o susipažinti su vienu iš nedaugelio to periodo tyrimų. Be abejo, kad stojimas į NATO buvo politinis dalykas, kitaip ir būti negali. Tačiau dar pasikartosiu - po SSRS žlugimo NATO buvo identifikuoti nauji poreikiai, tuo metu apie Baltijos valstybių priėmimą negalvojo net didžiausi fantastai. Išminavimo vienetas Baltijos jūroje ir buvo vienas iš tų NATO identifikuotų trūkstamų pajėgumų. LT ir viso 3B gebėjimas tokį pajėgumą suformuoti, kaip ir kitos mažesnės mozaikos dalys, labai prisidėjo siekiant politinio sprendimo būti priimtiems į NATO.
                  Last edited by EPP; 9 September 2021, 09:03.

Komentuoti

• Jei įvestų visuotiną šaukimą į kariuomenę, ir įkurtų keturis naujus batalionus, turėtume naują veikiančią brigadą.

Komentuoti

• "Aukštaitija"?

Komentuoti

• Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą
                        "Aukštaitija"?
                        Tikėtina, bet kol kas visa tai tik prielaidos. Reikia politinės valios ir plataus politikų pritarimo.

Komentuoti

• Originally posted by Robis Peržiūrėti pranešimą

Tikėtina, bet kol kas visa tai tik prielaidos. Reikia politinės valios ir plataus politikų pritarimo.
                          O taip pat lėšų ir personalo

Komentuoti

Vykdoma...
                          X