Announcement

Collapse
No announcement yet.

LK artimojo nuotolio oro gynybos ginkluotė

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • LK artimojo nuotolio oro gynybos ginkluotė

  RBS-70

  Šiuo metu Lietuvos kariuomenė yra ginkluota zenitiniais raketų kompleksais RBS-70 su raketomis MkI ir apžvalgos radarais „Giraffe Mk-IV“. Ši įranga sudaro artimojo nuotolio oro gynybos sistemą.

  Zenitinį raketų kompleksą (ZRK) RBS-70 sukūrė Švedijos kompanija „Saab Bofors Dyanmics”. Idėja sukurti ZRK gimė 1967 m., bet tik po šešerių metų buvo pagamintas pirmasis prototipas. 1976 m. atlikti paskutinieji bandymai ir 1977 m. pirmieji ZRK RBS-70 pristatyti Švedijos kariuomenei.

  Šią ginkluotę savo arsenale turi daug šalių (apie 20), tarp jų ir kai kurios NATO šalys: Lietuva, Latvija, Norvegija ir Čekija. ZRK RBS-70 naudoti Irano ir Irako konflikte. Irano oro gynybininkai teigė, kad sunaikino iki 45 priešo oro taikinių.

  ZRK RBS-70 yra artimojo nuotolio oro gynybos sistema (angl. SHORAD), kurio veikimo principas paremtas valdymo spinduliu, t. y. kuriamas lazerio koridorius, kuriuo skrieja raketa. Šį koridorių valdo taikytojas, jis privalo visą laiką sekti oro taikinį, kol raketa sunaikins jį ar praskries pro šalį. Didžiausias šios ginkluotės privalumas yra tas, kad kol kas pasaulyje nėra sukurta elektromagnetinė įranga, kuri skleisdama įvairius elektromagnetinius trukdžius galėtų paveikti ZRK RBS-70.

  ZRK RBS-70 sudaro stovas, taikinio paleidimo įrenginys (TPĮ) ir zenitinė raketa. RBS-70 zenitinės raketos vis atnaujinamos, padidintas raketos skriejimo nuotolis. Pavyzdžiui, maksimalus raketos MkI nuotolis siekia iki 5 km, o BOLIDE – iki 9 km. Naudojamos šios raketų modifikacijos: MkI, MkII ir BOLIDE (arba MkIII). Raketa sprogsta suveikus kontaktiniam sprogdikliui (tiesioginis pataikymas) arba distanciniam sprogdikliui (raketai praskriejus iki 6 m nuo oro taikinio). Raketa turi susinaikinimo mechanizmą, ir tai yra didelis privalumas, jei jau šūvio metu nustatoma, kad oro taikinys yra savas. Raketos kovinę galvutę sudaro heksolo (inicijuojantis sprogimą) ir oktolo (pagrindinis) užtaisas. Aplink ją išdėstyta 2000 (MkI raketoje) arba 3000 (MkII raketoje) volframo šratų. MkII ir BOLIDE raketose yra kumuliacinis užtaisas, kuris leidžia pramušti iki 200 mm šarvą.

  Prie ZRK RBS-70 taip pat gali būti prijungtas naktinio matymo prietaisas, todėl operacijas galima vykdyti ir nakties metu. Šiuo metu naudojami dviejų tipų naktinio matymo prietaisai – COND (I kartos) ir BORC (III kartos).


  Norint padidinti ZRK RBS-70 efektyvumą, jis jungiamas į oro gynybos sistemą. Šią sistemą sudaro ugnies vienetas (ZRK RBS-70 ir mūšio lauko valdymo terminalas) ir apžvalgos radaras. Mūsų pajėgose naudojamas „Giraffe MkIV“ apžvalgos radaras, sumontuotas ant vikšrinio transporterio BV. Kai sistema yra sujungta, tuomet mūšis prieš oro taikinius vyksta taip: apžvalgos radaras aptinka taikinį, atpažįsta jį turimomis elektroninėmis priemonėmis, tada priskiria taikinį vienam iš prisijungusių ugnies vienetų. Visi duomenys apie oro taikinį, kurie yra siunčiami iš apžvalgos radaro, ateina į mūšio lauko valdymo terminalą (MLVT). MLVT apdoroja tuos duomenis ir generuoja garsinį signalą į ZRK RBS-70, kuris ir nukreipia taikytoją reikiama kryptimi.
  Daugiau: http://kariuomene.kam.lt/lt/ginkluot...te/rbs-70.html

 • #2
  „Stinger"

  Priešlėktuvinių sistemų „Stinger" paskirtis - apginti kovos teritorijas, svarbius objektus nuo antpuolių iš oro, naikinti žemai skraidančius sraigtasparnius, transporto lėktuvus ir naikintuvus. „Stinger" yra artimojo nuotolio „iššoviau-pamiršau" tipo raketa, kuri gali sunaikinti taikinį 5 km atstumu ir 3,5 km aukštyje.
  Nešiojamas zenitinis raketinis kompleksas „Stinger" buvo pradėtas gaminti 1977 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose. Po ilgų ir sėkmingų bandymų JAV gynybos ministerija apginklavo tokiais raketiniais kompleksais savo sausumos pajėgas, jūrų pėstininkus, laivyną. Nuo 1986 m. „Stinger" buvo sėkmingai naudojamas Afganistano kare, todėl šią ginkluotę yra įsigijusios per 20 Vakarų šalių. Šiuo metu tai masiškiausiai gaminamas ir naudojamas šios klasės ginklas NATO šalių kariuomenėse.
  Priešlėktuvinės gynybos raketinio komplekso „Stinger" įsigijimo projektas pradėtas įgyvendinti 2002-ųjų lapkritį Lietuvos ir JAV vyriausybėms pasirašius sutartį dėl šių sistemų įsigijimo. Pagal sutartį raketų paleidikliai, radarai, taktiniai operaciniai centrai Lietuvos kariuomenei buvo pristatyti 2007 metų vasarą.
  Lietuva įsigijo patobulintos modifikacijos sistemas „Stinger", kurios turi modernesnius, didesnės atminties kompiuterinius procesorius. Šio tipo raketų sistemos yra sumontuotos ant HMMWV („Hammer") tipo transporto priemonių.
  Priešlėktuvinės gynybos raketinis kompleksas „Stinger" susideda iš raketų paleidiklių, AN/MPQ „Sentinel" radaro ir taktinio valdymo centro:
  radaras aptinka orlaivį;
  duomenys iš radaro siunčiami į taktinį operacijų centrą;
  taktinio operacinio centro vadas duoda komandą raketų paleidiklio vadui naikinti nurodytą orlaivį;
  operatorius nukreipia „Stinger" paleidimo sistemą į taikinį ir jį sunaikina.
  Daugiau: http://kariuomene.kam.lt/lt/ginkluot...s_stinger.html

  Komentuoti


  • #3
   Pirmasis kovinis oro gynybos šūvis naktį
   Komentuoti


   • #4
    Kovinio šaudymo iš raketinio oro gynybos komplekso „Stinger" pratybos

    Komentuoti


    • #5
     Lietuvos kariuomenės oro gynybos kariai tarptautinėse pratybose Čekijoje

     Komentuoti


     • #6
      RBS-70 kovinio šaudymo pratybų pirmoji diena Juodkrantėje

      Komentuoti


      • #7
       Klaipėda       Komentuoti


       • #8
        .
        Tobulina raketas ir laukia viešųjų konkursų

        Kauno technologijos universiteto (KTU) Gynybos technologijų institutas prieš porą metų sukurtas raketas taikinius, skirtas kariškių pratyboms, verčia valdomomis ir vėl žvalgosi sutarčių.

        Plačiau: http://vz.lt/sektoriai/informacines-...#ixzz40VNjB7wN

        Komentuoti


        • #9
         2003 m video. LK KOP OGB parodomasis 40 mm pabūklų L70 ir radarų išskleidimas bei šaudymas.

         Komentuoti


         • #10
          Delfi TV reportažas apie "Grom".

          Daugiau nei 34 mln. eurų – tiek Lietuvai kainavo artimo nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistema GROM. Šiuo metu lietuviai mokosi dirbti su lenkiška sistema. Tiesa, kol kas mokymai vyksta virtualioje erdvėje.

          Komentuoti


          • #11
           Lithuanian Air Defence Battalion Day and Night Drills with FIM 92 Stinger

           Komentuoti


           • #12
            Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą
            Pirmasis kovinis oro gynybos šūvis naktį            Lietuva gavo modernizuotus kompleksus RBS-70 NG. Tikėsimes ir raketų turi MK3 ar Bolide, be oro taikinių galės ir į transporterius šaudyt.

            Komentuoti


            • #13
             Originally posted by Donatas Peržiūrėti pranešimą

             Lietuva gavo modernizuotus kompleksus RBS-70 NG. Tikėsimes ir raketų turi MK3 ar Bolide, be oro taikinių galės ir į transporterius šaudyt.
             Būtent iki "Bolide" ir užsiapgreidinom - buvo praslydus tokia žinutė.

             Komentuoti


             • #14


              Suomija turi užpirkusi 60 priešlėktuvinių kompeksų ASRAD-R, kurie naudoja komplekso RBS-70 NG raketas Bolide. Lietuva turi modernizuotų RBS-70 kompleksų bet su Bolid raketų tecninėm galimybėm ir gabaritais, tikslingesnis būtent tokio tipo saveigis kompleksas. Lenkija turi kažką panašaus POPRAd su Grom raketom. Manyčiau toks kompleksas gerai papildytų ketinamas įsigyti NASAMS sistemas, nes yra pigesnis ir paprastesnis.


              Lenkiškas Poprad su GROM tipo raketom.

              Komentuoti


              • #15
               Originally posted by Donatas Peržiūrėti pranešimą
               Suomija turi užpirkusi 60 priešlėktuvinių kompeksų ASRAD-R, kurie naudoja komplekso RBS-70 NG raketas Bolide. Lietuva turi modernizuotų RBS-70 kompleksų bet su Bolid raketų tecninėm galimybėm ir gabaritais, tikslingesnis būtent tokio tipo saveigis kompleksas. Lenkija turi kažką panašaus POPRAd su Grom raketom. Manyčiau toks kompleksas gerai papildytų ketinamas įsigyti NASAMS sistemas, nes yra pigesnis ir paprastesnis.
               Lenkiškas Poprad su GROM tipo raketom.
               Nepalyginamai geriau būtų su truputėlį didesnėmis ir geresnėmis raketomis (pvz., Sidewinder ar panašaus nuotolio) ir sistemomis nei MANPADS ant ratų
               Last edited by EPP; 3 April 2016, 21:07.

               Komentuoti

               Vykdoma...
               X