Announcement

Collapse
No announcement yet.

NASAMS vidutinio nuotolio priešlėktuvinės sistemos Lietuvai

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • #91
  Originally posted by Saulius Peržiūrėti pranešimą
  Donatai, man rodos per mazai, kai raketos skrenda tik iki "rubeziaus" . Aisku jos reikalingos ir tokios ir ju reikia daug ir ivairiu , tai yra rimta jega. Bet reiketu ir tolimesnio nuotolio iki 300 km. Todel ir minejau Izraeli ,kad ju raketos skrenda tiksliai ,toli, ivairiom kriptim ir kur reikia, mums irgi reikia ..Nasams jau yra sumoketa apie 100mln. ir jei reikes LK dar dades. Cia nera isleista tokia jau ispudinga suma cia ne mlrd.
  100 mln., kaip suprantu, su raketomis. Smalsu kiek vis dėl to tų raketų?

  Taip lyg ir lenkiama, kad tai AIM-120C7 o jos kainuoja daugiau nei $850,000 už vieną. Straipsnyje ne kartą buvo minimas 40 km šaudymo nuotolis, bet paprastai NASAMS nurodoma apie 20 km. https://defence.pk/pdf/threads/norwe...bility.477119/. Spėju, kad čia ir bus AIM-120C7 nuotolis.

  Štai tolimesnio veikimo AIM-120D apie $1.5 million už vt.., o specialiai NASAMS kuriamas AMRAAM-ER ( kažkaip manau, kad tik jos ir skrieja tuos 40 km) matyt dar brangesnis. Tad 100 mil. pradinė, bet vargu ar visa kaina norint pilnai išnaudoti galimybes.

  Kita vertus jei sistemų nedaug - tai geriau jau jos būtų mobillesnės ir priešui sunkiau būtų nustatyti tikslią jų vietą. Jis būtų priverstas visuomet veikti atsargiai. Šiuo požiūriu būtų parankiau ne konteineriuose, o ant sunkvežimių montuojama versija.

  Tokia kaip neseniai užsakyta pačios Norvegijos. https://www.shephardmedia.com/news/l...ed-air-defenc/

  Atrodo čia vietoj tų paleidėjų kurie parduodami mums.


  Šiaip aš tikėjausi, kad sekantis dalykas oro gynyboje kurį Norvegija nusipirks bus Kogsberg kuriama vikšrinė-konteinerinė versija

  Last edited by Jonas; 6 March 2017, 17:36.

  Komentuoti


  • #92
   Kažkaip niekur neminima ar su Lietuvos perkama sistema bus NASAMS Electro Optical sensor vehicle. Jis lyg ir sudedamoji NASAMS baterijų dalis   Paskirtis:

   The EO System is employed for the following tasks:
   - Passive engagements
   - Passive surveillance
   - Raid and kill assessment
   - Skin track verification
   - Verification of external tracks from Higher Echelon Unit
   - Establishing tracks and engagement data
   - Jammer verification.
    

   Komentuoti


   • #93


    Lietuva perka norvegiškas oro gynybos sistemas


    Lietuvos gynybos pareigūnai apsisprendė pirkti norvegiškas vidutinio nuotolio oro gynybos sistemas NASAMS. Daugiau nei 100 mln. eurų pirkinys turėtų užlopyti vieną iš didžiausių Lietuvos gynybos spragų.


    „Krašto apsaugos ministerijos Gynybos resursų taryba pritarė įsigijimui, sutartis bus pasirašoma po dviejų savaičių“, – BNS sakė krašto apsaugos ministro atstovė spaudai Vita Ramanauskaitė.
    Sutarties kainos ji nekomentavo. Šią savaitę paskelbtame valstybės biudžeto projekte numatoma, kad per trejus artimiausius metus vidutinio nuotolio oro erdvės gynybos sistemai įsigyti ir modernizuoti iš viso bus skirta 122 mln. 379 tūkst. eurų, maždaug po lygiai 2018, 2019 ir 2020 metais. Anksčiau skelbta, kad Lietuvos kariuomenė šia sistema turėtų būti aprūpinta iki 2020 metų.
    Oro gynyba yra viena iš silpniausių Baltijos šalių vietų karine prasme. Lietuva, Latvija ir Estija šiuo metu turi tik trumpojo nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemas, jos siekia 3–5 kilometrus. Norvegiškos raketos galės skrieti keliasdešimt kilometrų ir numušti taikinius 15 kilometrų aukštyje. Siekiant iš esmės užtikrinti oro erdvės apsaugą, trečiajame etape Baltijos šalims reikėtų ilgojo nuotolio gynybos sistemų skydo, tokio kaip raketos „Patriot“. Šią vasarą JAV šias raketas Lietuvoje pirmą kartą dislokavo pratyboms. Gynybos pareigūnai svarsto galimybę, kad Lietuvos oro erdvę galėtų dengti „Patriot“ sistemos, kurias planuoja įsigyti Lenkija. Lietuvos gynybos biudžetas kitąmet pirmą kartą turėtų pasiekti NATO standartą – 2 proc. bendrojo vidaus produkto, tai yra 873 mln. eurų.

    Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...emas-56-866720

    Komentuoti


    • #94
     [QUOTE=Robis;n15748]

     [SIZE=28px][B]Lietuva perka norvegiškas oro

     Kad tas skyles dar lopyt ir lopyt, net nesimato net įsivaizduojamos pabaigos. Įdomiau, kad ankščiau minėjo 110 mln eurų sumą, dabar 122 mln. Gal konfigūracija keisis, ar daugiau papildomų raketų įsigys?

     Komentuoti


     • #95
      "Gynybos pareigūnai svarsto galimybę, kad Lietuvos oro erdvę galėtų dengti „Patriot“ sistemos, kurias planuoja įsigyti Lenkija." Čia, ką, tikisi, kad lenkai įsigyja "Patriot", ir dar jais imsis dengti Lietuvos oro erdvę? Kodėl turėtų?

      Komentuoti


      • #96       Na, reiktų pasidžiaugti, kad tai jau bent pirmoji kregždė. Latviai su estais, kaip suprantu, apie tai tik svajoja. Dėl sumos, tai jūs teisus, Donatai, šiek tiek padidėjo. Infliacija, matyt, čia niekuo dėta . Priežastis galėtų būti čia:

       Pasak D.Užkuraičio, radarus ir ugnies valdymo centrus Lietuva įsigis iš juos gaminančios bendrovės „Kongsberg“, o ne Norvegijos kariuomenės. Pulkininkas teigė, kad ši bendrovė ir modernizuos iš norvegų kariuomenės Lietuvos įsigijamas sistemas.

       Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...metu-56-700617
       Last edited by Robis; 13 October 2017, 21:27.

       Komentuoti


       • #97
        Originally posted by EPP Peržiūrėti pranešimą
        "Gynybos pareigūnai svarsto galimybę, kad Lietuvos oro erdvę galėtų dengti „Patriot“ sistemos, kurias planuoja įsigyti Lenkija." Čia, ką, tikisi, kad lenkai įsigyja "Patriot", ir dar jais imsis dengti Lietuvos oro erdvę? Kodėl turėtų?
        Tą pačia tema:

        Vilniuje viešėjęs Lenkijos Seimo gynybos komiteto pirmininkas Michalas Jachas sako, kad Varšuvos planuojamos įsigyti priešraketinės sistemos „Patriot“ turi saugoti ir Lietuvos oro erdvę.
        „Aš netgi neįsivaizduoju, kad bus kitaip. (...) Lietuvai kyla toks pats oro pavojus, kaip ir Lenkijai“, – interviu BNS sakė valdančiajai „Įstatymo ir teisingumo“ partijai priklausantis politikas.

        „Patriot“ sistema turi būti tokia, kad ją būtų galima integruoti su kaimyninėmis šalimis“, – pridūrė jis.
        Šaltinis:http://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/189131

        Komentuoti


        • #98
         Gal sistema sukrove ant sunkvezimiu?
         Cia tik pamastymas.

         Komentuoti


         • #99
          Originally posted by sausuolis Peržiūrėti pranešimą
          Gal sistema sukrove ant sunkvezimiu?
          Cia tik pamastymas.
          Jei perka NASAM II modifikaciją, ji ir turi būti saveigė-ant sunkvežimių ar kitų nešėjų. Jei męs perkam nesaveigius įrenginius, tai yra NASAM I modifikacija ir nėra ko žmonėms akių muilinti atseit perkam naujausią versiją NASAM III ar NASAM II.

          Komentuoti


          • 3-4 menesiu senumo ziniomis is itin patikimo saltinio-NASAMS perkame nesavaeiges.

           Komentuoti


           • Originally posted by Robis Peržiūrėti pranešimą

            Tą pačia tema:
            Manau viskas yra šioje frazėje - "„Patriot“ sistema turi būti tokia, kad ją būtų galima integruoti su kaimyninėmis šalimis“, – pridūrė jis." Nes neįsivaizduoju, kaip lenkų "Patriot" galėtų dengti Lietuvą. Kol gaus, kol įsisavins, tai dar prabėgs N metų, kol nors vieną bateriją galės atsiųsti čia

            Komentuoti


            • Originally posted by sausuolis Peržiūrėti pranešimą
             3-4 menesiu senumo ziniomis is itin patikimo saltinio-NASAMS perkame nesavaeiges.
             Tuomet manau, kad pirkėjai apsikvailino-už 122 mln eurų reikėjo pirkt Izraelio SPYDER, o ne 4 NASAM I paleidėjus, kurie nesaveigiai, ir juos nesunku nuslopinti. Po tokių naujienų apie KAM ir LK sunku nesikeikti.
             Last edited by Donatas; 15 October 2017, 09:56.

             Komentuoti


             • Gal viskas ir pasikeite. Sistemas rinko ir sutartis pasirasinejo ne visai tie patys zmones

              Komentuoti


              • Originally posted by Donatas Peržiūrėti pranešimą

               Tuomet manau, kad pirkėjai apsikvailino-už 122 mln eurų reikėjo pirkt Izraelio SPYDER, o ne 4 NASAM I paleidėjus, kurie nesaveigiai, ir juos nesunku nuslopinti. Po tokių naujienų apie KAM ir LK sunku nesikeikti.
               NASAMS sistema yra modulinė, todėl nelabai suprantu, kodėl taip svarbu, kad raketų paleidimo konteineriai būtų sumontuoti ant sunkvežimio platformos. Šios sistemos ypatybė ta, kad visus sistemos elementus galima išdėstyti dideliame plote (iki 25 km spinduliu). Aptikti ir nuslopinti galima radarą, raketų paleidimo konteineriai patys "nešviečia", todėl juos aptikti ir sunaikinti antiradarinėmis priemonėmis neįmanoma. Būdami išdėstyti toli nuo radaro ir vadavietės, patys raketų paleidėjai yra pakankamai saugūs. Be to, kilnojamus raketų paleidimo konteinerius galima išdėstyti tokiose vietose, kur sunkvežimiui neįmanoma pasiekti, pavyzdžiui ant pastatų stogų, nedidelių laivų denių, ar sunkiai prieinamose vietose.
               Kokią būtent LK perką NASAMS komplektaciją, nežinau. Bet yra įvairių variantų:


               Ispanų NASAMS raketų paleidimo konteineriai ant "Iveco" platformos               Suomių NASAMS II ant SISU E13TP platformos

               Sprendžiant iš viešai prieinamos informacijos:

               „Mes dabar įsigijame Norvegijos kariuomenės perteklinę įrangą ir ją modernizuojame. Tai bus ne pirma ir ne antra NASAMS versija, nes po modernizacijos tai bus NASAMS 3, pati naujausia modifikacija“, – BNS penktadienį sakė Krašto apsaugos ministerijos pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius pulkininkas Darius Užkuraitis.

               Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...metu-56-700617
               ir:

               Pasak D.Užkuraičio, radarus ir ugnies valdymo centrus Lietuva įsigis iš juos gaminančios bendrovės „Kongsberg“, o ne Norvegijos kariuomenės. Pulkininkas teigė, kad ši bendrovė ir modernizuos iš norvegų kariuomenės Lietuvos įsigijamas sistemas.

               Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...metu-56-700617
               galime daryti išvadą, kad LK įsigys norvegų kariuomenės rezerve turimas NASAMS sistemas, kurias modernizuos sistemų gamintoja „Kongsberg“. Perkant iš gamintojo visai naujas sistemas, galima užsakyti įvairias komplektacijas, tame tarpe ir raketų leidėjų platformas. LK gi, perka iš norvegų kariuomenės rezervo, todėl, kaip sakoma, "imam ką turim":               Norvegijos NASAMS raketų paleidimo konteineris
               Norvegų NASAMS baterijos pagrindiniai elementai

               Komentuoti


               • Tai gal tie buvę nesavaeigiai norvegų kariuomenės komplektai gamykloje bus užkelti ant sunkvežimių? Gal tas mažas kiekis triašių sunkvežimių, apie kurių pirkimą parašė sausuolis šioms sistemoms ir perkami?

                Komentuoti

                Vykdoma...
                X