Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos kariuomenės pirkiniai

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Originally posted by Marux Peržiūrėti pranešimą
  Vikšrinės PKM
  Ratinės haubicos vietoj Ph2000
  Salvinės artilerijos ilgesnis laukimas
  Dėl ratinių PKM įdomu-nors numatytas opcionas 2 + 2, bet artimiausiu metu neketina įsigyti papildomų VILKŲ. Arba netenkina pravažumas, arba nėra lėšų. Atsižvelgiant, kad neketinama pirkti salvinių sistemų , NASAM papildomų, greičiau dėl lėšų trūkumo. (galbūt dar tęstuos BOXER). Atitinkamai vikšrinės PKM bus BREADLY ar MARDER, nes naujesnėms nebus pinigų, o ir netikslinga męst dideles pinigų sumas neturint papildomų PLG pajėgumų ir artilerijos. Keista tik, kad brigadoje bus ir ratinės ir vikšrinės PKM. Dėl artilerijos tai pritariu Rupšio nuoseklumui, kad tikslingiau dabar Žemaitijai pirkt papildomas 155 mm haubicas ( buksiruojamas ar ratines saveiges), šiuo atveju jų pirkimas tikslingesnis ir prasmingesnis nei salvinių. Gaila, kad ilgo nuotolio prieštankinių sistemų pirkimas nukeliamas iki 2025 metų-po JLTV įsigijimo. Geriau jau sraigtasparnių pirkimą nukeltų.

  Komentuoti


  • Vikšrinės pkm greitu metu, matyt senienos.
   Ratinės haubicos? Tikėkimės tempiamos, nes naujų savaeigių nesimato prieinamomis kainomis, o tokių kaip čekų Dana, kurių norima atsikratyti kažin ar čia reiktų.
   Dėl salvinių sistemų nė kiek nenustebęs, manau pasikarščiavo kariuomenė apie jas užsisvajojusi. Tokių neturi net kus kas stipresnės šalys kaip Čekija, Airija, Ispanija ir t.t. O ir jų apginamumas tas pats kas ir su tankais. Reikia skaičiuoti ar jos pajėgios daugiau nei kartą iššauti iki bus sunaikintos.
   Su aviacija kaip ir aišku, jos nėra ir tikrai nereikia. Kainuoja brangiai, o naudos visiškai nesimato jei tikrai kiltų konfliktas.
   Sraigtasparniai faktas, jau nebėra kam skraidyti. Vien esamoms galimybėms palaikyti privalomas pirkimas.

   Komentuoti


   • na kaip čia pasakius greitu metu. Planas nuo 2030 pakeisti, norėtų greičiau, bet kada tai galėtų būti - neaišku. Dabartiniai pirkimai nebus keičiami, o iš jų turime Boxerius, JLTV, PZH2000, NASAM. Dar laukia sraigtai, kurių irgi nenuvėlinsi, nes jau pakeisti reikia. Tai šitie pirkimai gali išsitempti ir kokiem 5 metam. Tai tos vikšrinės gali nusikelti ir iki 2025. Aišku jei galvoja apie Marderius, tai reikėtų paskubėti, nes su pirmu pirkimu dar gali gauti geriausios būklės. 2025 klausimas ar jų bebus likę, o jei bus dar kažkiek, klausimas kokios kokybės jie bus. Bradley tada beliktų kaip variantas. Bet toks mėtymasis aišku nėra gerai. Jei PKM keičia į vikšrus, tai kam tų Boxerių tada iš viso reikėjo...

    Komentuoti


    • Bus tesiama modernizacija: ir vado, ir ministro, ir prezidento zodziai. MARDER IR BRADLEY nera modernizacija, manau pajegi kariuomene 44 vnt. Nauju kovos masinu uzsakyti, juolab kai tenka laukti po 5 metus tai ir imokas išmetis po 100mln. kas met. Biudzetas siemet lips per milijarda, vien ekonomika auganti po 3% keliasdesimt milijonu kasmet didina, nereikia ne tu 2,5%laukti.garantuoju rheinmetalas skolon duotu, tik pirk, kaip ir betkuriskitas gamintojas ismetyt galetu 10-iai metu imokas, tik pirk ju tecnika+prieziuros paketa.

     Komentuoti


     • Originally posted by Arturas Peržiūrėti pranešimą
      na kaip čia pasakius greitu metu. Planas nuo 2030 pakeisti, norėtų greičiau, bet kada tai galėtų būti - neaišku. Dabartiniai pirkimai nebus keičiami, o iš jų turime Boxerius, JLTV, PZH2000, NASAM. Dar laukia sraigtai, kurių irgi nenuvėlinsi, nes jau pakeisti reikia. Tai šitie pirkimai gali išsitempti ir kokiem 5 metam. Tai tos vikšrinės gali nusikelti ir iki 2025. Aišku jei galvoja apie Marderius, tai reikėtų paskubėti, nes su pirmu pirkimu dar gali gauti geriausios būklės. 2025 klausimas ar jų bebus likę, o jei bus dar kažkiek, klausimas kokios kokybės jie bus. Bradley tada beliktų kaip variantas. Bet toks mėtymasis aišku nėra gerai. Jei PKM keičia į vikšrus, tai kam tų Boxerių tada iš viso reikėjo...
      Boxeriai buvo,nes turejo tiksla kam'as, su tuo metu kukliu biudzetu:GREITAS pristatymas, imam ratus, nes jie dvigubai pigesni(eksplotacija taip pat) , boxer sarvavimas atitinka viksrines ifv sarvavima. Bei didele naikinama jega, del spike, realiai mazai bokstu buvo su raketom. Na o gavosi matom, kad negreitai, tikriausiai, kadne su lance bokstu

      Komentuoti


      • ATASKAITA. Lietuvos kariuomenės įsigijimai (2019/liepa)
       Tęsiame Lietuvos kariuomenės (ir kitų, su gynyba susijusių institucijų) įsigijimų apžvalgą. Esant skelbtinai medžiagai Ataskaita bus skelbiama kiekvieną mėnesį, stokojant naujienų – vieną kartą per ketvirtį.
       Sutartys, susitarimai, konkursai, ketinimai, projektai:*
       1. Transporto priemonė aprūpinta šilumine matymo įranga ir radaru. Pirkėjas-VSAT. Konkurso laimėtoja UAB „Telekonta“. Vertė-551 596 eurai; Kiekis-1 vnt.;
       2. Civilinės paskirties radijo stotis. Pirkėjas – Sausumos pajėgos. Kiekis – dviženklis**
       3. Gertuvės. Pirkėjas – Gynybos resursų agentūra. Kiekis - keturženklis**
       4. Civilinės paskirties transporto priemonės. Pakartotinas dalinis konkursas.
       5. Aerodinaminės, ne karinės paskirties antžeminio ryšio rankinės radijo stotys. Pirkėjas – KOP aviacijos bazė. Kiekis – dviženklis**.
       6. Oro gynybos sistemos RBS-70 raketos Mk-2. Skaidrumo skelbimas. Pirkėjas – Gynybos resursų agentūra. Kiekis-**
       7. Naujas pakrančių patrulinis laivas. Pirkėjas-VSAT. Kiekis – 1 vnt.**

       *Visa skelbiama informacija renkama viešų šaltinių pagalba ir neatskleidžia Valstybės paslapties.
       **Platesnė, autoriui žinoma informacija,nepateikiama dėl ribotų jos panaudojimo ypatybių.
       Pagarbiai,
       Sausuolis

       Paypal.Me/Sausuolis

       Gerokai platesnė informacija bus pateikta Patreon.com.
       Tik nuo 2 USD/mėn. - https://www.patreon.com/Sausuolis

       Komentuoti


       • Lithuania’s Joint Light Tactical Vehicle buy clears State Dept. hurdle

        Lithuania’s plan to buy the Joint Light Tactical Vehicle from the U.S. has been cleared by the State Department, according to a Defense Security Cooperation Agency notification.

        The department notified Congress Aug. 27 that it had approved a possible Foreign Military Sale to Lithuania of 500 JLTVs — the U.S. Army’s humvee replacement — for an estimated cost of $170.8 million.

        The Lithuanian Ministry of Defence first contacted the U.S. Defense Department regarding a potential acquisition of about 200 Oshkosh Defense-made JLTVs in late 2017.

        The purchase, if approved by Congress, would include the vehicles as well M1278A1 Heavy Gun Carriers as well as kits including ones for ballistic armor, explosive protection, shot detection and GPS.

        Lithuania would also get the M153 Common Remote Weapon Station, M2 QCB .50 caliber machine guns, and Forward-Looking Infrared (FLIR) systems        Last edited by Jonas; 28th August 2019, 11:09.

        Komentuoti


        • Geriau nei m113 tikiuosi tik pradzia

         Komentuoti


         • Originally posted by Irwel Peržiūrėti pranešimą
          Geriau nei m113 tikiuosi tik pradzia
          Atsiprašau bet man tai atrodo, kad čia buvo mintis panaši į "geriau batai negu ratai". JLTV nei JAV nei pas mus neskirtas pakeisti šarvuotų transporterių m113.
          Last edited by Jonas; 29th August 2019, 09:14.

          Komentuoti


          • "The department notified Congress Aug. 27 that it had approved a possible Foreign Military Sale to Lithuania of 500 JLTVs — the U.S. Army’s humvee replacement — for an estimated cost of $170.8 million." Ar čia žurnalistai ką nors ne taip suprato, ar kongresas tikrai kalba apie 500 JLTV už 170mln USD? Nes Lietuva už 200 vnt sumokės 140mln. Ar turima omenyje, kad tiek kainuoja "pliki" automobiliai, o Lietuvos pirkinys gaunasi toks brangus dėl pridėtiniu "aksesuarų"?

           Komentuoti


           • Originally posted by TerMind Peržiūrėti pranešimą
            "The department notified Congress Aug. 27 that it had approved a possible Foreign Military Sale to Lithuania of 500 JLTVs — the U.S. Army’s humvee replacement — for an estimated cost of $170.8 million." Ar čia žurnalistai ką nors ne taip suprato, ar kongresas tikrai kalba apie 500 JLTV už 170mln USD? Nes Lietuva už 200 vnt sumokės 140mln. Ar turima omenyje, kad tiek kainuoja "pliki" automobiliai, o Lietuvos pirkinys gaunasi toks brangus dėl pridėtiniu "aksesuarų"?
            Kalba ne Kongresas, o Defence Security Cooperation Company, pateikusi pranešimą Kongresui. Viskas, kas yra išvardyta, t.y. 500 vnt. automobilių, daug priedų, techninė dokumentacija ir specialistų kelionės į Lietuvą, viso šito paketo kaina 170,8 mln. USD. Tai nėra sutartis, kiekiai ir kaina gali keistis, tačiau papildomos ginkluotės ir įrangos nomenklatūros be atskiro US State Department leidimo pagal šią liniją nepridės

            Komentuoti


            • Originally posted by TerMind Peržiūrėti pranešimą
             "The department notified Congress Aug. 27 that it had approved a possible Foreign Military Sale to Lithuania of 500 JLTVs — the U.S. Army’s humvee replacement — for an estimated cost of $170.8 million." Ar čia žurnalistai ką nors ne taip suprato, ar kongresas tikrai kalba apie 500 JLTV už 170mln USD? Nes Lietuva už 200 vnt sumokės 140mln. Ar turima omenyje, kad tiek kainuoja "pliki" automobiliai, o Lietuvos pirkinys gaunasi toks brangus dėl pridėtiniu "aksesuarų"?
             Teko kalbėti su žmonėmis, išmanančiais Valstijų kongreso peripetijas: 500 įvardijama kaip kol kas maksimalus JLTV kiekis Lietuvai. T.y dabar perkam 200, tačiau reikalui esant, galim tą skaičių didint iki 500 be papildomo kongreso įsikišimo ir naujo svarstymo dėl ginkluotės eksportavimo. Taigi, 500 - galimas maksimalus skaičius. Dabar perkama 200. Dėl paminėtų kainų sunku kažką pasakyti.

             Komentuoti


             • Originally posted by Jonas Peržiūrėti pranešimą

              Atsiprašau bet man tai atrodo, kad čia buvo mintis panaši į "geriau batai negu ratai". JLTV nei JAV nei pas mus neskirtas pakeisti šarvuotų transporterių m113.
              taip Amerikoje m113 jau turi pakeitima,nzn tik kada prades serijine gamyba,kurio šarvavimo galimybes net nevertos lyginti su m113 ar osiaperkosia ,pas mus deja tokio paketimo nebus... tad galime sau lyginti" batus su masina":sarvavimas ,mobilumas didesnis ,tai jei tie" batai " yra m113 tada sutinku su jusu nuomone

              Komentuoti


              • Originally posted by Jonas Peržiūrėti pranešimą
               Lithuania’s Joint Light Tactical Vehicle buy clears State Dept. hurdle

               Lithuania’s plan to buy the Joint Light Tactical Vehicle from the U.S. has been cleared by the State Department, according to a Defense Security Cooperation Agency notification.

               The department notified Congress Aug. 27 that it had approved a possible Foreign Military Sale to Lithuania of 500 JLTVs — the U.S. Army’s humvee replacement — for an estimated cost of $170.8 million.

               The Lithuanian Ministry of Defence first contacted the U.S. Defense Department regarding a potential acquisition of about 200 Oshkosh Defense-made JLTVs in late 2017.

               The purchase, if approved by Congress, would include the vehicles as well M1278A1 Heavy Gun Carriers as well as kits including ones for ballistic armor, explosive protection, shot detection and GPS.

               Lithuania would also get the M153 Common Remote Weapon Station, M2 QCB .50 caliber machine guns, and Forward-Looking Infrared (FLIR) systems               Viešojoje erdvėje buvo pastebėjimas dėl brolių produkcijos integravimo. Kaip suprantu tai padidintų mašinos galimybes lyginant su numatytomis? Kodėl tokiu atveju gamybos stadijoje nenumatoma savų elementų montuoti? Finansai ar "politinės valios" nebuvimas?

               Komentuoti


               • Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą

                Viešojoje erdvėje buvo pastebėjimas dėl brolių produkcijos integravimo. Kaip suprantu tai padidintų mašinos galimybes lyginant su numatytomis? Kodėl tokiu atveju gamybos stadijoje nenumatoma savų elementų montuoti? Finansai ar "politinės valios" nebuvimas?
                O gal nėra tiek daug "savų" sumontuotinų elementų? Veiną kitą sensorių ar apšvietimo elementa galima ir vietoje sumontuoti

                Komentuoti

                Vykdoma...
                X