Announcement

Collapse
No announcement yet.

Elektroninės kovos priemonės LK

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Elektroninės kovos priemonės LK

  Ar Lietuva turi kokių nors pajėgumų šioje srityje?

  Tuo tarpu Rusai ginkluojasi Tornado (grad, uragan) raketomis su GLONASS nutaikymu.
  Реактивная система залпового огня (РСЗО) «Торнадо-С» получит в боекомплект новый дальнобойный снаряд, корректируемый по сигналам спутниковой навигационной системы ГЛОНАСС. Об этом, как пишут «Известия», рассказал первый заместитель главы тульского НПО «Сплав» Николай Макаровец.


  Manau reikėtų galvoti kaip Lietuvos teritorijoje jamm'inti GLONASS signalą ir kitus rusu elektroniniu ryšius, radarus, etc.

 • #2
  Manau pagrindinė priežastis kodėl to neturima, nes tai yra pirmiausia atakos priemonė ir tikriausiai LK bus pradedama vystyti nuo apsaugos šioms sistemoms.

  Komentuoti


  • #3
   Kažin kiek LK yra žmonių suprantančių apie radijo dažnius, blokavimą, GPS ir GLONASS veikimo principą ir pan.? Manau ant vienos rankos pirštų galima suskaičiuoti.

   Rusijoje praktiškai kiekvienoje brigadoje yra bent kuopos dydžio elektroninės kovos vienetas, šioje vietoje manau jie stipriai lenkia NATO.

   Komentuoti


   • #4
    Manau kritiškai svarbu yra, kad svarbiausiose LK vietose (štabai, arsenalai ir pan.) neveiktų GLONASS sistema. Tada tiksliai nutaikomos raketos nebebūtų tokios tikslios.

    Komentuoti


    • #5
     Kovos su "elektroninės kovos priemonėmis" priemones galima pradėti vystyti nuo to, kad mokyti karius morzės abėcėlės ir signalų vėliavų ženklais.
     Neaprūpintos radioryšiu priemonės prieš Antrąjį pasaulinį buvo taip valdomos. man atrodo pravrestų prisiminti pagrindus, nes gali atsitikti, kad atsakingiausiu metu ir LK bus be radio ryšio ar juo nebus galima pasitikėti
      

     Komentuoti


     • #6
      Originally posted by artexs Peržiūrėti pranešimą
      Kažin kiek LK yra žmonių suprantančių apie radijo dažnius, blokavimą, GPS ir GLONASS veikimo principą ir pan.? Manau ant vienos rankos pirštų galima suskaičiuoti.

      Rusijoje praktiškai kiekvienoje brigadoje yra bent kuopos dydžio elektroninės kovos vienetas, šioje vietoje manau jie stipriai lenkia NATO.
      Manyčiau laikas būtų kurti LK "kibernetines pajėgas". Estija jau bando šia kryptimi kažką daryti.

      Komentuoti


      • #7
       Beje pas sąjungininkus ši sritis taip pat nėra stipriausią. JAV investavo i sitemas lėktuvuose, o antžeminių sistemų nėra daug.

       Įdedu nuorodą į diskusiją, kuri šiuo klausimu man atrodo gana įdomi

       Komentuoti


       • #8
        Originally posted by Robis Peržiūrėti pranešimą

        Manyčiau laikas būtų kurti LK "kibernetines pajėgas". Estija jau bando šia kryptimi kažką daryti.
        "Kibernetinės pajėgos" truputi kita sritis, jos veikia internete. Nedaug ką jos nuveiks jeigu tiesiog nėra ryšio, interneto, kas pasiekiama elektroninės kovos priemonėmis.

        Komentuoti


        • #9
         Taip pat sritis kurioje LK manau neturi jokių pajėgumų, bet būtina turėti - elektroninė žvalgyba SIGINT.

         Pvz. US airforce dabar ieško elektroninės žvalgybos analitiko: https://www.airforce.com/careers/det...igence-analyst
         Darbo pobūdis:
         • Operate electronic equipment and computer systems to exploit signal intelligence
         • Manipulate and extract intelligence data from electromagnetic emissions
         • Use classified reference materials to develop your ability to interpret and analyze signals
         • Update national databases with findings
         Ar kas LK užsiima tokiais dalykais?

         Komentuoti


         • #10


          Pagaliau kažkoks judesys šia tema:
          Paskelbti konkursai ir/arba techninės specifikacijos:
          -Elektroninė žvalgybos įranga (elektroninės kovos sistemos);
          Gal yra konkretesnės info kas bus perkama? Žvalgybos ar slopinimo sistemos?

          Komentuoti


          • #11
           Keletas taktinio lygmens (skyrius-būrys-kuopa-batalionas) priemonių, galinčių padėti užtikrinti saugų radijo ryšį:
           • Šokinėjantys radijo dažniai. Pradedant nuo kuops (idealiu atveju nuo būrio) lygmens turi būti naudojamos programuojamos radijo stotys su kintamais/šokinėjančiais radijo dažniais (frequency hopping). Tokias radijo stotis labai sunku užblokuoti, nes jos vienu metu veikia labai plačiame diapazone. Net, jei blokuojama dalis diapazono priimtuvas vis tiek gauna kokybišką signalą. Harris gamina tokio tipo įrangą;
           • Nuotolinis priimtuvų/siųstuvų valdymas. Esant stacionarioje pozicijoje priimtuvą/siųstuvą galima išdėstyti toliau nuo personalo ir valdyti per pultą iki kurio ateina laidas. Net jei priešas užpelenguos tokios radijo stoties signalą ir atidengs ugnį (pvz.: minosvaidžių) bus pataikytą į radijo stotį, kuri nutolusi saugiu atstumu nuo personalo;
           • Šaukinių keitimas. Visų lygmenų šaukiniai turi būti keičiami reguliariai (kartą į parą ar dvi paras), dažniausiai naudojant NATO abecėlę. Tai turi organizuoti bataliono štabas. Kai žiniose, dokumentiniame ar meniniame filme išgirstu „pozyvnoj Motorola/kirpič/dubina“ ar pan., tai iškart signalizuoja, kad įvardintas asmuo yra analfabetas ryšio saugumo srityje;
           • Radijo, bet ne mobilus ryšys. Būtina naudoti radijo, o ne mobilų ryšį. Pratybų metu dažnai pasitaiko, kad LK personalas perduoda nurodymus, sprendžia problemas naudodamiesi standartiniu mobiliu ryšiu. Tai turi būti griežtai kontroliuojama, idealiu atveju lauko pratybų metu kategoriškai draudžiama. Gruzinams 2008 08 08 karo metu sunkiai sekėsi dirbti su radijo ryšiu, daug informacijos buvo perduodama mobiliaisiais ir tai smarkiai pasitarnavo priešui įskaitant, bet neapsiribojant bataliono vadavietės sunaikinimu. Mano nuomone, ši problema bus labai aktuali „Aukštaitijos“ brigadai, nes spėju, kad jie neturės, nei radijo stočių, nei pakankamo kiekio visų lygmenų apmokyto personalo;
           • Signalo kodavimas. Dauguma modernių radijo stočių turi tokią funkciją ir atitinkamą programinę įrangą.

           Last edited by AurimasLT; 12 May 2017, 13:04.

           Komentuoti


           • #12
            Įdėsiu pora postų šita tema iš FB:            Komentuoti


            • #13
             Prie tos pačios temos. https://topwar.ru/127105-kiev-pokupa...diosvyazi.html. Ukrainos kariai iš Turkų Aselsan perka taktines radijo stotis. Atmetant peripetijas, apie turkų karinę pramonę, reik pripažinti, kad ukrainiečiai turi didžiausią patirtį kovojant su Rusijos radioelektroninėmis priemonėmis. Straipsnyje rašoma, kad konkurse buvo vertinamas šių radijo stočių atsparumas nuo jų nuslopinimo radijo trigdžiais. Ir turkų pasirinktos, kaip atspariausios.

             Komentuoti


             • #14
              Originally posted by Donatas Peržiūrėti pranešimą
              Straipsnyje rašoma, kad konkurse buvo vertinamas šių radijo stočių atsparumas nuo jų nuslopinimo radijo trigdžiais. Ir turkų pasirinktos, kaip atspariausios.
              Turint omeny Ukrainos specifiką galima užduoti klausimą ar nugalėtojas nebuvo pasirinktas remiantis didžiausio kyšio principu.

              Komentuoti


              • #15
               Originally posted by AurimasLT Peržiūrėti pranešimą

               Turint omeny Ukrainos specifiką galima užduoti klausimą ar nugalėtojas nebuvo pasirinktas remiantis didžiausio kyšio principu.
               Nebūtinai, turint omeny, kad Aselsan tikrai gerokai pigiau nei pvz. Harris.

               Komentuoti

               Vykdoma...
               X