Announcement

Collapse
No announcement yet.

PKM "Vilkas" (Boxer) Lietuvos kariuomenėje

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • PKM "Vilkas" (Boxer) Lietuvos kariuomenėje

  Kaip bebūtų, tai bene svarbiausias (kol kas) LK pirkinys per visą istoriją. Todėl verta turėti tam atskirą temą.

  Paskutinė naujiena Boxer tema:

  „Boxer“ gamintojai domisi Lietuvos verslo pagalba gaminant ir prižiūrint šarvuotį

  Pėstininkų kovos mašinos „Boxer“ gamintojai domisi Lietuvos verslo galimybėmis padėti gaminti ir prižiūrėti šarvuotį Lietuvoje.  Planuojama, kad pėstininkų kovos mašinas Lietuvai gamins Vokietijos konsorciumas „Artec“ ir Izraelio kompanija „Rafael“. „Artec“ atstovai šią savaitę susitinka su šešių Lietuvos kompanijų, susijusių su metalo apdirbimu, atstovais, žurnalistams Ūkio ministerijoje sakė konsorciumo atstovas Stephanas Hanke (Stefanas Hankė). „Mes turime žinoti tų kompanijų potencialą, galimybes, darbuotojų skaičių“, - teigė jis. Pasak S.Hanke, „Artec“ atstovai susitinka su įmonių „Kalvis“, „Plieno fortas“, „Stevila“, „AQ Wiring Systems“, „MFilter“ bei „Nametas“ atstovais.
  Gana svarbus niuansas:
  Y.Saharo teigimu, pilni techniniai šarvuočio reikalavimai bus aiškūs kovo ir balandžio sandūroje. Pasak jo, tada ir paaiškės, kokias kompanijas „Rafael“ pasirinks kaip subrangoves Lietuvoje.

  The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

 • #2
  Kita aktuali naujiena

  Pirkdama pėstininkų kovos mašinas Lietuva jungsis prie tarptautinės ginkluotės pirkimų organizacijos


  Krašto apsaugos ministerija iš tarptautinės ginkluotės pirkimų organizacijos (angl. OCCAR) gavo patvirtinimą, kad visos šešios OCCAR stebėtojų taryboje esančios šalys – Belgija, Jungtinė Karalystė, Ispanija, Italija, Prancūzija ir Vokietija – sutinka, kad Lietuva prisijungtų prie šios tarptautinės organizacijos administruojamos šarvuočių „Boxer“ programos.

  Ši tarptautinė organizacija, turinti ekspertinės tokių projektų valdymo patirties, Lietuvai padės efektyviai įgyvendinti pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ įsigijimo procesą. Prisijungimas prie programos yra vienas iš svarbiausių etapų, siekiant du Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų batalionus apginkluoti pėstininkų kovos mašinomis „Boxer“. Prisijungusi prie „Boxer“ programos Lietuva suteiks OCCAR įgaliojimus vėliau prasidėsiančioms deryboms dėl pėstininkų kovos mašinų pirkimo. Tarptautinė ginkluotės pirkimų organizacija bus Lietuvos įgaliota įvertinti sandorio detales, prižiūrėti projekto vykdymą ir pateikti ekspertinį vertinimą dėl perkamų šarvuočių kokybės.

  Dalyvaudama „Boxer“ programoje Lietuva naudosis visais šios programos teikiamais privalumais: mažesnėmis programos vystymo ir palaikymo sąnaudomis, dalijimąsi technologijomis, geresne sąveika su programoje dalyvaujančiomis šalimis. Tai taip pat padės taupytis lėšas, nes didelės apimties užsakymus vykdys kelios šalys, o tai mažins bendrus kaštus. Pagal 2015 m. gruodžio 11 d. Valstybės gynimo tarybos priimtą sprendimą Lietuvos kariuomenės reikmėms pasirinktos Vokietijos kompanijos „Artec“ gaminamos „Boxer“ pėstininkų kovos mašinos.
  Pirminiame pėstininkų kovos mašinų gamintojų Lietuvai pateiktų pasiūlymų sąraše buvo 12 pasiūlymų. „Boxer“ pėstininkų kovos mašina buvo pasirinkta kaip geriausias kokybės ir kainos santykį atitinkantis variantas. Pirmosios mašinos Lietuvos kariuomenę turėtų pasiekti jau 2017 metais.
  Šaltinis: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu...jos-784-592739

  Ir A.Matonio komentaras FB:
  Lietuvos gynybos blogeris/ Lithuanian defence blogger

  18 hrs · Vilnius, Lithuania ·

  Džiugu, neoficialiai sklandžiusių žinių patvirtinimas. Lietuva per tarptautinę organizaciją OCCAR ne tik įgyvendins šarvuočių "Boxer" gamybos priežiūrą, bet ir patikės šiai organizacijai Lietuvos vardu vesti derybas su gamintoju. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad ne tik gamybos, bet pradinėje derybų stadijoje prie gamintojų ARTEC ir Rafael nepavyks prisiplakti jokiems tarpininkams, rangovams ir subrangovams, visiems tiems vadinamiesiems "Lietuvos nacionalinio verslo" atstovams, kurie, prisidengdami "kilniu siekiu" užtikrinti Lietuvos įmonėms darbo, iš tiesų tesiekia atsiriekti mokesčių mokėtojų lėšų dalį. Tuo tarpu Vokietijos ir Izraelio įmonės ARTEC ir Rafael šiandien Vilniuje rengia industrijos dienas, kuriose bus pateikta informacija, kaip lietuviškos įmonės galėtų dalyvauti bendruose projektuose. O tai, patikėkite, iššūkis. Čia jums ne "mūsų įmonė kiečiausia, surenka vagonus, reikalaujame mums duoti mums virinti šarvuočius", o rimta kalba: įmonės turimi gamybiniai pajėgumai, mokesčių istorija, procesų valdymo ir gamybos kokybės sertifikatai, galimybės investuoti į technologijų plėtrą ir gamybos priemones bei darbo jėgos kvalifikavimo mokymus, o svarbiausia - gebėjimas investuoti į NATO reikalavimus atitinkančias saugumo zonas. Pvz., "Boxer" gamykla prie Miuncheno - tai milžiniška saugumo zona, kuriai užtikrinti reikia milžiniškų resursų. Tuo tarpu, mano žiniomis, viena iš lietuviškų įmonių, jau daug metų vykdanti KAM užsakymus, vos dviejų nedidelių patalpų įrengimui pagal NATO saugumo reikalavimus išleido kelis šimtus tūkstančių litų.
  The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

  Komentuoti


  • #3
   Kad jau pažengėme ta kryptimi, manau pats laikas pasiklaust dėl BOXER komplektacijos. Ar planuojama jiems užsakyti lazerinio spinduliavimo daviklius, kurie įspėja nutaikant lazeriu valdomas raketas, kaip KONKURS ar baltarusių Šeršen? o gal kažką panašaus kaip estų/Nyderlandų CV9035, kai suveikus davikliams iššaunamos aerozolines granatos, paslepiančios PKM. Optimaliausia būtų sistema MUUS, kurią deda ant PKM PUMA, bet Reinmetal palengvino, kad galėtų ir ant BOXER montuoti, tačiau ji ir brangiausia. Pats laikas derybų metu šiuos klausimus kelti.

   Komentuoti


   • #4
    Originally posted by Donatas Peržiūrėti pranešimą
    Kad jau pažengėme ta kryptimi, manau pats laikas pasiklaust dėl BOXER komplektacijos. Ar planuojama jiems užsakyti lazerinio spinduliavimo daviklius, kurie įspėja nutaikant lazeriu valdomas raketas, kaip KONKURS ar baltarusių Šeršen? o gal kažką panašaus kaip estų/Nyderlandų CV9035, kai suveikus davikliams iššaunamos aerozolines granatos, paslepiančios PKM. Optimaliausia būtų sistema MUUS, kurią deda ant PKM PUMA, bet Reinmetal palengvino, kad galėtų ir ant BOXER montuoti, tačiau ji ir brangiausia. Pats laikas derybų metu šiuos klausimus kelti.
    Tokia sistema šiandien yra tokia pat įprasta kaip ir ratai. Klausimo ar Boxer parduos su ratais per derybas kelti nesiūlote? Kartais reikėtų pagalvoti, prieš kam nors ką nors taip kategoriškai siūlant padaryti

    Komentuoti


    • #5
     Nėra ji tokia įprasta, nurodoma kaip papildoma komplektacija. Apie MUss sistema išvis nežinau ar Boxeriui įpirks ją. Kiekviena tokia sistema pakelia vieneto kainą. ARMY-GUIDE siūlau pasižiūrėti papildomas komplektacijas BOXER , O tada kalbėkit, kad tai yra įprastinėje komplektacijoje. Tuo pačiu pasidomėkit, ar BARACUDA maskuotė taip pat yra Boxer standartiniame pakete. Ji taip pat reikalinga.

     Komentuoti


     • #6
      Kai kas kitame interneto forume pasharino šitą renderį, kaip turėtų atrodyti lietuviškas Boxer      The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

      Komentuoti


      • #7


       Kaip suprantu eksperimentinis modelis-pačio bokštelio ir korpuso spalva akivaizdžiai skiriasi. Lietuvai skirtiems BOXER užsakyti SAMSON moduliai su papildomais 4 STANAG lygio šarvais, o čia matome tik 1 STANAG lygio-t.y be papildomo šarvavimo.
       Last edited by Donatas; 15 March 2016, 19:44.

       Komentuoti


       • #8
        Čia mes matome primityvų iklijavimą

        Komentuoti


        • #9
         palauksim birželio-tikiuosi bus geriau nei čia

         Komentuoti


         • #10
          Kažkaip nieko negirdėjau kalbant apie vieną tokią Boxerio ypatybę.
          Kas vokiečius privertė vairuotoją pasodinti dešinėje pusėje?

          Komentuoti


          • #12
           Įdomu būtų pamatyti Samson pabūklo stabilizatorių "in action".

           Komentuoti


           • #13
            Originally posted by AurimasLT Peržiūrėti pranešimą
            Įdomu būtų pamatyti Samson pabūklo stabilizatorių "in action".
            ne į temą, tačiau neduoda ramybės vienas klausimas:Jei viskas sėkmingai, tai visus BOXER turėtume gauti iki 2020 metų. Ar ant šių metų 30 mm pabūklas nebus jau per silpnas ir nereikės ieškot naujų modulių su didesnio kalibro -35 mm ar 40 mm pabūklais? Vis tik , kaip PKM modifikacijai, 30 mm man atrodo silpnokas.

            Komentuoti


            • #14
             Dar daug metų hipotetinio priešininko pėstininkų darbinių arklių pagrindą sudarys BMP-2/3, o esant didesniam poreikiui ir BMP-1 (tikėtina). Taip pat BTR-80/A/BTR-82.

             Komentuoti


             • #15
              Klietz poligone LK atstovai išbandė Boxer prototipą parengtą pagal lietuvių reikalavimus.


              Komentuoti

              Vykdoma...
              X