Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos karinės oro pajėgos (KOP)

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą
  O laiko atžvilgiu leistis ar ore pildyti? Dėl modeliavimo aš tik prielaidą padariau.
  Kiek kartų per Nepriklausomybės laikotarpį SOP vyko į ŽAIBIŠKAS įkaitų vadavimo operacijas kažkur centrinėje ar pietų Afrikoje? Kiek laiko užtruks gauti užsienio valstybės leidimą vykdyti specialiąją operaciją? Kiek laiko užtruks kuro papildymo ore planavimas ir koordinavimas su NATO partneriais?

  Ir svarbiausias klausimas: ar tikrai KOP neturėjo realesnių grėsmių/užduočių, kurioms išlaidos turėjo būti skirtos aukštesnio prioriteto tvarka?

  Komentuoti


  • Gerai, jei nereikėjo vykti, ir tikėkimės, kad nereikės. Nors vienu atveju berods jau buvo arti to. Su NATO partneriais galbūt tai jau suderinta, ar bent su JAV pajėgomis Europoje, turint galvoje glaudų bendradarbiavimą spec. pajėgų srityje. O dėl derinimo su vietos valstybe...ten nelabai gali būti ir su kuo derinti, ar net pageidautina nederinti. Arba, kad gražiau būtų informuoti 5 min po. Dar kitas klausimas dėl treniruočių atlikti kuro papildymą ore...

   Turėjo ir turi. Šiuo atveju gelbėjimo darbai, ir pageidautina su kuo mažesniu priklausymu nuo oro sąlygų.

   Komentuoti


   • na viskas gerai su uzpildymu ore. Tik galejo vienam lektuvui nenupirkti tos irangos ir tuos sutaupytus pinigus isleisti vieno sraigtasparnio priesraketinei sistemai. Tai toki jau paprastai su manpad'u nenumusi. Ta kuro sistema, tai turbut kainavo kokia 150.000 dol. Uz tiek pinigu laisvai galima ant sraigtasparnio uzdeti sarvus ir priesraketine sistema.

    Komentuoti


    • 2. Svarstoma apie kovinių sraigtasparnių įsigijimą Pastaruosius kelerius metus Lietuvos kariuomenė vykdė didelius ginkluotės įsigijimus: pirko pėstininkų kovos mašinas „Boxer“, savaeiges haubicas „Pzh 2000“, susitarė dėl priešlėktuvinės gynybos sistemų NASAMS-3. R.Karoblis pabrėžė, kad šie pirkimai yra ilgalaikiai ir artimiausiu metu pareikalaus didžiausių finansinių išteklių. Kalbėdamas apie naujas investicijas, ministras kalbėjo: „Nenoriu dabar atskleisti konkrečios ginkluotės, bet prioritetas yra prieštankiniai ir priešlėktuviniai ginklai. Kitas etapas, kur klausimą taip pat reikia spręsti, tai yra sraigtasparnių parkas.“ Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Karių pratybos Nors jis kalbėjo apie lengvuosius orlaivius, kurie galėtų dalyvauti gelbėjimo operacijose, tačiau sakė, kad „reikia pradėti galvoti ir apie karinę paramą sraigtasparniais“. Paprašytas patikslinti, ar kalba apie kovinių sraigtasparnių įsigijimą, ministras sakė: „Vyksta diskusijos. Iš tikrųjų tenka pripažinti, kad tiek Sausumos pajėgų atveju, tiek Specialiųjų operacijų pajėgų atveju, tai yra tam tikra spraga.“ R.Karoblis paaiškino, kad klausimai dėl paramos ugnimi iš oro būtų sprendžiami ne dabar, bet sprendimai turės būti priimti.
     Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu...nyba-56-734102

     Komentuoti


     • Pagaliau paaiškėjo (bent jau man), kiek tiksliai mūsų KOP turi sraigtasparnių:

      Lietuvos kariuomenė šiuo metu eksploatuoja penkis sraigtasparnius: tris AS365 „Dauphin“ ir du „Mi – 8T“.
      Visi „Dauphin“ ir vienas „Mi – 8T“ sraigtasparnis yra skirti paieškai bei gelbėjimui, dar vienas „Mi – 8T“ – bendrosioms kariuomenės reikmėms.
      Pagal "Flight International" katalogą "World Air Forces 2017" Lietuvos KOP šiuo metu turi:

      Click image for larger version Name:	Lietuvos_KOP.jpg Views:	1 Size:	24.8 KB ID:	6471
      Neįskaičiuoti iš latvių nuomojami 3 vnt. L-39C.
      Last edited by Danas; 3 January 2017, 14:59.

      Komentuoti


      • Cro-Magnon
       Cro-Magnon pakomentavo
       Tvarkyti komentarus
       Robi, KJL kelis laivelius neblogus turi, tik ginkluotės modulių trūksta.

      • Robis
       Robis pakomentavo
       Tvarkyti komentarus
       Cro-Magnon aš apie tai ir rašau, kad be ginklų viską galime įvardinti kaip "aptarnaujantis". Nesitikiu, kad Lietuvos KJL kada nors turės lėktuvnešį, raketinį kreiserį ar povandeninį laivą. Bet ir pakrančių kateris turėtų būti atitinkamai apginkluotas.

      • Vilius
       Vilius pakomentavo
       Tvarkyti komentarus
       Tikiuosi, kad jis nekalba apie atakos sraigtasparnius, o apie naują Battlehawk ar ką nors panašaus. Kabantys ore atakos sraigtasparniai kaip Apache man visad asociajavosi su lengvu grobiu priešo oro pajėgų naikintuvams bei galioms nuo žemės.

     • O kur dingo dar vienas L-410? Iškanibalizuotas?

      Komentuoti


      • stovi be resurso. turbut uztenka tu transportiniu lektuvu KOP'ui. Toks vaizdas kad pas mus ne Karines Oro Pajegos (KOP), o Kariuomenes Oro Vezejai (KOP). Kur pazvelgsi, vien transporto lektuveliai. Zmoniu berods virs 1000 dirba. Gal paprasciau samdyti butu privacius vezejus. Tie su 100 zmoniu sugeba 15 lektuvu aptarnauti.

       Komentuoti


       • Originally posted by vaidotas Peržiūrėti pranešimą
        stovi be resurso. turbut uztenka tu transportiniu lektuvu KOP'ui. Toks vaizdas kad pas mus ne Karines Oro Pajegos (KOP), o Kariuomenes Oro Vezejai (KOP). Kur pazvelgsi, vien transporto lektuveliai. Zmoniu berods virs 1000 dirba. Gal paprasciau samdyti butu privacius vezejus. Tie su 100 zmoniu sugeba 15 lektuvu aptarnauti.
        KOP sudaro ne vien naikintuvai, sraigtasparniai, lėktuvai ir jų aptarnaujantis personalas. KOP priklauso ir oro gynybos batalionas bei kiti daliniai(štabas, oro erdvės stebėjimo valdyba), todėl joje ir tarnauja 1000 žmonių.

        Komentuoti


        • Tai vis tik BlackHawk???         Todėl Lietuvos kariuomenė, kuri jau turi nedidelį kiekį bepiločių orlaivių, nuo 2018-ųjų apsispręs dėl didesnio tokio tipo priemonių įsigijimo bei panaudojimo. Tais pačiais metais laukia ir dar du apsisprendimai: neseniai tris sraigtasparnius „Dauphine“ gelbėjimo ir paieškos darbams už bendras ES bei kariuomenės lėšas įsigijusi Lietuva turi didesni sraigtasparnių poreikį. Šiuo metu be naujų prancūziškų sraigtasparnių iš kurių tik du gali vykdyti ir tiesiogines kovines funkcijas, naudojami ir seni rusiškos gamybos Mi-8. Jų resursai turėtų baigtis jau po kelerių, o karių bei krovinių transportavimas ir parama ugnimi iš oro yra tos funkcijos, kurios rūpi visai kariuomenei – tiek sausumos, tiek oro ir net specialiosioms pajėgoms bei laivynui. Vienu variantu jau galima laikyti amerikietiškus sraigtasparnius „Blackhawk“, kurie surinkinėjami Lenkijoje. Ši strateginė Lietuvos partnerė pati suinteresuota atnaujinti savo sraigtasparnių parką, tad karinėje srityje teigiamu laikomas Vilniaus ir Varšuvos bendradarbiavimas galėtų įgauti naują postūmį, jei būtų įsigyjami mažiausiai 6, o galbūt ir 9 sraigtasparniai „Blackhawk“.

         Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/medij....d?id=73124148

         Komentuoti


         • Musu Eurocopter Dauphin negali vykdyti jokiu koviniu veiksmu. Nes pirkti uz ES aplinkosaugos pinigus. O Mi-8 kaip transportinis labai geras. Kroviniu kabina uz blackhawk dvigubai didesne, gale atsidaro savaros. Paruosti lakunai ir mechanikai. Po remonto dar 8 metus gali skraidyti. Nesamone kad resursas baigiasi. Tai iki remonto resursas baigiasi, o po remonto dar skraidyti ir skraidyti. Manau kokius 3 Mi-8 tureti butina, arba bent rezerve laikyt. Amerikieciai vien su Blackhawk neapsieina. Naudoja ir chinook ir ch-53. Lenkai dar nenusprende kokius pirks sraigtasparnius

          Komentuoti


          • Man atrodo uz ES aplinkosaugos pinigus pirktas tik 1 iš trijų. Kitus galėjo ir su ginklais pirkti

           Komentuoti


           • Kadangi gyvenu gan toli nuo Šiaulių tai labai retai kada tenka matyti mūsų KOP paukščiukus veiksme. Tik kelis kartus teko matyti Mi-8 ir kartą Delfiną. Bet šiandien kaip niekad aktyvūs mūsų L-39C, net du kartus, gan žemai pralėkė Ai, sraigtai net ne Šiauliuose bazuojasi:D
            Last edited by Marux; 2 February 2017, 12:17.

            Komentuoti


            • sausuolis
             sausuolis pakomentavo
             Tvarkyti komentarus
             Iki kovos sraigtu pirkimo-neturim mes kovines aviacijos.deja.

            • Danas
             Danas pakomentavo
             Tvarkyti komentarus
             Pas mus ne KOP, o POP - Pagalbinės Oro Pajėgos.

            • vaidotas
             vaidotas pakomentavo
             Tvarkyti komentarus
             visiskai sutinku. Musu KOP- transporto aviacijos junginys.

           • Vėl naikintuvai zuje palei Nemuną:-D

            Komentuoti


            • Originally posted by Marux Peržiūrėti pranešimą
             Vėl naikintuvai zuje palei Nemuną:-D
             L39-kai?

             Komentuoti


             • Originally posted by sausuolis Peržiūrėti pranešimą

              L39-kai?
              taip, būtent šitie

              Komentuoti

              Vykdoma...
              X