Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reaktyvinių salvinių artilerijos sistemų poreikis Lietuvos kariuomenėje

Collapse
X
 
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Reaktyvinių salvinių artilerijos sistemų poreikis Lietuvos kariuomenėje

  Užuominos Facebook`o erdvėje dėl LK galimų salvinių-raketinių sistemų:* https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater https://www.facebook.com/LietuvosGyn...type=3&theater

 • #2
  Vertas atskiros temos reikalas.

  Komentuoti


  • Cro-Magnon
   Cro-Magnon pakomentavo
   Tvarkyti komentarus

 • #3
  MARS2 tėvas MARS; 12 raketų per 55s:  Bundeswehr`o MARS2 Lietuvoje:

  Komentuoti


  • #4
   Daugiau rasite Dariaus Antanaičio fb paskyroje.
   Vakarykštė naujiena-iš malonių siurprizų serijos.

   Komentuoti


   • #5
    Originally posted by Vilius
    MARS2 tėvas MARS; 12 raketų per 55s:    Bundeswehr`o MARS2 Lietuvoje:

    Na Lietuvai net geriau tiktų HIMARS (arba Lenkų HOMAR) Ar Izraelio LYNX. Nors man ir baltarusių POLONEZ patinka.

    Komentuoti


    • #6
     Gal ne sistemos MARS ar MLRS svarbiau, o raketos, kurias galima jose eksplotuoti ir kiek jas galima moduliuoti pagal LK poreikius.

     Komentuoti


     • #7
      Atrodo darosi aiškiau, kodėl artilerijos batalionui buvo pirkta tiek vadovavimo šarvuočių. Kaip suprantu, šitos sistemos būtent artilerijos batalionui ir priklausytų, taip?

      Komentuoti


      • #8
       Na štai, jau ir straipsnis sukurptas apie vakarykštį susirašinėjimą
       Raumenis besiauginanti Lietuvos kariuomenė ateityje gali įgyti dar vieną galingą pajėgumą – salvinės ugnies sistemas, kurios raketomis naikina taikinius už kelių dešimčių kilometrų. Tiesa, ekspertams nerimą sukėlė tai, jog apie tokius svarstymus viešojoje erdvėje prabilęs aukštas Lietuvos pareigūnas tai daro feisbuke, kur kilo arši diskusija.

       Komentuoti


       • #9

        Komentuoti


        • #10
         Galima įvairiai vertinti pono Užkuraičio pareiškimą, pats jis, manau, dabar tikrai gailisi jį paskelbęs.

         Vertinant atsietai, mūsų, LK fanų bendruomenės kontekste, manau daugelis (bent jau aš) lengvoje euforijoje.
         Juolab, yra ir daugiau gerų, tačiau kol kas, neskelbtinų žinių.

         Komentuoti


         • ulfberht
          ulfberht pakomentavo
          Tvarkyti komentarus
          Visas delfio straipsnis dėl vienos, straipsnį karūnuojančios frazės:
          „Jei ji neslapta, tai pulkininkas galėtų į susirašinėjimą įtraukti ir adresatus iš žiniasklaidos“, – sakė A. Matonis.

          Kaip bevertinti Užkuraitį, Matonis šįkart pasirodė ne iš gražiausios pusės. Visos a la karinės paslaptys, matai, turi būti teikiamos tik jam, uždara linija, kad jas, neatskleisdamas paslapties, visiems paskelbtų per ''Karines paslaptis''.... Priešingu atveju, derybos - sukompromituotos. Ir jei jos dabar nepavyks - dėl visko bus kaltas, žinoma, Užkuraičio komentaras. Darosi panašu į įsižeidusią primadoną...

         • Danas
          Danas pakomentavo
          Tvarkyti komentarus
          Ne vienam man Matonis užkliūva. Ekspertas-apsišaukėlis, reikia-nereikia puolantis visus "netinkamus" politikus ir valdininkus, susijusius su krašto apsauga. Nesakau kad jų nereikia kritikuot - kartais ne tik kritikuot, bet ir per galvą duot reikia, bet Matonis dažnai sugeba iš tuščios vietos skandalą padaryt. Įdomu ar būtų toks pat kritiškas, jei ministerijoje sėdėtų konservatorių žmonės?

        • #11
         Nemanau, kad gailisi dėl paskelbimo, o turi gailėtis dėl prieš metus buusių įvykių, kai buvo išrišta jo istorija su "tutkiniais": http://www.alfa.lt/straipsnis/499151...as-nesitraukia

         Komentuoti


         • #12
          Planai įspūdingi, bet turiu įtarimą, kad LK neturi rimtos perkamų sistemų eksploatacijos kaštų analizės bei dar tik pradeda kurti remonto ir priežiūros sistemą. Nesinorėtų užlipti ant arabiško grėblio, kai sandėliai užkimšti sugedusia technika, o jau kuris laikas tokia tendencija yra pastebima.

          Komentuoti


          • #13
           Kiek supratau, tai dar niekas neperkama, o tik žvalgomos galimybės. Be to dar yra ir teisinės kliūtys, Lietuva yra ratifikavusi konvenciją prieš kasetinę amuniciją. Iš komentarų susidariau įspūdį, kad tai išsprendžiama, bet tai irgi niuansas į kurį reikia atkreipti dėmesį.

           Komentuoti


           • #14
            Originally posted by Robis
            Kiek supratau, tai dar niekas neperkama, o tik žvalgomos galimybės. Be to dar yra ir teisinės kliūtys, Lietuva yra ratifikavusi konvenciją prieš kasetinę amuniciją. Iš komentarų susidariau įspūdį, kad tai išsprendžiama, bet tai irgi niuansas į kurį reikia atkreipti dėmesį.
            Na tokiu atveju mums tik M31 raketas tiktų naudot:

            Guided Unitary MLRS
            • A pre-planned product improvement to GMLRS
            • Integrates approximately 200 pound Unitary Warhead into the GMLRS
            • Enhanced anti-jam and accuracy processor
            • Low cost/risk program to greatly reduce collateral damage
            • One round, one kill capability
            Kitas variantas - GMLRS Alternative Warhead:

            DALLAS, Sept. 12, 2016 – The first Guided Multiple Launch Rocket System (GMLRS) Alternative Warhead rocket has rolled off the production line at Lockheed Martin’s (NYSE: LMT) Camden, Arkansas, manufacturing facility.
            The GMLRS Alternative Warhead was designed to engage the same target set and achieve the same area-effects requirement as the old MLRS submunition warheads, but without the lingering danger of unexploded ordnance.
            ...
            Fully compliant with international treaties banning submunition weapons, the GMLRS Alternative Warhead rocket will allow all users of the MLRS to have an area-effects weapon in their inventories without the need to procure additional launcher systems. MLRS rockets with submunition warheads ended production approximately six years ago.

            Last edited by Danas; 6 December 2016, 18:43.

            Komentuoti


            • #15
             Jei būtų rastos MLRS sistemos už "gerą" kainą, tai žinoma padidintų LK ugnies galią keleriopai. Bet tik JAV turi didesnius jų kiekius. O be to sistema jau palyginti sena: (gaminta nuo 1980 iki 2003 m). Tai mažina galimybę surasti "gerą" variantą, už "gerą" kainą. Be to buvo pagaminta apie 1300 vnt. ir parduota 15-kai šalių. Nuo 2005 m. JAV ginkluotosios pajėgos įsigijo naują salviniės ugnies sistemą HIMARS, kurios stipriai lenkia MLRS sistemas mobilumu ir univesalumu. Raketų leistuvas sumontuotas ant ratinės platformos 6/6, o universalumas pasireiškia tuo, kad raketų leistuvas gali iššauti įvairaus tipo raketas: nevaldomas MLRS, valdomas GMLRS, o taip pat taktines raketas ATACMS, kurių naujausios modifikacijos raketos ATACMS Block IIA gali įveikti 300 km atstumą. Taip pat HIMARS sistema buvo sekmingai išbandyta kaip platforma zenitinei raketai AIM-120 AMRAAM, kaip vidutinio nuotolio raketa žemė/oras, kurios savo ruožtu, priklausomai nuo modifikacijos gali numušti skrendantį taikinį atstumu nuo 50/70 km iki 105/120/180 km. Žinoma, tai nebūtų už "gerą" kainą, bet sistema daug modernesnė ir universalesnė. Be to, tai būtų adekvatus atsakas Iskanderams.

             https://www.youtube.com/watch?v=SEogVD

             Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
             Last edited by Robis; 6 December 2016, 20:29.

             Komentuoti


             • Marux
              Marux pakomentavo
              Tvarkyti komentarus
              Bet ar jūs suprantat, kad visko naujo mes negalim nusipirkti. O mums ši sena (nor ne tokia jau ir sena) labai padidi tų ugnies galią.

             • Robis
              Robis pakomentavo
              Tvarkyti komentarus
              Nesiūlau pirkti viską naują. Iš vakarykščio D. Užkuraičio komentaro susidariau nuomonę, kad iškyla problemų su pasirinkimu, Vokiečiai neturi ką pasiūlyti, į JAV išsiustos užklausos, o pasidomėjus susidarė vaizdas, kad be JAV nelabai kas gali ką nors ir pasiūlyti. Jeigu pavyktų rasti tinkamą variantą, tai valio, perkam. Tik čia tūri būti vienas iš pagrindinių argumentų "gera" kaina. O kaip alternatyvą siūlau HIMARS. Nebūtinai pirkti naujas, juk jos gaminamos nuo 2005 m., taip pat buvo naudojamos 2010 m. Afganistane. Gal JAV perleistų kokią bateriją savo sąjungininkui. Mano supratimu didžiausią kainą sudaro ne patys leistuvai, o amunicija. Pavyzdžiui viena GMLRS raketa, gali kainuoti 100 tūkst. dolerių! O ATACMS raketos kaina, gali viršyti 1 mln. dolerių! Pritariu, kad pinigus reikia skaičiuoti, o be to juk nebūtina į viską piškinti iš ATACMS , nors tokia galimybė žavi
            Vykdoma...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎