Announcement

Collapse
No announcement yet.

Savaeigės haubicos PzH 2000 Lietuvos kariuomenėje

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Originally posted by sausuolis Peržiūrėti pranešimą

  O yra kažkokių mercedes "su nosimi", t.y. kur variklio skyrius išsikišęs?
  Tai kaip supratau,reikalavimuose,kad variklis būtu išneštas į priekį? Dėl ko čia diskusija su ta išnešta ,,nosim,,

  Komentuoti


  • Originally posted by Irwel Peržiūrėti pranešimą

   Tai kaip supratau,reikalavimuose,kad variklis būtu išneštas į priekį? Dėl ko čia diskusija su ta išnešta ,,nosim,,
   Jeigu rimtai ir paprastai, vienas "Sausuolio bendruomenes" narys matė panašų "su nosim vilkiką", kartu su priekabomis atvežamą į LK Depų tarnybą Kaune, tik nespėjo nufotografuoti. Padarėm "fotorobotą", gavosi būtent toks mercedes.

   Komentuoti


   • Originally posted by Jonas Peržiūrėti pranešimą

    Gamintojas gali padaryti ašių tiek kiek Donatui reikia
    Jonai, ne man reikia-kariuomenei, vadinasi mums visiems. O 8 ratis tures ir didesnę galią, ir didesnį resursą. Pzh2000 vis tik daug sveriantis dramblys, tai ir temt jį turi ne asiliukas.

    Komentuoti


    • Šiandien paskelbtose Romualdo Giedraičio Artilerijos bataliono nuotraukose ir video matosi, jog pratybose dalyvavo 6 haubicos.

     Komentuoti     • https://www.facebook.com/Artilerijos...type=3&theater

      Komentuoti


      • Originally posted by Donatas Peržiūrėti pranešimą

       Jonai, ne man reikia-kariuomenei, vadinasi mums visiems. O 8 ratis tures ir didesnę galią, ir didesnį resursą. Pzh2000 vis tik daug sveriantis dramblys, tai ir temt jį turi ne asiliukas.
       Šiandienos pranešimas apie 6 ratų MB vilkikus:

       Lapkričio mėn. į LK Depų tarnybą pristatyti keturi Mercedes-Benz ZETRO vilkikai su Mercedes-Benz EMPL priekabomis. Tokios keliamosios galios transporto priemonės – didžiausi naudojami trijų Baltijos šalių (Lietuvos, Latvijos ir Estijos) kariuomenėse.

       155 mm haubicų vilkikas su priekaba – tai krovininė transporto priemonė, skirta savaeigėms PzH 2000 haubicoms, evakuacijos tankams „Bergepanzer-2“ ir kitai sunkiasvorei bei netipinių gabaritų karinei technikai gabenti. Vilkikas pasižymi ypač didele keliamąja galia – iki 65 tonų.

       http://kariuomene.kam.lt/lt/naujieno..._vilkikai.html
       Last edited by Metropolis; 26th November 2019, 16:25.

       Komentuoti


       • Evakuaciniai tankai, vilkikai su priekabomis jau yra. Sekantis klausimas: su kuo vežioti amuniciją-sviedinius haubicoms? Gal kas žino su kuo dabar atveža į pratybas? Turbūt su paprastais tentiniais Unimogais?

        Komentuoti


        • Originally posted by artexs Peržiūrėti pranešimą
         Evakuaciniai tankai, vilkikai su priekabomis jau yra. Sekantis klausimas: su kuo vežioti amuniciją-sviedinius haubicoms? Gal kas žino su kuo dabar atveža į pratybas? Turbūt su paprastais tentiniais Unimogais?
         Labai senai, gal metai atgal, buvo skelbiamas konkursas amunicijos sunkvežimiams, nors panašaus nieko nesimato.

         Komentuoti


         • Evakuatoriai jau vietoje?

          Komentuoti


          • Originally posted by artexs Peržiūrėti pranešimą
           Evakuaciniai tankai, vilkikai su priekabomis jau yra. Sekantis klausimas: su kuo vežioti amuniciją-sviedinius haubicoms? Gal kas žino su kuo dabar atveža į pratybas? Turbūt su paprastais tentiniais Unimogais?
           Sprendžiant iš labai gražios Eimanto įkeltos nuotraukos būtent taip.

           Komentuoti


           • Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione – pirmoji pilnai parengta 155 mm ugnies baterija

            Iš Vokietijos įsigytomis 155 mm savaeigėmis lauko artilerijos haubicomis „PzH 2000” („Panzerhaubitze 2000") ginkluojamas Lietuvos kariuomenės Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas lapkričio pabaigoje vykusių pratybų metu įvertintas kaip jau galintis teikti ugnies paramą naujosiomis haubicomis karinis vienetas. Lapkričio 17-22 dienomis Pabradės poligone vykusiose vertinamosiose lauko taktinėse pratybose „Barboros rykštė 2019“ dalyvavo septynios batalioną jau pasiekusios haubicos – beveik pusė viso Lietuvos kariuomenės įsigyto kiekio.
            Vertinamųjų mokymų metu I-osios 155 mm ugnies baterijos kariai turėjo atlikti taktinius žygius iš susitelkimo rajonų, gavus įsakymą pasirengti ugnies paramos vykdymui iš naujų pozicijų bei, išnaudojant maksimalų manevringumą, įvykdyti numatytus ugnies uždavinius. Pratybų metu koviniai šūviai buvo atliekami į iki 30 kilometrų atsumu esančius taikinius.            „Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono kariai visų pratybų metu demonstravo nepaprastą gebėjimą komunikuoti, bendradarbiauti tarpusavyje. Priešakinių stebėtojų, ugnies valdymo centro ir 155 mm ugnies baterijos karių veiksmų koordinavimas lėmė sėkmingą užduočių vykdymą, stebėtinai tikslūs buvo ir sviedinių pataikymai į taikinius. Batalionas turi dirbti, kaip vienas organizmas, niekada negalima išskirti nei vienos dalies – Paramos baterija sugebėjo išlaikyti savaeiges artilerijos sistemas PzH 2000 techniškai tvarkingas, iškilus menkiems trukdžiams savo pajėgumais nedelsiant juos pašalinti. Štabo baterijos kariai aprūpino ir užtikrino kokybišką štabo karių darbą planavimo procese“ – sakė bataliono vadas pulkininkas leitenantas Marijus Jonelis.

            Apginkluotas naująja artilerijos sistema Rukloje dislokuotas Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas padidino efektyvios ugnies nuotolį – anksčiau šio dalinio pajėgumus sudarė 105 mm haubicos, galėjusios naikinti taikinius iki 11 kilometrų atstumu. Įsisavinus naująsias savaeiges haubicas „PzH 2000” bataliono efektyvios ugnies nuotolis padidėjo iki 40 kilometrų.

            Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindinė užduotis – teikti netiesioginės ugnies paramą Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ pėstininkų batalionams. Ugnies paramos užduotis šiame dalinyje gali atlikti dvi ugnies baterijos, pirmoji jau yra aprūpinta savaeigėmis „PzH 2000”. Antrąją 155 mm ugnies bateriją aprūpinti naujosiomis artilerijos sistemomis, taip pat užbaigti kovinį rengimą ir batalionui pasiekti pilną operacinį pajėgumą planuojama iki kitų metų pabaigos. Iš viso Lietuvos kariuomenė iš Vokietijos įsigijo 18 vnt. savaeigių artilerijos sistemų.

            http://kariuomene.kam.lt/lt/naujieno...A22EE8el-KLw5Y            Komentuoti


            • Komentuoti


             • Pastebėjimai iš pranešimo:
              1. Pilną galią įgysime iki kitų metų galo (jei neklystu, anksčiau terminas buvo 2019 m. pabaiga).
              2. Pratybose dalyvavo 7 modernizuotos haubicos, pasak pranešimo, beveik pusė planuoto kiekio.
              3. Iš viso gausime 18 haubicų (?).

              Kaip suprantu nuo pat pradžių buvo kalbama apie 21: 16 kovinių, 2 mokomosios/kovinės, 3 - dalim. Kažin, kodėl pasikeitė kiekiai?

              Komentuoti


              • Gaunamų skaičius nuo esančio pirmame temos pranešime skiriasi. (berods jau anksčiau apie tai kalbėjom). Ten šešiolika kovinių, trys dalims, dvi mokymams. Paskutiniame pranešime rašoma apie 18, tai reikia manyti, kad kovinių tiek.

               P.S. vienu metu rašėm.

               Komentuoti


               • Dar vienas pratybų video:
                Situacija 1:27 . Ateityje turbūt bent vienas JLTV praverstų.

                Komentuoti

                Vykdoma...
                X