Announcement

Collapse
No announcement yet.

Profesinė tarnyba Lietuvos kariuomenėje

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Profesinė tarnyba Lietuvos kariuomenėje

  Pristatytas siūlymas pratęsti karininkų tarnybos laiką

  Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithu....d?id=72961716

 • #2
  3. Gerins karių finansinę ir socialinę gerovę Jau kitų metų pradžioje, sausio mėnesį, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovai imsis konkrečių sprendimų, kaip pagerinti karių finansinę ir socialinę gerovę. Diskutuojama apie atlyginimų didinimą, karininkų rotaciją, apgyvendinimą, tarnybinių kelionių apmokėjimą ir kitus socialinius klausimus. „Turime rasti būdų, kad kariuomenė taptų vienu iš geriausių, jeigu ne pačiu geriausiu, darbdaviu Lietuvoje“, – sakė R.Karoblis. Alfredo Pliadžio nuotr./Pratybų „Geležinis kardas 2016“ atidarymas Jis sakė, kad kitąmet vidutinis karių atlyginimas turėtų augti bent jau 10 procentų. Ministras tikisi, kad iki jo kadencijos pabaigos atlygis už tarnybą padidės bent jau 30 procentų. „Negaliu garantuoti, kad kitais metais augimas bus 20 procentų, bet tikrai einama prie ženklaus didinimo“, – kalbėjo R.Karoblis. Planuojama spręsti ir kitas problemas, susijusias su karininkų ir karių atlyginimu. Pavyzdžiui, šiuo metu darbo užmokestis yra susietas su laipsniu, o ne su pareigomis. Susiklosto tokios situacijos, kad kapitono laipsnį turintis karininkas atlieka majoro pareigas, bet vis tiek gauna kapitono atlyginimą. R.Karoblis sakė, kad kitąmet vidutinis karių atlyginimas turėtų augti bent 10 procentų. Ministras tikisi, kad iki jo kadencijos pabaigos atlygis už tarnybą padidės bent jau 30 procentų. „Kartu su patrauklumo klausimais, reikia spręsti ir šią problemą“, – sakė R.Karoblis. Be to, šiuo metu Lietuvos kariuomenės karininkai ir kariai negali turėti su tarnyba nesusijusių pajamų. „Tai ypač jautrus klausimas kariams, kurie turi greitai išeiti į atsargą. Gal tokiu būdu galima jiems palengvinti integraciją į civilinį gyvenimą. Tikrai tai yra klausimas, kuris yra svarstytinas. Galutinio atsakymo irgi neturiu, turime apie tai diskutuoti su kariuomenės vadovybe“, – sakė ministras. Jis užsiminė, kad yra idėjų, kaip stiprinti paramą kariuomenės veteranams. Prie to galėtų prisidėti ne tik valstybė, bet ir tarptautinės bendrovės, siekiančios užmegzti stipresnius ryšius su Lietuva.
  Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu...nyba-56-734102

  Komentuoti


  • #3
   Metų pabaigoje karių algas numatoma kelti 5 proc., kitąmet – dar 10 proc.

   Skaitykite daugiau: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktua...tm_medium=Copy

   Komentuoti


   • #4
    Penkeriais metais pailgintas karių ir karininkų tarnybos laikas

    Komentuoti


    • #5
     Įsigaliojus įstatymo pataisoms, Lietuvos kariuomenės kariai tarnaus ilgiau

     Liepos 1 d. įsigaliojo Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pataisa, kuri nustato ilgesnį išleidimo į atsargą amžių profesinės karo tarnybos kariams, kariams savanoriams ir aktyviojo rezervo kariams. Prailgintas tarnybos laikas suteikia galimybę į tarnybą sugrįžti ir anksčiau į atsargą išleistiems kariams.     „Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje, kurioje kasmet didėja privalomąją pradinę karo tarnybą atliekančių šauktinių skaičius, kuriama antroji Sausumos pajėgų brigada, jaučiamas karininkų ir puskarininkių poreikis. Tikimės, kad įsigaliojus įstatymo pataisoms, į tarnybą galėtų sugrįžti daug aukštos kvalifikacijos karininkų ir puskarininkių, kurie iš aktyvios tarnybos pasitraukė būtent dėl galiojusio amžiaus cenzo. Jiems būtų siūlomos pozicijos štabuose, kituose vienetuose, kur reikalingos specialistų žinios ir atitinkama patirtis“, – teigia Lietuvos kariuomenės jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras.     Pageidaujantys grįžti į profesinę karo tarnybą atsargos kariai kviečiami kreiptis į artimiausią ar jiems patogiausią Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos padalinį. Čia bus suteikta visa reikiama informaciją apie laisvas tarnybos vietas ir tiems atsargos kariams, kurių turima kvalifikacija, karinis laipsnis, sveikatos būklė ir kiti numatyti reikalavimai atitiks siūlomas laisvas pareigybes. Jiems gali būti pasiūlyta sugrįžti į profesinę karo tarnybą pasirašant naują sutartį.
     Primename, kad pagal gegužės 23 d. LR Seimo priimtas Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pataisas, kareivių/jūreivių išleidimo į atsargą amžius išlieka nepakitęs – į atsargą jie išeis iki 40 metų. Tuo tarpu puskarininkiai, jaunesnieji ir vyresnieji karininkai į atsargą bus išleidžiami sulaukę 56 metų, o ne 50 metų, kaip buvo iki šiol. Generolų iškleidimo į atsargą amžius lieka nepakitęs – iki 58 metų. Karinių specialistų išleidimo į atsargą amžius ilginamas iki 60 m., karo kapelionų – iki 65 metų.     Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos adresus galima rasti čia.


     Ankstesniuose pranešimuose nebuvo akcentuajama galimybė grįžti jau išėjusiems į atsargą.


     Komentuoti


     • #6
      nebestebina, kad kas pirmas paskambino į laikraštį, tas žurnalistams ir atrodo teisus ( iš antraštės matyti), tačiau karių teisių gynybos centro atstovo, bent jau man, padarė prastą įspūdį. Argumentai ne teisiniai, o politiniai-demagogiški.

      Na temos aš gerai nežinau, tačiau Konstitucijos 48 straipsnis ne tik teigia apie priverstinio darbo draudimą bet ir " Priverčiamuoju darbu nelaikoma tarnyba kariuomenėje ar ją pakeičianti alternatyvioji tarnyba, taip pat piliečių darbas karo, stichinės nelaimės, epidemijos ar kitais ypatingais atvejais" . Nepaminėta kuri tarnyba. Taip išeitų ir profesionalioji ir privaloma. Ponas L. Jakas to nežino ar sąmoningai nemini?

      Dar buvo pavyzdžiai " ...jei privačiame versle taip būtų..." bet, gerbiamasis, kad privačiame versle taip ir yra.

      Darbdaviai labai puikiai reikalauja ( kai kada teisėtai. o kai kada ir ne) atlyginti mokymo išlaidas. Sename Darbo kodekse apie tai nebuvo reguliuojama, o naujame reguliuoja 37 str..Sakyčiau palankiai darbuotojams.

      37 straipsnis. Susitarimas dėl mokymo išlaidų atlyginimo
      1. Darbo sutarties šalys gali susitarti dėl darbdavio turėtų darbuotojo mokymo ar kvalifikacijos tobulinimo išlaidų atlyginimo sąlygų, kai darbo sutartis nutraukiama darbdavio iniciatyva dėl darbuotojo kaltės arba darbuotojo iniciatyva be svarbių priežasčių.
      2. Atlygintos gali būti tik išlaidos, susijusios su darbuotojo žinių ar gebėjimų, viršijančių darbo veiklai keliamus reikalavimus, suteikimu. Susitarime gali būti nustatyta, ar į mokymo ar kvalifikacijos tobulinimo išlaidas įskaičiuojamos kitos komandiruotės išlaidos (kelionės, nakvynės ir kita).
      3. Atlygintos gali būti tik darbdavio turėtos išlaidos per paskutinius dvejus metus iki darbo sutarties pasibaigimo, nebent kolektyvinėje sutartyje nustatytas kitoks terminas, kuris negali viršyti trejų metų.
      4. Jeigu darbuotojas savo iniciatyva studijuoja, siekdamas studijų krypties bakalauro, magistro kvalifikacinio laipsnio ir (arba) profesinės kvalifikacijos pagal formaliojo profesinio mokymo programas, ir darbdavys apmoka visas ar ne mažiau kaip pusę šių išlaidų, darbo sutarties šalys papildomai gali susitarti dėl to, kad darbuotojas laikotarpiu, iki tęsia darbdavio lėšomis apmokėtas studijas, ir per trejus metus po šio laikotarpio pabaigos darbo sutartį savo iniciatyva be svarbių priežasčių gali nutraukti tik atlyginęs darbdaviui jo patirtas išlaidas.


      Ir kvalifikacijos kursus darbuotojai lanko tokius, kokius nustato darbdavys, o ne kuriuos patys pasirenka. Bent tokia mano patirtis. Žurnalistai prikibo prie šovinių, tačiau už šovinius ar ne už šovinius neturi jokios reikšmės. Jie irgi kainuoja ir buvo sunaudoti kursuose.


      Kas įdomu - buvo pažadėta pasižiūrėti į dokumentus, tačiau be sąskaitos nebuvo i paanalizuota nei tarnybos sutartis nei teismo sprendimas. Kiek suprantu jis palankus tarnybą nutraukusiam kariui. Būtų labai įdomu kokie buvo teismo argumentai.

      Matyt problema egzistuoja, bet reikėtų dalykiškiau apie tai kalbėti. Šiaip kariuomenės atstovo pozicija pakankamai aiški, bet žurnalistų tai neįtikino

      Komentuoti


      • #7
       Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventams suteikti leitenanto laipsniai

       Komentuoti


       • #8

        Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.


        KJP turbūt gerokai sunkiau pritraukti personalo, kai atlyginimas Pasauliniame laivyne kartais didesnis.

        Komentuoti


        • #9
         Lietuvos kariuomenėje – ketvirtį amžiaus

         Vyresnysis seržantas Ričardas Grigalauskis LDK Butigeidžio dragūnų batalione eina Tiesioginės paramos kuopos Tiekimo ir transportavimo būrio vado pavaduotojo pareigas. Kaip pats sakė, visas jo gyvenimas susijęs su Lietuvos kariuomene, kurioje tarnauja jau ketvirtį amžiaus. Tiesa, vyras turėjo ir karčios patirties sovietų armijoje, kuri užgrūdino. "Buvo daugiau ašarų nei juoko", – atvirai kalbėjo pašnekovas.
         Vyresnysis seržantas Ričardas Grigalauskis LDK Butigeidžio dragūnų batalione eina Tiesioginės paramos kuopos Tiekimo ir transportavimo būrio vado...

         Komentuoti


         • #10
          Sveiki, rašau su tikslu paklaust jei aš turiu pagrindinį išsilavinimą ar galima bandyt patekt į PKT? Jei taip, tai ar galima pasidaryt karjerą su pagrindiniu išsilavinimu? Pačiam yra 18 metų. Iškart dėkoju už atsakymus.

          Komentuoti


          • #11
           Originally posted by Andriuss Peržiūrėti pranešimą
           Sveiki, rašau su tikslu paklaust jei aš turiu pagrindinį išsilavinimą ar galima bandyt patekt į PKT? Jei taip, tai ar galima pasidaryt karjerą su pagrindiniu išsilavinimu? Pačiam yra 18 metų. Iškart dėkoju už atsakymus.
           Žinoma, kad gali, jeigu neturi kokia baudžiamojo straipsnio ant savęs. O šiaip tai lengviausiai būtų į artimiausią prievolės centrą nuvykti ir pakalbėti su jais.

           Komentuoti


           • #12
            Profesionalus karys: misijose gelbėdavo nusiteikimas, kad jau esu miręs
            http://www.15min.lt, 2018.04.03

            Misijoje padeda nusiteikimas, kad jau esi žuvęs, nes tada nebegalvoji apie tai, kas tau gali nutikti, LRT RADIJUI sako Karo akademijos viešųjų ir tarptautinių ryšių skyriaus viršininkas kapitonas Jurgis Norvaiša. Anot jo, kiekvienas karys pasirenka savą būdą, kaip susitvarkyti su misijoje kylančiomis emocijomis. Vis dėlto į atsargą išėjęs specialiųjų operacijų pajėgų karininkas Aurimas Navys tikina – sunkiausia būna ne misijoje, o grįžus į namus.

            Komentuoti


            • #13
             Sukurtas atsargos karių bankas, suteiksiantis darbdaviams galimybę įdarbinti į atsargą išleistus karius

             Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos darbo birža bendromis pastangomis sukūrė internetinę duomenų bazę „Atsargos karių bankas“, kurios paskirtis – darbdaviams suteikti galimybę įdarbinti į atsargą išleistus karius. Ši duomenų bazė veikia Lietuvos darbo biržos tinklalapyje www.ldb.lt. Kviečiame darbdavius atsargoje esančius ar į ją išeinančius karius registruotis.             Atsargos kariams skirta internetinė duomenų bazė sukurta įgyvendinant prieš metus LR Seimo, Krašto apsaugos ministerijos, verslo, mokslo, įvairių asociacijų ir kitų institucijų atstovų pasirašytą memorandumą dėl Lietuvos atsargos karių užimtumo didinimo. Šį memorandumą pasirašė per 20 verslo, švietimo ir valstybės institucijų atstovų. Šių metų gegužės 8 d. prie šio memorandumo prisijungė ir koncernai SBA koncernas ir Headex Group.             „Kasmet į atsargą išleidžiama apie 430 profesinės karo tarnybos karių. Šių karių vidutinis amžius – apie 33 m., todėl, būdami darbingo amžiaus, į atsargą išleisti kariai siekia tęsti darbinę veiklą, daryti karjerą kitose veiklos srityse – įsidarbinti samdomais darbuotojais ar kurti savo verslą ir naujas darbo vietas. Be to, atkūrus nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, kasmet pašaukiama ir tarnybą atlieka per 3 tūkst. šauktinių, kuriems baigus tarnybą darbo paieška taip pat tampa aktuali“, – sako Krašto apsaugos ministerijos Personalo departamento direktorius Žilvinas Tomkus.             „Į atsargą išleistiems kariams reikalingas didesnis dėmesys – dėl ilgametės tarnybos vienoje ypatingoje srityje į atsargą išleisti kariai, pavyzdžiui, artileristai, išminuotojai ar koviniai narai, susiduria su didesnėmis įsidarbinimo civilinėje srityje problemomis, nei kiti darbo rinkoje konkuruojantys asmenys. Jų karybos metu išugdytų savybių ir kompetencijų, tokių kaip atsakomybė, disciplina, lyderystė, komandinio darbo įgūdžiai, lojalumas organizacijai, potencialūs darbdaviai dažnai nepastebi ar nesupranta. Tad tokio atskiro banko sukūrimas kariams sudarys galimybę padaryti juos labiau matomus ir palengvins jų integraciją į darbo rinką“, – teigia Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė.             Kaip teigia Lietuvos darbo biržos atstovai, tapti „Atsargos karių banko“ dalyviais gali į atsargą išleidžiami ir išleisti krašto apsaugos sistemos tikrosios karo tarnybos kariai. Atsargos karių banko dalyvis turi būti atsargos karys pagal įstatymą, t. y. karo prievolininkas, atlikęs tikrąją karo tarnybą ir teisės aktų nustatyta tvarka išleistas į atsargą, ir besiruošiantis išeiti į atsargą karys. Atsargos karys, norėdamas dalyvauti „Atsargos karių banke“ tinklapyje www.ldb.lt turi užpildyti gyvenimo aprašymą ir patvirtinti savo narystę – karį, savo anketoje pažymėjusį „Esu atsargos karys“.             Šiuo metu Darbo biržoje yra užsiregistravę daugiau nei 100 besiruošiančių išeiti ar į atsargą išleistų karių.             Karių tarnybos sąlygų gerinimas ir socialinių naudų paketo plėtra yra svarbiausias šių metų Krašto apsaugos ministerijos prioritetas. Be „Atsargos karių banko“, jau veikia konsultacijoms kariams socialinės paramos klausimais skirtas „vienas langelis“ – el. paštas [email protected]. Be to, įsteigti socialinio darbo vadybininkų etatai, kurie teikia socialinę pagalbą atskiroms karių grupėms. Taip pat yra siūloma įteisinti daugiau kompensacijų, mokėti materialines pašalpas visiems tikrosios tarnybos kariams (šiuo metu taikoma tik profesinės karo tarnybos kariams ir kariūnams), papildomas kompensacijas kariams nelaimingų atsitikimų atvejais. Atsargos ir dimisijos kariams, sužeistiems tarnyboje, siūloma teikti medicininę reabilitaciją Karių reabilitacijos centre. Taip pat siekiama sukurti „žaliąjį koridorių“ kariams, kuris suteiktų galimybę gauti sveikatos priežiūros paslaugas civilinėse sveikatos priežiūros įstaigose skubos tvarka.             Aktuali informacija, susijusi su atsargos karių socialine integracija, skelbiama čia.             Komentuoti


             • #14
              Pritarta vienbalsiai: keliamos algos ir kariams

              Seimas trečiadienį vienbalsiai „už“ buvus 96 parlamentarams priėmė įstatymą dėl karių algų padidinimo.

              Krašto apsaugos ministerijos (KAM) siūlymu, karių tarnybiniai atlyginimai 2018 ir 2019 metais augs po 10 proc., o 2020-aisias – 5 procentus...

              Komentuoti


              • #15
               Grybauskaitė penkiems karininkams suteikė pulkininko laipsnius

               Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=78586829

               Komentuoti

               Vykdoma...
               X