Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pilietinė krašto gynyba

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Pilietinė krašto gynyba
  Tikrai pasigedau tokios temos šiame forume, nes, manau, kad krašto gynyba nėra vien kariuomenės reikalas ar darbas, bet taip pat kiekvienas orus bei pilietiškas LR pilietis turi savigynos jausmą ir nesiruošia būti stumdomas ar talžomas priešiškos propagandos, kuri gan įkyriai įsivyravusi internete dėka anoniminių komentatorių ar ne budrių piliečių galvose. Norėtųsi, kad čia diskutuotume ir dalintumėmės mintimis apie ne valstybinių tarnybų, kariuomenės įtaką valstybės apginamumui, o piliečių pasirinkimą asmeniškai tobulėti ir tokiu būdu budėti ar ruošis populiariai vadinamai dienai "X". Sulauksime jos ar ne - kitas klausimas, kuris neturi trukdyti suvokti to pasiruošimo prasmei ir tikslui.

  Siūlyčiau paskaityti šį straipsnį: Lietuviai ir šautuvai: masinis apsiginklavimas vis dar ateity

  http://www.veidas.lt/lietuviai-ir-sautuvai-masinis-apsiginklavimas-vis-dar-ateity

  Pats planuoju įsigyti ginklą savigynai, todėl tikiuosi pakalbėti apie pilietinės gynybos filosofiją ir kaip ji Jums suprantama, o mano mintys praktiškai sutampa su išsakytomis straipsnyje.
  Last edited by Vilius; 16 November 2016, 23:54.

 • #2
  Originally posted by Vilius Peržiūrėti pranešimą
  Siūlyčiau paskaityti šį straipsnį: Lietuviai ir šautuvai: masinis apsiginklavimas vis dar ateity

  http://www.veidas.lt/lietuviai-ir-sautuvai-masinis-apsiginklavimas-vis-dar-ateity

  Pats planuoju įsigyti ginklą savigynai, todėl tikiuosi pakalbėti apie pilietinės gynybos filosofiją ir kaip ji Jums suprantama, o mano mintys praktiškai sutampa su išsakytomis straipsnyje.
  Jau rašiau, bet pasikartosiu - man nelabai suprantamas tas noras masiškai apginkluot vos ne visus ginklą sugebančius pakelt LR piliečius: karinės agresijos atveju iš tokių neapmokytų žmonių nebūtų jokios naudos, net sakyčiau priešingai - okupantai, pamatę kad nemažai civilių yra ginkluoti, gautų gerą pasiteisinimą šaudyt į civilius - tsakant preventyviai, nes gal jis tuoj šautuvą išsitrauks. Kitas reikalas yra apmokyti žmonės (KASP, šauliai, baigę NPPKT ir dalyvaujantys rezervistų mokymuose) - šitie ginklus namuose turėti privalo:

  a) dėl decentralizacijos - žymiai lengviau sunaikint vieną ginklų sandėlį nei surankiot visus šautuvus iš namų ir butų;
  b) dėl savigynos pirmosiomis dienos "X" valandomis - ginkluoti savanoriai, šauliai ir rezervistai, besirenkantys į iš anksto sutartas koncentracijos vietas, nebūtų lengvas grobis priešo žvalgams, desantininkams ir vietinei 5-ajai kolonai (jei tokia bandytų veikt aktyviai).

  Komentuoti


  • #3
   Originally posted by Danas Peržiūrėti pranešimą
   Jau rašiau, bet pasikartosiu - man nelabai suprantamas tas noras masiškai apginkluot vos ne visus ginklą sugebančius pakelt LR piliečius: karinės agresijos atveju iš tokių neapmokytų žmonių nebūtų jokios naudos, net sakyčiau priešingai - okupantai, pamatę kad nemažai civilių yra ginkluoti, gautų gerą pasiteisinimą šaudyt į civilius - tsakant preventyviai, nes gal jis tuoj šautuvą išsitrauks.
   1. Pagal LR įstatymus niekas neturi matyti, kad turi ginklą - nėra leidžiamas atviras ginklo nešiojimasis, todėl totalus genocidas dėl to ar turi namie seifą su ginklu kažkaip atrodo labai jau niūriai ir istoriškai nemanau ar buvo moderniais laikais tokia doktrina veiksminga atakuojančiai pusei.
   2. Su ginklo laikymu turi galvoti ir apie jo panaudojimą, todėl jau kuriasi privačios firmos, kurios turi instruktorius ir rengia taktinio šaudymo, IPSC bei ateityje tikriausiai atsiras ir patalpų valymo kursai, tad aš manau su tokiomis žiniomis ir patirtimi tokio ginklo savininko negalima būtų vadinti neapmokytais civiliokais, nes mano nuomone ir LŠS to ganėtinai trūksta, tad ir jie praktiškai įkristų į tą pačią kaip ir žemiausią kategoriją.

   Komentuoti


   • Vilius
    Vilius pakomentavo
    Tvarkyti komentarus
    Apskritai pasipriešinimas yra valia, kurios gali imtis ar nesiimti karo metu - tai asmeninis pasirinkimas, o suirutės metu ginkluotos grupės, norinčios pasiekti savų tikslų, bet neturinčios identifikacijos ženklų ir neturinčios kombatanto statuso yra traktuojamos kaip teroristinės abiejų kovojančių pusių. Visai nebloga prof. V. Rakučio paskaita mokytojams apie pilietinį pasipriešinimą:

   • Danas
    Danas pakomentavo
    Tvarkyti komentarus
    '...o suirutės metu ginkluotos grupės, norinčios pasiekti savų tikslų, bet neturinčios identifikacijos ženklų ir neturinčios kombatanto statuso yra traktuojamos kaip teroristinės abiejų kovojančių pusių' - va va, todėl aš visai ir nelinkęs apginkluot visų piliečių, kad ir apmokytų naudotis šaunykais.

   • Vilius
    Vilius pakomentavo
    Tvarkyti komentarus
    Danai, jei vyksta karas niekas netrukdo pareikšti noro prisijungti prie reguliariųjų pajėgų. Čia kariuomenės vadas apie tai kalbėjęs jau:

  • #4
   Lithuanian Civilians Training for Russian Attack

   Komentuoti


   • #5
    Jokių besiblaškančių civilių karo ar krizės atveju Lietuvoje neturėtų būti. Visi, kurie nori įgyvendinti teisę ir pareigą ginklu ginti valstybę, tai gali padaryti būdami Lietuvos šaulių sąjungos nariais. Šauliai gavo teisę ęsigyti ir laikyti namuose pusiau automatinius ginklus šaulio tarnybai, ir būtent LŠS aiškiai pasakys kur ir kaip pilietis gali būti naudingas valstybės gynybai, nes LŠS savo užduotis derina su Lietuvos kariuomene, taip, kaip numato įstatymai

    Komentuoti


    • Vilius
     Vilius pakomentavo
     Tvarkyti komentarus
     Šioje vietoje turime suprasti - jei nesuteikiame informacijos, tuomet gal užtenka žinoti tik kur ginklą gali gauti ir kur mobilizacijos centras? O jei turi informaciją, ruošiesi ir tai yra tavo pasirinkimas į tai investuoti - tuomet tai yra kitas dalykas.

    • EPP
     EPP pakomentavo
     Tvarkyti komentarus
     Viliau, reikėtų suprasti, kad šiandien mobilizuotų masių niekam nereikia. Kiekvienas nepasirengęs pilietis, panoręs gauti ginklą ir "kažką nuveikti", taps kaip penkta koja šuniui. Reikia laiku savanoriškai įsilieti į gynybos sistemą. Piliečiui tam tėra du keliai - KASP, kur gali patekti tik ribotas skaičius ir kur toli gražu ne visi gali, ir LŠS, kur vietos atsiras visiems, be jokių apribojimų. Beveik be jokių, nes yra amžiaus cenzas ir teisinio veiksnumo klausimas, žinoma

    • Vilius
     Vilius pakomentavo
     Tvarkyti komentarus
     Mobilizacijos atveju visi piliečiai yra reikalingi. KASP kaip ir minėta - vietų rasti nevisada pavyks bei dėl šaulių sąjungos kovinių pajėgumų buvo anksčiau rašytas straipsnis - http://www.delfi.lt/news/daily/lithu....d?id=64737153

   • #6
    JAV žurnalistė: Lietuva – patriotiška Baltijos šalis, kurioje ir civiliai ruošiasi Rusijos invazijai

    Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu...ijai-56-721670

    Komentuoti


    • #7
     Viliau, jūsų nuoroda į 2,5 metų senumo straipsnį. Lengviausia pasakyti, kad LŠS trūksta pajėgumų ir prigulti šalia žmonos arba draugės Laisvalaikiu išeiti patarnauti Tėvynei, klausyti įsakymų ir nuosekliai gerinti savo pasirengimą kur kas sudėtingiau. Ypač kai lyja ar sninga

     Komentuoti


     • #8
      Kaip tik palaikau, kad kuo daugiau žmonių domėtųsi ir ugdytų kompetencijas pilietinei gynybai užtikrinti (pačiam kartą teko pabūvoti ir šaulių stovykloje vasarą). Straipsnį įkėliau, nes ne pirmą kartą girdžiu tą dilemą dėl paruošimo, suderinamumo su LK ir pan. O dėl LŠS kritikuoti nesunku, nes jie patys palengvina tai tik norisi gero palinkėti - ateityje galimai orginazuotumas pagerės.

      Komentuoti


      • #9
       Kokia prasmė tada ginti šalį, kurioje negali turėti ginklo? Lietuva yra mažiausiai ginkluota valstybė Europoje. Reikėtų žmones mokyti kaip naudotis ginklais ir kitokių karybos įpatumų. Jau mokykloje vaikai galėtų būti supažindinami su pagrindais.

       Komentuoti


       • AurimasLT
        AurimasLT pakomentavo
        Tvarkyti komentarus
        Ką reiškia negali turėti ginklo? Laikantis atitinkamos tvarkos galima turėti B, C, D kategorijų ginklus.

      • #10
       Beje dėl to teiginio, kad Lietuva yra mažiausiai ginkluota šalis Europoj: nebūkit tuo tokie tikri, nes kaip žinia yra melas, didelis melas ir statistika. Esu radęs kurioj vietoj ir kas padarė klaidą skaičiuodamas kiek Lietuvoje yra ginklų vienam gyventojui. Tas skaičius 0.7 ginklo 100 gyventojų yra iš lubų. Kažkoks gudrutis ginklų skaičių padalino berods 20mln. Lietuvos gyventojų. Lygiai toks pat tikslus skaičius yra Latvijos. Ten priskaičiavo 19 ginklų 100 gyventojų, bet pasirodo daugiau nei 3/4 "manoma, kad laikomi nelegaliai". Kodėl taip manoma? Gerai neprisimenu, bet kažkaip išveda iš gyventojų skaičiau ir bvp vienam gyventojui. Bet tame pačiame dokumente pateikdami Lietuvos duomenis apie nelegaliai laikomų ginklų skaičių remiasi berods Lietuvos policijos duomenimis, kurie žinoma yra arčiau žemės ir teisybės.
       Tuoj grįšiu su nuorodomis, kad neapvadintumėt fantastu:-)

       Komentuoti


       • #11
        Hm , įdomus dalykas. Atradęs klaidas statistikoje va štai čia http://www.gunpolicy.org/firearms/region/lithuania parašiau jiems ir mestelėjau keletą nuorodų į gana seną statistiką. Gi žiū nepraėjo ir pusė metų ir pataisė! Dabar mes jau geriau ginkluoti patapom:-) ,o jeigu įmestų naujausius duomenis 2016 metų, tai būtų 5,xx ginklų 100 gyventojų.

        Komentuoti


        • #12
         Čia pirminis šaltinis nuo kurio pasklido ta pasaka apie 0.7 ginklo 100 gyventojų. http://www.smallarmssurvey.org/publi...rvey-2007.html Atsidarykite prašom Chapter2 Annex4 arba spauskit ant nuorodos http://www.smallarmssurvey.org/filea...nnexe-4-EN.pdf ir pamatysite ko dar nematėt! 2005 m. LIETUVOJE GYVENO 19mln. gyventojų! :-)

         Komentuoti


         • #13
          How To Buy a Gun In Canada: Armed and Reasonable          Dokumentikoje matoma ir Lietuvos situacija palyginimui. Planuojantiems įsigyti ar turintiems ginklą rekomenduočiau pažiūrėti.

          Komentuoti


          • #14

           Kas būtina žinoti kiekvienam Lietuvos piliečiui:


           Komentuoti


           • Vilius
            Vilius pakomentavo
            Tvarkyti komentarus
            Šia informacija reikia alintis su didesne žmonių grupe nei šis forumas, o iš savęs tik pridėčiau, kad turintys šaunamąjį ginklą taip pat nepamirštų kaip juo naudotis, o atnaujintų ir įgūdžius, ir reguliariai valytų savo ginklus.

          • #15
           Audrius Butkevičius: „Gintis nepasiruošę“

           Skaitykite daugiau: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktua...tm_medium=Copy

           Neblogas tekstas apie aktualias problemas, pabrėžčiau civilinės saugos klausimus, kurie kertasi su gynybos strategija ir jų įgyvendinimu - racionaliai neskaičiuojami resursai, kurių reiktų "juodai dienai", nėra ruošiamasi praktiškai, tik kalbama teoriškai apie civilių vaidmenį, kuris gali būti labai įvairus: turi gerklę - rėk, turi kompiuterį - naudokis juo, tad linkiu politikams, kurie turi proto ir racionaliai masto apie civilius karo ar bet kokios ekstremalios situacijos atveju turi suprasti, kad 1) remtis vien kariuomene yra pražūtinga 2) įdėtas įdirbis į apmokymus, resursų kaupimą atsipirks ateityje. gal straipsnis ir mano mintys skamba kaip niurzgančios tirados, bet kai apleista tiek daug metų nesinori tikėti, kad tai bus galutinai pamiršta.

           Komentuoti

           Vykdoma...
           X