Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos kariuomenės uniforma ir individuali kario ekipuotė

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • "Barboros rykštė 2019". Nuotrauka gr. Vaigos Zalatoriūtės. Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas  Komentuoti


  • Ar nebus po kurio laiko sakoma, kad buvo per tamsi, o dabartinė per šviesi?

   Komentuoti


   • Smilgose tai labai gerai atrodo.

    Komentuoti


    • Tarp gelžbetonio griuvėsių irgi neblogai.
     Last edited by Savanoris; 4 May 2020, 23:45.

     Komentuoti


     • Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą
      Ar nebus po kurio laiko sakoma, kad buvo per tamsi, o dabartinė per šviesi?
      Tikrai bus, jau dabar tokios abejonės girdisi. Šviesumas ypač išryškėja po kelių skalbimų. Iš kitos pusės kaip jau ne kartą rašiau 2PK metu vokiečiai skaitė, kad Dunkelgelb spalva maskuoja geriau, nei tamsi Feldgrau.

      Reikia rimtų tyrimų norint rasti tinkamiausią variantą. Amerikiečių pavyzdys rodo, kad net didelės kariuomenės dažnai "nusigrybauja" šioje srityje.

      Beje, ar pastebėjote, kad LK kamufliažas Flecktarnizavosi t.y. rašto forma suapvalinta?

      Komentuoti


      • https://www.facebook.com/algirdiecia...type=3&theater


       Komentuoti


       • Inžinerijos batalionui istorinė Lietuvos kariuomenės diena – žalias beretes pakeitė juodos        Šiandien tradicinė Lietuvos kariuomenės dienai skirta rikiuotė Inžinerijos bataliono kariams tapo istorinė - iki šiol karo inžinierių dėvėtos žalios spalvos beretės, atsižvelgiant į istorinius faktus ir kitų NATO kariuomenių pavyzdžius, rikiuotės metu iškilmingai buvo pakeistos į juodas. Juoda spalva nuo seno simbolizuoja juodo parako ir žemės spalvą ir visada buvo žinoma kaip artileristų ir karo inžinierių spalva. Juodos spalvos beretes dėvi Jungtinių Amerikos valstijų, Nyderlandų, Jungtinės Karalystės, Belgijos, Lenkijos, Šveicarijos, Rumunijos kariuomenių karo inžinieriai, o nuo šiandien ji tapo ir skiriamuoju Lietuvos karo inžinierių ženklu, pabrėžiančiu jų tarnybos specifiką bei išskirtinumą.
        Inžinerijos bataliono vadas plk. ltn. Pavelas Jelkinas, sveikindamas bataliono bendruomenę Kariuomenės dienos ir išskirtinės karo inžinieriams akimirkos proga, dėkojo kariams bei jų šeimoms už kasdienę tarnybą ir linkėjo beretes nešioti garbingai. „Juoda beretė, kurią šiandien užsidėjome, tai ilgas trylikos metų darbas. Trylika metų mes jos laukėme ir tai pagaliau įvyko. Džiaugiuosi tuo ir noriu priminti, kad juoda beretė yra ne tik garbė, bet ir pareiga bei atsakomybė," - sakė plk. ltn. Pavelas Jelkinas, o vado žodžius tradiciškai palydėjo rikiuotės aikštę drebinantis inžinierių „BUM!".
        Iškilmingoje rikiuotėje dalyvavęs Kauno įgulos kapelionas mjr. Tomas Karklys linkėjo inžinieriams Dievo palaimos, stiprios sveikatos, kantrybės iššūkiuose ir visada būti stipriais savo dvasia ir kūnu, kad „kiekvieną dieną nuoširdžiai atliktų pareigą Tėvynei, pareigą šeimai, pareigą žmogiškumui, pareigą kasdienybei".
        Beretė kariui yra kur kas daugiau nei paprastas galvos apdangalas - tai priklausomybės tam tikram kariniam vienetui ženklas, tad net neabejojame, kad juoda jos spalva karo inžinierius ne tik išskirs iš kitų karinių vienetų, bet ir kartu dar labiau įpareigos būti dorus, sąžiningus ir garbingus Lietuvos karius, vertus Inžinerijos bataliono šūkio „Inžinieriau, nesigailėk prakaito, brolių gyvybę saugai!"
        http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuome...yLTAre3OWZAfIw

        Komentuoti


        • Tik tarp kitko. Ir aktualu tik ačkarikams

         Prieš pora metų LK vykdytas viešasis pirkimas akių apsaugai - akiniams nuo saulės ir dulkių (kaukė) ( https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/No...ly/2019-619887 )

         Specifikacijoj numatyta galimybė į abu akinius įdėt korekcinių stiklų rėmelį ir pabrėžta, kad tas pats tiktų į abu akinius.

         Tačiau pirkimas išskirtas į dvi dalis, ir saulės akinius pardavė vieni, o kaukes nuo dulkių kiti tiekėjai.
         Produktai skirtingų gamintojų, automatiškai korekcinių rėmelių iš vienų į kitus neįdėsi.
         Tie rėmeliai neišduodami - kariai perkasi patys, Lietuvoj rasti problematiška, bendra suma už abu siekia ne vieną dešimtį €.
         Čia dar be išlaidų optikoj už stiklus ir gamybą. O su atsarginių komplektu - viskas dvigubinasi.

         Dar pridėjus dujokaukę, kur toks navarotas irgi dedasi, bet aišku jau trečos rūšies - situacija gaunasi keistoka Pasidairius pas sąjungininkus - USA išduoda ne tik tuos rėmelius korekciniam bet ir jau su stiklais. Pas mus tuo tarpu išduoda >100€ vertės apaugos priemones 'pagal programą' - be galimybės nors ir už savus, bet centralizuotai įsigyt priemones, kad iš jų būtų bent kiek naudos.

         Komentuoti


         • LK pradėjo pirkti naujo pavyzdžio šalmus ir ausines? Pirmas karys iš SOP, bet likusieji, mano galva, iš KJP/ reguliarių pajėgų.

          https://kam.lt/lt/naujienos_874/aktu...s_kariams.html

          Komentuoti


          • vargu. Į misijas aprengia normaliai karius, kad gėdos neprisidaryti, bet grįžus taip pat ir nurengiami yra Šitie šalmai ir ausinės turbūt iš SOP'o sandėlio ir tiek.

           Komentuoti


           • Originally posted by Arturas Peržiūrėti pranešimą
            vargu. Į misijas aprengia normaliai karius, kad gėdos neprisidaryti, bet grįžus taip pat ir nurengiami yra Šitie šalmai ir ausinės turbūt iš SOP'o sandėlio ir tiek.
            Šiaip,laivų apsaugos grupės turi būti su ausinėmis,ir nuolatiniu radijo ryšiu, nes už 5 metrų,jau kolegos nematyti,del laivo konstrukcijų.

            Komentuoti


            • Kiek teisingas sprendimas KJP naudoti "bangelėse maskuojančią" lauko uniformą?

             Komentuoti


             • Originally posted by AurimasLT Peržiūrėti pranešimą
              Kiek teisingas sprendimas KJP naudoti "bangelėse maskuojančią" lauko uniformą?

              Visiškai teisingas iš karto matosi, kad laivynas, o ne kariuomenė.

              Beje, nuotraukoje atrodo,kad naujoji LK uniforma vis tik kai kada "susilieja" su aplinka.

              Komentuoti


              • Tiesiog įdomi nuotrauka.

               https://www.facebook.com/56481937354...type=3&theater

               Komentuoti


               • Originally posted by Jonas Peržiūrėti pranešimą
                Kas čia per maskaradas - jėgeris su KJP uniforma???

                Komentuoti

                Vykdoma...
                X