Announcement

Collapse
No announcement yet.

Civilinė sauga Lietuvoje

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Civilinė sauga Lietuvoje

  Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremalioms situacijoms ir karo metui

  http://kam.lt/lt/katurimezinoti.html
 • #2
  Jeigu kiltų karas: atskleidė patarimus, ką daryti gyventojams

  Skaitykite daugiau: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktua...tm_medium=Copy

  Komentuoti


  • #3
   Mano manymu civilinė sauga Lietuvoje yra absoliutus valstybės achilo kulnas. Niekada valstybė nebus saugi, kol atsakomybė už ekstremalių situacijų valdymą ir civilių apsaugą joms nutikus bus faktiškai priskirta vien kariuomenei. Gi viskas paprasta - "nedraugiška" kaimynė (ar nebūtinai) valstybė surengia ekstremalią situaciją - pavyzdžiui padega visus sausus pušų miškus kurią nors vasarą, tuomet ugniagesių ar paramedikų pajėgų pritrūkus yra kviečiama JAV ekvivalentiška - "nacionalinė gvardija" - tai kariai, sėdintis "ant skambučio" daliniuose ir pasirengę reaguoti. Tuo pat metu Lietuvos sausumos ir jūrų siena prasideda karinė invazija pilnu pajėgumu ir šalį apima visiškas chaosas, o gynybiniai pajėgumai yra visiškai neproporcingi ir neatitinkantys visų gynybos planų ir strategijų.

   Kaip teigia šis straipsnis - http://www.bernardinai.lt/straipsnis...remalus/147642 ir iš patirties galiu patvirtinti tai pirmiausia nei žmonės žinotų kaip elgtis tokios situacijos metu, nei valstybė turi kokią nors viziją ateityje kaip nors sutvarkyti šią problemą. Pavyzdžiui Vokietijoje už civilinę saugą yra atsakingas valstybės subsidijuojamas Vokietijos Raudonasis kryžius - turi technikos ir savanorių būrius, kurie yra rengiami įvairaus tipo ekstremalių situacijų valdyme, jie budi renginiuose, koncertuose ir t.t. Lietuvoje tuo tik dviejuose (!) miestuose ir labai vangiai užsiima Lietuvos Raudonasis kryžius, bet Lietuvoje šios organizacijos statusas yra NVO, tad ir finansavimas atsilieka šimtais kartų. Šiek tiek daugiau informacijos čia - http://redcross.lt/lt/veikla/pasiren...ms-situacijoms tad noriu tiesiog atkreipti dėmesį, kad krašto apsauga yra neatsiejama nuo civilinės saugos ir kol kariuomenė bus už tai atsakinga, tol valstybė ir jos piliečiai neturėtų jaustis pilnai saugiai. O sprendimų būdų yra ir Lietuva gal net dar spėtų gauti finansavimo iš ES fondų bent baziniams darbams pradėti, kad ir remiant toliau Raudonąjį kryžių ir jį naudoti kaip pagrindą ir visuomenės švietimui, ir specializuotų savanorių būrių rengimui (galbūt ir etatų sukūrimui), nes dabartinė kabinetinių civilinės saugos specialistų sistema tėra varnelės uždėjimas kažkokiame valstybės funkcijų ar darbų sąraše, kuris niekur neveda. Labai norėčiau klysti šia tema, tad pataisykit mane jei nesutinkate, nes dabartinė situacija neturėtų mus visus tenkinti.
   Last edited by Vilius; 12 September 2016, 17:47.

   Komentuoti


   • #4
    Originally posted by Vilius Peržiūrėti pranešimą
    O sprendimų būdų yra ir Lietuva gal net dar spėtų gauti finansavimo iš ES fondų bent baziniams darbams pradėti, kad ir remiant toliau Raudonąjį kryžių ir jį naudoti kaip pagrindą ir visuomenės švietimui, ir specializuotų savanorių būrių rengimui (galbūt ir etatų sukūrimui), nes dabartinė kabinetinių civilinės saugos specialistų sistema tėra varnelės uždėjimas kažkokiame valstybės funkcijų ar darbų sąraše, kuris niekur neveda. Labai norėčiau klysti šia tema, tad pataisykit mane jei nesutinkate, nes dabartinė situacija neturėtų mus visus tenkinti.
    Siūlyčiau vietoj Raudonojo kryžiaus Lietuvoje pasinaudoti Šaulių sąjungos pajėgumais. Tai jau yra visą Lietuvą apimanti struktūra, kuri jau dabar vykdo visuomenės švietimą, turi būrius šaulių ir t.t. Pakoreguoti įstatymus manau netuėtų būti labai sudėtinga, nes yra jau atskiras įstatymas LŠS ir taip.

    Komentuoti


    • Vilius
     Vilius pakomentavo
     Tvarkyti komentarus
     O kokius civilinės saugos pajėgumus (instruktorius, mokomąją bazę) turi LŠS šiuo metu? Nes negirdėjau kad jie tuo jau užsiimtų, gal geriau tiesiog perleisti tiems, kas tai bent pradėję ir kai kurie iš jų užsiimą apie 10 metų.

    • Linas
     Linas pakomentavo
     Tvarkyti komentarus
     LŠS šiuo metu turi kelis tūkstančius narių visoje Lietuvoje jau dabar. Turi valdymo struktūrą. Turi ginklų. Turi daug iniciatyvių žmonių, tame tarpe ir instruktorių. Tik neturi aiškios vietos bendrame kontekste

   • #5
    Sostinėje atnaujinamos gyventojų perspėjimo sirenos

    http://klaipeda.diena.lt/naujienos/v...sirenos-772774

    Komentuoti


    • #6
     Uostamiestyje nesuveikė dvi sirenos

     http://klaipeda.diena.lt/naujienos/k...sirenos-777360

     Komentuoti


     • #7
      Ekstremalus nepasirengimas: kilus grėsmei valstybė neapsaugotų žmonių

      • 2016-08-15
      Kilus grėsmei, valstybė nesugebėtų pakankamai apsaugoti gyventojų nuo pavojaus – per trečdalį valstybės institucijų net trejus metus nėra organizavusios jokių pratybų.

      Be to, kaip teigia valstybės kontrolės atlikto audito išvados, ketvirtadalyje jų nevyko civilinės saugos mokymai, darbuotojams nesuteiktos net minimalios žinios, ką daryti ir kaip elgtis pavojaus atveju, į pasirengimą ekstremalioms situacijoms žiūrima formaliai, dalis institucijų net nėra parengusios tokių situacijų valdymo planų, nors tai turėjo būti padaryta dar prieš penkerius metus.

      Negana to, atsargos, tokios kaip maistas, vaistai, yra minimalios. Pasak vidaus reikalų ministro, tam dažniausiai neskiriama tiek lėšų, kiek reikia, todėl viso labo tepalaikomas minimalus rezervas. Na, o ir pats ministras, kuris yra Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas, mūsų laidai prisipažino, kad neišklausė civilinės saugos mokymo programos kurso.

      Tad Lietuva snaudžia, o gyventojai net nežino, ką jiems reikėtų daryti įvykus nelaimei.
      Kilus grėsmei, valstybė nesugebėtų pakankamai apsaugoti gyventojų nuo pavojaus – per trečdalį valstybės institucijų net trejus metus nėra...

      Komentuoti


      • Vilius
       Vilius pakomentavo
       Tvarkyti komentarus
       Dabar tik žiniasklaida su ministeriu pradeda atsikvošėti, o kad praleisti brangūs keliolika metų jau turėtų būti ir kvailiui aišku, kad tai absoliutus valstybės achilo kulnas ir kol negaus gerokai per galvą tol daugelis taip ir neatsikvošės kiek tai svarbu, todėl kol kas tik pilietinės iniciatyvos tuo pradeda minimaliai rūpintis ir diskutuoti, tačiau pajėgumai dar mažiausiai keliolika metų nebus pakankami minimaliems. Siūlau paskaityti ką dar anksčiau rašiau šia tema.
       Last edited by Vilius; 8 November 2016, 17:05.

     • #8
      Išpeikė pasiruošimą ekstremalioms situacijoms


      Vakar vykusio Klaipėdos miesto tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdžio metu buvo pristatoma praėjusių metų civilinės saugos veiklos ataskaita. Tačiau civilinės saugos specialistas neturėjo progos užbaigti pristatymo - jį politikai užvertė klausimais ir kritika.
      Vakar vykusio Klaipėdos miesto tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdžio metu buvo pristatoma praėjusių metų civilinės saugos…

      Komentuoti


      • #9
       LT72 – LIETUVOS PASIRUOŠIMO EKSTREMALIOSIOMS SITUACIJOMS SVETAINĖ

       http://www.lt72.lt

       Komentuoti


       • #10
        Trečiadienį bus tikrinama Perspėjimo sistema, sirenos kauks tris minutes

        Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu...utes-56-785132

        Komentuoti


        • #11
         Palikimo daug, bet slėptis nebūtų kur

         Lietuva pastaruoju metu aktyviai kelia klausimą dėl branduolinio pavojaus, kuris jaučiamas iš Vilniaus pašonėje baltarusių statomos Astravo jėgainės, o įtempta geopolitinė padėtis nesikeičia jau kelerius metus. Nors Klaipėdoje galima suskaičiuoti dešimtis išlikusių ir sovietų, ir nacių viešpatavimo laikais pastatytų slėptuvių, bet dabar ištikus bėdai galėtume prisiglausti nebent vienoje iš 32-iejų mokyklų. Neturėtų kur saugiai dirbti ir operacijų valdymo centras.

         „Būkime realistai. Pasaulis tikrai nėra tiek išprotėjęs, kad reikėtų kišti milijonus į slėptuves“, - sako už civilinę saugą Klaipėdoje atsakingi specialistai.

         Tačiau, kad ir kaip optimistiškai žvelgtume į rytojų, galima spėti, kad raktus nuo puikiai išsilaikiusios sovietų laikais statytos slėptuvės po vienu iš „Klaipėdos energijos“ kaminų turintis inžinierius Valentinas Gruzdys miega kur kas ramiau.

         Komentuoti


         • #12
          Labai jau brangios tos investicijos į slėptuves, o jų poreikis iš tiesų sunkiai įvertinamas - arba reiks, arba nereiks.

          Komentuoti


          • #13
           Atskiroms taip, bet statant ar rekonstruojant kažkokius objektus galėtų būti numatomos slėptuvės, kurios būtų naudojamos kasdienei f-jai, o esant reikalui greitai konvertuojamos, ar tiesiog panaudojimas pakeičiamas kokius baldus ar kažką išnešus. Klaipėdoje yra nemažai tarpukario daugiabučių, su sutvirtinta perdanga tarp rūsio ir pirmo aukšto (dvitėjai su betonu), nors kitų aukštų perdangos originaliai medinės. Tai įprasti rūsiai, bet jau šį bei tą atlaiko, švelniai tariant.

           Komentuoti


           • #14
            Vyriausybė žada keisti „sovietinį“ maisto atsargų kaupimą

            Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...pima-56-909290

            Tik po 27 metų po nepriklausomybės pradėta galvoti savo galva. Gaila, kad tiek laiko gyventojai buvo "užliūliuoti" pažadais, o nieko padaryta nebuvo - esame tik minimaliai pasirengę išgyventi, todėl bet kuriam budriam žmogui pasirengimas, tikiuosi, atėjo anksčiau nei valdžia, statydama vežimą prieš arklį eidama atbulomis.

            Komentuoti


            • #15
             Vyriausybė nurodė slėptuves įrengti iki 2021-ųjų

             Vidaus reikalų ministerija teigia, kad slėptuves turėtų įsirengti 50 valstybės institucijų ir savivaldybių (33 savivaldybės ir 17 valstybės institucijų), pažymima kad 16 slėptuvių jau įrengta.

             Numatoma, kad lėšų poreikis slėptuvėms įrengti sudarytų 15 mln. eurų.
             Vyriausybė trečiadienį nustatė, kad valstybės institucijas tinkamomis slėptuvėmis turi apsirūpinti iki 2021...

             Komentuoti

             Vykdoma...
             X