Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos Karinės jūrų pajėgos (KJP)

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Jūrinės valstybės simboliai smulkiosios daržininkystės mieste


  https://www.atviraklaipeda.lt/2020/0...eotBFWZWXsG5vY

  Komentuoti


  • BALTOPS 2020: Lietuvos laivai išeis į tarptautines pratybas Baltijos jūroje

   Rytoj, birželio 6 d., Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas „Skalvis“ (M53) ir patrulinis laivas „Aukštaitis“ (P14) išeis į Baltijos jūrą dalyvauti šiemet svarbiausiose tarptautinėse pratybose „Baltijos operacija 2020" („BALTOPS 2020“). Tarptautiniuose mokymuose šie Lietuvos laivų įgulos vykdys pratybose numatytas užduotis nuo birželio 7 iki 16 d.


   Baltijos jūroje numatytose pratybos vyks Danijos, Lenkijos, Švedijos ir Vokietijos teritoriniuose vandenyse bei išskirtinėse ekonominėse zonose. Pratybose dalyvauja kariniai laivai ir orlaiviai iš septyniolikos NATO priklausančių šalių (Kanada, Danija, Estija, Prancūzija, Vokietija, Graikija, Italija, Latvija, Lietuva, Nyderlandai, Norvegija, Lenkija, Portugalija, Ispanija, Turkija, Jungtinė Karalystė ir JAV) ir 2 aljansui nepriklausančių valstybių (Suomijos ir Švedijos). Iš viso pratybose dalyvauja daugiau kaip 3 tūkstančiai karių, kurie panaudos 28 įvairaus tipo laivus bei 29 orlaivius.


   Šiemet pratybose BALTOPS 2020 išskirtinai svarbus vaidmuo tenka ir Lietuvos karinėms jūrų pajėgoms. Lietuvai atstovauja du vyresnieji vadovaujantys karininkai. Kmdr. Audrius Venckūnas vadovaus jungtiniam priešmininiam užduoties junginiui (angl. Task Group), kurį sudarys NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų I-oji grupė (angl. Standing NATO Mine Countermeasures Group One, SNMCMG1), Nyderlandų ir Vokietijos priešmininiai laivai bei mišrus Minų kovos junginys. Kmdr. Andrius Širvys vadovaus Baltijos šalių karinių laivų junginiui (BALTRON), prie kurio pratybų metu bus prijungti Vokietijos ir Lenkijos kariniai laivai. Priešmininis laivas „Skalvis“ (M53) pratybose dalyvaus kaip junginio vadavietė. Patrulinis laivas „Aukštaitis“ (P14) pratybose veiks Danijos vadovaujamo štabo kovinių laivų grupėje.


   Pratybų metu bus atliekamos ir tobulinamos karo laivų manevravimo formuotėse, laivų konvojavimo, artilerinių šaudymų, priešlėktuvinės ir antiteroristinės gynybos, minų paieškos ir nukenksminimo, kovos su povandeniniais laivais, jūrų desanto išlaipinimo krante bei kitos karinės procedūros.


   Siekiant užtikrinti dalyvaujančio karinio personalo saugą ir sveikatą, „BALTOPS 2020“ šiemet vyks tik jūroje, atsisakant pratybų pradžios įvadinių renginių uostuose, kur vykdavo vadovaujančio personalo ir štabų planavimo konferencijos, mokymai uoste. Ši atsargumo priemonė leidžia padaliniams sustiprinti daugiašalį operatyvinį bendradarbiavimą, tuo pačiu užtikrinant, kad laivų įgulos išliktų sveikos ir pasirengusios užtikrinti nuolatinį regiono saugumą.


   Tarptautinės pratybos BALTOPS-2020, kurioms vadovauja JAV karinis jūrų laivynas, šiemet jau yra 49-osios nuo jų organizavimo pradžios 1972 m. Lietuvos karinės jūrų pajėgos jose dalyvauja nuo 1993 metų. Per šį laikotarpį Lietuva svariai prisidėjo prie šių tarptautinių pratybų, tiek dalyvaujant atskirais laivais, Lietuvos karininkams vadovaujant laivų grupėms, tiek padedant organizuoti pratybų pradžios renginius krante (Klaipėda 2018 m.), tiek Lietuvos pakrantėje padedant suorganizuoti skaitlingas jūrų desanto išsilaipinimo į krantą operacijas (Nemirseta 2011 m., 2018 m. ir 2019 m.).

   http://kariuomene.kam.lt/lt/naujieno...-VSgPC16LZQyFA

   Komentuoti


   • „Sūduviui“ vėl bus ieškoma vietos: „Memelio mieste“ – pavojinga

    https://www.atviraklaipeda.lt/2020/0...g-mhEn17ANu4wI

    Komentuoti


    • Išskirtinis pasitikėjimas: Lietuvos karininkas pradėjo vadovauti NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų grupei

     Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=84584487

     Komentuoti


     • Lietuvos Karinių jūrų pajėgų laivo vadas: jūra stebima, tad lietuviai gali jaustis saugūs

      Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith...pQvKcKpKzS29vo

      Komentuoti


      • "Naval vision 2030". Estai sako, kad Baltijos šalys svarsto bendrą naujų laivų įsigijimą, nes dabartinius laivus po 15 metų reikės pakeisti. Detalesnės informacijos laukiama rudenį.

       https://rus.err.ee/1105131/strany-ba...o-morskoj-flot

       Komentuoti


       • Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą
        "Naval vision 2030". Estai sako, kad Baltijos šalys svarsto bendrą naujų laivų įsigijimą, nes dabartinius laivus po 15 metų reikės pakeisti. Detalesnės informacijos laukiama rudenį.

        https://rus.err.ee/1105131/strany-ba...o-morskoj-flot
        Ar nebus taip kaip su NASAMS, kai Lietuva siūlė Latvijai prisijungti perkant ginkluotę, bet pas latvius visai kiti preoritetai dėl ginkluotės įsigijimo. Taip ir čia, estai praktiškai nieko neturi, su kuo galėtų bent kontroliuoti savo vandenis, kai Lietuva plius minus tokius pajėgumus turi.

        Komentuoti


        • Nauja vieta „Sūduviui“: išgrynintos dvi alternatyvos


         https://www.atviraklaipeda.lt/2020/0...-alternatyvos/

         Komentuoti


         • Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą
          Nauja vieta „Sūduviui“: išgrynintos dvi alternatyvos
          Pramušim beirkluodami

          Komentuoti


          • Laivas           Ruoniai ir laivas           P12 "Dzūkas"

           Komentuoti

           Vykdoma...
           X