Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos kariuomenės ryšiai ir mūšio valdymo sistemos

Collapse
X
 
  • Filtras
  • Laikas
  • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

  • Lietuvos kariuomenės ryšiai ir mūšio valdymo sistemos

    "Geležinio vilko" ryšininkų varžybos















    https://www.facebook.com/45514946452...type=3&theater

  • #2
    Harris Falcon III iš JAV. Karmėlava

    Komentuoti


    • #3
      Lietuvos kariuomenei - lietuviška įranga

      BNS 2000 m. gruodžio 20 d. 20:13
      Trečiadienį Gynybos štabe (GŠ) įvyko pirmosios "Elsis" gaminamų nešiojamų radijo stočių L-3501 partijos perdavimas Lietuvos kariuomenei. Pirmąsias 112 radijo stočių Lietuvos kariuomenė galės išbandyti jau artimiausiu metu.
      Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithu...ga.d?id=146268

      Komentuoti


      • #5
        Gedimino štabo batalione lankėsi krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza

        Rugsėjo 6 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione lankėsi krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza bei Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų departamento atstovai.



        Viceministras, kurio viena iš veiklos sričių yra nacionalinio saugumo ir gynybos interesams naudojamų elektroninių ryšių ir informacinių sistemų plėtojimo ir saugumo politika ir KAS ryšių ir informacinės sistemos, domėjosi bataliono ryšių kuopų plėtros eiga, veiklos procesų raida ir reikiamų priemonių įsigijimo procesais.



        „Batalionas vykdo dvi svarbias užduotis – vadaviečių apsaugą ir užtikrina informacinių technologijų saugą. Tai kertinės užduotys, nuo kurių priklauso operacijų sėkmė, o svarba – nenuginčijama!“, – tokį įrašą bataliono muziejuje saugomoje svečių knygoje paliko viceministras E. Kerza.


        Kadangi plėtojant gynybinių pajėgų tinklą daugėja batalionui keliamų užduočių, plečiama jų specifika, todėl šiais metais Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione įkurta antra ryšių kuopa.

        Komentuoti


        • #6
          R. Karoblis teigė, kad siekiant spręsti ryšių sistemų problemas kitąmet kariuomenėje bus įsteigtas ryšių batalionas.
          Valstybės gynimo taryba antradienį pasiūlė ir toliau po truputį didinti finansavimą gynybai, kad 2030 metais tam būtų skiriama 2,5 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), po posėdžio pranešė prezidentės vyriausioji patarėja nacionalinio saugumo klausimais Živilė Šatūnienė.

          Komentuoti


          • #7
            LK Harris Falcon III VHF

            NATO Allies in Vilnius by Jo., on Flickr

            Harris stotelė ir kitos priemonės, naudojamos LK SOP
            NATO Allies in Vilnius by Jo., on Flickr

            Tabletas. Žaliukas sakė, kad tokius naudoja ne tik jie, bet ir kiti junginiai LK
            NATO Allies in Vilnius by Jo., on Flickr
            The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

            Komentuoti


            • #8
              Uosto apsaugos pratybose

              Komentuoti


              • #9
                "Žemaitijos" artileristai


                Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

                Komentuoti


                • #10
                  Tiem kas moka lenkiškai arba naudotis "Google translate"



                  Litwa: BMS (Battlefield Management System) nie tylko dla nowych transporterów

                  https://www.defence24.pl/litwa-bms-n...-transporterow




                  Komentuoti


                  • #11
                    Lietuvos kariuomenėje diegiama platesnė mūšio valdymo sistema



                    Lietuvos kariuomenėje diegiama platesnė mūšio valdymo sistema, kuri užtikrins sklandų informacijos apie situaciją nuo priešakinių mūšio linijų iki vadaviečių perdavimą. Tai daroma tęsiant Lietuvos kariuomenės modernizavimą ir siekiant kuo efektyvesnio vadovavimo ir kontrolės. 2019 m. pabaigoje buvo nuspręsta praplėsti Lietuvos kariuomenės naudojamą tarptautinės kompanijos „Systematic“, mūšio valdymo sistemą (angl. Battle Management System) ir naudoti ją visuose Lietuvos kariuomenės vienetuose.



                    Ankstesnis licencinis susitarimas leido mūšio valdymo sistemą naudoti tik Sausumos pajėgų kariniuose vienetuose iki brigados lygmens. Kompanijos „Systematic“ sistema taip pat diegiama ir į Lietuvos kariuomenės įsigyjamas šarvuotas pėstininkų kovos mašinas „Vilkas“, siekiant kuo didesnio jų panaudojimo efektyvumo. Taip pat sistema leis efektyviau keistis informacija ir su Lietuvoje dislokuotais sąjungininkų pajėgų padaliniais.



                    „Sąveikumas su sąjungininkais ir partneriais yra ypač svarbus Lietuvos kariuomenei stiprinant atsparumą regione kintant geopolitinei situacijai, užkardant galimas grėsmėms, – sako krašto apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas. – Kaip NATO nariai, mes nuolat bendradarbiaujame su sąjungininkais ir galimybė greitai dalytis bei gauti informaciją mus sustiprina“.



                    Atnaujinta sistema sudaro galimybę turėti informaciją apie savų ir priešiškų padalinių išsidėstymą, įvykius mūšio lauke artimu realiam laikui. Viskas yra atvaizduojama geografinėje (žemėlapio) aplinkoje, taip sudarant vartotojui draugišką darbo aplinką. Šios sistemos naudojimas sudaro sąlygas efektyviau koordinuoti gretimų padalinių veiklą, išvengti draugiškų pajėgų nuostolių nuo savos ugnies, greičiau priimti optimalius sprendimus ir juos perduoti taktiniams vienetams.



                    Be šiuo metu Lietuvos kariuomenėje įdiegtų „SitaWare Headquarter“ ir „SitaWare Frontline“ mūšio valdymo sistemos dalių, naujas licencinis susitarimas leis naudotis ir papildomais „Systematic“ produktais, tokiais kaip „SitaWare DAFFS“, „SitaWare Edge“, „IRIS Forms“. Tai turėtų dar labiau sustiprinti specifinės informacijos apsikeitimą, siekiant pranašumo mūšio lauke.



                    Karinėse operacijose informacija yra dalijamasi, apdorojama ir saugoma informacinėse sistemose. Daug NATO šalių kariuomenių naudoja šią, kompanijos „Systematic“ sukurtą „SitaWare“ sistemą. Nuo šių metų pradžios šią sistemą pradeda naudoti ir Latvijos kariuomenė. Vokietijos kariuomenė taip pat nusprendė įsigyti šį produktą. Suderinamumas tarp tokio tipo informacinių sistemų yra užtikrinamas tarptautinių standartų kūrimu ir diegimu. Tai įgyvendinama per tarptautinę Daugiasluoksnę suderinamumo programą (angl. Multilateral Interoperability Program, MIP), kuri apjungia 29 NATO valstybes nares, partneres bei organizacijas. Lietuva yra asocijuota šios programos narė nuo 2017 metų.



                    Prieš įdiegiant mūšio valdymo sistemą Lietuvos kariuomenėje buvo atsižvelgta į mūsų karių įgytą patirtį įvairiose tarptautinėse misijose ir pratybose, ypač vertinga patirtis buvo sukaupta dalyvaujant Danų divizijos projekte, kai Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ buvo priskirta Danijos brigadai, kur naudojama „Sitaware“ sistema. Pirminė sutartis su kompanija „Systematic“ dėl intelektualinio aukštųjų technologijų produkto – mūšio valdymo sistemos įsigijimo Lietuvos kariuomenei buvo sudaryta 2016 m. pabaigoje.

                    Komentuoti


                    • #12
                      Originally posted by Jonas Peržiūrėti pranešimą
                      Tiem kas moka lenkiškai arba naudotis "Google translate"



                      Litwa: BMS (Battlefield Management System) nie tylko dla nowych transporterów

                      https://www.defence24.pl/litwa-bms-n...-transporterow



                      Portalas "Defence24" turi ir anglišką versiją, tik joje straipsniai atsiranda su pavėlavimu (na kol išverčia ir pan.):

                      Lithuania: BMS For New Boxer Vehicles and Beyond
                      http://www.defence24.com, 2020.02.24

                      Komentuoti


                      • #13
                        Kariuomenės ryšininkai tobulino darbo su PKM „Vilkas” ryšių sistemomis įgūdžius



                        Gruodžio 18 d. Lietuvos kariuomenės Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje (LKM) baigėsi Pėstininkų kovos mašinos „Vilkas“ ryšininko ir Mūšio valdymo sistemos „Sitaware Frontline“ administratoriaus kursai, kuriuose dalyvavo Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono (BUB) ir Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono (AMPB) kariai. Tokie kursai – pirmieji Lietuvos kariuomenėje.


                        Mūšio valdymo sistemos administratoriaus kurso tikslas – parengti Lietuvos kariuomenei karius, gebančius įdiegti, sukonfigūruoti sistemos programinę įrangą ir sujungti ją su karinėse transporto priemonėse naudojamomis ryšių sistemomis bei jutikliais.


                        Pasak šio kurso vadovo, sklandus ir patikimas apsikeitimas informacija ir mūšio aplinkos matymas realiu laiku visų lygių vienetuose leidžia greitai priimti sprendimus ir maksimaliai išnaudoti turimų priemonių galimybes.


                        Kursas surengtas bendradarbiaujant su BUB ir AMPB instruktoriais, kurie yra sukaupę didelę mūšio valdymo sistemos valdymo patirtį.


                        Mokymų metu klausytojai susipažino su programinės įrangos paskirtimi ir funkcijomis, mokėsi specialiu valdymo įrankiu konfigūruoti tinklus, platformas, jutiklius, mūšio valdymo sistemą sujungti su naudojamomis ryšių ir informacinių sistemų priemonėmis.


                        PKM „Vilkas“ ryšininko kurse klausytojai analizavo šioje mašinoje naudojamos ryšių įrangos technines charakteristikas, sudedamąsias dalis, valdymo priemones ir funkcijas, nagrinėjo naudotojo sąsajos meniu reikšmes, mokėsi paruošti darbui radijo stotis, atlikti ryšių įrangos testavimą ir priežiūrą.


                        Kalbinti kursų instruktoriai, apibendrindami mokymų rezultatus, džiaugėsi Lietuvos kariuomenės padalinių bendradarbiavimo nauda, o klausytojai – galimybe praktiškai išmėginti pažangias Lietuvos kariuomenėje naudojamas PKM „Vilkas" ryšių bei valdymo sistemas. Tiesa, ne vienas karys prisipažino, jog kursas buvo sunkus, įtemptas, teko nemažai pasukti galvą atliekant IP skaičiavimus, dirbant specializuotomis programomis CPA platformoje. Tačiau sunkus darbas visada atsiperka, o įgytos žinios ir patirtis – tiesiausias kelias sėkmingos tarnybos link.


                        LKM informacija ir nuotraukos.
                        http://kariuomene.kam.lt/lt/naujieno..._igudzius_dirb ant_su_pkm_vilkas_rysiu_sistemomis.html

                        Komentuoti


                        • #14

                          Kas yra BMS sistemos kūrėjas?

                          Komentuoti


                          • #15
                            Originally posted by Mariner Ukr Peržiūrėti pranešimą
                            Kas yra BMS sistemos kūrėjas?
                            Danijos Systematic.

                            Komentuoti

                            Vykdoma...
                            X