Announcement

Collapse
No announcement yet.

M113 Lietuvos kariuomenėje

Collapse
X

• Filtras
  • Laikas
  • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

• Originally posted by Savanoris Peržiūrėti pranešimą

400k$/vnt. Tai Oshkosh L-ATV kaina. Man daugiau klausimų nekyla.
    Man tai kyla. Jūs siūlote transporterį M113 pakeisti žvalgybos mašina JLTV? Kiek žinau, JLTV skirtas pakeisti LK naudojamus HAMVIUS. Kodėl tada LK juos naudoja kartu-M113 ir Hanvius. O jūs čia gal naują taktiką LK kuriate, kad siūlote vien JLTV naudoti. Bet tada jų reikės 2-3 kartus daugiau. Plius reikės papildomų inžinierinių pajėgumų, kad JLTV galėtų persikelti per vandens kliūtis ar sugriautus giltus.Kaip matyti finale kaina gaunasi kosminė.

Komentuoti

• https://www.facebook.com/algirdiecia...type=3&theater

Komentuoti

• Originally posted by Donatas Peržiūrėti pranešimą

Man tai kyla. Jūs siūlote transporterį M113 pakeisti žvalgybos mašina JLTV? Kiek žinau, JLTV skirtas pakeisti LK naudojamus HAMVIUS. Kodėl tada LK juos naudoja kartu-M113 ir Hanvius. O jūs čia gal naują taktiką LK kuriate, kad siūlote vien JLTV naudoti. Bet tada jų reikės 2-3 kartus daugiau. Plius reikės papildomų inžinierinių pajėgumų, kad JLTV galėtų persikelti per vandens kliūtis ar sugriautus giltus.Kaip matyti finale kaina gaunasi kosminė.
        Negaliu net įsivaizduoti iškur jūs sugebėjot ištraukti, kad LK Hamvius keis į JLTV Nesivelsiu į beprasmes ir eilinį kart elementariomis žiniomis nepagrįstas diskusijas

Komentuoti

• Originally posted by Jonas Peržiūrėti pranešimą

Dėl uniformų manau ne visai taip. Dabar į karius užmetus akį - kelnės vieno atspalvio, švarkas kito, o kepurė trečio.
          O keičiant uniformas ( bent tikiuosi) nebus taip, kad kelnės naujo kamufliažo , o švarkas seno. manau uniformos bus išduodamos ištisiems daliniams, o ne sulaukus nusidėvėjimo.
          Be to kūryba ir gamybos organizavimas taip pat papildomos išlaidos.
          Jeigu jūs esate pilnametis (kuo vis dažniau abejoju), būkit geras, nueikit patarnauti į KASP, arba bent jau į LŠS įstokit. Bent jau tokio lygio absurdo neberašysit.

Komentuoti

Negaliu net įsivaizduoti iškur jūs sugebėjot ištraukti, kad LK Hamvius keis į JLTV Nesivelsiu į beprasmes ir eilinį kart elementariomis žiniomis nepagrįstas diskusijas
            Nekeis, nes ir tų ir tų bus nepakankamai, nebent pakeis keliuose daliniuose ir perduos tiems kas neturi ar turi nepakankamai. O niša šių mašinų ta pati, JLTV gal kiek platesnė. Bet tai ne M113 pakaitalas.

Komentuoti

Jeigu jūs esate pilnametis (kuo vis dažniau abejoju), būkit geras, nueikit patarnauti į KASP, arba bent jau į LŠS įstokit. Bent jau tokio lygio absurdo neberašysit.
              Nesuprantu kuo pelniau šią tiradą,bet spėju kad dėl uniformų ...
              Na bet užmeskim akį į pirmą pasitaikiusią KASP nuotrauką.

Suprantu, ne visi žmonės vienodai skira atspalvius, tačiau man akivaizdu, kad matome mažiausiai 3 skirtingus (žalesnius/rudesnius) striukių atspalvius ( dabar ir žaliosios atsirado)

Pakartosiu, kad neretai būna ant to paties kario skirtingi ekipuotės atspalviai. Pas šauktinius, logiškai pamąsčius, ekipuotė turėtų būti vienos spalvos, bet KASP-e ir profesinėje tarnyboje tai įvairovė

Na o dėl "iš kur jūs sugebėjot ištraukti, kad LK Hamvius keis į JLTV" ....tai iš kur ir kodėl Savanori tie JLTV atsirado

US Department of Defense (DOD) initiated Joint Light Tactical Vehicle (JLTV) program to replace and improve upon the aging Humvee.
              http://www.throttlextreme.com/humvee...otally-badass/
              https://www.autocentre.ua/kommerches...tv-373037.html

Last edited by Jonas; 29 April 2018, 08:20.

Komentuoti

• Originally posted by Jonas Peržiūrėti pranešimą

Nesuprantu kuo pelniau šią tiradą,bet spėju kad dėl uniformų ...
                Na bet užmeskim akį į pirmą pasitaikiusią KASP nuotrauką.

Suprantu, ne visi žmonės vienodai skira atspalvius, tačiau man akivaizdu, kad matome mažiausiai 3 skirtingus (žalesnius/rudesnius) striukių atspalvius ( dabar ir žaliosios atsirado)

Pakartosiu, kad neretai būna ant to paties kario skirtingi ekipuotės atspalviai. Pas šauktinius, logiškai pamąsčius, ekipuotė turėtų būti vienos spalvos, bet KASP-e ir profesinėje tarnyboje tai įvairovė

Na o dėl "iš kur jūs sugebėjot ištraukti, kad LK Hamvius keis į JLTV" ....tai iš kur ir kodėl Savanori tie JLTV atsirado

US Department of Defense (DOD) initiated Joint Light Tactical Vehicle (JLTV) program to replace and improve upon the aging Humvee.
                http://www.throttlextreme.com/humvee...otally-badass/
                https://www.autocentre.ua/kommerches...tv-373037.html

1. Skirkite Goretex nuo LU uniformos.
                2. Nuotrauka iš KASP BKSĮK, kur bazinukams laikinai išduodama antros kategorijos uniforma. Naturalu, kad ji nebus vienodai nudėvėta
                3. US DoD tapo LK atstuvė spaudai? WoW

Komentuoti

Donatai, tikrai be reikalo šį kartą karščiuojatės. Pateikiate savo samprotavimus kaip argumentus, bet Savanoris yra visiškai teisus - JLTV nieko nepakeis, o bus svarbus LK transporto papildymas. Dėl vandens kliūčių įveikimas su M113 yra daugiau teorinė galimybė, nei realybė, atsižvelgiant į vandens telkinius ir prieigas prie jų.

Komentuoti

• Originally posted by EPP Peržiūrėti pranešimą

Donatai, tikrai be reikalo šį kartą karščiuojatės. Pateikiate savo samprotavimus kaip argumentus, bet Savanoris yra visiškai teisus - JLTV nieko nepakeis, o bus svarbus LK transporto papildymas. Dėl vandens kliūčių įveikimas su M113 yra daugiau teorinė galimybė, nei realybė, atsižvelgiant į vandens telkinius ir prieigas prie jų.
                    Aš gerb.kolega tikrai nesikarščiuoju, tiesiog dėstau savo argumentus . Aš nesupratau Savanorio teiginio, kad jei M113 modernizacija kaštuoja 400 000, t.y naujo JLTV kaina. Šiaip tai skirtingos klasės mašinos. JLTVbuvo kurtas pakeisti HAMVIŲ klasės mašinas. Tai nesuprantu, kaip jis gali pakeisti M113? O nurašinėt M113 taip pat nematau galimybių, nes nėra kuo jų pakeisti.
                    P.S. po vakarykštės KARINIŲ PASLAPČIŲ laidos, tai manau, kad šiuo metu M113 turi geriausią pravažumą iš LK turimos technikos. Net atmetant galimybę įveikt vandens kliūtis, tai stiprus argumentas jo naudai, atsižvelgiant, kad inžinierinių pajėgumų praktiškai neturime. Atsiprašau visų, ką mano argumentai užgavo. Tiesiog realiai nesuprantu pagrindo M113 nurašyti, bet nemodernizuoti.

Komentuoti

P.S. po vakarykštės KARINIŲ PASLAPČIŲ laidos, tai manau, kad šiuo metu M113 turi geriausią pravažumą iš LK turimos technikos. Net atmetant galimybę įveikt vandens kliūtis, tai stiprus argumentas jo naudai, atsižvelgiant, kad inžinierinių pajėgumų praktiškai neturime. Atsiprašau visų, ką mano argumentai užgavo. Tiesiog realiai nesuprantu pagrindo M113 nurašyti, bet nemodernizuoti.
                      Tarnybos metu su MPB GV pėstininkais, buvome ne kartą pasodinę 113 ant pilvo. Taip kad stebuklų nėra. Viskas nuo vairuotojo priklauso. Ir tanką galima pasodinti lygioje vietoje.

O šiaip M113 buvo kurtas Vienamo karui, su galimybe juos desantuoti į džiungles parašiutu. Jie paprasčiausiai yra pasenę, ne techniškai, o morališkai. Gal Pagal jūsų logiką greičiausiai US ARMY turėtų modernizuoti M60 tankus ir juos naudoti nes nu gi nėra pagrindo jų nurašyti ir nemodernizuoti?
                      Last edited by Savanoris; 29 April 2018, 12:16.

Komentuoti

• tai niekas nesiginčija, kad tai senas trantas, bet už kokius pinigus jūs viską norit pakeisti į naują technika. Kaip matom juk biudžetas nebeaugs tokiais tempais kaip buvo iki šiol.

Komentuoti

Tarnybos metu su MPB GV pėstininkais, buvome ne kartą pasodinę 113 ant pilvo. Taip kad stebuklų nėra. Viskas nuo vairuotojo priklauso. Ir tanką galima pasodinti lygioje vietoje.

O šiaip M113 buvo kurtas Vienamo karui, su galimybe juos desantuoti į džiungles parašiutu. Jie paprasčiausiai yra pasenę, ne techniškai, o morališkai. Gal Pagal jūsų logiką greičiausiai US ARMY turėtų modernizuoti M60 tankus ir juos naudoti nes nu gi nėra pagrindo jų nurašyti ir nemodernizuoti?
                          Atsižvelgiant į JAV pramoninį/ekoniminį/mokslinį potencialą, jiem nėra kam modernizuoti M60, gaoi sukurti ir užpirkti Abramsus. Nors M60 modernizacija SABRA man visai priimtina. O kad M113 pasenę, tai dėl to niekas nesigynčija. Aišku, kad reiktų pakeisti. Bėda, kad net tolimoje perspektyvoje nesimato kuo ir už kokias lėšas.Ir aš matau problemą, bet nematau kaip ją spręsti. O modernizaciją matau tik todėl, kad mano nuomone ( gal ji klaidinga) karius kažkuo reikia transportuoti, ir jei M113 pradės byrėti eksplotacijos metu, ta problema dar padidėja, nes męs daugiau nieko neturime. Vat ir klausimas ką daryti šioje situacijoje? Ir kaip?

Komentuoti

O šiaip M113 buvo kurtas Vienamo karui, su galimybe juos desantuoti į džiungles parašiutu. Jie paprasčiausiai yra pasenę, ne techniškai, o morališkai.
                            Nežinau, kur išgirdote tokią juokingą teoriją, bet M113 buvo sukurtas dar tada, kai apie Vietnamo karą net nebuvo fantazuojama. Tuo labiau jis nei kurtas, nei tinkamas desantuoti su parašiutais į džiungles ar į Arktį Tai mašina, sukurta specialiai taip, kad būtų galima masiškai apginkluoti diddelę JAV kariuomenę, tinkama kovoti bet kuriame pasaulio kampelyje. Lietuvos sąlygomis M113 modernizacija turėtų būti tik tokia, kad pratęstų jų gyvenimo ciklą be didelių sąnaudų. Taigi tiksliau - remontas. Kas ir daroma. Kol nėra jokios kitos, o ir nenusimato, M113 dar lieka LK darbiniu arkliuku

Komentuoti

Aš gerb.kolega tikrai nesikarščiuoju, tiesiog dėstau savo argumentus . Aš nesupratau Savanorio teiginio, kad jei M113 modernizacija kaštuoja 400 000, t.y naujo JLTV kaina. Šiaip tai skirtingos klasės mašinos. JLTVbuvo kurtas pakeisti HAMVIŲ klasės mašinas. Tai nesuprantu, kaip jis gali pakeisti M113? O nurašinėt M113 taip pat nematau galimybių, nes nėra kuo jų pakeisti.
                              Tada judu nesusikalbate dėl JLTV naudojimo LK, nes kalbate panašiai Nebesikišiu, išsikalbėkite dviese

Komentuoti

• Originally posted by EPP Peržiūrėti pranešimą
                                Nežinau, kur išgirdote tokią juokingą teoriją, bet M113 buvo sukurtas dar tada, kai apie Vietnamo karą net nebuvo fantazuojama. Tuo labiau jis nei kurtas, nei tinkamas desantuoti su parašiutais į džiungles ar į Arktį Tai mašina, sukurta specialiai taip, kad būtų galima masiškai apginkluoti diddelę JAV kariuomenę, tinkama kovoti bet kuriame pasaulio kampelyje. Lietuvos sąlygomis M113 modernizacija turėtų būti tik tokia, kad pratęstų jų gyvenimo ciklą be didelių sąnaudų. Taigi tiksliau - remontas. Kas ir daroma. Kol nėra jokios kitos, o ir nenusimato, M113 dar lieka LK darbiniu arkliuku
                                Privertėt mane perkratyti visą internetą. Dėja, neprisimenu kaip vadinasi ta dokumentika ir jos neradau, kur kažkada buvau matęs desantuojamus m113 Vietname. O paskirtis ir "fantazavimas" pasirodo net elementarioje wiki aprašytas

O šiaip, prašom jums intrukcija kaip desantuoti M113

Paieškų metu, kažkaip sužinojau tai, ko buvau kažkodėl neužfiksavęs. Pasirodo, kariaujantys kariai realiame kare bijojo važiuoti m113 viduje kaip velnias kryžiaus. Važinėjo kaip rusai ant BTR. Statėsi smėlio maišų pilis ant stogo. Man tai naujiena buvo. Visuomenininkai, reikalaukit didesnio KAM finansavimo ir greičiau M113 į pensiją iš kovinių padalinių. Tegul savo dienas užbaigia paramos elementuose

Last edited by Savanoris; 29 April 2018, 23:03.

Komentuoti

Vykdoma...
                                X