Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos pakrančių gynyba

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Lietuvos pakrančių gynyba

  Visą savaitę netilo kalbos apie būtą ar nebūtą diversantų išsilaipinimą Juodkrantėje. Mintyse klausimų apie pajūrio apsaugą nuo desantinės operacijos ir iki to pakankamai dažnai kildavo.

  Keli video, kuriuose jie demonstruoja plius minus kaip tai vyksta.  1. Kaip apsisaugoti nuo kovinių narų? Patys jie savaime ir KASP'ui nebaisūs, bet čia slaptumo ir netikėtumo faktorius. Jei jie išleidžiami iš povandeninio laivo, įdomu ar mes matom kas vyksta mūsų vandenyse, ne paviršiuje.

  2. Reakcija į greitaeigius desantinius laivus ant oro pagalvės? (be paramos) Tinkamai sureagavus - priešnuodžiai turimi prieštankiniai ginklai ir artilerija? Patruliniai KJP laivai? (Priešlaivinės raketos nuo Sembos pusiasalio reikia manyti absoliučiai visą mūsų jūros pakrantę aprėpia.

  3. Visas buketas: diversantai, greitieji desantiniai laivai ant oro pagalvės, desantiniai kateriai, vidutiniai, didieji desantiniai laivai ir iš jų paleidžiami BTR (ir kita šarvuotoji technika, galbūt ir įskaitant tankus), visi desantiniai laivai (išskyrus "plaukiojančius šiupelius") patys ginkluoti mažiausiai šešiavomzdėmis greitašaudėmis patrankomis, kiti jomis ir vidutinio kalibro jūrinėmis automatinėmis patrankomis bei salvinėmis sistemomis. Už jų koviniai laivai su priešlaivinėmis raketomis (mūsų KJP laivai automatiškai nebegali lysti už molo ribų) ir analogiško bei stambaus kalibro artilerija (turint galvoje sąlyginai mažą patrankų laivuose kiekį reikia turėti omenyje, kad jos automatinės). Oro parama, teoriškai viskas kas turima, praktiškai-teoriškai greičiausiai universaūs Milio ir Kamovo sraigtasparniai, atakos analogiškų kompanijų, fronto bombonešiai, atakos lėktuvai.


  Kokie mūsų veiksmai jei jau aišku kas laukia, arba numanoma (sakykim po stebėjimo sistemos "apakimo"), ką galima priešpastatyti?

  1. KJP, kokios laivų galimybės? Atviroje jūroje didelė tikimybė sulaukti priešlaivinės raketos. Manevravimas uosto akvatorijoje ir 76 mm (ir 40 mm) pabūklų, priklausomai nuo išsilaipinimo vietos, ugnis? Oro gynyba aprėpiamoje erdvėje. 76 mm pabūklų šaudymo nuotolis keliolika km, gal ir 20, priklausomai nuo amunicijos.

  2. Dragūnai ir savanoriai su kažkokiu skaičiumi "Javelin", 120 mm minosvaidžiai, 105 mm haubicų baterija. Artimoje zonoje ir granaitsvaidžiai bei beatošliaužiai (su beatošliaužiu prieš automatinę laivo patranką? ačiū, nenorėčiau).

  3. Prieštankinės minos (laiko faktorius), pagalbinė priemonė.

  4. PzH2000 toli nuo pakrantės, jų visai šaliai per mažai.

  5. ??? viskas?

  6. Desanto oro paramos (ir taktinių oro desanto grupių sraigtasparnių) neutralizavimas "Gromais"? Ar jų yra Klaipėdoje...RBS-70, "Stinger' toli... laivų "Boforsai" ribotu atstumu idealiomis sąlygomis, ir dar labiau riboto jei laivai uosto akvatorijoje ir priešiška aviacija veikia arti vandens paviršiaus.

  Savaime aišku, nešnekam (jei tokių yra informuotų) to ko nereikia (suprantama apie ką).

  Mano subjektyvia nuomone mums verkiant trūksta:

  1. Viidutinio nuotolio oro gynybos kompleksų, kurių "neišjungus" kiltų pavojus visiems desanto operacijoje dalyvaujantiems orlaiviams.

  2. Priešlaivinių raketų kompleksų sumontuotų ant didelio pravažumo sunkvežimių.

  3. Visiškas "prisotinimas" artimojo nuotolio priešlėktuviniais kompleksais, kad ir "Grom", dragūnų, pageidautina ir savanorių.

  4. Pakankamo kiekio "Javelin", pakankamo ne "Ne, šauti tik pamačius tanką, BTR iš AT4 pribaigsim", o pakankamo kiekvienam iš desantinio denio išlindusiam BTR, kiekvienam desantiniam kateriui ar greitaeigei valčiai, kiekvienai laivo patrankai per "kupolą pilką", radarui, vairinei ir t.t.

  5. Savaieigės artilerijos bataliono Klaipėdoje ar apylinkėse (išmaniosios amunicijoa jai)

  6. Savaeigių 120 mm minosvaidžių ir išmaniosios amunicijos jiems (analogiškai šarvuotąjai technikai ir laivams per kupolus).
  --------------------------------------------------------------
  7. Priešlėktuvinių raketų KJP patruliniuose.

  8. Priešlaivinių raketų KJP patruliniuose laivuose.

  -----------------------------------------------------------------

  Laukiu supeikimo iš forumo ekspertų


 • #2
  Kolegos Lenkai jau seniai užsipirkę priešlaivinių raketų NSM, norvegų firmos Konsberg. Kaip suprantu, tos pačios, kuri gamina zenitinius kompleksus NASAM. Turi apie 2 divizionus. Manau Lietuva porą baterijų pajėgtų įpirkti . Tuo labiau , kad minėtos raketos turi galimybę atakuoti be laivų ir antžeminius taikinius. Patys rusai savo forumuose pripažįsta, kad šios raketos kelia didelį pavojų tiek Baltijos laivyno laivams, tiek objektams Karaliaučiaus srityje. Manau, kad Lietuvai tai tinkamiausias pasirinkimas.

  Komentuoti


  • #3
   Pritarčiau Donatui-jei jau priešlaivinės raketos, tai tik universalios, tinkamos ir antžeminiams taikiniams. Bet...su tokia "visko trūksta" padėtimi priekrantės gynyba, visgi, nėra prioritetinė. Mano galva, puolimas iš jūros, daugių daugiausia gali būti arba diversinio tipo (tiems patiems radarams neutralizuoti, pvz.) arba tik kaip papildoma kryptis sausumos operacijos metu.
   Neringa visa prarasta būtų be menkiausių nuostolių priešui-tai viena iš tų neapginamų vietovių. IMHO. Masčiau apie minavimą, pasalas viename Neringos kelyje, bet tam....reikėtų mirtininkų-juk iš ten ištrūkti beveik neįmanoma.
   Dėl javelin-įvykdžius visus suplanuotus pirkimus, jų kiekis LK būtų daugiau mažiau pakankamas (100+ paleidimo įrenginių).

   Komentuoti


   • #4
    Gal ir visai įdomus variantas būtų tos NSM raketos...    Beje, matyt šita raketa net rusams patiko - kitaip nebūtų jos bandymo video panaudoję kaip savo (tiesa vėliau video pakeitė - matyt suprato, kad konkrečiai apsikvailino :D):


    Kita vertus, tai tikrai nėra mūsų prioritetas, kaip teisingai pastebėjo sausuolis.
    Last edited by Danas; 18 December 2017, 18:01.

    Komentuoti


    • #5
     Tiek daug dėmesio skirti pakrančių apsaugai reiškia tuščiai išsklaidyti jėgas - kas gina viską, tas neapgina nieko.

     Komentuoti


     • #6
      Truputis istorijos:

      Komentuoti


      • #7
       Originally posted by EPP Peržiūrėti pranešimą
       Tiek daug dėmesio skirti pakrančių apsaugai reiškia tuščiai išsklaidyti jėgas - kas gina viską, tas neapgina nieko.
       Gal nepopuliariai pastebėsiu, tačiau pakkrantės apsaugą įsivaizduoju kqip gynybą
       Klaipėdos-jūros uosto, kurios reikšmę tikintis Nato pajėgų atvykimo sunku neįvertinti.
       P.s viena-dvi NSM raketų baterijos per daug lėšų nekainuotų, įvertinat jų potencialą ir prevencinį vaidmenį. Aišku, tai mano subjektyvi nuomonė.

       Komentuoti


       • #8
        Na, pasvarstykim, padiskutuokim. Mano galva, jei jau svarstyti apie tokias raketines sistemas, tai reikia turėti omeny visą situaciją, ne vien iš konteksto ištrauktą pakrančių apsaugą.
        Imkim porą išankstinių sąlygų.
        Pirma: Lietuva planuoja gynybą ne vien savo jėgomis, o su NATO parama.
        Antra: vienas iš kritinių NATO paramos gavimo/negavimo faktorių – Kaliningrado sritis ir rusų Baltijos laivynas.
        Kol tiedu nebus neutralizuoti/ likviduoti, visa NATO parama iš oro ar per Klaipėdą bus, tiesiai kalbant, smėlio pilis.
        Lietuvos minusas – prie jūros prispausta maža teritorija, ištisai dengiama Kaliningrado srity dislokuotų priešlėktuvinių pajėgumų, žemė žemė balistinių raketų sistemų ir viso to sąlygotas strateginio užnugario nebuvimas. Bet Kaliningrado sritį tai liečia nė kiek ne mažiau – iš Lietuvos ir Lenkijos teritorijų ji peršaunama kiaurai. Ir jeigu yra atvejų, kai geriausia gynyba – puolimas, tai panašu į vieną iš jų. Nedidelio nuotolio žemė - žemė, ar žemė-jūra raketos (kartu su Lenkija ir NATO aviacija) gali suduoti rimtą smūgį Kaliningrado infrastruktūrai, priešlėktuvinės gynybos sistemai ir laivynui, taip atveriant kelią ir NATO paramai, ir sausumos pajėgų priedangai iš oro. Maža to, tai suteiks ir tam tikrą atgrasinantį faktorių: tik naivuolis gali tikėtis, kad potencialų agresorių galima atgrasinti gynyba nuosavoje teritorijoje. Atgrasinti gali tik agresoriui nepriimtinas atsakomasis smūgis į jo paties teritoriją, niekas kitas. Taigi, galbūt nedidelio nuotolio žemė-žemė ir žemė-jūra raketos Lietuvai ir turi prasmę?

        Komentuoti


        • #9
         Originally posted by ulfberht Peržiūrėti pranešimą
         Na, pasvarstykim, padiskutuokim. Mano galva, jei jau svarstyti apie tokias raketines sistemas, tai reikia turėti omeny visą situaciją, ne vien iš konteksto ištrauktą pakrančių apsaugą.
         Imkim porą išankstinių sąlygų.
         Pirma: Lietuva planuoja gynybą ne vien savo jėgomis, o su NATO parama.
         Antra: vienas iš kritinių NATO paramos gavimo/negavimo faktorių – Kaliningrado sritis ir rusų Baltijos laivynas.
         Kol tiedu nebus neutralizuoti/ likviduoti, visa NATO parama iš oro ar per Klaipėdą bus, tiesiai kalbant, smėlio pilis.
         Lietuvos minusas – prie jūros prispausta maža teritorija, ištisai dengiama Kaliningrado srity dislokuotų priešlėktuvinių pajėgumų, žemė žemė balistinių raketų sistemų ir viso to sąlygotas strateginio užnugario nebuvimas. Bet Kaliningrado sritį tai liečia nė kiek ne mažiau – iš Lietuvos ir Lenkijos teritorijų ji peršaunama kiaurai. Ir jeigu yra atvejų, kai geriausia gynyba – puolimas, tai panašu į vieną iš jų. Nedidelio nuotolio žemė - žemė, ar žemė-jūra raketos (kartu su Lenkija ir NATO aviacija) gali suduoti rimtą smūgį Kaliningrado infrastruktūrai, priešlėktuvinės gynybos sistemai ir laivynui, taip atveriant kelią ir NATO paramai, ir sausumos pajėgų priedangai iš oro. Maža to, tai suteiks ir tam tikrą atgrasinantį faktorių: tik naivuolis gali tikėtis, kad potencialų agresorių galima atgrasinti gynyba nuosavoje teritorijoje. Atgrasinti gali tik agresoriui nepriimtinas atsakomasis smūgis į jo paties teritoriją, niekas kitas. Taigi, galbūt nedidelio nuotolio žemė-žemė ir žemė-jūra raketos Lietuvai ir turi prasmę?
         du žodžiai Kaliningrado problemos, RF laivų ir atgrasymo problemos sprendimui: HIMARS su ATACMS.

         Komentuoti


         • #10
          Originally posted by sausuolis Peržiūrėti pranešimą
          du žodžiai Kaliningrado problemos, RF laivų ir atgrasymo problemos sprendimui: HIMARS su ATACMS.
          Šiaip ATACMS skirtas atakuot stacionariems taikiniams - niekada nesu girdėjęs kad balistinės raketos būtų skirtos atakuot judantiems objektams. Na tiesa žinant laivo koordinates galima panaudot ATACMS su kasetine kovine galvute, kad submunicija išsibarstytų daugmaž tame kvadrate, kuriame yra priešo laivai, bet čia toks sprendimas iš bėdos - M74 submunicija skirta smulkesniems "žvėrims".
          O norint prieš laivus kovot efektyviau reikėtų kažko tokio:


          Nesakau kad būtinai NSM ar "Exocet" - čia tik iliustracijai.
          Last edited by Danas; 18 December 2017, 18:02.

          Komentuoti


          • #11
           Originally posted by sausuolis Peržiūrėti pranešimą
           du žodžiai Kaliningrado problemos, RF laivų ir atgrasymo problemos sprendimui: HIMARS su ATACMS.
           Na, tada jau dėkim visus tris žodžius Kaip atsakė maršalas Trivulcio į Liudviko XII-ojo klausimą, ko reikia Milano hercogystės užkariavimui "pinigų, pinigų ir dar kartą pinigų"...
           Kainos čia nebus mažos, kad nors kokių dėvėtų M270 gavus... kiek pamenų, jų norvegai turi užsislėpę (tik nežinau, ar su ATACMS suderinami) ir nenaudoja, kaip tas šuo ant šieno. Suomiai jų prisipirko, mums gal irgi nepamaišytų...

           Komentuoti


           • #12
            Originally posted by sausuolis Peržiūrėti pranešimą
            Pritarčiau Donatui-jei jau priešlaivinės raketos, tai tik universalios, tinkamos ir antžeminiams taikiniams. Bet...su tokia "visko trūksta" padėtimi priekrantės gynyba, visgi, nėra prioritetinė. Mano galva, puolimas iš jūros, daugių daugiausia gali būti arba diversinio tipo (tiems patiems radarams neutralizuoti, pvz.) arba tik kaip papildoma kryptis sausumos operacijos metu.
            Neringa visa prarasta būtų be menkiausių nuostolių priešui-tai viena iš tų neapginamų vietovių. IMHO. Masčiau apie minavimą, pasalas viename Neringos kelyje, bet tam....reikėtų mirtininkų-juk iš ten ištrūkti beveik neįmanoma.
            Dėl javelin-įvykdžius visus suplanuotus pirkimus, jų kiekis LK būtų daugiau mažiau pakankamas (100+ paleidimo įrenginių).

            Neprirašiau, prie priešlaivinių, kad tai ir universalesnės nei vien priešlaivinės galėtų būti. Dėl Neringos praradimo be menkiausių nuostolių priešui nesutikčiau, nebent jau būtų užimta Klaipėda ir visas pamarys, nes ta siaura sausumos ruožo dalis totaliai peršaunama minosvaidžiais ir haubiconmis iš žemyninės dalies. Ir nesuprantu kaip gali būti neįmanoma ištrūkti iš ten, visi keltai, kateriai ir valtys tam tinka. Betkas.

            Komentuoti


            • #13
             Originally posted by EPP Peržiūrėti pranešimą
             Tiek daug dėmesio skirti pakrančių apsaugai reiškia tuščiai išsklaidyti jėgas - kas gina viską, tas neapgina nieko.

             ​O jei pažiūrėti tai kaip į sudėtinę Klaipėdos gynybos dalį puolimo iš Kaliningrado srities atveju?

             Dėl Vilniaus klausimas atviras, bet bent jau dabar (užpildžius dragūnų batalioną, atkūrus brigados štabą, organizuojant įvairias pratybas mieste ir uosto akvatorijoje panašu, kad Klaipėdą ginti planuojama rimtai. Puolimo nuo Nemuno atveju kelią galėtų pastoti Tauragės r. dislokuotas Kęstučio batalionas, KASP kuopos, ir dragūnai (visi, ne visi, kiek apnuoginant miestą).. Tie du batalionai ir dabar ir ateityje nebus labai didelia smogiamąja jėga dėl atitinkamos technikos nebuvimo. O jei dar sakykim dragūnams į užnugarį išlaipinamos kelios kuopos su šarvuotąja technika, įskaitant savaeigę artileriją? Tuo pačiu užimamas ir Palangos oro uostas? Viskas braška per siūles Nemuno kryptimi, o Palangos pusėje naujas židinys jei atsiranda. Tada tenka silpninti "Nemuno krypties" gynybą, arba Palangos pusėje kliautis tik kaimyninėmis KASP kuopomis, nes visoje Šaurės Vakarų Lietuvos dalyje nėra nei vieno reguliarių pajėgų bataliono. Tai mano manymu, susiklosčius tokiai situacijai ir pasitarnautų priešlaiviniai (universalūs), nebūtinai galingiausi pagal skrydžio nuotolį ir kovinės galvutės svorį raketiniai savaeigiai kompleksai, juolab kad turim beveik visoje pakrantėje naturalų "brustverą" - kopas ir miško juostą. Užbėgsiu už akių, ir pasakysiu, kad tai ne panacėja, bet faktorius, į kurį turėtų atsižvelgti priešiškų pajėgų planuotojai, nebent jie mėgėjai žaisti rusišką ruletę. (atitinkamos ginkluotės poveikis parodytas jau temoje, tai galima suprasti kas liktų iš mažesnio laivo su desantavimosi komanda, arba kuo užsiimtu didesniame laive po pataikymo ir apie ką galvotų). Tai visumoje, gal tai būtų net nedideli pinigai už papildomą Lietuvos teritorijos perimetro dalies saugumą, juolab, kad padėtis ir taip ne iš geriausiųjų.

             Komentuoti


             • #14
              Mūsų svarstymai man kiek primena šį straipsnį, kuriame vienas ekspertas tiek visko privardina, kad tam neužtektų nei 2 nei 3 proc. nuo BVP              Na, bet iš dalies, tam forumas ir egzistuoja,kad pasidalinti informacija, žiniomis, vizijomis.....svajonėmis

              Komentuoti


              • #15
               Originally posted by sausuolis Peržiūrėti pranešimą
               Mūsų svarstymai man kiek primena šį straipsnį, kuriame vienas ekspertas tiek visko privardina, kad tam neužtektų nei 2 nei 3 proc. nuo BVP               Na, bet iš dalies, tam forumas ir egzistuoja,kad pasidalinti informacija, žiniomis, vizijomis.....svajonėmis
               Gerai kad pažiūrėjau, kokia "eksperto" pavardė - jau porą jo opusų skaičiau, ačiū.

               Komentuoti

               Vykdoma...
               X