Announcement

Collapse
No announcement yet.

Informacinis karas prieš Lietuvą ir Baltijos šalis

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Informacinis karas prieš Lietuvą ir Baltijos šalis

  Labai svarbi tema paskutinius keletą metų, geriausiai apibūdinama anglišku terminu - Information warfare (Informacinis karas). Čia aktualu ne tiek Rusijos žiniasklaidos savo vietinei auditorijai pumpuojama propaganda, kiek pačioje Lietuvoje (ir kitose Baltijos Šalyse) veikiantys su Kremliaus propagandinio karo mašina susiję sąmoningai ar nesąmoningai veikiantys subjektai, kurie yra arba gali būti naudojami Kremliaus interesų ir propagandos skleidimui Baltijos šalyse.

  Labai geras LRT videoreportažas ta tema:
  Kariuomenę mėginama priešinti su visuomene

  Kovo viduryje patvirtintoje naujojoje karinėje strategijoje sakoma, kad konvencinės karinės agresijos prieš Lietuvą ir kitas NATO šalis regione tikimybė nebėra teorinė ir, atsižvelgiant į Rusijos karinės galios augimą ir nuosekliai stiprėjančias intencijas ją naudoti, ateityje gali didėti. Apklausos rodo, kad beveik 70 proc, gyventojų mano, jog agresijos atveju Lietuvą gintų mūsų pačių ir NATO sąjungininkų kariuomenė. Lietuvos kariuomene vasario mėnesį pasitikėjo beveik 60 proc., o apie 67 proc. pritaria, kad būtina didinti finansavimą krašto apsaugai. Tačiau yra ir kita nuomonė, kad lėšos gynybos reikmėms skiriamos visai be reikalo, nes agresijos tikrovėje nėra, ji tik dirbtinai kurstoma, arba mes vis tiek bejėgiai, palyginus su nedraugiška kaimyne, tai kam švaistyti lėšas? Geriau jas skirti švietimui ar socialinėms reikmėms.

  Taip pat svarbu paminėti prieš kelias dienas paskalbtą VSD ataskaitą dėl Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo (PDF)

  2015 m. suaktyvėjo save „nesistemine opozicija“ vadinančios politinės ir visuomeninės organizacijos ir judėjimai. Aktyviausios iš šių organizacijų buvo: politinė partija „Socialistinis liaudies frontas“ (toliau – SLF), Rolando Paulausko vadovaujamas neformalus judėjimas „Mūsų gretos“ bei grupė, propaguojanti minėtą „Visuomenės saugumo koncepciją“, kuriai atstovauja Vaido Lekstučio koordinuojamas sambūris „Būkime vieningi“. Didžiausią dėmesį šios organizacijos skyrė prorusiškos propagandos sklaidai lietuviškame internete. Daugiausia ši informacija platinta per interneto svetaines „ekspertai.eu“, „ldiena.lt“, „sauksmas.lt“, „revoliucija.org“, „slfrontas.lt“, „sarmatas.lt“, „versijos.lt“, „laisvaslaikrastis.lt“. Didelis dėmesys platinant šią informaciją skirtas ir socialiniams tinklams, „Youtube“.
  Nuoroda į originalų VSD dokumentą (PDF): http://www.vsd.lt/Files/Documents/63...5773762500.pdf

  Dar vienas niuansas, kuris lyg ir nepaminėtas VSD ataskaitoje, bet kurį reiktų turėti omeny, tai masiškai rašinėjami komentarai Delfi (ir kituose stambiuose informacijos šaltiniuose) ir taip pat masiškai klastojami jų įverčiai praktiškai bet kurioje su Lietuvos gynyba, NATO ar kitais sąjungininkais susijusiose temose.
  The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

 • #2
  Delfi straipsnis šia tema

  Botai socialiniuose tinkluose: geriau mažiau draugų, bet tikrų

  Viena ryškiausių šiandieninės Kremliaus propagandos savybių – gebėjimas greitai įsisavinti naujausių technologijų teikiamas galimybes ir jas išnaudoti aktyvioms informacinėms kampanijoms vykdyti. Ne išimtis ir socialiniai tinklai – juk kone kasdien kiekvienas „Facebook“ ar „Twitter“ naudotojas susilaukia naujų, tačiau įtartinų draugų ar sekėjų: išgalvotais vardais, keistomis nuotraukomis ar tuščiomis anketomis. Tad kaip Rusija išnaudoja „Twitter“ botus palankaus informacinio fono kūrimui?
  The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

  Komentuoti


  • #3
   Vakarykštė NTV informacinė ataka (laida "NaSSledniki") nukreipta prieš Lietuvą ir mūsų kaimynus.

   Есть такая прибалтийская традиция — отмечать День легионеров SS. Кому Гестапо поручало самую страшную работу? Почему потомки легионеров снова выходят на марш? Каково оказаться чужим в собственной стране? И чего добиваются хранители традиций SS? «НаSSледники» — в программе «ЧП. Расследование».

   Komentuoti


   • #4
    Šaunuoliai žurnlaistai!

    Po šauktinio mirties – keisti laiškai apie Lietuvos kariuomenę

    Po Ruklos Mokomąjį pulką sukrėtusios šauktinio mirties prasidėjo keisti dalykai. Redakcija ėmė gauti šauktiniais save vadinančių asmenų laiškus, kurie skundėsi klaikiomis tarnybos sąlygomis. „Užsikrėsti lengva: susispaudę, be spintelių, priversti kęsti drėgmę ir smarvę“, – taip apie gyvenimą portalui lrytas.lt rašė šauktiniu Rimvydu S. prisistatęs asmuo.

    Jis teigė, kad dalyvauja kariniuose mokymuose Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos Mokomajame pulke.

    „Noriu, kad mūsų valdžia pagaliau nusiimtų „rožinius akinius“, ne tankus pirktų ir mūšio miestus statytų, o pirma sudarytų žmoniškas sąlygas tarnauti“, – skundėsi autorius.

    Galbūt šia tragedija pasinaudota norint apjuodinti Lietuvos kariuomenės vardą?
    Nuvykome į laiške aprašytą Mokomąjį pulką Rukloje. Ar išties Lietuvos karių gyvenimo sąlygos tokios apgailėtinos? O gal kažkas žaidžia nešvarius žaidimus?
    Mokomojo pulko Vado grupės viešųjų ryšių karininkas kpt. Gintaras Striupaitis aprodė visas patalpas. Penkių aukštų pastato keturi aukštai skirti karių apgyvendinimui, o penktasis – labai norint galima būtų jį pavadinti palėpe – paskaitoms.
    Gyvenamuosiuose aukštuose pirmiausia į akis krito ideali švara. Anot G.Striupaičio, ją nuolat palaiko tiek patys kariai, tiek valymo įmonės. Nustebino kiekviename aukšte stovintys stalo futbolo stalai – jie skirti karių laisvalaikiui paįvairinti.


    Visas straipsnis: http://bendraukime.lrytas.lt/reporte...kariuomene.htm
    The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

    Komentuoti


    • #5
     Labai panašu į dar vieną informacinę ataką prieš LK. Ypač tai panašu paskaičius straipsnio komentarus, kur vykdomas organizuotas komentarų įverčių klastojimas ir Lietuvos kariuomenės ir valstybės niekinimas.

     Tarnybos sukrėstas karys: štai toks yra mano tikrasis „šauktinio dienoraštis“

     Įvykio, kuris nutiko tarnaujant Lietuvos kariuomenėje, šauktinis tikina greičiausiai nepamiršiantis visą savo gyvenimą. Jo teigimu, kariuomenę būtina keisti iš pagrindų, – dėl to jis ir ryžtasi kalbėti viešai.
     The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

     Komentuoti


     • #6
      Atsižvelgdami į šiandien spaudoje pasirodžiusią publikaciją ir siekdami išvengti tokių ir panašių situacijų ateityje, kviečiame visus karius netylėti ir aktyviai bendradarbiauti.
      Spręskim problemas kartu!


      Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

      Komentuoti


      • #7
       Ir įdomus Bačiulio komentaras ta tema iš fb:


       Lietuvos Radijas paprašė pakomentuoti. Trumpai:

       Kalbėjausi su seržantais. Tauragės batalionas turi bėdą, nes mažai norinčių jame tarnauti, tenka kartais taikstytis su pagėrusiais, o karininkai per daug mėgsta gesinti konfliktus, nes bijo vadovybės.

       Pas dragūnus tokie dalykai neįmanomi, ne veltui konfliktas Kairių poligone kilo, kai dragūnai postuose stovėjo. Ryžtingai savo postą ir tarnybos draugą gynęs ir tauragiškiui į lempą davęs šauktinis dragūnas pagirtas prieš rikiuotę, muštynių kaltininkai nubausti.

       Su panom visko būna - prie vienų lenda, kitos pačios prie tarnybos draugų itin gausiai ir dosniai lenda, tad konfliktai užprogramuoti.

       Nuotraukos grynai surežisuotos, net pas tauragiškius karių spinteles kasdien tikrina, atvirai stovintis viskis jose neįmanomas, kaip ir maišeliai su neva žole ant gražiai sulankstytų išeiginių uniformų.

       Žiniasklaidai pasiskundusio kario neva baimė viešai kalbėti stebina, nes jis jau atitarnavęs. Kvepia gerai parengtu informaciniu išpuoliu prieš Lietuvos kariuomenę.

       Komentuoti


       • #8
        kilo mintis-ar negalėtume soc tinkluose įkurti klubo-"Vatinių rublių brolija" ar "Latvių gatvės choras" į kuriuos įtrauktume tokius veikėjus, kaip A. Skardžius, A. Račas, A. Paleckis, ir tt bei jų ruporus, kaip "Laisvas laikraštis" taippat aprašyti jų nuopelnus -Skardžiaus dėl SGD terminalo , Račo draugystė su Rusijos tarnybomis. Tokio klubo "nusipelnę dalyviai" galėtų būti viešai prienami visuomenei. Atitinkami į jų komentarus ir skleidžiamą info tinklų lankytojai galėtų žiūrėti per atitinkamą prizmę.Nes dabar pastebėjau mėgsta jie žmonėms "smegenis paplauti"

        Komentuoti


        • #9
         kuo tai siejasi su kariniu forumu?

         o su vatinukais galima ir delfyje pabendrauti :D
         Lygiai kaip vanduo vengia aukštumų ir skuba į žemumas, taip ir kariuomenė vengia stiprybės, bet kovoja su silpnybėmis. Ir kaip vanduo įgauna paviršiaus, kuriuo teka, formą, taip ir kariuomenė valdo sėkmę vadovaudamasi priešo padėtimi. Sun Tzu

         Komentuoti


         • Donatas
          Donatas pakomentavo
          Tvarkyti komentarus
          FORUMO dalyviai bendrauja ne vien šiame forume. Man tenka ir facebooc pakaraiut su visokio plauko vatiniais, kai jie bando formuot visuomenės nuomonę, kokiu svarbiu Lietuvai aspektu, (nebūtinai vien kariniu), kaip pavyzdžiui planuojant nusipirkti ginkluotę.

         • Cro-Magnon
          Cro-Magnon pakomentavo
          Tvarkyti komentarus
          tai va ką aš ir sakau, kad su vatiniais kiaušais galima matuotis ir kitose vietose :D

          faceboko nemėgstu

        • #10
         Soc. tinklų vatnikai ir jų puslapiai yra nebe naujas fenomenas, Dažniausiai tokie slepiasi po visokių "Gyvūnų mylėtojų" ar "Rūpestingų tėvelių draugijų" pavadinimais, kur karts nuo karto be šunkiukų/kačiukų nuotraukų dozuotai paleidžia Kremliaus propagandos.
         The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

         Komentuoti


         • Cro-Magnon
          Cro-Magnon pakomentavo
          Tvarkyti komentarus
          aha pastebėjau, ypač kai kilo skandalas dėl Ramzio, delfio vatiniai labai aktyviai prie skandalo eskalavimo dasidėjo. Prie verktinių straipsnių irgi vatnykai dirba...

        • #11
         Ne visai į temą, bet puikiai atskleidžianti Pukino trolių mentalitetą Šnuro dainelė. Rekomenduoju naudoti diskusijose su vata.


         Komentuoti


         • Danas
          Danas pakomentavo
          Tvarkyti komentarus
          Ajo - šita dainelė nereali! :D

        • #12
         Verta bent kartą peržiūrėti:


         Komentuoti


         • Cro-Magnon
          Cro-Magnon pakomentavo
          Tvarkyti komentarus
          o Ukrainos "pažymas" prie kokių priemonių priskirti?

        • #13
         Kariuomenė – propagandos girnose

         http://klaipeda.diena.lt/naujienos/l...girnose-782823

         Komentuoti


         • #14
          BMPD dergia Latvijos kariuomenės paradą, nors kai kurios mintys įdomios.

          Оригинал взят у коллеги militarizm в Парад Латвийской армии в Риге 18 ноября 2016 По традиции в этот день Латвийская армия проводит свой главный парад на набережной Даугавы в честь дня независимости. Регулярно посещая данное мероприятие и имея возможность сравнивать с предыдущими годами, попробую…


          Показателен факт, который остался немного за кадром самого парада - пригнав на парад 13 бронемашин и три гусеничных транспортера Hagglunds BV-106, армия смогла обеспечить для их перевозки только 5 специализированных армейских транспортеров:Остальную гусеничную технику пришлось вывозить на базу в Адажи арендованными гражданскими тралами. Причем, два Hagglundа с экипажами вообще бросили на обочине в ожидании второго рейса. В принципе, это не проблема когда речь идет о том, чтобы выехать из бокса и проехать километр до учебного поля на полигоне, но вот бросок к восточной границе, например в район Даугавпилса (примерно 350 км в одну сторону) выглядит несколько более проблематичным - или перегон своим ходом или долгая канитель с погрузкой на железнодорожные платформы и последующей разгрузкой. Таким образом повышенная тактическая мобильность латвийских CVRT на местности входит в противоречие с оперативной мобильностью вооруженного ими подразделения. По крайней мере, переброска 150 единиц гусеничной техники своим ходом на границу с РФ в мирное время или визит на полигон к коллегам по НАТО выглядит малореальным вариантом. В то время, как "путешествующие" по всей Прибалтике и Польше колонны американской колесной бронетехники делают это весьма непринужденно, устраивая, например, парад в Нарве. Да и эстонские колесные БТР приезжают своим ходом на учения в Адажи более чем регулярно.

          Komentuoti


          • #15
           Pasidalino medžiaga. Originalas šitas: http://militarizm.livejournal.com

           Komentuoti

           Vykdoma...
           X