Announcement

Collapse
No announcement yet.

NATO rotacinės pajėgos Lietuvoje

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 •  
  Last edited by Jonas; 15 September 2020, 18:54.

  Komentuoti


  • "Patriot" raketos Lietuvoje:

   Last edited by Danas; 1 October 2020, 10:21.

   Komentuoti


   • Originally posted by Vilius Peržiūrėti pranešimą
    "Patriot" raketos Lietuvoje:
    Ačiū, labai reikalingas video

    Komentuoti


    •  

     Komentuoti


     •  

      Komentuoti


      •  

       Komentuoti


       • Aviacijos bazėje Šiauliuose pradėjo veikti Vokietijos KOP Valdymo ir pranešimų centras
        http://www.15min.lt, 2020.10.14

        Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose pradėjo veikti Vokietijos Karinių oro pajėgų perdislokuojamas Valdymo ir pranešimų centras, trečiadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).
        Anot ministerijos, įprastai NATO oro policijos veiksmus kontroliuoja Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje veikiantys valdymo ir pranešimų centrai, o vokiečių centras galės remti ir sustiprinti sąjungininkų oro policijos misijas, treniruotes ir pratybas bei prisidės prie Baltijos šalių oro erdvės valdymo stebėsenos.
        Ministerijos teigimu, iki lapkričio pabaigos ši sistema taip pat bus integruota į NATO oro erdvės ir priešraketinės gynybos sistemą NATINAMDS.

        Krašto apsaugos ministerijos nuotr. / Vokietijos KOP Valdymo ir pranešimų centras Šiauliuose


        Krašto apsaugos ministerijos nuotr. /Vokietijos KOP Valdymo ir pranešimų centras


        Krašto apsaugos ministerijos nuotr. /VVokietijos KOP Valdymo ir pranešimų centras

        Komentuoti


        • Vokietijos artileristų šūviai į jūrą:

         https://www.facebook.com/eFPLithuani...72393894133465
         Last edited by Danas; 30 October 2020, 13:33.

         Komentuoti


         • Keičiasi JAV sausumos pajėgų rotacijos Lietuvoje

          Pratybas Lietuvoje baigę Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės Sausumos pajėgų 2-osios brigados 69-ojo pulko 2-ojo bataliono kariai grįžta į savo nuolatinę dislokacijos vietą. Juos Lietuvoje keičia nauja JAV karių pamaina – iki gruodžio vidurio į Lietuvą turėtų atvykti naujas sunkusis JAV vienetas – 8-jo kavalerijos pulko 2-asis batalionas, kuris, planuojama, Lietuvoje bus iki kitų metų vasaros vidurio.          Išvykstantys JAV sausumos pajėgų 2-osios brigados 69-ojo pulko 2-ojo bataliono kariai poligone Pabradėje treniravosi nuo rugsėjo pradžios. Per tą laiką jie dalyvavo pratybose su Lietuvos, Rukloje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariais. Į pratybas amerikiečių kariai buvo atsigabenę savo ginkluotę ir karinę techniką – tankus „Abrams“, šarvuočius „Bradley“.          „Lietuvos ir JAV gynybos bendradarbiavimas išlieka itin stiprus ir aktyvus, o JAV batalionų rotacijos Lietuvoje dar kartą patvirtina tvirtą JAV ir Lietuvos bendradarbiavimą gynybos srityje. Jų, o taip pat ir NATO pajėgų buvimas Lietuvoje yra vienas iš svarbiausių saugumą užtikrinančių veiksnių“, – sako laikinai einantis pareigas krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.          JAV Sausumos pajėgų karių rotacijos Lietuvoje treniruojasi kaip JAV Sausumos pajėgų operacijos rytinėje Aljanso dalyje „Atlanto ryžtas“ (angl. „Atlantic Resolve“) dalis. Karių Lietuvoje buvimas – tai JAV kolektyvinės gynybos įsipareigojimų NATO sąjungininkams patvirtinimas, užtikrinant saugumą Europoje po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje. JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojami ir treniruojasi nuo 2014 m. pavasario.          Pastariausiais metais ypač stiprėja bendradarbiavimas su NATO sąjungininkais, daugėja bendrų pratybų, todėl siekdama užtikrinti atgrasymą ir sąlygas tiek mūsų, tiek sąjungininkų kariams, Lietuva plečia poligonus, gerina infrastruktūrą. Papildomai yra investuojama ir į karinio mobilumo gerinimą – pvz., šį pavasarį pradėta eksploatuoti šalia Pabradės poligono esanti Pažeimenės geležinkelio atšaka, kuri padeda užtikrinti patogesnį į Lietuvą atvykstančių NATO sąjungininkų karinės technikos ir kitos įrangos perdislokavimą. Būtent JAV karia buvo pirmieji, išbandę šią atšaką.          JAV taip pat yra investavusios į Lietuvos kariuomenės poligonų pritaikymą kariuomenės reikmėms. Lietuvos kariuomenės poligonuose Pabradėje, Rukloje, Kazlų Rūdoje už JAV lėšas įrengti keli projektai – taikliųjų šaulių ir snaiperių, lengvųjų pėstininkų ginklų ir sunkiųjų kulkosvaidžių, pėstininkų kovos mašinų šaudyklos, remonto dirbtuvės, kita mokymų ir poligonų infrastruktūra.
          http://kam.lt/lt/naujienos_874/aktua...lietuvoje.html

          Komentuoti


          • Į Lietuvą su sunkiąją technika atvyko naujoji JAV karių rotacija

           Jungtinės Amerikos Valstijos tęsia rotacinių pajėgų dislokavimą Lietuvoje ir Baltijos šalyse – į Lietuvos kariuomenės Gen S. Žukausko poligoną Pabradėje atvyko ir jau pratyboms dislokavosi naujoji JAV Sausumos pajėgų rotacija – JAV sausumos pajėgų 8-jo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono kariai. Jie pakeitė rugsėjį į Lietuvą pratyboms atvykusį 2-osios brigados 69-ojo pulko 2-ojo batalioną, kuris jau baigė savo pratybas ir išvyko namo. Planuojama, kad naujasis sunkusis JAV batalionas pratyboms Lietuvoje bus dislokuotas apie aštuonis mėnesius, iki vasaros pabaigos.           „JAV yra pagrindinė Lietuvos transatlantinė sąjungininkė, kurios indėlis į gynybos ir atgrasymo stiprinimą visame regione yra nepakeičiamas. JAV karių buvimas kartu su NATO pajėgomis Lietuvoje sustiprina viso rytinio NATO -flango saugumą, todėl Lietuva deda pastangas, kad būtų sukurtos visos reikiamos sąlygos sąjungininkų pajėgų rotacijoms Lietuvoje”, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Pasak ministro, Lietuva siekia, kad Jungtinės Valstijos svarstytų Lietuvą kaip nuolatinę savo pajėgų dislokavimo vietą, todėl investuoja į infrastruktūrą, kuria sąlygas amerikiečių karių dislokavimui. „Esame pasirengę priimti JAV pajėgas ir sudaryti jiems visas galimybes užtikrinti karinį rengimą bei savo užduočių vykdymą, – pabrėžia A. Anušauskas. – Bendros JAV ir Lietuvos karių pratybos Lietuvoje neabejotinai gerina sąveiką su sąjungininkų kariais“.           JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas (Robert Gilchrist) teigia, kad JAV yra dėkingos Lietuvai už dideles investicijas į gynybą ir nuolatinį pratybų vietų modernizavimą, leidžiantį organizuoti mokymus ir taip gerinti Lietuvos ir JAV karių sąveiką ir kovinį pasirengimą.           Į Lietuvą iš savo nuolatinės dislokacijos vietos Fort Hoode, Teksaso valstijoje, atvykę JAV kariai atsigabeno ir savo karinę techniką ir ginkluotę: tankus „Abrams“, šarvuočius „Bradley“, kt. Jie jau pradėjo bendradarbiauti su Lietuvos kariuomenės, Rukloje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariais. JAV kariams vadovauja pulkininkas leitenantas Stevenas Jackowski (Steven Jackowski).           Lietuvoje JAV kariai laikysis visų reikalavimų, padedančių mažinti Covid-19 plitimą. Pasak plk. ltn. S. Jackowskio, karių ir bendruomenių, į kurias jie atvyksta, apsauga – yra svarbiausias prioritetas.           Lietuvoje amerikiečių kariai treniruojasi kaip JAV Sausumos pajėgų operacijos „Atlantic Resolve“ („Atlanto ryžtas“) rytinėje Aljanso pusėje dalis. Tuo JAV demonstruoja kolektyvinės gynybos įsipareigojimus NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą Europoje po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje. JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojasi ir treniruojasi nuo 2014 m. pavasario.

           JAV, įgyvendindamos paramos saugumui programas Lietuvoje, daug investuoja ir į Lietuvos kariuomenės poligonų pritaikymą kariuomenės reikmėms. Lietuvos kariuomenės poligonuose Pabradėje, Rukloje, Kazlų Rūdoje už JAV lėšas įgyvendinti įvairūs projektai – įrengtos šaudyklos, remonto dirbtuvės, kita mokymų ir poligonų infrastruktūra. Lietuva savo ruožtu taip pat plečia kariuomenės poligonus, gerina jų infrastruktūrą, siekdama sudaryti kariams kuo geresnes sąlygas treniruotis ir gerinti sąveiką. Papildomai yra investuojama ir į karinio mobilumo gerinimą – pvz., šį pavasarį pradėta eksploatuoti šalia Pabradės poligono esanti Pažeimenės geležinkelio atšaka, kuri padeda užtikrinti patogesnį į Lietuvą atvykstančių NATO sąjungininkų karinės technikos ir kitos įrangos perdislokavimą. Būtent JAV karių rotacinio bataliono kariai buvo pirmieji, išbandę šią atšaką savo karinei technikai pergabenti.

           Kontaktinis asmuo: vyr.ltn. Mindaugas Jonas Laučius, tel +370 615 58 092           8-jo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono nuotraukos


           http://kam.lt/lt/naujienos_874/aktua...DIw1h9S7FgKfgU

           Komentuoti


           • Kęstutis Girnius. JAV batalionas, Rusijos divizija

            Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/ringas/lit....d?id=86143717

            Komentuoti


            • Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą
             Kęstutis Girnius. JAV batalionas, Rusijos divizija

             Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/ringas/lit....d?id=86143717
             Atsakymas dr. K. Girniui Military News and History by Egidijus Papečkys: Nusipirkai spyną – kaimynas pirks laužtuvą? Atsakymas Kęstučiui Girniui dėl JAV bataliono Lietuvoje (egidijuspapeckys.blogspot.com)

             Komentuoti


             • Egidijus Papečkys. Nusipirkai spyną – kaimynas pirks laužtuvą? atsakymas K. Girniui dėl JAV bataliono Lietuvoje

              Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/ringas/lit...69073#cxrecs_s

              Komentuoti


              • Kremliaus ruporas JAV karius Lietuvoje pasitiko užuominomis: užkliuvo keistos detalės

               Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/dema....d?id=86170459

               Komentuoti

               Vykdoma...
               X