Announcement

Collapse
No announcement yet.

NATO rotacinės pajėgos Lietuvoje

Collapse
X
 
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • NATO rotacinės pajėgos Lietuvoje

  Pratyboms į Lietuvą šiemet atvyks per 600 Vokietijos rotacinių pajėgų karių

  Stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione bendroms pratyboms ir mokymams šiemet į Lietuvą per kelis etapus atvyks per 600 Vokietijos rotacinių pajėgų karių ir keliais šimtais karinės technikos. Kovo 30–balandžio 9 d. atvyksta pirmoji Vokietijos karių ir technikos grupė - beveik 300 Vokietijos kariuomenės Prancūzų-vokiečių brigados 291-ojo pėstininkų bataliono karių su daugiau nei 150 vienetų įvairios paskirties karinės technikos. Lietuvą pirmieji Vokietijos rotacinių pajėgų kariai ir technika pasieks orlaiviais ir geležinkeliu. Vokietijos kariai bus dislokuoti Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje (Jonavos r.). Pagrindinė Vokietijos rotacinių pajėgų karių grupė į Lietuvą bus atskraidinta pirmąją balandžio savaitę Vokietijos kariuomenės orlaiviais. Šie Vokietijos kariai, prie kurių birželį prisijungs dar viena šalies karių kuopa, Lietuvoje treniruosis iki liepos mėnesio. Jie kartu su Lietuvos kariais dalyvaus šalyje vyksiančiose nacionalinėse ir tarptautinėse pratybose. Kartu su jais treniruosis ir Danijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Liuksemburgo kariai. Pratyboms Lietuvoje vokiečiai atsigabena pėstininkų kovos mašinas „Boxer“, šarvuotus žvalgybos visureigius „Fennek“ ir šarvuotus transporterius „Fuchs“, taip pat kitą techniką. Karinės transporto priemonės iš Vokietijos bus gabenamos geležinkeliu iki Šeštokų, iš kur kolonomis vyks savo eiga į Ruklą. Kariuomenės atstovai prašo vairuotojų supratimo dėl galimo eismo sutrikdymo ir informuoja, kad didžiausias transporto judėjimas maršrutu Šeštokai-Marijampolė-Kaunas-Rukla bus balandžio 3 dieną. Karinės technikos koloną sudarys apie 100 transporto priemonių.


  Net oficialiuose pranešimuose painiojamasi tarp PKM ir transporterių.

 • #2
  Vokiečiai su Fennekais bus? Lietuvoje šitų auto lyg ir nebuvo dar?
  The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

  Komentuoti


  • #3
   Pratybose buvo:
   Lapkričio 9 d. visuomenė turėjo išskirtinę galimybę apžiūrėti tarptautinėse pratybose „Geležinis kardas 2014“ dalyvaujančių devynių NATO šalių karinę techniką ir ginkluotę. Pabradėje ir Molėtuose vykę renginiai sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo.

   Komentuoti


   • #4
    Reikes pabandyt pagaut, kai kolona vaziuos

    Komentuoti


    • #5
     Atsakingo už viešuosius ryšius kontaktai nurodyti.

     Komentuoti


     • #6
      Gal kas nors užfiksavo?

      Prašo vairuotojų supratimo: vokiečių karinė technika vežama į Ruklą

      Pratyboms Lietuvoje vokiečiai atsigabena pėstininkų kovos mašinas „Boxer“, šarvuotus žvalgybos visureigius „Fennek“ ir šarvuotus transporterius „Fuchs“, kitą techniką.

      Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithu....d?id=70877028
      The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

      Komentuoti


      • #7
       Pratyboms į Lietuvą atvyko Vokietijos rotacinių pajėgų kariai

       Šią savaitę pratyboms į Lietuvą atvyko beveik 300 Vokietijos rotacinių pajėgų karių iš Vokietijos kariuomenės Prancūzų-vokiečių brigados 291-ojo pėstininkų bataliono. Vokietijos rotacinių pajėgų kariai į Vilnių buvo atskraidinti dviem Vokietijos karinių oro pajėgų orlaivių reisais balandžio 2 ir 6 dienomis. Lietuvą taip pat yra pasiekusi dalis vokiečių karinės technikos.
       Karinės transporto priemonės iš Vokietijos gabenamos geležinkeliu iki Šeštokų. Dalis technikos jau dislokuota Rukloje, likusi dalis Lietuvą geležinkeliu pasieks balandžio 8-9 d. Nuo Šeštokų iki Ruklos Vokietijos karinė technika bus gabenama ir geležinkeliu, ir kolonomis vyks savo eiga. Pratyboms Lietuvoje vokiečiai atsigabena pėstininkų kovos mašinas „Boxer“, šarvuotus žvalgybos visureigius „Fennek“ ir šarvuotus transporterius „Fuchs“, taip pat kitą techniką.


       http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/a...s_rotaciniu_pa jegu_kariai.html

       Komentuoti


       • #8
        JAV kariai Vilniuje

        Komentuoti


        • #9
         Vokietijos kariai į Ruklą atgabeno sunkiąją karinę techniką

         Skaitykite daugiau: http://kauno.diena.lt/naujienos/liet...#ixzz45GgLObYY
         Vokietijos kariai į Lietuvą pratyboms atsigabeno sunkiąją karinę techniką

         Planuojama, kad šią Vokietijos rotacinių pajėgų grupę nuo liepos pakeis kita karių pamaina iš artilerijos vieneto. Stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione bendroms pratyboms ir mokymams šiemet į Lietuvą per kelis etapus atvyks iš viso per 600 Vokietijos rotacinių pajėgų karių ir keli šimtai vienetų karinės technikos.
         http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/a...s_atsigabeno_s unkiaja_karine_technika.html

         Fotogalerija:         Video:

         Komentuoti


         • #10
          Originally posted by Eimantas
          Video:

          Matosi "Boxer" padangų plotis - 415 mm. Labai apytikriai (nes sunku nustatyt padangos atraminio ploto ilgį, be to jis gali būt keičiamas keičiant slėgį padangoje) paskaičiavau mūsų "Boxer" varianto (36,5 tonos) slėgį į gruntą esant 600 mm padangos atraminio ploto ilgiui (IMHO pusiau nuleista padanga) - gavosi daugiau nei 1,8 kg/cm2. Palyginimui - sunkiausio PKM "Puma" varianto (43 tonos) slėgis į gruntą yra apie 1,8 karto (labai grubiai skaičiuojant - niekur neradau "Pumos" vikšrų atraminio ploto ilgio, tai teko matuot iš nuotraukos ir skaičiuot žinant visą ilgį) mažesnis. Vat tau ir ratai vs vikšrai...
          Last edited by Danas; 9 April 2016, 16:51.

          Komentuoti


          • #11
           Šiaulių geležinkelio stotis pilna NATO karinės technikos
           Šiaulių geležinkelio stotyje smalsuolių dėmesį nuo pat ryto traukė stovintis karinės technikos sąstatas. Ant traukinio platformų buvo pastatyti keli šarvuočiai – nuo mažų iki didelių tankų. Taip pat – keletas karinių sunkvežimių bei karo medikams skirtų transporto priemonių. Smalsuolių niekas nuo ginkluotės nevijo.
           Balandžio 23-25 dienomis Jungtinių Amerikos Valstijų kariai Lietuvos sausumos keliais ir geležinkeliu gabena pratyboms regione skirtą techniką į mokymus Lenkijoje, praneša KAM spaudos tarnyba.

           Foto iš straipsnio:

           The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

           Komentuoti


           • #12
            Baltijos valstybėse bus dislokuoti Višegrado šalių kariai

            Nutarta, kad keturios V4 grupės šalys – Lenkija, Slovakija, Čekija ir Vengrija – į Baltijos šalis siųs grupę karių, remdamasis LETA, praneša Latvijos nacionalinis transliuotojas LSM.
            Ministras spaudai sakė, kad kiekvienam trijų mėnesių laikotarpiui V4 šalys kiekviena siųs po 150 karių. „V4 šalių karių dislokavimas vieneriems metams aiškiai parodo mūsų reiškiamą solidarumą Baltijos šalims“, – pabrėžė P. Szijjartas ir pridūrė, kad nurodytų šalių atstovai dėl kitų susitarimo detalių tarsis per būsimą NATO viršūnių susitikimą Varšuvoje.


            Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithu....d?id=71111694            Komentuoti


            • #13
             Bus ir daugiau kareivių

             Vokietija siųs papildomai karių į LietuvąJ. Olekas patvirtino
             Vokietijos įtakingo savaitraščio „Der Spiegel“ naujienų portalas praneša, kad Vokietija siųs papildomai karių į Lietuvą. Apie tokį Vokietijos pasiryžimą ketvirtadienio vakarą patvirtino ir Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
             Šią žinią naujienų portalas ketvirtadienio vakarą išsiuntė, kaip karštą žinią, pranešdamas į portalo aplikaciją turinčius mobiliuosius telefonus. „Rytų partnerių pageidavimu NATO siųs daugiau karių į Rusijos pasienį“, – praneša portalas „Spiegel“, kurio šaltinių teigimu, Bundesveras ketina stiprinti pajėgas būtent Lietuvoje.
             Vokietija yra pasiryžusi Lietuvoje dislokuoti bataliono dydžio vienetą, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, ketvirtadienio vakarą gavęs Vokietijos gynybos ministrės Ursulos von der Leyen patvirtinimą.
             Apie rotuojamas sustiprintas karines misijas Baltijos šalyse, Lenkijoje ir Rumunijoje ketinama tartis per susitikimą Varšuvoje. Svarstoma apie 1000 karių batalionus kiekvienoje šalyje. B. Obama dar prieš susitikimą Hanoveryje išreiškė susirūpinimą ir viltį, kad Vokietija ir Didžioji Britanija padės atlaikyti militaristinį spaudimą iš Rusijos.
             The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

             Komentuoti


             • #14
              Tarnybą Lietuvoje pradėjo nauja JAV rotacinių pajėgų pamaina

              Šią savaitę tarnybą Lietuvoje pradėjo Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų Europoje 2-ojo kavalerijos pulko 2-ojo eskadrono karių pamaina. Jei pakeitė tris mėnesius Lietuvoje treniravusius to paties pulko 3-iojo eskadrono kuopos karius. Naujoji pamaina – apie 260 JAV karių, taip pat dislokuoti Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione. Jie treniruosis Lietuvoje iki birželio pabaigos. Tai dešimtoji JAV Sausumos pajėgų karių rotacija Lietuvoje, taip pat Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje. Tarnybą baigę ir iš Lietuvos išvykę JAV kariai sugrįžo į nuolatinės dislokacijos vietą Vilseke, Vokietijoje.              Komentuoti


              • #15
               Lietuvoje treniruosis žvalgai iš Liuksemburgo

               Gegužės 12 d. dalyvauti pratybose Lietuvoje atvyko žvalgybos būrys iš Liuksemburgo. Kariai prisijungs prie Vokietijos kariuomenės Prancūzų-vokiečių brigados 291-ojo pėstininkų bataliono, kuris Lietuvoje dislokuotas nuo balandžio pradžios. Žvalgai į Lietuvą atsigabeno ir turimą modernią karinę techniką bei ginkluotę. Iki birželio pabaigos apie 40 Liuksemburgo karių treniruosis vykdyti žvalgybos užduotis, kartu su Lietuvos ir kitų šalių kariais dalyvaus birželio mėnesį vyksiančiose tarptautinėse pratybose „Kardo kirtis 2016“ ir „Geležinis Vilkas 2016“.


               Komentuoti

               Vykdoma...
               X
               😀
               🥰
               🤢
               😎
               😡
               👍
               👎