Announcement

Collapse
No announcement yet.

LK prieštankinis potencialas

Collapse
X
 
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • LK prieštankinis potencialas

  Prieštankinių padalinių pratybos
  Pratybose „Medžiotojas 2012" treniruotasi naikinti šarvuotą priešo techniką  Sausumos pajėgų prieštankinės pratybos „Medžiotojas 2013"  Prieštankinių padalinių pratybų „Medžiotojas - 2013" momentai  Sausumos pajėgų prieštankinių padalinių pratybos "Medžiotojas"  Prieštankinių padalinių pratybos „Medžiotojas 2014“  Prieštankinių padalinių pratybos „Medžiotojas 2015"


  Last edited by Eimantas; 24 March 2016, 00:50. Reason: AT4, Granatsvaidis, javelin

 • #2
  Automatinių granatsvaidžių H&K GMG 40 kursas


  Sausumos pajėgų prieštankinių padalinių lauko pratybos su koviniu šaudymu


  Sausumos pajėgų prieštankinių padalinių lauko pratybos su koviniu šaudymu . II dalis

  Komentuoti


  • #3
   RPG 7 ir PV 1110   Lithuania LF exercises "Hunter 2012"   Lithuanian AntiTank Drills


   Kariai savanoriai dalyvauja granatsvaidininko kurse   Prieštankinės raketinės sistemos „Javelin" pratybos   Komentuoti


   • #4
    Raketų paleidimo sistema „JAVELIN“

    Nešiojamoji vidutinio nuotolio prieštankinė raketų paleidimo sistema „Javelin” buvo pradėta kurti JAV ginkluotosioms pajėgoms septinto dešimtmečio viduryje. Iš pradžių ginklą kūrė „Texas Instruments” (šiuo metu vadinasi „Raytheon Systems Company”). 1988 m. ši įmonė sujungė savo pastangas su „Lockheed Martin” (seniau vadinta „Martin Marietta”). Nuo 1989 m. šių firmų bendra įmonė tęsė „Javelin” projektą. 1993 m. buvo baigti naujosios raketų paleidimo sistemos „iššoviau-pamiršau” „Javelin” bandymai. Sistema pademonstravo puikius rezultatus. „Javelin” efektyvumas viršijo 90 %. 1994 m. pradėta šio prieštankinio ginklo gamyba. Pirmieji JAV armijos vienetai gavo „Javelin” 1996 m., Jūrų pėstininkų korpusą šie ginklai pasiekė 1999 m. JAV kariuomenėje „Javelin” raketų paleidimo sistemos pakeitė raketų paleidimo sistemas „Dragon”. Pirmoji užsienio valstybė, įsigijusi „Javelin” (2002 m.), buvo Lietuva. Raketų paleidimo sistemas „Javelin” naudoja Didžiosios Britanijos, Airijos, Jordanijos kariuomenės.

    Valdomų raketų kompleksas „Javelin” yra vidutinio nuotolio nešiojamasis prieštankinis ginklas, skirtas kovai su priešo tankais, šarvuočiais ir kita kovos technika. Jis yra bataliono prieštankinio būrio ugnies priemonė. Taip pat gali būti naudojamas kovai su priešo sraigtasparniais ir fortifikaciniais įrengimais (pavyzdžiui, bunkeriais). Šio komplekso valdymo sistema vadinama „iššoviau-pamiršau”. „Javelin” sudaro dvi pagrindinės dalys: valdymo-paleidimo modulis ir raketa konteineryje. Po to, kai raketa prijungiama prie valdymo ir paleidimo modulio, šauliui reikia nustatyti taikiklyje esantį kursorių ant pasirinkto taikinio ir nusiųsti raketai „užfiksuok prieš iššaudamas” signalą. Kai taikinys užfiksuotas, raketa yra pasirengusi šūviui. Po šūvio raketa automatiškai nukrypsta į nustatytą taikinį. Iššauta raketa pakyla aukščiau, kad galėtų geriau nusitaikyti, ir atakuoja iš viršaus ten, kur šarvai yra ploniausi. Be to, šaulys gali nustatyti raketą į tiesioginės atakos padėtį. Ši padėtis naudojama prieš tankus, esančius už priedangos, bunkerius, pastatus ar sraigtasparnius. „Javelin” turi įmontuotą 4 kartus didinantį dieninio matymo taikiklį ir 4 ir 9 kartus didinantį pasyvų naktinio matymo taikiklį. Tai leidžia šauliui stebėti mūšio lauką ir surasti taikinius dideliais atstumais, nepriklausomai nuo paros ar oro sąlygų. „Javelin” galima šaudyti atsistojus, atsiklaupus ar sėdint.


    Komplekso šaudmuo yra automatiškai nusitaikantis tandeminis-kumuliatyvinis. Raketa turi 2 variklius – paleidimo ir pagrindinį. Tai suteikia galimybę šaudyti iš uždarų patalpų ar dengtų pozicijų. Du varikliai taip pat padidina galimybę šauliui likti nepastebėtam, lengvai pakeisti poziciją arba iššautą raketą nauja ir pasiruošti naujam šūviui. Šaudmenį sudaro paleidimo vamzdis ir raketa. Raketą sudaro paieškos galvutė, kovinės galvutės skyrius ir variklio skyrius.

    TAKTINIAI-TACHNINIAI DUOMENYS
    Komplekso masė 22.3 kg
    Paleidimo įtaiso masė 6.4 kg
    Raketos masė 11.8 kg
    Paleidimo vamzdžio masė 4.1 kg
    Raketos ilgis 1081.2 mm
    Raketos skersmuo 126.9 mm
    Paleidimo vamzdis vienkartinio naudojimo konteineris
    Paleidimo vamzdžio ilgis 1198 mm
    Šaudymo nuotolis 65 m (minimalus); 2500 m (maksimalus)
    Pramušamoji galia 750 mm
    Pataikymo pirmu šūviu tikimybė ne mažiau 95%
    Paruošimo šaudymui laikas 30 s
    Pertaisymo laikas 20 s
    Komanda 2 kariai
    Naktinio matymo taikiklio baterijų darbo trukmė 4 val.

    http://kariuomene.kam.lt/lt/ginkluot...elinrdquo.html

    Komentuoti


    • #5
     Prieštankinis granatsvaidis „CARL GUSTAF“ (M-2, M-3)

     Dar Antrojo pasaulinio karo metu švedų inžinieriai pradėjo konstruoti beatotrankį prieštankinį ginklą. Tokiame ginkle visas šūvio metu susidaręs parako dujų perteklius pasišalina priešinga nei šūvio kryptimi pro galinę ginklo vamzdžio angą. Pirmasis modelis buvo 20 mm, tačiau tokio ginklo efektyvumas kovojant prieš šarvuotą techniką buvo nepakankamas, todėl 1946 m. sukurtas pirmasis 84 mm ginklas, kuriuo 1948 m. pradėta apginkluoti Švedijos kariuomenė. Jo šaudmenys veikia priešo technikos šarvą kumuliacinio sprogimo būdu. Ginklas pavadintas Švedijos karaliaus, žymaus karvedžio Karlo Gustavo garbei. „Carl Gustaf” yra trumpo nuotolio nešiojamasis prieštankinis ginklas. Šis ginklas pranoko visus savo meto analogus šūvio nuotoliu. Tai buvo pasiekta įdiegus graižtvinį vamzdį. Ginklo privalumas – palyginti platus įvairios paskirties šaudmenų pasirinkimas. 1964 m. ginklas buvo modifikuotas ir pavadintas „Carl Gustaf” M-2. „Carl Gustaf” aptarnauti reikalingi du kariai, šaulys ir užtaisinėtojas. Ginklas užtaisomas per vamzdžio galinę dalį. „Carl Gustaf” turi atidaromą vamzdžio galą su reaktyvine tūta (per kurią šūvio metu išeina parako dujos), jį atidarius įstatomas šaudmuo. Visų tipų šaudmenys, be kovinės dalies, turi aliuminio tūtą su plastikiniu dugnu, kuris šūvio metu išmušamas, ir parako dujų perteklius gali išeiti lauk per reaktyvinę tūtą. Ginklas turi dvi pistoletines rankenas. Viena (su paleidžiamuoju mechanizmu) skirta ugnies kontrolei, kita – ginklo pusiausvyrai kontroliuoti taikantis, taip pat atramą prie peties. „Carl Gustaf” standartiškai komplektuojamas su trumpu dvikoju stovu, tačiau gali būti ir trikojis. Taip pat ginklo komplekte yra optinis taikiklis.

     Naujausia 1991 m. modifikacija „Carl Gustaf” M-3, gaminama „Bofors Anti Armour AB”, yra palengvinta granatsvaidžio M-2 versija, galinti šaudyti visais „Carl Gustaf” šaudmenimis. Vamzdžio vidinė pusė yra pagaminta iš plonasienio plieno su graižtvomis, išorinė pusė pagaminta iš anglies pluošto ir kitų dirbtinių elementų. Išorinės detalės pagamintos iš aliuminio ir plastiko. M-3 taip pat turi transportavimo rankenėlę.

     „Carl Gustaf” yra pėstininkų skyriaus ginklas. Ginklas skirtas priešo šarvuotai technikai, gyvajai jėgai ir lengviems fortifikaciniams įrenginiams naikinti. „Carl Gustaf” prieštankiniai granatsvaidžiai naudojami Švedijos, JAV, Vokietijos Norvegijos, Olandijos, Australijos, Austrijos, Danijos, Kanados ir kai kurių kitų šalių kariuomenėse.


     Prieštankinis granatsvaidis M3 gali būti naudojamas su šiais šaudmenimis:
     HEAT 751 – su tandemine galvute, galintis efektyviai pramušti aktyvius šarvus. Šaudymo nuotolis – 600 m, svoris – 3,8 kg.

     HEAT 551 – pramuša apie 90 % visų žinomų šarvų 700 m nuotoliu. Jis taip pat efektyviai gali būti naudojamas priešo inžinieriniams įtvirtinimams naikinti. Šaudymo nuotolis -700 m, svoris – 3,2 kg.

     TP 552 – inertinis šaudmuo, skirtas mokymuisi šaudyti. Jo balistinės savybės yra tokios pat kaip ir HEAT 551.

     HEDP 502 yra skirtas kovai mieste. Jis gali naikinti lengvus priešo įtvirtinimus, lengvai šarvuotą techniką ir priešo pėstininkus. Šaudymo nuotolis – 1000 m, svoris – 3,3 kg.

     HE 441 B yra skirtas priešo gyvajai jėgai naikinti. Jis turi delsiklį, kuris gali būti nustatomas taip, kad sprogtų virš priešo galvų ir pažeistų jį už įvairių priedangų. Taip pat šį šaudmenį galima naudoti prieš nešarvuotą techniką ir lengvus priešo įtvirtinimus. Šaudymo nuotolis – 1000 m, svoris – 3,1 kg.

     „Illum” 545 – šviečiantysis šaudmuo, skirtas apšviesti kovos lauką. Šaudymo nuotolis – 2100 m, svoris – 3,1 kg.
     „Smoke” 489 B – dūminis šaudmuo skirtas pažymėti taikiniams ar užmaskuoti manevrą. Šaudymo nuotolis – 1300 m, svoris – 3,1 kg.


     TAKTINIAI-TECHNINIAI DUOMENYS
     Kalibras 84 mm
     Ginklo svoris (M-2)14,2 kg, (M-3) 8,5 kg
     Optinio taikiklio svoris (M-2)1,1 kg, (M-3) 0,7 kg
     Įrankių maišelio svoris 3,0 kg
     Ginklo komplekto svoris (M-2)16,6 kg, (M-3) 9,7 kg
     Transportavimo dėžė (tuščia) (M-2)12,0 kg, (M-3) 8,6 kg
     Ginklas su transportavimo dėže (M-2)31,6 kg, (M-3) 21,5 kg
     Ilgis (M-2)113 cm, (M-3)106 cm
     Graižtvos 24
     Galimi taikymosi įtaisai Optinis arba mechaninis ir naktinio matymo
     Šūvių skaičius per minutę 4-5
     http://kariuomene.kam.lt/lt/ginkluot...o_m-2_m-3.html

     Komentuoti


     • #6
      Prieštankinis granatsvaidis AT-4

      AT-4 yra vienkartinis prieštankinis ginklas, gaminamas Švedijoje „SAAB Bofors Dynamics” kompanijoje. AT-4 sukonstruotas bendradarbiaujant su amerikiečių ginklų gamintojais. Šis ginklas buvo sukurtas pakeisti pasenusį amerikiečių prieštankinį granatsvaidį M72 LAW (Light Anti-armour Weapon).

      AT-4 yra beatotrankis vienkartinis nešiojamasis prieštankinis ginklas. Jo vamzdžio pavidalo korpusas pagamintas iš stiklo pluoštu armuoto plastiko, ginklo gale pritvirtinta aliumininė reaktyvinė tūta, granatsvaidis gamykloje užtaisomas šaudmenimis, kurių veikimo principas panašus į „Carl Gustaf ” naudojamų šaudmenų. Po šūvio AT-4 korpusas tiesiog išmetamas. Abu AT-4 vamzdžio galai uždengti plastikiniais dangteliais, kurie išmušami šūvio metu. AT-4 granatsvaidžiai turi mechaninius taikiklius. Naudotis šiuo ginklu paprasta, ant korpuso surašyta instrukcija anglų kalba, kaip granatsvaidį paruošti šūviui ir atlikti šūvį.

      Gaminami trijų pagrindinių modifikacijų granatsvaidžiai AT-4. AT-4 HEAT (High Explosive Anti Tank) su kumuliacinio veikimo šaudmeniu, skirtu pastatuose, bunkeriuose esantiems priešo kariams ir šarvuotai technikai naikinti. Šūvio metu dėl per granatsvaidžio vamzdžio galinėje dalyje esančią reaktyvinę tūtą pasišalinančių perteklinių dujų už granatsvaidininko susidaro pavojinga 20 m. zona. Šioje zonoje negali būti žmonių ar kliūčių (pastatų, sienų, stambių medžių, šlaitų ir pan.), nes įkaitusios dujos gali sužaloti granatsvaidininką ir prie jo esančius karius. Šaudyti iš uždarų erdvių (patalpų, tankaus miško ir pan.) sukurta AT-4 modifikacija AT-4 CS HP (angl. Confined Space High Performance – ribotos erdvės, padidinto galingumo) jo vamzdžio gale sumontuotas įtaisas, perteklinių parako dujų poveikį sumažinantis iki minimumo. Tai šūvio metu susinaikinantis konteineris (maišas-amortizatorius), pripildytas neužšąlančio skysčio, kuris šūvio metu pasišalina per vamzdžio galinę dalį purslų ir garų pavidalu: taip atvėsinamos įkaitusios parako dujos. Nuo kitų AT-4 modelių šis skiriasi ilgiu ir galinės dalies išvaizda. Trečiasis modelis yra AT-4 HEDP LMAW (angl. High Explosive Dual Purpose Light Multi Assault Weapon – kumuliacinis dvigubos paskirties, lengvasis universalus puolamasis ginklas). Šis AT-4 modelis užtaisytas kumuliacine-skeveldrine granata ir turi keitiklį, kuriuo granatsvaidininkas gali nustatyti šaudmens detonavimo momentą, jis gali būti nustatytas kontaktiniu režimu ir sprogti atsitrenkęs į taikinį ar pramušęs taikinio paviršių (pvz., pastato viduje ar bunkeryje). AT-4 HEDP LMAW gali būti naudojamas prieš šarvuotą techniką ir gyvąją jėgą tiek už priedangų, tiek atviroje vietovėje.

      AT – 4 naudojamas daugelyje NATO ir kitų šalių kariuomenėse.

      TAKTINIAI-TECHNINIAI DUOMENYS
      Kalibras 84 mm
      Svoris 6,7 kg (HEAT) 7,6 kg (CS HP) 7,5 kg (HEDP LMAW)
      Ilgis 1010 mm (HEAT) 1043 mm (CS HP) 1010 mm (HEDP LMAW)
      Šaudmens svoris 1,82 kg (HEAT) 1,88 kg (CS HP) 1,8 (HEDP LMAW)
      Pradinis granatos greitis 290 m/s (HEAT) 222 m/s (CS HP) 236 m/s (HEDP LMAW)
      Efektyvus šūvio nuotolis 300 m (HEAT) 250 m (CS HP) 300 m į techniką, 500 m į pastatus (HEDP LMAW)
      Maksimalus šūvio nuotolis 2100 m
      Pramušamoji galia > 400 mm (HEAT) > 500 mm (CS HP) > 150 mm (HEDP LMAW)
      Sprogdiklio aktyvavimosi nuotolis 15-40 m (HEAT) 10-20 m (CS HP) 15-40 m (HEDP LMAW)
      Eksploatacinė aplinkos temperatūra nuo – 40 iki + 60 C°


      http://kariuomene.kam.lt/lt/ginkluot...idis_at-4.html

      Komentuoti


      • #7
       Automatinis granatsvaidis H&K GMG 40 mm

       GMG (Grenade Mashinen Gewehr) buvo sukurtas Vokietijos ginklų gamybos įmonėje „Heckler & Koch” 1992 m. Po sėkmingų šio ginklo bandymų 1995 m. pradėta serijinė gamyba. Šis automatinis granatsvaidis yra pėstininkų tiesioginės paramos ginklas. Pėstininkų veiksmų sėkmė kovos lauke priklauso nuo minosvaidžių ir sunkiųjų kulkosvaidžių paramos ugnimi. Automatinis granatsvaidis pasižymi ugnies nepertraukiamumu ir paramos betarpiškumu, – kaip sunkieji kulkosvaidžiai ir skeveldriniu ugnies poveikiu, – kaip lengvieji minosvaidžiai. Šis ginklas gali būti naudojamas tiek kaip stacionari, tiek kaip mobili ugnies paramos priemonė.
       Automatinio granatsvaidžio GMG automatika veikia laisvos spynos trumpos eigos atatrankos principu. GMG gali šaudyti bet kokiais NATO standarto 40 x 53 mm granatiniais šaudmenimis. Paprastai šis ginklas užtaisomas 40 mm HE (angl. High Explosive – didelio galingumo), HEDP (angl. High Explosive Dual Purpose – didelio galingumo dvigubos paskirties) šaudmenimis. Su pastaraisiais galima pramušti 50 mm plieno šarvus. Šaudmenys paduodami juosta iš 32 granatų talpos metalinio konteinerio. Juosta gali būti prijungiama tiek iš dešinės, tiek iš kairės ginklo pusės. GMG šaudo pavieniais šūviais ir automatine ugnimi. Šiam ginklui aptarnauti reikia dviejų karių komandos. GMG automatinis granatsvaidis gali būti naudojamas su trikoju, jį galima tvirtinti ant šarvuočių, visureigių, sraigtasparnių ir kitos technikos. Mechaninis nuleistuko mechanizmas gali būti lengvai keičiamas solenoidiniu nuleistuko mechanizmu, skirtu šaudyti distanciniu būdu, kai GMG yra tvirtinamas ant karinės technikos. Šis ginklas komplektuojamas su refleksiniu taikikliu, skirtu šaudyti atstumu iki 1500 m ir mechaniniu taikikliu – iki 600 m. Dėl GMG šaudmenų skeveldrinio efekto ir pakankamai didelės šio ginklo greitošaudos per sąlyginai trumpą laiką jo ugnimi galima padengti didelį vietovės plotą ir taip suvaržyti priešo pėstininkų veiksmus. GMG automatinis granatsvaidis skirtas priešo gyvajai jėgai, nešarvuotai ir lengvai šarvuotai priešo technikai naikinti. Ginklas ypač efektyvus šaudant į priešo karių susitelkimo vietas, nešarvuotų automobilių kolonas ir pastatus.
       TAKTINIAI-TECHNINIAI DUOMENYS
       Kalibras 40 mm
       Šaudmuo 40 x 53 mm
       Svoris (su trikoju ir taikikliais) (neužtaisyto) 60, 6 kg
       Svoris (su trikoju ir taikikliais) (užtaisyto) 75, 5 kg
       Ginklo svoris 28, 8 kg
       Trikojo svoris 10, 7 kg
       Refleksinio taikiklio svoris 1, 3 kg
       Granatų dėžės talpa 32 granatos
       Ilgis 1180 mm
       Vamzdžio ilgis 415 mm
       Graižtvos 24
       Pradinis granatos greitis 241 m/s
       Greitošauda 350 š./ min.
       Maksimalus šūvio nuotolis 2200 m
       http://kariuomene.kam.lt/lt/ginkluot...gmg_40_mm.html

       Komentuoti


       • #8
        Prieštankinis beatošliaužis pabūklas PV1110

        Taktiniai - techniniai duomenys
        Pabūklo svoris (be priedų) - 260 kg

        Greitošauda:
        2 šūviai (su taikymų tarp šūvių) - 13 sek.
        6 šūviai (praktinė greitošauda) - 60 sek.
        Maksimalus šaudymo nuotolis į judantį taikinį - 700 m
        Vamzdis Kalibras - 90 mm
        Ilgis (su spyna ir reaktyvine tūta) - 3691 mm
        Svoris su smogiamuoju-paleidžiamuoju mechanizmu, korekcijos ginklu, šarnyrine pakaba ir optiniu taikikliu- 125 kg
        Korekcijos ginklas Kalibras - 7,62 mm
        Svoris su pilna 20 šovinių dėtuve - 4,3 kg Lafetas Vertikali vamzdžio eiga - 470-870 mm
        Tarpas tarp žemės paviršiaus ir lafeto dugno
        (transportinėje padėtyje), klirensas - 275 mm
        Vėžių plotis - 1150 mm
        Max plotis transportuojant - 1375 mm Max ilgis transportuojant - 4100 mm Padangų duomenys - 3 vnt. - 1/2x19 colių
        Padangų slėgis - 1,4 kp/cm2
        Svoris - 135 kg
        Optinis taikiklis Didina - 4 kartus
        Matymo laukas - 175 tūkstantosios (iš 6300tkst.)
        Svoris - 2,5 kg
        Šaudmenys Šaudmens svoris.- 9,6 kg
        Granatos svoris - 3,1 kg
        Pradinis greitis - 700 m/s
        Įšaudymo ginklo ir adapterio amunicija (7,62 mm trasuojantys šaudmenys)- 7,62 x 51T. (NATO)


        http://kariuomene.kam.lt/lt/ginkluot...as_pv1110.html

        Komentuoti


        • #9
         BOFORS RECOILLESS FIELD 90mm ANTI-TANK GUN SALES FILM 75562

         Komentuoti


         • #10
          Imho, ką dabar turėtų daryti LK šarvuotos priešo technikos naikinimo srityje, tai studijuoti video iš Sirijos, kur su TOW'ais ir kitais žaislais kalami Sirijos tankai. Tokių video apmokymų greitu laiku daugiau gali ir nebūti.
          The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

          Komentuoti


          • #11
           AT4 Anti Tank Weapon.webm
           Carl Gustaf M3 weapon system
           Karl-Gustaf M3. Saab Bofors Dynamics - 1992.


           Komentuoti


           • #12
            Originally posted by Trooper
            Imho, ką dabar turėtų daryti LK šarvuotos priešo technikos naikinimo srityje, tai studijuoti video iš Sirijos, kur su TOW'ais ir kitais žaislais kalami Sirijos tankai. Tokių video apmokymų greitu laiku daugiau gali ir nebūti.

            Kritiškai reikia vertinti, nes gali susidaryti įspūdis, kad šaudymo pozicijoje galima mojuoti vėliavomis, kepti šašlus ir kuo garsiau rėkti kokį nors žodį iš "A" raidės.

            Komentuoti


            • #13

             Ernestas Kuckailis 2014 m. kovo 19 d. ·             Efektas į BTR iš Browning 50 cal.


             https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater             Komentuoti


             • #14
              Sunkusis 12.7 mm (50) kulkosvaidis M-2 browning

              Sunkusis kulkosvaidis M-2 Browning sukurtas iš kart po pirmojo pasaulinio karo. 1920 metais priimtas į JAV kariuomenės ginkluotę. 1932 metais šis ginklas buvo modifikuotas ir nuo to laiko be didesnių pakeitimų tarnauja JAV ir daugelio kitų kariuomenių iki šiol. Naudojamas kaip pėstininkų paramos ginklas, priešlėktuvinis ginklas, tvirtinamas ant šarvuotos technikos, laivuose, antrajame pasauliniame ir Korėjos karuose naudotas ir aviacijoje.

              Kulkosvaidis Browning HB M-2 yra 12.7 mm (.50) kalibro, maitinamas iš juostos, veikiantis nuo atatrankos, oru aušinamas bei aptarnaujamas komandos. Šiuo ginklu galima šaudyti tiek pavieniais šūviais, tiek automatine ugnimi. Kulkosvaidis veikia trumpos vamzdžio eigos principu. Sunkusis kulkosvaidis M-2 Browning skirtas priešo gyvajai jėgai ir lengvai šarvuotai technikai naikinti.

              Kulkosvaidžiui šovinius galima paduoti tiek iš dešinės, tiek iš kairės pusės, pakeitus vietomis keletą detalių. Trumpos vamzdžio eigos funkcija veikia kai suspaudžiamos parako dujos. Dujų suspaudimo laipsnis reguliuojamas spyruoklėmis, kumšteliais ir svirtimis. Didelis vamzdžio ir uokso plotas yra atviras tam, kad užtikrinti aušinimą oru. Ertmės vamzdžio laikiklyje leidžia orui cirkuliuoti aplink vamzdžio drūtgalį ir aušinti kulkosvaidžio dalis. Masyvus vamzdis padeda sulėtinti jo įkaitimą.

              TAKTINIAI-TECHNINIAI DUOMENYS
              Kalibras
              12, 7 mm
              Šovinys
              12, 7 x 99 mm
              Kulkosvaidžio svoris
              Apie 42 kg
              Vamzdžio svoris
              10,8 kg
              Kulkosvaidžio ilgis
              165,43 cm
              Vamzdžio ilgis
              114,3 cm
              Graižtvų skaičius
              8
              Maitinimas
              Juosta
              Veikimo principas
              Atatrankos
              Aušinimas
              Oru
              Pradinis kulkos greitis
              915 m/s
              Šaudymo tempas
              450-550 šūvių/min
              Didžiausias šaudymo nuotolis
              6764 m
              Efektyvaus šaudymo nuotolis į plotinius taikinius
              1830 m
              Efektyvaus šaudymo nuotolis į pavienius taikinius (pavieniais šūviais)
              1500 m
              http://kariuomene.kam.lt/lt/ginkluot..._browning.html

              Komentuoti


              • #15

               SLAM mina yra M2 ir M4 modifikacijos Jav naudoja, galima kaip priešdugninę naudot, galima kaip priešbortinę-lengva, portatyvi, turi taimerį. Lietuva, skirtingai nuo estų nieko panašaus neturi.               RB-57 SAAB NLAW Dabartinis pėstininkų skyrius turi 1 rpg Carl Gustav. Galėtų bent po vieną NLAW į kiekvieną skyrių užpirkt, prieštankinės galimybės padidėtų. Vis tikiuosi, kad Lietuvos pėstininkams užpirks ankščiau ar veliau. 2008 SUOMIAI savo kariuomenei užpirko partiją NLAW , o taip pat MILLOG termovizorių. Už viską oficialai sumokėjo apie 42 mln eurų. Sakyčiau tokia kaina Lietuvai įkandama.

               Buvo pasirodžius informacija, kad Lietuvos kariuomenei perka vienkartinius RPG M72- 4 metų kontraktas, bet nemanau, kad tai tikslinga.....Gal kažko nesuprantu?

               Komentuoti

               Vykdoma...
               X
               😀
               🥰
               🤢
               😎
               😡
               👍
               👎