Announcement

Collapse
No announcement yet.

Baltijos šalių apginamumas NATO kontekste

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas


 • M.Pompeo pasirašė sutartį dėl dalies JAV kontingento perkėlimo iš Vokietijos į Lenkiją


  Varšuvoje viešintis JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo šeštadienį pasirašė su lenkų pareigūnais bendradarbiavimo gynybos srityje sutartį, atveriančią kelią dalies Vokietijoje dislokuotų amerikiečių karių perkėlimui į Lenkiją. Baigdamas kelionę po Rytų Europą M.Pompeo ir Lenkijos gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas pasirašė Sustiprinto gynybos bendradarbiavimo susitarimą, suteikiantį teisinį pagrindą papildomų JAV karių buvimui.
  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1361866?copied


  Komentuoti
  • NATO treniruotės metu virš Lietuvos praskrido JAV strateginis bombonešis B-52   Penktadienį NATO treniruotės metu virš Lietuvos praskrido JAV strateginis bombonešis B-52, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

   Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1368402?copied

   Komentuoti
   • JAV kariai šį rudenį vėl treniruosis Lietuvoje    Rugsėjo 4 dieną treniruotėms Lietuvoje pradeda dislokuotis Jungtinių Amerikos Valstijų kariai iš JAV sausumos pajėgų 2-osios brigados 69-ojo pulko 2-ojo bataliono. Kartu su Lietuvos ir kitų sąjungininkų kariais jie šį rudenį jie treniruosis Gen. Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių raj.). Treniruotėms JAV kariai kartu atsigabena tankus „Abrams“, šarvuočius „Bradley“, visureigius, kitą techniką.
    „JAV yra strateginė transatlantinė Lietuvos gynybos partnerė ir viena iš pagrindinių visos Europos Baltijos regiono saugumą užtikrinančių sąjungininkių. JAV pajėgų rotacijos Lietuvoje – itin reikšmingas atgrasymo veiksnys, prisidedantis prie NATO vykdomų pastangų Baltijos regione. Siekiame užtikrinti tinkamas sąlygas JAV kariams čia treniruotis“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.
    JAV kariai atvyksta treniruotis Lietuvoje kaip JAV Sausumos pajėgų operacijos rytinėje Aljanso dalyje „Atlanto ryžtas“ (angl. „Atlantic Resolve“) dalis. Tai kolektyvinės gynybos įsipareigojimų NATO sąjungininkams, užtikrinant saugumą Europoje po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje, patvirtinimas. JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojami ir treniruojasi nuo 2014 m. pavasario.
    Tai iš anksto planuotos JAV karių pratybos Lietuvoje, kurios nesiejamos su jokiais įvykiais regione.
    JAV kariai į Gen. S. Žukausko poligoną atsigabentą karinei technikai pervežti planuoja naudoti šį pavasarį baigtą tiesti specialiai sąjungininkų technikai pervežti skirtą geležinkelių linijos Pabradė–Pažeimenė atšaką. Ją pirmieji praktiškai išbandė pavasarį treniruotes Lietuvoje baigę JAV kariai.
    Lietuva, siekdama užtikrinti, kad sąjungininkų pajėgos Lietuvoje galėtų efektyviai treniruotis, palaikyti karinį rengimą ir veiktų kaip atgrasymo priemonė, investuoja į infrastruktūros plėtrą Lietuvos kariuomenės poligone Pabradėje ir kituose poligonuose, gerina kitas priimančiosios šalies paramos sąlygas.
    JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė Baltijos regiono saugumą užtikrinanti sąjungininkė. JAV aktyviai dalyvauja įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse, stiprindama regiono saugumą ir stabilumą. Savo kariais, technika ir finansinėmis lėšomis JAV aktyviai prisideda prie mūsų regiono gynybos. Pagal Europos atgrasymo iniciatyvą kasmet nuosekliai didinama finansinė parama Europos šalių, tarp jų ir Lietuvos, gynybiniams pajėgumas stiprinti ir karinei infrastruktūrai gerinti. JAV taip pat yra viena pagrindinių ginkluotės įsigijimų partnerių.
    Šaltinis:http://kam.lt/lt/naujienos_874/aktua...rEPLCH5M_7dYnY

    Komentuoti


    • Jei išrinks J. Biden`ą jis nurodė strateginius planus Baltijos šalims:


     iš: https://twitter.com/mikercarpenter/s...218944/photo/1

     Komentuoti


     • Radikalus planas Rusijai ir NATO susitarti: Lietuvai įžvelgia pavojingus pančius

      Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=85979965

      Simonas Klimanskis. Ekspertinės rekomendacijos dėl NATO ir Rusijos santykių – kai kur labiau palankios Rusijai

      Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/ringas/pol...51761#cxrecs_s

      Komentuoti


      • Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą
       Radikalus planas Rusijai ir NATO susitarti: Lietuvai įžvelgia pavojingus pančius

       Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=85979965

       Simonas Klimanskis. Ekspertinės rekomendacijos dėl NATO ir Rusijos santykių – kai kur labiau palankios Rusijai

       Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/ringas/pol...51761#cxrecs_s
       Labai gerai, kad vyksta tokie svarstymai, niekas čia nekuria veiksmų plano, nekurpia "išdavysčių" ir nekelia grėsmės Lietuvai, o dalinasi požiūriais, leidžia pasisakyti ir rusams

       Komentuoti


       • Ar J. Bidenas atsiųstų į Lietuvą daugiau JAV pajėgų? Galbūt, bet joms čia būtų per ankšta

        https://www.alfa.lt/straipsnis/50438...eaMcW5N73fK99U

        Komentuoti


        • NATO generolas: nepaisant pandemijos, NATO ir Lietuvos kariuomenės yra pasirengusios

         Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=86642295

         Komentuoti


         • Skerdynės prie Vilniaus: ekspertai įvertino NATO ir Rusijos susidūrimo scenarijų

          Mėnuo įtampos, provokacijų, savaitė mobilizacijos ir tada prasideda keturių dienų konfliktas tarp NATO ir Rusijos Baltijos šalyse: jame nė viena pusė nepasiekė pergalės, bet Kremliaus pranašumas buvo akivaizdus, o pagrindinės kovos vyko būtent Lietuvoje. Tokį košmarišką scenarijų pateikė švedų ekspertai.
          Pilnas tekstas:https://m.delfi.lt/lietuvoje/article...oSwoYhI0VWjslE

          Komentuoti


          • Originally posted by Robis Peržiūrėti pranešimą
           Skerdynės prie Vilniaus: ekspertai įvertino NATO ir Rusijos susidūrimo scenarijų           Pilnas tekstas:https://m.delfi.lt/lietuvoje/article...oSwoYhI0VWjslE
           Bet ir provincijoje padėtis sudėtinga: du daugiausiai šauktinių pagrindu sudarytų „Žemaitijos“ brigados batalionai sunkiai atlaiko Rusijos pajėgų puolimą iš pietuose esančio Kaliningrado.

           Kęstučio ir netgi geriau parengto bei motyvuoto Dragūnų batalionų kariai ginasi, bet nėra pajėgūs sustabdyti kiekybinį bei šarvuotosios technikos bei ypač ugnies galios pranašumą turinčių Rusijos pajėgų puolimą – jie traukiasi. Ir jiems niekas negali padėti – didžioji dalis mobilizuotos Lietuvos kariuomenės, NATO daugiašalis batalionas, amerikiečių šarvuotasis batalionas, o svarbiausia – kritinę paramą galinčios suteikti NATO oro pajėgos kaunasi rytuose, gina Vilnių nuo apsupimo.
           Taip ir prašosi šioje vietoje iš mūsų pusės, kad bent vienas batalionas būtų labiau PKT pagrindu sudarytas, savaeigės artilerijos bataliono, inžinerinio bataliono; ir tankų bataliono kontraatakų

           Komentuoti


           • Plius minus tas pats ką nuolat kalbu. Rusija turi techninį pranašumą prie savo sienų ir jų sėkmingiausia įmanoma taktika kuo greičiau paimti, kad būtų galima toliau viską spręsti prie derybų stalo. Kas keista, kad analizėje praktiškai nepaminėta aviacija. NATO pajėgos paprasčiausiai per mažos ir per silpnos kontroliuoti dangų virš Baltijos valstybių, tai būtų nebent pavieniai įskridimai. Baltijos šalių oro gynyba praktiškai neegzistuoja, o net jei Lenkija turės Patriot, jos vis tiek negebės nors teoriškai apsaugoti gabalėlio Lietuvos dangaus, tad rusų aviacija be atodairos plieks į didesnes kolonas bei įsitvirtinusių pajėgų pozicijas. Tokiomis sąlygomis "skerdynės prie Vilniaus" greičiausiai būtų vienpusės.

            Komentuoti


            • Sakyčiau, kad oro klausimas, tai klausimas Nr. 1 bet kokiame šio regiono gynybos plane ir neabejoju, kad yra planas kaip jį išspresti. Jeigu jau atsitikru toks reikalas tai arčiausiai esanti oro parama yra Lenkija ir Vokietija. Pirmiausia būtų išsprestas Kaliningrado klausimas o toliau viskas priklauso nuo to kiek mes realiai o ne deklaracijomis norime gintis, kol kas tai realiai prisimenama po eilinių rusų pagasdinimų arba sajungininkų šiuo atveju Trampo spaudimo. Šalys kurios mato pavojų ir rengiasi tam realiai elgiasi šiek tiek kitaip. Kaip pavyzdys galėtu būti, kad ir Graikija kuri žino kas buvo jos priešai, kas yra ir kas bus. Jokios krizės ar kitos šalies problemos nėra priežastis apleisti šalies gynybą. Per save žinoma neperšoksi, tačiau man jų požiūris labai patinka, norėčiau kad toks būtų čia

             Komentuoti


             • Originally posted by RAm Peržiūrėti pranešimą
              Plius minus tas pats ką nuolat kalbu. Rusija turi techninį pranašumą prie savo sienų ir jų sėkmingiausia įmanoma taktika kuo greičiau paimti, kad būtų galima toliau viską spręsti prie derybų stalo. Kas keista, kad analizėje praktiškai nepaminėta aviacija. NATO pajėgos paprasčiausiai per mažos ir per silpnos kontroliuoti dangų virš Baltijos valstybių, tai būtų nebent pavieniai įskridimai. Baltijos šalių oro gynyba praktiškai neegzistuoja, o net jei Lenkija turės Patriot, jos vis tiek negebės nors teoriškai apsaugoti gabalėlio Lietuvos dangaus, tad rusų aviacija be atodairos plieks į didesnes kolonas bei įsitvirtinusių pajėgų pozicijas. Tokiomis sąlygomis "skerdynės prie Vilniaus" greičiausiai būtų vienpusės.
              Analizėje LABAI DAUG kalbama apie aviaciją.

              Komentuoti


              • Originally posted by ARTY Peržiūrėti pranešimą
               Sakyčiau, kad oro klausimas, tai klausimas Nr. 1 bet kokiame šio regiono gynybos plane ir neabejoju, kad yra planas kaip jį išspresti. Jeigu jau atsitikru toks reikalas tai arčiausiai esanti oro parama yra Lenkija ir Vokietija. Pirmiausia būtų išsprestas Kaliningrado klausimas o toliau viskas priklauso nuo to kiek mes realiai o ne deklaracijomis norime gintis, kol kas tai realiai prisimenama po eilinių rusų pagasdinimų arba sajungininkų šiuo atveju Trampo spaudimo. Šalys kurios mato pavojų ir rengiasi tam realiai elgiasi šiek tiek kitaip. Kaip pavyzdys galėtu būti, kad ir Graikija kuri žino kas buvo jos priešai, kas yra ir kas bus. Jokios krizės ar kitos šalies problemos nėra priežastis apleisti šalies gynybą. Per save žinoma neperšoksi, tačiau man jų požiūris labai patinka, norėčiau kad toks būtų čia
               Svetimam kieme ir sniegas baltesnis Neidealizuokime labai nei Graikijos, ir nepeikime taip labai savęs

               Komentuoti


               • Originally posted by ARTY Peržiūrėti pranešimą
                Sakyčiau, kad oro klausimas, tai klausimas Nr. 1 bet kokiame šio regiono gynybos plane ir neabejoju, kad yra planas kaip jį išspresti. Jeigu jau atsitikru toks reikalas tai arčiausiai esanti oro parama yra Lenkija ir Vokietija. Pirmiausia būtų išsprestas Kaliningrado klausimas o toliau viskas priklauso nuo to kiek mes realiai o ne deklaracijomis norime gintis, kol kas tai realiai prisimenama po eilinių rusų pagasdinimų arba sajungininkų šiuo atveju Trampo spaudimo. Šalys kurios mato pavojų ir rengiasi tam realiai elgiasi šiek tiek kitaip. Kaip pavyzdys galėtu būti, kad ir Graikija kuri žino kas buvo jos priešai, kas yra ir kas bus. Jokios krizės ar kitos šalies problemos nėra priežastis apleisti šalies gynybą. Per save žinoma neperšoksi, tačiau man jų požiūris labai patinka, norėčiau kad toks būtų čia
                Vokietija? Rimtai? JEI KALBA EINA, apie USA ,,Raimštaimą,, su USA aviacija,tada taip...

                Komentuoti

                Vykdoma...
                X