Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS)

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • #31
  Koks čia daiktas?  Dar Vilniaus šaulių nuotraukų:


  https://www.facebook.com/sakaloburys/
  Komentuoti


  • #32


   https://www.facebook.com/LSSDruskini...ref=ts&fref=ts

   Komentuoti


   • #33
    Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą
    Koks čia daiktas?


    kažkuo į TOZ 8 (ar pan.) .22lr panašus
    Last edited by Cro-Magnon; 20th October 2016, 20:25.

    Komentuoti


    • #34
     Vienas sakyčiau geras komentaras iš facebook
     Leiciu Etmonas Kaip sakoma į tą pačią upę du kartus neįlipsi Laikui bėgant KASP tapo nebe savanorių pajėgos, nes kai aš pradėjau ten 1992 m. tikrai tokios buvo, kai nieko negaudavai, na žinoma ginklą ir uniformą išskirdavo, o visą kitą reikėjo prasimanyti. Bet laikui bėgant už pratybas buvo pradėta mokėti atlygį, dar vėliau kelionpinigius, nusižiūrėjus į JAV Nacionalinės Gvardijos modelį. Tai galima drąsiai teigti, kad KASP ir yra ne kas kita kaip Nacionalinė Gvardija, nes ir bendradarbiaudavome su Royal Irish Rangers, Home Guard ir kitais kolegomis, kas iš esmės yra sister service pagal idėją ir vykdomas užduotis. Kas liečia LŠS iki 2014 metų, nemeluojant niekas rimtai nežiūrėjo, buvo vaikų būreliai ir senjorų pasisedėjimai, kurie kartais pastovi prie paminklo kai miršta partizanas. Dovanokite, kad taip rašau, bet taip ir buvo. Tačiau situacija po Ukrainos įvykių pasikeitė, žmonės išsigando ir pradėjo jungtis prie LŠS ir čia priežasčių manau yra daug kodėl ne į KASP. Viena iš priežasčių, kad atėjo politikai, verslininkai, kiti su akiniais storesniais nei, kad leidžiama kariuomenėje, kiti jau tarnavę kažkada ir tt. Kita pirežastis buvo sakyčiau žiauri, nes pats raginau eiti į šaulius,ne todėl, kad man nereikėjo žmonių, o todėl, kad nebuvo net uniformų , ekipuotės ir pinigų pratyboms. Žinoma buvo galima buvo sakyti ateik kitais metais, gal pagerės situacija, bet juk tai nerimta. Maždaug , ei prieše, palauk, dabar neturiu pinigų, pulk kitais metais. Va taip ir gavosi, kad ten dabar atsidūrė žmonės, kurie viską patys susipirko, pradedant uniforma ir baigiant ginklais ir tikrai rimtais, ir sakyčiau tapo savanoriais tikra ta žodžio prasme. Todėl aš juos visus labai gerbiu ir noriu padėkoti, kad atėjo, nes sureagavo į rimtą situaciją laiku ir tikrai žinau, kad būtų stoję į kovą, jeigu orda toliau būtų ėjusi... Prirašiau čia matau Šiaip, mano asmeninė nuomonė, tai reikia baigti visas konkurencijas, trintį , imti ir apjungti abi organizacijas, ir padaryti kaip Estijoje vieną tarnybą, kur būtų rikiuotės ir nerikiuotės kovotojai bei jaunimas kaip auganti pamaina. visi tilptų ir turėtų užduočių į valias. Nes yra vienas rūtų darželis, kuris vadinasi LIETUVA.

     Komentuoti


     • #35
      Man tai tos kalbos apie konkurenciją ir trintį kelia vienintelę mintį - žmogus nežino apie ką rašo, bet rašo
      Last edited by EPP; 28th October 2016, 20:08.

      Komentuoti


      • #36

       Kovinis šaulių būrys – kariuomenės šventėje

       Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/lzinios-lt...venteje/233836
       © Lietuvos žinios
       Click image for larger version

Name:	MAIN_000x000.jpg
Views:	136
Size:	90.8 KB
ID:	5334

       Komentuoti


       • #37
        Nepriklausomybės atkūrimo dieną Lietuvai prisiekė apie 150 šaulių

        Kovo 11 d. 10 val. prie Krašto apsaugos ministerijos, Generolo Jono Žemaičio-Vytauto paminklo pagausėjo Lietuvos šaulių sąjungos gretos – Lietuvai pasižadėjo ir prisiekė apie 150 jaunųjų šaulių ir šaulių iš Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės.        „Nuo pat įkūrimo 1919 metais Lietuvos šaulių sąjungos istorija glaudžiai susijusi su kova už nepriklausomybę ir pasipriešinimą okupantams. Dešimtis tūkstančių narių turėjusi Šaulių sąjunga Sovietų imperijos buvo laikoma pavojingiausiu priešu ir likviduota pačiomis pirmomis okupacijos dienomis. Linkiu ir tikiu, kad savo nuoširdžiu darbu ir pastangomis jūs prisidėsite prie aktyvios pilietinės visuomenės formavimosi, tapsite artimiausiais kariuomenės talkininkais, Lietuvos nepriklausomybės saugotojais ir gynėjais“, – sveikindamas šaulius sakė krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.        Ceremonijoje taip pat dalyvavo ir šaulius sveikino, Vilniaus miesto savivaldybės, policijos ir Valstybės sienos apsaugos atstovai, Vilniaus apskrities mokyklų vadovai ir atstovai.        Po priesaikos ceremonijos jaunieji šauliai ir šauliai žygiavo Gedimino prospektu Nepriklausomybės aikštės link, kur dalyvavo trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje. Po ceremonijos, kartu su Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariais ir kitų nevyriausybinių organizacijų atstovais, šauliai žygiavo Gedimino prospektu nešdami net 400 metrų trispalvę, iš kurios Katedros aikštėje suformavo širdį.        Lietuvos šaulių sąjunga – visuomeninė sukarinta organizacija, jos veikloje suaugusieji gali dalyvauti: pratybose, mokymuose, kultūrinėje šaulių veikloje, o jaunimas iki 18 metų – stovyklose, šaulio pakopiniame rengime ir užsiėmimuose. Lietuvos šaulių sąjungos vadas ats. plk. ltn. Liudas Gumbinas sakė, kad Stoti į Lietuvos šaulių sąjungą yra kiekvieno sąmoningo Lietuvos piliečio pareiga. „Ši Vlado Putvinskio vizija gyva ir šiandien, todėl sąmoningi žmonės, tautos lyderiai stoja ir ateity jungsis į LŠS gretas vardan saugesnės ir kuriančios ateitį Lietuvos. Sveikinu brolius ir sesės su Kovo-11ąja!” – sveikino Lietuvos žmones Sąjungos vadas plk. Ltn. L. Gumbinas.        Nuotraukos Alfredo Pliadžio        http://kam.lt/lt/naujienos_874/aktua...50_sauliu.html

        Komentuoti


        • #38
         Rengiamas karinės technikos ir ginkluotės atpažinimo kursas Nr. 2

         Pastaraisiais metais Lietuvos šaulių sąjunga nuosekliai stiprina narių stebėjimo ir žvalgybos įgūdžius. 2016 metais buvo parengtas Karinės technikos ir ginkluotės atpažinimo kursas Nr. 1, kuriame dalyviai buvo mokomi, su atmintinės pagalba, identifikuoti daugiau nei 100 Rusijos ir Baltarusijos kariuomenių šarvuotos technikos vienetų. Šiuos įgūdžius jau įgijo daugiau negu šimtas šaulių, o vasario mėnesį šį kursą baigė rinktinių vyr. mokymo specialistai. Todėl ketinama stebėtojų skaičių per 2017 metus padidinti keletu kartų.
         Pradėtas rengti tęstinis kursas, kuriame pagrindinis dėmesys bus skiriamas Rusijos ir Baltarusijos karinės aviacijos identifikavimui. Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Vilniaus kuopos Žalio Velnio skyriaus šauliai-atsargos karininkai pradėjo naujos programos išbandymo procesą. Numatoma, kad intensyvus kursas užtruks vieną dieną. Po jos dalyviai, su atmintinės pagalba, galės apibūdinti arba identifikuoti įvairios klasės orlaivius ir taip padidins Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų žvalgybinius pajėgumus.
         http://www.sauliusajunga.lt

         Laivų atpažinimo kursas Nr.3 bus?

         Komentuoti


         • #39
          Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą
          [h=2]Laivų atpažinimo kursas Nr.3 bus?
          Jeigu tik bus realus poreikis

          Komentuoti


          • #40


           Liudas Gumbinas: leidimus pusiau automatiniams ginklams pirmieji šauliai turėtų gauti iki vasaros

           Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu...yThPo.facebook

           Komentuoti


           • #41            NSGK pritarė naujo Šaulių sąjungos vado Gintaro Koryznos kandidatūrai


            Gegužės 17 dieną Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai bendru sutarimu pritarė krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio siūlymui naujuoju Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) vadu skirti specialiųjų operacijų pajėgų karininką plk. ltn. Gintarą Koryzną.


            Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...yzna-56-798922

            Komentuoti


            • #42


             Visiškai sutinku, LŠS privalo būti integruota į LK aktyvųjį rezervą.             R.KAROBLIS: UŽDUOTIS NAUJAM ŠAULIŲ VADUI - INTEGRACIJA Į KARIUOMENĘ


             Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis būsimam Lietuvos šaulių sąjungos vadui kelia uždavinį didinti šios sukarintos organizacijos integraciją į kariuomenę ir stiprinti kovinius būrius.

             „Pirmas dalykas - (...) būtina stiprinti Šaulių sąjungos bendradarbiavimą ir integraciją į kariuomenę. Dabartinė saugumo situacija, karas Ukrainoje, kitų šalių patirtis parodė, kad integracija tarp tokių visuomeninių struktūrų ir kariuomenės turėtų būti didesnė“, - BNS sakė ministras.

             Jis nurodė besitikintis naujų bendradarbiavimo formų iš naujojo Šaulių sąjungos vadovo pulkininko leitenanto Gintauto Koryznos, tačiau pats pabrėžė poreikį stiprinti organizacijos kovinius būrius.

             „Pastaruoju metu kovinių būrių steigimas buvo šiek tiek sustojęs, nes Šaulių sąjungos statute buvo perteklinis reikalavimas dėl pradinio karinio rengimo“, - kalbėjo R.Karoblis.

             Šaulių sąjungos narių priskyrimą į kovinius būrius liberalizuojančios organizacijos statuto pataisos įsigaliojo gegužės pradžioje.

             Iki tol būsimiems kovinių būrių nariams buvo keliamas reikalavimas būti įgijus pradinį karinį parengimą, o nuo šiol koviniams būriams galės būti priskirti šauliai, praėję rengimą pačioje Šaulių sąjungoje.

             Organizacijos atstovai sako, kad tai ženkliai padidins šaulių skaičių koviniuose būriuose.

             „Šiuo metu formaliai priskirtas vienintelis kovinis šaulių skyrius (iki 10 narių), tačiau norinčių priklausyti koviniams būriams yra daugiau nei 300 šaulių“, - BNS sakė Šaulių sąjungos atstovė Dovilė Rusteikienė.

             Pasak jos, šią savaitę Šaulių sąjunga pateikė kariuomenės vadui Jonui Vytautui Žukui pirmojo kovinio būrio šaulių sąrašą iš maždaug 50-ies žmonių, pagal naująją tvarką baigusių bazinius mokymus ir atlikusius medicininę patikrą.

             Svarbu didinti narių skaičių ir kartu - imunitetą

             Šeštadienį Kaune vyks Lietuvos šaulių sąjungos suvažiavimas, jo metu delegatai turėtų patvirtinti naują organizacijos vadovą.

             Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis į šias pareigas gegužės pradžioje pasiūlė buvusį Specialiųjų operacijų pajėgų karininką G.Koryzną.

             Jis šiuo metu yra Estijoje veikiančio Baltijos gynybos koledžo lektorius. G.Koryzna anksčiau vadovavo Specialiųjų operacijų pajėgų Vytauto Didžiojo jėgerių batalionui.

             Pasak krašto apsaugos ministro, Šaulių sąjunga turi išnaudoti potencialą savo gretose sutelkti įvairių sričių specialistus.

             Jo teigimu, naujoji vadovybė taip pat turi tęsti sėkmingą darbą ugdant jaunuosius šaulius.

             „Tai yra viena sėkmingiausių Lietuvos šaulių sąjungos veiklos pavyzdžių. Jaunieji šauliai įgija pilietiškumo ir bendruomeniškumo pagrindus, o nemaža dalis jų paskui yra laukiami savanorių, šauktinių ar kariūnų gretose“, - sakė R.Karoblis.

             Pasak jo, naujasis organizacijos vadas taip pat turėtų siekti didinti jos narių skaičių, stiprinti vidaus struktūrą ir imunitetą.

             „Tai tampa rizika, nes Šaulių sąjungai gali būti skiriamas didelis kaimyninės šalies specialiųjų tarnybų dėmesys. Turime stebėti, kad į šią organizaciją iš tikrųjų eitų Lietuvos patriotai ir žmonės, kurie tikrai stiprintų šalies saugumą“, - kalbėjo ministras.

             1919 metais įkurta Lietuvos šaulių sąjunga yra sukarinta visuomeninė organizacija, ji sako turinti per 8 tūkst. narių. Šaulių gretos matomai išaugo po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos.

             Šaltinis:http://www.bernardinai.lt/straipsnis...7m0lw.facebook

             Komentuoti


             • #43
              Oficialu:


              G.Koryzna patvirtintas Šaulių sąjungos vadovu


              Lietuvos šaulių sąjungos suvažiavimo delegatai šeštadienį patvirtino kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgose tarnavusį pulkininką leitenantą Gintarą Koryzną naujuoju šios organizacijos vadovu. Jo kandidatūrą suvažiavimui teikė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.              Šaulių sąjungos atstovė Dovilė Rusteikienė BNS pranešė, kad už G.Koryzną balsavo 201 delegatas, o keturi susilaikė. Balsavusiųjų prieš nebuvo. G.Koryzna šiuo metu yra Estijoje veikiančio Baltijos gynybos koledžo lektorius. Jis anksčiau vadovavo Specialiųjų operacijų pajėgų Vytauto Didžiojo jėgerių batalionui. Karininkas Lietuvos šaulių sąjungos vado pareigose pakeis trejų metų kadenciją baigusį atsargos pulkininką leitenantą Liudą Gumbiną. Krašto apsaugos ministras nusprendė neskirti dabartinio vado antrajai kadencijai. Suvažiavimo išvakarėse R.Karoblis BNS teigė, jog naujasis Šaulių sąjungos vadas turės didinti šios organizacijos integraciją į kariuomenę ir stiprinti kovinius būrius. Jo teigimu, naujoji vadovybė taip pat turi didinti Šaulių sąjungos narių skaičių, stiprinti vidaus struktūrą, imunitetą ir tęsti sėkmingą darbą ugdant jaunuosius šaulius. 1919 metais įkurta Lietuvos šaulių sąjunga yra sukarinta visuomeninė organizacija, ji skelbia turinti per 8 tūkst. narių. Šaulių gretos matomai išaugo po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos.              Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...dovu-56-807014

              Komentuoti


              • #44
               Sveikintina, tikiuosi šaulių kuopų vadai nepraleis progos pasinaudoti pulkininko leitenanto įgūdžiais sąjungos naudai.

               Last edited by Vilius; 3rd June 2017, 17:34. Reason: pridedu paveikslą

               Komentuoti


               • #45
                Originally posted by Vilius Peržiūrėti pranešimą
                Sveikintina, tikiuosi šaulių kuopų vadai nepraleis progos pasinaudoti pulkininko leitenanto įgūdžiais sąjungos naudai.

                Labai tikimės! Manau, kad LŠS bus į naudą daromi pokyčiai.

                Komentuoti

                Vykdoma...
                X