Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vokietijos ginkluotosios pajėgos / Bundeswehr

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas



 • Ekspertas: Scholzas darys visa, kad Ukraina negautų vokiškos ginkluotės



  „Manau, kad mes vargu ar gausime ginkluotės iš Vokietijos. Tai veikiausiai paties O. Scholzo politika. Galbūt jis negali viešai to pripažinti, bet slapta tęsia A. Merkel politiką. Neseniai leidinys „Bild“ iš esmės apkaltino A. Merkel ir O. Scholzą Rusijos pinigų plovimu. Todėl manau, jog jis dės visas pastangas, kad ginkluotė nepatektų į Ukrainą. Mums tai nebus mirtina, bet skausminga. Turėsime tai kompensuoti tiekimu iš kitų šalių“, – pareiškė O. Ždanovas.
  Plačiau:https://m.delfi.lt/uzsienyje/article...box=1654840383

  Komentuoti




  • Didžiausios Europos kariuomenės teks palaukti? Dėl biurokratijos Vokietija šalmų laukia jau 10 metų




   Vokietijos kariuomenė netikėtai gavo 100 milijardų eurų, kuriuos gali išleisti naujai įrangai. Tūkstančiams žmonių vienoje didžiausių Vokietijos vyriausybinių agentūrų pavesta organizuoti viešuosius pirkimus. Tačiau tai gali tapti nemenka problema, rašo „Deutsche Welle“ (DW).
   Plačiau:https://www.lrt.lt/naujienos/pasauly...N6XdvAU6JTwHj4

   Komentuoti



   • Vokietijos koncernas pasiruošęs siųsti PKM Marder į Ukrainą






    Keletas žinomo Vokietijos gamintojo Rheinmetall šarvuočių „Marder“ yra paruošti naudoti ir gali būti nedelsiant pristatyti į Ukrainą.
    „Rheinmetall“ generalinis direktorius Arminas Pappergeris tai papasakojo „Bild am Sonntag“ naujienų agentūrai, praneša „Ukrinform“.
    „Remontuojame 100 pėstininkų kovos mašinų „Marder“, o pirmosios mašinos yra paruoštos“, – sakė jis ir pridūrė, kad kur ir kada šios mašinos bus pristatytos į Ukrainą, priklauso tik nuo federalinės vyriausybės.
    Atnaujintų PKM kaina svyruoja nuo 850 000 iki 1 mln.
    Kijevas ne kartą ragino Vokietiją aprūpinti Ukrainai kovinius tankus, kad ji galėtų apsiginti nuo Rusijos atakų. Karo ekspertai neatmeta, kad Vokietija baiminasi aprūpinti Ukrainą šarvuočiais dėl tariamos galimybės juos panaudoti Rusijos viduje.

    Versta iš:https://www.ukrinform.net/rubric-ato...NAtcDs-iWH2RL8

    Komentuoti


    • Germany has signed a statement of intent to join the Finnish-led Common Armoured Vehicle System (CAVS) programme, Patria writes in a press release. The official joining agreement is due to be signed before the end of 2022. Germany will be the fifth country to join the first stage of the multinational cooperation. Finland, Latvia and Estonia entered into the programme in 2019 and Sweden in 2021. In the scope of the programme, Patria is responsible for system development.

     According to Patria, the joint programme is open to other countries sharing similar requirements with the mutual consent of the participating countries. Latvia ordered more than 200 Armoured Personnel Carriers (APC) in August 2021, of which Patria has delivered over a dozen. Finland signed a letter of intent in August 2021 for 160 APCs and pre-series deliveries will take place in June. Sweden signed an R&D agreement earlier this month for the research and product development phase.


     Komentuoti







     • Vokietijos savaeigės haubicos "Panzerhaubitze 2000" pagaliau tapo Ukrainos artilerijos 155 mm haubicų arsenalo dalimi. Gal 12 vnt (7 vokiškos ir 5 olandiškos) atrodo nedidelis skaičius, bet tai labai galingas ir manevringas ginklas.
      Šaltinis:https://www.facebook.com/arvydas.anusauskas

      Komentuoti




      • Kyjivas: Ukrainoje dislokuota pažangi Vokietijos artilerijos sistema





       Ukraina antradienį pranešė, kad „pagaliau“ dislokavo pažangią Vokietijos artilerijos sistemą, sulaukusi seniai prašytos ilgojo nuotolio ir tikslaus nutaikymo ginklų siuntos.

       Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...gn_name=15min& fbclid=IwAR3jUEHPHJr3TxhhdIpOir7av8LjZNV8woc7_FOyg 66khj0mHnl5pboLoa8&utm_medium=social&utm_source=Fa cebook&utm_term=Autofeed#Echobox=1655825825&copied

       Komentuoti


       • CaspianReport apie Vokietijos gynybos išlaidų didinimą

        The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

        Komentuoti




        • O. Scholzas žada, kad Vokietija taps didžiausia NATO galia Europoje





         NATO teigia, kad devynios aljanso narės: JAV, Graikija, Estija, Kroatija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Slovakija, Jungtinė Karalystė ir Kroatija pasiekė arba viršijo 2% BVP skiriamą gynybai ribą.
         Vasarį paskelbtas O. Scholzo pareiškimas laikomas svarbiu Berlyno politikos posūkiu, užbaigiančiu tradiciškai atsargų Vokietijos požiūrį į gynybą, paaštrintą kaltės dėl šalies vaidmens sukeliant Antrąjį pasaulinį karą jausmo.
         Nuo Šaltojo karo pabaigos Vokietija nuolat mažino savo kariuomenę. 1990 metais, kai Vokietija buvo iš naujo suvienyta, jos pajėgas sudarė apie 500.000 karių, o dabar jų belikę apie 200.000.
         Plačiau:https://www.vz.lt/verslo-aplinka/202...#ixzz7XadYHtJw

         Komentuoti




         • Vokietija pradėjo mokyti ukrainiečių įgulas valdyti MARS II - tai Europos analogas M270 MLRS, kurio didžiausias šaudymo nuotolis yra 70 km.




          Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariškiai Vokietijoje pradėjo mokytis valdyti salvines raketų sistemas MARS II.

          Kas žinoma:
          Apie tai birželio 29 d. vykusiame instruktaže pranešė Vokietijos gynybos departamento atstovas Arno Kolatas. Jis dar kartą patvirtino, kad Vokietija aprūpins Ukraina salvinėmis raketų paleidimo sistemomis MARS II (o mes kalbame apie tris MLRS) ir nepamiršo paminėti greito šešių savaeigių pabūklų Panzerhaubitze 2000 perdavimo Ukrainai. Vokietija visus ginklus išsiųs tik po pilno karinio personalo apmokymo.

          Priminsime, kad MARS II yra ne kas kita, kaip amerikietiškos M270 salvinės raketų sistemos modernizavimas Europoje. Jame sumontuota atnaujinta „Airbus Defense and Space“ ugnies valdymo sistema, leidžianti naudoti M31, M31A1, M32 ir AT2 raketas.

          Maksimalus šaudymo nuotolis – 45-75 km, priklausomai nuo amunicijos. Atkreipkite dėmesį, kad MARS II negali iššauti M26, M26A1 ir M30 raketų. Tai daroma siekiant nepažeisti kasetinių šaudmenų konvencijos.

          Versta iš:https://gagadget.com/ru/141296-germa...0B3gjLsrPmHxhk

          Komentuoti

          Vykdoma...
          X