Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos / Збройні сили України

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas • Slovakija patvirtino 8 savaeigių haubicų „Zuzana 2 8x8 155mm“ pristatymą Ukrainai  Remiantis 2022 metų gegužės 16 dieną svetainėje „Aktuality.sk“ paskelbta informacija, Slovakijos gynybos ministras Jaroslavas Nagas patvirtino, kad šiuo metu Ukrainos kariai treniruojasi su Slovakijoje pagaminta savaeige haubica „Zuzana 2“ 155 mm 8x8. Slovakija į Ukrainą pristatys 8 haubicas Zuzana 2.
  Remdamasi Slovakijos gynybos ministro Jaroslavo Naď informacija, Slovakija dar nepasirašė sutarties su Ukraina dėl 155 mm ratinių savaeigių haubicų Zuzana 2 pristatymo, tačiau artilerijos automobiliai jau gaminami ir gali būti pristatyti per artimiausias kelias savaites. Tikimasi, kad Ukraina iš Slovakijos gaus aštuonias haubicas „Zuzana 2“.
  2022 m. balandį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paprašė daugiau ginklų iš JAV ir Europos, įskaitant artilerijos sistemas ir amuniciją.
  2022 m. balandžio 9 d. „Army Recognition“ pranešė, kad Slovakija pasiūlė Ukrainai parduoti 155 mm ratines savaeiges haubicas „Zuzana 2“. Šią artilerijos sistemą sukūrė Slovakijos įmonė „Konstrukta Defense“, o pagamino Slovakijos įmonė „ZTS Defense“.
  Slovakija jau parodė savo paramą Ukrainai kovojant su Rusijos pajėgomis, pristatydama sovietų pagamintą oro gynybos raketų sistemą S-300 iš savo karinio inventoriaus, kuris buvo paveldėtas po Čekoslovakijos žlugimo 1993 m.
  „Zuzana 2“ yra 8x8 savaeigė haubica ir atnaujinta Slovakijoje pagamintos Zuzana 155 mm 45 kalibro Dana 152 mm 8x8 ratinės savaeigės haubicos versija. 2018 metais Slovakija užsakė 25 Zuzana 2, o pirmosios artilerijos mašinos Slovakijos kariuomenei buvo perduotos 2021 metų liepą.
  „Zuzana 2“ sukurtas remiantis TATRA 8×8 modifikuota sunkvežimio važiuokle. Pagrindinę ginkluotę sudaro vienas 155 mm/52 kalibro ginklas. Pabūklo maksimalus šaudymo nuotolis yra 41 km su padidinto nuotolio sviediniais. Šioje artilerijos transporto priemonėje sumontuota automatinė krovimo sistema, leidžianti maksimaliai šaudyti automatiniu režimu 5 šūvius per minutę greičiu.
  Versta iš:https://www.armyrecognition.com/defe...ksad3hqFKB10L4

  Komentuoti  • Ukraina greitai turės didžiausia artilerijos zooparką pasaulyje!

   Komentuoti


   • dabar jiems kiekvienas vamzdis svarbus. Po karo, pasitestąvę visus variantus išsirinks sau geriausią, o kitus arba parduos, arba grąžins davusioms šalims. Šiuo metu jiems tas zooparkas mažiausia problema.

    Komentuoti


    • Originally posted by Arturas Peržiūrėti pranešimą
     dabar jiems kiekvienas vamzdis svarbus. Po karo, pasitestąvę visus variantus išsirinks sau geriausią, o kitus arba parduos, arba grąžins davusioms šalims. Šiuo metu jiems tas zooparkas mažiausia problema.
     Tas yra tiesa, karas visuomet tampa naujos ginkluotės, taktikos ir strategijos išbandymo vieta. Po karo, Ukrainos armija taps labiausiai patirties sukaupusi kariuomenė, pas kurią važiuos semtis patirties daugelis NATO ir, matyt ne tik, ekspertų. Tokio intensyvumo ir apimties karo XXI amžiuje dar nebuvo, o ukrainiečių patirtis naudojant sovietinę/rusišką ir kartu seną ir naujausią vakarietišką ginkluotę karo ekspertams ir ginkluotės gamintojams yra neįkainuojama. Manau, kad kiekviena save gerbianti ginkluotės gamintojas turėtų siekti, kad jos ginkluotė atsidurtų Ukrainoje, karo lauke. Geresnė ginkluotės išbandymo ir galimai reklamos matyt vėliau dar ilgai reikės laukti.

     Komentuoti


     • Originally posted by Marux Peržiūrėti pranešimą

      O tai YPR 765 ne 25 mm patrankos buvo?
      Buvo, bet tik PKM variantuose. Įsigijus CV90 ir vykdant nusiginklavimą Nyderlandai ( ir Belgija) daug savo YPR 765 išpardavė pusvelčiui Egiptui, Jordanijai, Čilei, o pasiliko 500 (o tai daugiau nei maniau) YPR, pagrinde kaip tranporterius, veikiančius šalia CV90/35.

      Nemanau, kad Ukrainai specialiai nusuko bokštus, tiesiog didžioji dauguma tokie jau buvo likę.

      Man tokia mintis, kad jie galėjo būti įsigyti LK padengiant saugojimo ir metalo kainą bei būti inžinierių ir savanorių šarvuotu transportu
      Last edited by Jonas; 21 May 2022, 17:43.

      Komentuoti


      • Prabuliuota iš Ukrainos karo temos. Išsivertus titrus įdomi informacija apie Ukrainos artilerijos naudojimą.

        

       Komentuoti


       • Originally posted by Jonas Peržiūrėti pranešimą

        Buvo, bet tik PKM variantuose. Įsigijus CV90 ir vykdant nusiginklavimą Nyderlandai ( ir Belgija) daug savo YPR 765 išpardavė pusvelčiui Egiptui, Jordanijai, Čilei, o pasiliko 500 (o tai daugiau nei maniau) YPR, pagrinde kaip tranporterius, veikiančius šalia CV90/35.

        Nemanau, kad Ukrainai specialiai nusuko bokštus, tiesiog didžioji dauguma tokie jau buvo likę.

        Man tokia mintis, kad jie galėjo būti įsigyti LK padengiant saugojimo ir metalo kainą bei būti inžinierių ir savanorių šarvuotu transportu
        Tai transporterių apskritai mums trūksta, galėjo būti ir kitiems batalionams, ir rezerviniams batalionams.

        Komentuoti
        • JAV kariškiai: ginkluotės išteklius išeikvojusi Ukraina priklausoma nuo tiekimo iš Vakarų

         Ukraina išeikvojo nuo sovietinių laikų turėtos ir rusiškų modelių ginkluotės atsargas, todėl dabar yra visiškai priklausoma nuo sąjungininkų karinės pagalbos, stengdamasi apsiginti nuo Rusijos karinės invazijos, teigia šaltiniai JAV kariuomenėje.

         Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...DOghh30&copied

         Komentuoti
         • Ukraina paskelbė, kiek jai reikia sunkiosios ginkluotės: ar realu tiek gauti?

          Ukrainos Prezidento kanceliarija paskelbė, kiek ir kokios ginkluotės reikėtų šaliai, kad galėtų atsilaikyti prieš daug geriau ginkluotas Rusijos pajėgas, kurios nesiliauja pulti rytų ir pietų Ukrainoje. Naujienų agentūra „Unian“ konstatuoja, kad dabar Ukraina atsidūrė tokioje padėtyje, jog jai reikia kuo greičiau pereiti prie NATO ginkluotės.

          Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual..._PIhpSY&copied

          Komentuoti


          • Komentuoti

           • Ukrainos gynybos ministras Резніков Олексій
            Turime ginklų papildymą!
            Pirmosios Pzh2000 -
            Ukrainiečių artilerijos šeimoje pasirodė vokiečių Pzh2000 su paruoštomis ukrainiečių įgulomis.
            Tai svarbu. Tai 6-oji 155 mm artilerijos rūšis, stiprinanti mūsų gynybą. Mūsų kariai jau muša priešą M777, FH 70, M109, AHS Krab ir Ceasar pagalba. Phz 2000 dabar prisijungė prie šio "geriausio klubo"
            Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas generolas Valery Zalužhnij kaip visada 100 % efektyviai naudoja jas mūšio lauke. Žinoma, ypatingai didžiulė padėka mūsų artileristams, kurie jau tapo pasauline legenda.
            Taip pat norėčiau padėkoti Vokietijos partneriams už paramą, kurią ir toliau skaičiuojame.
            Phz 2000 atsiradimas yra bendradarbiavimo, siekiant paremti Ukrainą pavyzdys. Labai vertinu kolegės, Vokietijos gynybos ministrės Christine Lambrecht pastangas ir su malonumu dėkoju Nyderlandams ir Kaycee Ollongren.
            Šaltinis:https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua
            Last edited by Robis; 21 June 2022, 16:40.

            Komentuoti
            • Ukrainos karo aritmetikoje svarbūs ne tik ginklai – ko trūksta iki proveržio?
             Sjeverodonecką ir Lysyčanską toliau atakuoja Rusijos pajėgos. Nuolat puolant, miestai yra lyginami su žeme, o viena iš pagrindinių naudojamų priemonių yra artilerija. Tam, kad galėtų atremti rusų atakas, Ukraina prašo Vakarų daugiau sunkiosios ginkluotės, o ypač artilerijos, kurios turimu skaičiumi nusileidžiama Rusijai. Tačiau tai yra ne vienintelė priemonė, galinti nulemti karo baigtį.

             Plačiau:https://www.lrt.lt/naujienos/pasauly...CV151YDWnX6iKE

             Komentuoti
             • Ukrainą pasiekė amerikietiškos raketų sistemos „Himars“, pakeliui – šarvuočiai iš Australijos

              „Ačiū mano kolegai ir draugui Lloydui Austinui už šias galingas priemones! Vasara rusų okupantams bus karšta. Ir paskutinė, kai kuriems iš jų“, – JAV gynybos sekretoriui padėkojo ministras.

              Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1717246?copied

              Komentuoti


              •  

               Komentuoti
               • Kas laukia „Azovstal“ gynėjų: tardymai, teismai, mainai ar parodomasis teismas Donecke
                Gegužės 16 d. prasidėjo „Azovo“ pulko karių, pasieniečių, policininkų ir jūrų pėstininkų evakuacija – iš „Azovostal“ gamyklos jie buvo išgabenti į laikinai okupuotą teritoriją. Volodymyro Zelenskio teigimu, užpuolikų nelaisvėje šiuo metu yra 2,5 tūkst. karių

                Plačiau:https://www.lrt.lt/naujienos/pasauly...jPDvkrufTLbhrU

                Komentuoti

                Vykdoma...
                X