Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kinijos Liaudies išlaisvinimo armija / Zhōngguó rénmín jiěfàngjūn / 中国人民解放军

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Kinijos Liaudies išlaisvinimo armija / Zhōngguó rénmín jiěfàngjūn / 中国人民解放军

  PLA šiuo metu yra viena didžiausių, įdomiausių ir greičiausiai modernizuojamų kariuomenių. Nelabai domėjausi visu PLA modernizavimo procesu nuo 1990, bet pasižiūrėjus į dabartinius skaičius, ginkluotę ir šiaip vaizdelius nuotraukose ir video, susidaro įspūdis, kad modernizacija vyksta iš peties ir tam negailima pinigų

  Emblema ir vėliava:  Cituoti visos Wikipedijos čia turbūt neverta, nes labai daug informacijos, bet padarysiu trumpą santrauką.

  PLA sudaryta iš sekančių dalių:
  • Sausumos pajėgos (Ground Force)
  • Jūrų pajėgos (NAVY)
  • Oro pajėgos (Air Force)
  • Raketinės pajėgos (Rocket Force)
  • Strateginės paramos pajėgos (Strategic Support Force)
  PLA kariniai regionai  Sausumos pajėgos (Ground Force)
  Sausumos pajėgos kaip tokios oficialiai įsteigtos tik 2016 pradžioje. Iki tol oficialiai tokio struktūrinio vieneto Kinijos kariuomenėje nebuvo. Pats kariuomenės pavadinimas (People's Liberation Army) suponuoja, kad apskritai Kinijos kariuomenė istoriškai iš principo yra sausumos pajėgų vienetas. Visos kitos pajėgų dalys buvo tik kaip papildas sausumos pajėgoms. Tik atsiradus realiam šiuolaikinės karinės doktrinos poreikiui (ir gal poreikiui elementariai prisitaikyti prie šiuolaikinės Vakarų diktuojamos karinės terminologijos) atsirado atskiros KOP, KJP ir kitos struktūrinės kariuomenės dalys, kurių oficialiuose pavadinimuose visvien išliko žodis "army". Kas netgi gali įnešti šiek tiek neaiškumo terminų vartojime.
  Karinės jūrų pajėgos (NAVY)
  Karinės oro pajėgos (Air Force)
  Raketų pajėgos (Rocket Force)

  Raketų pajėgos kaip atskira kariuomenės dalis įsteigta 2016 Sausį. Atsakomybės sritis nuo trumpo ir vidutinio nuotolio raketų iki ICBM su branduolinėmis galvutėmis.


  Strateginės paramos pajėgos (Strategic Support Force)

  Dar viena nauja kariuomenės struktūros dalis (įsteigta 2016), kurios užduotys nėra labai aiškiai apibrėžtos. Prie jų tikriausiai šliejasi kibernetinio ir informacinio saugumo vienetai.
  The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

 • #2
  Sausumos pajėgos (Ground Force)
  Pirmiausia verta padaryti santrauką apie didžiausią ir svarbiausią PLA struktūrą - sausumos pajėgas. Wikipedijoje pateikiamas aktyvių kareivių skaičius ~1.6mln. (2012). Sausuimos pajėgos, kaip atskira kariuomenės struktūros dalis įsteigtos 2016 pradžioje. Iki tol organizacine prasme nebuvo skirtumo tarp sausumos pajėgų ir PLA (t.y. karinių pajėgų) apskritai. Bent jau formaliai. Kad būtų daugiau konfūzo, Kinijos ginkluotosios pajėgos yra vadinamos Pleople's Liebration Army. Nors tai reiškia ne armiją, o apskritai ginkluotąsias pajėgas (įskaitant KJP, KOP ir kt.) Bendras kariuomenės pavadinimas nesikeičia, bet nuo šiol oficialiai veikia PLA sausumos pajėgos.


  Didžiausia problema su informacija apie Kinijos kariuomenę yra ta, kad ji labai didelė ir kaip tik šiuo metu atlieka sparčiausią modernizaciją turbūt nuo pat įkūrimo t.y. nauja įranga ir ginklai, kurie perkami dideliais kiekiais. Dėl ko bet kokia internete esanti informacija, tikėtina, yra netiksli ar tiesiog pasenusi. Kitas dalykas, tai kalbos barjeras. Angliškas internetas šiuo atveju nėra toks visažinis, kaip daugelyje kitų sričių, o kinietiško interneto, deja, nesuprantame.

  Dėl to net nebandysiu pateikti kokio nors išsamaus sąrašo, o tiesiog įdėsiu keletą, svarbiausių ir žinomiausių PLA šiuo metu naudojamų šiuolaikinių ginklų ir ekipuotės pavyzdžių.


  Pirmiausia labai geras BBC video apie tai, kaip pora britų kadetų dalyvauja mainų programoje ir praleidžia vieną savaitę PLA gretose kartu su BBC žurnalistais. Padaromas labai geras pastebėjimas apie Kinijos ir Vakarų kariuomenių skirtumus ir veikimo principus. Čia turėtų būti aktualiausia patiems kinams, kurie vis dar linkę prioritetizuoti formalizmą ir discipliną kitų svarbių dalykų sąskaita kareivių ugdyme ir mokyme.
  Šiuolaikinės PLA ginkluotės apžvalga iš 2009 kariuomenės parado (ne tik sausumos pajėgų, bet ir KJP). Nuo to laiko buvo pristatyta keletas naujų ginkluotės sistemų (įskaitant ICBM), bet jas visas čia visvien apžvelgsim.

  Tankai (Type-99, Type-96), amfibiniai IFV (ZTD05, ZBL09), savaeigė 155mm artilerija (PLZ-05)


  Savaeigė 122mm artilerija (PLZ-07), savaeigiai 120mm minosvaidžiai (PLL5), MRLS (A-100), prieštankinės raketos (HJ-09), trumpojo nuotolio PLG sistemos (HQ-07), vidutinio/tolimojo nuotolio PLG sistemos (HQ-09)


  Trumpo nuotolio balistinės raketos (DF-15B, DF-11A), sparnuotosios raketos (CJ-10), vidutinio nuotolio balistinės raketos (DF-21), ICBM (DF-31A)
  The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

  Komentuoti


  • #3
   Šaunamieji ginklai   QBZ-95 standartinis automatinis šautuvas (5.8×42mm). Turbūt ikoniškiausias ir geriausiai žinomas šuanamasis ginklas iš Kinijos. Civilinės versijos (kaip Type 97 5.56mm) eksportuojamos į Vakarus ir kitur.
   Priimtas į ginkluotę 1997 ir yra sąlyginai naujas ir modernus ginklas. Kinijos bandymas sukurti (t.y. ne nukopijuoti) "savo" automatą. Neaišku, kiek jis yra geras, bet pasiskaičius apžvalgas internetuose, įspūdis gana dvejopas. Iš vienos pusės lyg ir patikimas ir savo darbą atliekantis ginklas, bet aiškiai matyti problemos su ergonomika (ypač mygtukų pozicijomis), kas nelabai patyrusiems Kinijos šaunamųjų ginklų dizaineriams tikriausiai nebuvo prioritetas. O šiuolaikinėje tokios paskirties ginklų rinkoje ergonomika yra svarbu, kas iškart šitą šautuvą padaro nelabai patraukliu su nevisai aiškia perspektyva ateityje.

   Kaip ir su daugeliu šiuolaikinių automatų, yra daug įvairioms užduotims skirtų variantų, įskaitant civilinius ir eksportui, skirtingi kalibrai, etc.

   Standartinis Norinco QBZ-95 - 5.8x42mm


   Video


   Full auto (5.56 eksportinė versija)


   Reviu apie eksportinę semi-auto 5.56 versiją
   The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

   Komentuoti


   • #4
    Tankai (3-os kartos MBT)

    PLA šiuo metu naudoja du 3-os kartos MBT variantus (kurie turi daugiau įvairių variantų, priklausomai nuo modernizacijos lygio ir įrangos): Type 96 ir Type 98/Type 99. Viso apie 3100+ trečios kartos MBT. Nors su tiksliais skaičiais yra gana keblu.
    Type 96
    Priimtas į ginkluotę 1997. Pagaminta apie 2500 vienetų. Žinomi variantai Type 96A ir Type 96G


    Armament
    One 125 mm gun, one 12,7 mm anti-aircraft machine gun, one 7,62 mm coaxial machine gun.
    Country user
    China
    Company Designer
    China Northern Industries Group Corporation
    Accessories
    Receive/transmit, telephone, laser communications and IFF, over-presure NBC protection, automatic fire suppression system
    Crew
    3 soldiers
    Armor
    Ballistic protection and ERA armor.
    a
    Weight
    42,800 kg
    Speed
    65 km/h on road
    Range
    400 km, 600 km with external fuel tanks
    a
    a
    Dimensions
    Length: 11.65m; Height: 2.30m; Width: 3.30m
    The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

    Komentuoti


    • #5
     Type 98/99
     Priimtas į ginkluotę 2001. Pagaminta apie 600+ vienetų. Šiuolaikiškiausias tankas priimtas į PLA ginkluotę.

     Armament
     One 125 mm gun, one 12,7 mm anti-aircraft machine gun, one 7,62 mm coaxial machine gun.
     Country user
     China
     Company Designer
     China Northern Industries Group Corporation
     Accessories
     GPS, NBC protection system, Nigh/Day driving vision, countermeasures system suite
     Crew
     3 soldiers
     Armor
     Ballistic protection and ERA armor.
     a
     Weight
     54.000 kg
     Speed
     80 km/h on road, 60 km/h off-road
     Range
     400 km, 600 km with external fuel tanks
     a
     Dimensions
     Length: 11.00m; Height: 2.20m; Width: 3.40m


     The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

     Komentuoti


     • #6
      Video klipas apie šiuolaikinę PLA

      The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

      Komentuoti


      • #7
       Nikolajevo aviacijos remonto gamykla (Ukraina) baigė trečiojo oro papildymo ore lėktuvo IL-78 kapitalinį remontą (atkurta kuro papildymo ore funkcija). Tai paskutinis iš trijų lėktuvų, kuriuos Kinija įsigijo iš Ukrainos pagal 2011 metais pasirašytą 44,7 mln JAV dolerių vertės kontraktą.       На ГП Николаевский авиаремонтный завод НАРП (Украина) завершены капитально-восстановительный ремонт и подготовка к поставке в Китай для ВВС НОАК самолета-заправщика Ил-78 ( серийный номер 52-07, заводской номер 0063469066, прежняя советская/украинская регистрация…

       Komentuoti


       • #8
        Neblogas video apie Kinijos lėktuvnešių programą ir situaciją Pietų Kinijos Jūroje

        The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

        Komentuoti


        • #9
         Straipsnis apie "skaitmeninį" kamufliažą kaip pavyzdį nagrinėjant Kinijos PLA technikos kamufliažą:

         The story behind China's 'Minecraft' military camo
         http://www.bbc.com, 2016.03.24         Pastebėjimas apie PLA per paradą panaudotą mėlynos spalvos kamufliažą:

         Another conundrum with the modern camouflage design seen during China's Victory Day parade is that the vehicles feature bright blue painted blocks. Why? Some experiments have been done with bluish tones to break up the shape of vehicles against the sky on flat terrain, or for use in icy or snowy areas. “If the vehicles are amphibious then they might have some concealment during their water-based maneuvers, but the trade off for being highly conspicuous on land is not worth having it permanently,” believes Guy Cramer of Hyperstealth Biotechnology. In this case, the blue scheme is likely there for decoration. It certainly made the parade a spectacle, but further muddies the murky world of military camo. —JS
         Last edited by Danas; 4 July 2016, 13:45.

         Komentuoti


         • #10
          Kiniečiai sau statosi lėktuvnešį.


          中国首艘国产001A型航母船体主要部分均已接近完工,下水日期指日可待!          Komentuoti


          • #11
           Kinai pareiškė, kad "Kuzios" "broliukas" lėktuvnešis "Liaoning" jau "combat ready":

           China's first aircraft carrier now 'combat ready', say Chinese media
           http://www.janes.com, 2016.11.16

           Komentuoti


           • #12


            Небезынтересный фоторепортаж китайского военного корреспондента Чжан Кай Сяо с борта авианосца "Ляонин"


            Оригинал взят у коллеги dambiev в На авианосце Ляонин Небезынтересный фоторепортаж китайского военного корреспондента Чжан Кай Сяо с борта авианосца Ляонин

            Komentuoti


            • #13
             O man pasirodė, ar vistik kinietiškas turi katapultą? Garai prie vieno kylančio lėktuvo važiuoklės?

             Komentuoti


             • #14
              Originally posted by Pukudza Peržiūrėti pranešimą
              O man pasirodė, ar vistik kinietiškas turi katapultą? Garai prie vieno kylančio lėktuvo važiuoklės?
              ten gal stabdžių dūmai leidžiantis?
              Lygiai kaip vanduo vengia aukštumų ir skuba į žemumas, taip ir kariuomenė vengia stiprybės, bet kovoja su silpnybėmis. Ir kaip vanduo įgauna paviršiaus, kuriuo teka, formą, taip ir kariuomenė valdo sėkmę vadovaudamasi priešo padėtimi. Sun Tzu

              Komentuoti


              • #15
               Taip, ir trosas jau užkabintas.

               Komentuoti


               • Cro-Magnon
                Cro-Magnon pakomentavo
                Tvarkyti komentarus
                būtent

               • Pukudza
                Pukudza pakomentavo
                Tvarkyti komentarus
                ajo, dabar matau
              Vykdoma...
              X