Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jungtinių Amerikos Valstijų karinės pajėgos / United States Armed Forces

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Jungtinių Amerikos Valstijų karinės pajėgos / United States Armed Forces

  Kadangi JAV kariuomenė, kaip pagrindinis mūsų sąjungininkas, nusipelno ne mažiau dėmesio nei Rusija, manau esant logiška skurti temą, skirtą JAV karinėms pajėgoms.
  Pradėkim iš aukšto:

  Vašingtonas. Vasario 29 d. JAV KOP pranešė apie pasirašytą kontraktą su Aerojet Rocketdyne ir United Launch Alliance (susikooperavusios Boeing ir Lockheed Martin) dėl naujų savos gamybos raketų variklių kūrimo ir gamybos.
  Naujas variklis turi padaryti galą JAV priklausomybei nuo rusiškų variklių RD-180, naudojamų amerikietiškų raketų Atlas V pirmosiose pakopose.

  Pagal kontraktą, kompanijai Aerojet skirta 115 mln. USD skysto kuro variklio AR-1 prototipo gamybai. Variklį planuojama sukurti 2019 metams. Visa kontrakto vertė: 804 mln. USD, KOP finansuoja 2/3 viso projekto vertės, kompanija - likusį trečdalį. Visi darbai privalo būti baigti iki 2019m. gruodžio 31 d. (Na, čia klausimas, aišku). Pagrindinis projekto kriterijus matyt, buvo mažiausia techninė rizika, nes sukurti naują variklį tokiu trumpu terminu yra sudėtinga.
  United Launch Alliance bus Aerojet subrangovas, tieksiantis variklio komponentus bei atliksiantis variklio dizaino analizę. Papildomai jiems dar skirta 46,6 mln. USD Vulcan BE-4 variklio, naudojamo komerciniam projekte Blue Origin, prototipo kūrimui.
  Click image for larger version

Name:	635895118170250061-031105-F-AB123-333.jpg
Views:	1613
Size:	33.0 KB
ID:	553
  Pridėti bylas

 • #2

  Vasario 26 d. JAV KOP atstovas spaudai pateikė naujo amerikiečių strateginio bombonešio B-21, kurto pagal LRS-B programą, ir skirto pakeisti dabar naudojamus strateginius bombonešius B-52 ir B-1B, „meninį“ atvaizdą.

  Paveikslas nėra kuriamos mašinos modelis, tačiau aišku, kad naujos kartos bombonešis bus skaidančio sparno aerodinaminės formos ir panašus į B-2 „Spirit“. Pranešėjas Deborah Lee James pakvietė klausytojus pasiūlyti naujam lėktuvui pavadinimą. (čia užuomina ir iš mano pusės
  Skelbiama, kad KOP ketina įsigyti 80-100 bombonešių. Visa programos vertė gali siekti 80 mlrd. USD. Planuojama, kad naujas lėktuvs karines pajėgas pasieks 2020-ais metais.
  Naujas bombonešis akivaizdžiai bus mažesnis, taigi, gabens mažesnį krovinį ir turės mažesnį veikimo radiusą, tačiau turės geresnes stels charakteristikas. Manoma, kad jis bus dar mažiau aptinkamas radarais, ypač metrinėmis ir decimetrinėmis bangomis, nes, skirtingai nuo naikintuvų F-22 ir F-35, kurie tam ir kurti, kad veiktų priešiškoje erdvėje, apie bombonešių pasirodymą priešas išvis neturėtų žinoti. Lėktuvo forma ta pati, nes komplekse su kitomis priemonėmis, ji labiau leidžia bombonešiui susilieti su UHF/VHF bangų foniniu triukšmu.
  Kadangi iki 2020 sukurti visiškai naują variklį nerealu, spėliojama, kad bus panaudota viena ir dabar egzistuojančių variklių modifikacijų. Taip pat manoma, kad lėktuvas turės dideles elektroninės atakos galimybes, nes vien lėktuvo forma ir stels danga neaptinkamumo metrinėmis bangomis negali užtikrinti.
  Krovinio sumažėjimas nėra aiškus, tačiau manoma, kad lėktuvas turėtų išlaikyti galimybę gabenti visą spektrą bombų, tiesiog mažesnį jų kiekį, pvz., vieną GBU-57A/B Massive Ordnance Penetrator (MOP) vietoj dviejų.
  Bet didžiausia bėda, kaip visada – kaina. Planuojama vieneto kaina - 511 mln. USD 2010 m. kursu, bet dar nėra taip buvę, kad į kainą gamintojas įsitektų. Ypač jei bus sumažinta serija – tada lėktuvas, kaip ir B-2, taps jau nebe auksinis, o deimantinis, su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis...
  Click image for larger version

Name:	af-lrsb-b21-640x360.jpg
Views:	1501
Size:	20.3 KB
ID:	558
  Last edited by ulfberht; 2 March 2016, 16:36.

  Komentuoti


  • #3
   Taigi, naujo JAV strateginio bombonešio projektas jau finišo tiesiojoje.
   Sekanti globali JAV KOP užduotis – naujos, šeštos kartos naikintuvas. Nors naujausias 5 kartos naikintuvas F-35 dar net nebaigė viso bandymų ciklo, F-22 ir F/A-18E/F Super Hornet eksploatacijos terminas baigiasi 2030-aisiais, todėl KOP ir laivynas tam laikui jau turi būti pasirengę pradėti eksploatuoti naujas mašinas.
   Šiuo metu 6 kartos naikintuvas yra koncepcijos formavimo stadijoje, jo būsimi bruožai formuojami pagal KOP keliamus reikalavimus.
   Pirmiausia – keliamas reikalavimas sumažinti kuro papildymų ore skaičių. Naikintuvai, tradiciškai būdami nedideli ir kompaktiški, neturi daug vietos papildomoms kuro talpoms.
   Sterling Anderson, „Air Combat Command air superiority core function“ komandos vadovas pareiškė, kad naujas naikintuvas vienareikšmiškai turės didelį veikimo radiusą. „Jei pažvelgsit į bet kurią pasaulio dalį, net ir Artimuosius Rytus, ir tada į reikalingus įveikti atstumus bei tankerių skaičių, tai norėtume turėti didesnio nuotolio naikintuvą nei dabar turimi standartiniai 500 mylių“.
   Skirtingai nuo Šaltojo karo laikų, kai naikintuvai galėjo veikti iš netoli nuo priešo esančių bazių, vis daugiau šalių ir potencialių priešų įsigyja balistinių ir sparnuotųjų raketų, todėl naikintuvai bus priversti veikti iš smarkiai nutolusių dislokacijos vietų.
   Kartu tai nereiškia, kad planuojama turėti bombonešio dydžio naikintuvą. „Mes kuriame tikrai pažangias variklių technologijas, kurios užtikrins mažesnį specifinio kuro sunaudojimą ir tokiu būdu leis ženkliai padidinti veikimo radiusą“ – Sterlingas. Be to, didesnis naikintuvas reiškia ir didesnę jo savikainą, todėl jo dydis ženkliai išaugti negali.
   Kita kryptis – sukurti mažesnių gabaritų naikintuvo gabenamus ginklus. Naikintuvai, dėl savo nedidelių gabaritų, turi labai ribotą šaudmenų komplektą. Vienas iš būdų užtikrinti „gilesnę apkabą“ yra nukreipiamos energijos ginklai:
   “We have a requirement for things like survivability and lethality, deep magazines, range and persistence,” he said. “When you look at that, the laser kind of helps you in all of those areas. Now, whether it will be mature enough, whether we can figure out how to integrate it on a fighter-type platform, those are all questions to be answered. But it certainly contributes to all of the major areas that we need to work on.”
   Taigi, šeštos kartos naikintuvas gali būti ginkluotas lazerinę patrankėle, bet ne tik.
   While kinetic weapons will be critical, there is also a need for electronic weapons, he said. Cyber capabilities, offensively and defensively, will be necessary in the future as the United States faces more advanced adversaries, he said.
   Šiuo metu įvairių alternatyvų analizė dar tik pradedama, konkrečios išvados bus suformuluotos apie 2018m. vidurį.
   Northrop Grumman konceptas (naikintuvas pilotuojamas, bet su įmontuotu lazeriniu ginklu):

   Click image for larger version

Name:	Northrop_Grumman_Sixth_Gen_Fighter.jpg
Views:	1618
Size:	15.7 KB
ID:	576

   Komentuoti


   • #4
    Nusileidžiant ant žemės.
    JAV kariuomenė ateinančių metų biudžete numatė dvi išsiskiriančias ginkluotės programas, kurių pagrindinis tikslas – padidinti pėstininkų junginių (infantry brigade combat teams) taktinį mobilumą.
    Pirmoji - Ground Mobility Vehicle (GMV), kurio pagalba tik išsilaipinusios lengvai ginkluotos pajėgos galėtų greitai pulti priešo pozicijas. Antroji - Mobile Protected Firepower (MPF) kovinė platforma, kuri galėtų būti greitai dislokuojama, reikalaujanti santykinai nedidelių logistinių pajėgumų, bet turinti pakankamai storą šarvą ir ugnies galią, kuri desantuojamiems pėstininkams užtikrintų reikiamą veiksmų laisvę. MPF programai 2017 metams užprašyta 9,7 mln. USD, GMV – 5 mln.

    General Dynamics GMV variantas:
    Click image for larger version

Name:	GD%20Flyer%20GMV%201.1.jpg
Views:	1537
Size:	37.8 KB
ID:	617


    BAE Systems siūlomo MPF prototipo foto įdėti negaliu, tačiau galite su juo artimiau susipažinti čia:

    http://www.americanmilitaryforum.com...nk-at-ausa.75/

    Iš esmės tai - ekspedicinis lengvasis tankas, turintis galimybę desantuotis iš oro (iš C-130), pagamintas naudojant Bradlei ir CV90 sprendimus bei technologijas, tačiau konstrukcija paremta 1980ųjų lengvojo tanko M8, skirto pakeisti M551 Sheridan, koncepcija. Kažkaip norisi gūžtelti pečiais.


    Last edited by ulfberht; 4 March 2016, 17:27.

    Komentuoti


    • #5
     JAV laivynas.
     Laivynas suformulavo savo pageidavimus 2017-iems metams. Visa pageidavimų suma siekia 5 su puse milijardo USD.
     Beveik trečdalis šios sumos - naikintuvų įsigijimas. Aukščiausias prioritetas - 14 naikintuvų F/A-18 Super Hornet įsigijimas už pusantro milijardo USD.
     Antras prioritetų sąraše - Arleigh Burke klasės eskadrinio minininko statybos darbų užbaigimas už 433 mln. USD.
     Trečias - du penktos kartos naikintuvai F-35 C už 270 mln. USD.
     (Įdomi kaina - taigi vienas F/A-18 kainuoja virš 107 mln. USD,, vienas F-35 - 135 mln. Taigi, paleidus seriją, jų kaina tikrai gerokai sumažės).
     Visas sąrašas:

     Click image for larger version

Name:	Screen-Shot-2016-03-03-at-3.39.39-PM.png
Views:	1543
Size:	117.2 KB
ID:	693     Pridėti bylas

     Komentuoti


     • #6
      2016.03.01 Aliaskoje dislokuotas 90th Fighter squadron, ginkluotas naikintuvais F-22, oficialiai tapo pirmuoju, kurio F-22 perginkluoti trumpo nuotolio raketomis AIM-9X.
      Nors raketomis AIM-9X nuo 2003 metų jau perginkluota didžioji dalis JAV aviacijos, F-22 iki šiol jų neturėjo.
      Be to, AIM-9X nebus palaikomas Helmet Mounted Display - sistema, leidžiančia valdyti raketos trajektoriją piloto žvilgsniu, žinoma dar nuo MiG-29 laikų, nes F-22 pilotai jos paprasčiausiai neturi (ją įdiegti žadėjo, bet 2013 metais dėl biudžeto apkarpymo programos teko atsisakyti).
      Problema sprendžiama diegiant AIM-9X Block II, turinčią Lock-on After Launch galimybę - po to kai raketa paleista, ji gali būti nukreipta į taikinį, net jei jis yra naikintuvui už nugaros.
      90th Fighter Squadron is the first F-22 Raptor combat unit equipped with the AIM-9X dogfight missile. On Mar. 1, 2016 the 90th Fighter Squadron (FS)

      Click image for larger version

Name:	F-22-Code-One-3.jpg
Views:	1513
Size:	333.0 KB
ID:	748

      Komentuoti


      • #7
       Pentagonas planuoja grąžinti vieną ar 2 brigadas į Europą pastoviam dislokavimui. Iki 2012 metų JAV Europoje laikė 4 brigadas, tačiau tuomet jų skaičius buvo sumažintas dvigubai ir išgabenti visi tankai. Šiuo metu vieną brigadą (Army brigade combat team) sudaro nuo 3000 iki 5000 karių, prie papildomų brigadų išliktų ir šiuo metu rytų Europoje rotuojama viena brigada.
       Anot RAND studijos, kuri hipotetinio konflikto su Rusija atveju prognozavo visišką dabar rytų Europoje dislokuotų NATO pajėgų sutriuškinimą, Rusijos Vakarų karinė apygarda turi apie 22 ties NATO sienomis dislokuotus manevriniam karui parengtus batalionus. JAV gi turi 2 brigadas: 173rd Airborne Vicenzoje, Italijoje, ir 2nd Cavalry Regiment Vilsecke, Vokietijoje, plius tinklą rytų Europoje dabar įrengtų sandėlių su ginkluote, kuriose dabar yra apie 200 kovinių mašinų, bet jos nėra priskirtos jokiam koviniam vienetui, tiesiog sandėliuojamos. NATO pajėgų Europoje vadas Filipas Breedlovas pareiškė, kad ateinantiems metams per Pentagoną papildomai užprašyta pinigų infrastruktūrai, kuri užtikrintų greitą pajėgų permetimą iš pačių JAV: „The Pentagon’s current budget proposal for next year includes money for “investments in ports, rail heads and railroads, and airfields so that we can rapidly receive, and then deploy and employ forces“.
       Numatomos papildomų brigadų dislokacijos vietos – Vokietija, Lenkija ar Baltijos šalys. Labiau linkstama link Vokietijos, kuri yra netoli galimų karo veiksmų zonos, tačiau kur nėra prevencinio smūgio trumpo nuotolio raketomis, ar naudojant specialiąsias pajėgas grėsmės.
       Tiesa, dėl papildomo kontingento Europoje dislokavimo pirmiausia prognozuojamas mūšis pačiam Pentagone, kur teks nuspręsti kam skirtų lėšų sąskaita šis kontingentas bus didinamas.

       Click image for larger version

Name:	635927114946510130-nato-europe.jpg
Views:	1604
Size:	62.0 KB
ID:	758

       Komentuoti


       • #8
        Tie vengrų BTR, hipotetiniu atveju ir suklysti Javelin'istai gali.

        Komentuoti


        • #9
         Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą
         Tie vengrų BTR, hipotetiniu atveju ir suklysti Javelin'istai gali.
         Taip, teisingai, čia užpernykščiai vengrai. Visgi nemanau, kad tikslinga Javelinus švaistyti BTR-ams, galima palaukti, kol mums į pagalbą atskubės lenkų tankai
         Nors iš tikrųjų situacija ne tokia ir juokinga - visas šitas rytų ir vakarų Europos plius JAV žvėrynas manevrinio karo chaose gali realiai apsvilti ant draugiškos ugnies laužo...

         Komentuoti


         • #10
          Originally posted by ulfberht Peržiūrėti pranešimą

          Taip, teisingai, čia užpernykščiai vengrai. Visgi nemanau, kad tikslinga Javelinus švaistyti BTR-ams, galima palaukti, kol mums į pagalbą atskubės lenkų tankai
          Nors iš tikrųjų situacija ne tokia ir juokinga - visas šitas rytų ir vakarų Europos plius JAV žvėrynas manevrinio karo chaose gali realiai apsvilti ant draugiškos ugnies laužo...
          Reikės kažkaip žymėt savo techniką (baltom juostom ar panašiai), kaip darė ukrainiečiai Donbase ar rusai Čekoslovakijoje 1968 m.:          Nežinau, ar FoF (Friend or Foe) įranga į sausumos techniką montuojama? Bet kokiam pėstininkui su AT4 granatsvaidžiu būtų dzin ta FoF įranga.
          Last edited by Danas; 9 March 2016, 10:32.

          Komentuoti


          • #11
           Originally posted by Danas Peržiūrėti pranešimą
           Reikės kažkaip žymėt savo techniką (baltom juostom ar panašiai), kaip darė ukrainiečiai Donbase ar rusai Čekoslovakijoje 1968 m.:
           Mhm, ir pasipuošti žydrais kaspinėliais. +10 prie gyvybės...
           O su Friend or Foe įranga Lietuvoj, bijau, ne kažkas.... Bet kuriuo atveju, Lietuvoj tarybinių modelių technikos praktiškai nebeliko, paišyti ant savęs taikinį didelės prasmės nematau...
           Last edited by ulfberht; 9 March 2016, 11:05.

           Komentuoti


           • #12
            Originally posted by ulfberht Peržiūrėti pranešimą

            Mhm, ir pasipuošti žydrais kaspinėliais. +10 prie gyvybės...
            O su Friend or Foe įranga Lietuvoj, bijau, ne kažkas.... Bet kuriuo atveju, Lietuvoj tarybinių modelių technikos praktiškai nebeliko, paišyti ant savęs taikinį didelės prasmės nematau...
            Mums neaktualu, o Rytų Europos šalims, kuriose dar pilna TSRS/Rusijos karinės technikos, jos klonų ir derivatyvų? Gal žinai geresnį metodą nei "taikinių" paišymas ar kaspinėlių kabinimas?

            Komentuoti


            • #13
             Originally posted by Danas Peržiūrėti pranešimą
             Mums neaktualu, o Rytų Europos šalims, kuriose dar pilna TSRS/Rusijos karinės technikos, jos klonų ir derivatyvų? Gal žinai geresnį metodą nei "taikinių" paišymas ar kaspinėlių kabinimas?
             Tas tai tiesa. Numatomoj ateity nieko, kas iš esmės galėtų toj srity ką pakeisti, nenusimato...

             Komentuoti


             • #14
              Pratęsiant F-22 modernizacijos ir 6 kartos naikintuvų temą.

              JAV atsisakė planų atnaujinti naikintuvų F-22 gamybą, kuri buvo sustabdyta 2011m., o surinkimo linija užkonservuota. 2010 metais atliktas vertinimas, kuriuo remiantis gamybos atnaujinimas užsakant papildomus 75 naikintuvus JAV atsieitų17 milijardų USD pagal 2008 m. kursą, arba 267 mln. už naikintuvą.
              Pastaruoju metu F-22 gamybos atnaujinimo idėja buvo aktyviai svarstoma, tačiau Pentagono vadovybė pasisakė prieš dėl didelės gamybos atnaujinimo kainos argumentuodama, kad naujų technologijų ir jomis paremtų naikintuvų kūrimas geresnis planas ateičiai nei bandyti sukišti naujas technologijas į 20 metų senumo naikintuvo koncepciją.
              Savo ruožtu, laivynas ateinančiais metais pradeda alternatyvų analizę F/A-XX platformai, kuri ilgainiui turi pakeisti F/A-18.

              Boeing konceptas:

              Click image for larger version

Name:	4-boeing-fa-xx.jpg
Views:	1555
Size:	22.9 KB
ID:	840

              Komentuoti


              • #15
               Originally posted by ulfberht Peržiūrėti pranešimą
               Bet didžiausia bėda, kaip visada – kaina. Planuojama vieneto kaina - 511 mln. USD 2010 m. kursu, bet dar nėra taip buvę, kad į kainą gamintojas įsitektų. Ypač jei bus sumažinta serija – tada lėktuvas, kaip ir B-2, taps jau nebe auksinis, o deimantinis, su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis...
               Dėl B-21 programos jau kilo nesutarimai tarp senatoriaus Johno McCaino ir JAV KOP departamento (The Department of the Air Force (DAF)) vadovės Deborah Lee James:

               Air Force Secretary Warns of Consequences if McCain Blocks B-21

               Komentuoti

               Vykdoma...
               X