Announcement

Collapse
No announcement yet.

Japonijos ginkluotosios pajėgos/ Jieitai 自衛隊

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Japonijos ginkluotosios pajėgos/ Jieitai 自衛隊

  Savigynos pajėgos (jap. 自衛隊 = Jieitai) yra ginkluotosios Japonijos pajėgos, įsteigtos pasibaigus Japonijos okupacijai po II-ojo pasaulinio karo. Šios pajėgos iki šiol nedalyvavo jokiame kare, tačiau dalyvauja taikos palaikymo misijose.

  Japonijos kariuomenė yra apribota Japonijos Konstitucijos devintuoju straipsniu, kuris teigia, kad Japonija atsisako teisės skelbti karą ar naudoti kariuomenę tarptautių ginčų sprendimui[1] Japonijos kariuomenę sudaro sausumos būtinosios ginties pajėgos (JGSDF), jūrų būtinosios ginties pajėgos (JMSDF) ir oro būtinosios ginties pajėgos (JASDF). Kariuomenės galva – gynybos ministras.

  Japonijos karines pajėgas 2005 m. sudaro 239 430 asmenų, iš jų 147 737 sausumos gynybos pajėgose, 44 327 jūrų gynybos pajėgose, 45 517 oro gynybos pajėgose, 1 849 jungtiniame štabe. Atsarginių skaičius – 57 889.

 • #2


  Dėl mažėjančio gyventojų skaičiaus Japonijos gynyba rūpinasi vis daugiau moterų  Japonija susiduria su rimta demografijos grėsme – šalyje mažėja gyventojų skaičius ir visuomenė sparčiai sensta. Užtikrinti šalies saugumą padeda į šalies karines pajėgas ateinančios moterys

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...60?c=57&copied

  Komentuoti


  • #3

   Japonija paskelbė konkursą antžeminio lazerinio ginklo sukūrimui: iš pirmo žvilgsnio lyg ir nieko keista, bet ekspertai spėja, kad techninės sąlygos slepia kai ką daugiau
   Japonija yra trečiojo šalis tokiu mastu prisidedanti prie lazerinės ginkluotės kūrimo. Kinija taip pat daug investuoja į šią sritį ir jau turi bandomų prototipų. Tuo tarpu JAV tokių ginklų jau turi laivuose, tačiau realistiškai jie vis dar tebėra bandymų stadijoje. Tikriausiai artimiausias ginklas tam, kurio nori japonai, yra „Lockheed“ sunkvežimyje montuojamas lazeris, skirtas naikinti dronams.
   Plačiau:http://www.technologijos.lt/n/techno...kai-ka-daugiau

   Komentuoti


   • #4


    Japonija perka dvi priešraketines sistemas Aegis Ashore

    JAV Karinio bendradarbiavimo valdyba (Defense Security Cooperation Agency, DSCA) pritarė Japonijos prašymui, pirkti dvi antžemines priešraketinės gynybos sistemas (PRG) Aegis Ashore.
    Japonija jau priklauso šalių grupei, kurioms JAV tiekia priešraketinės gynybos sistemas Aegis, bet iki šiol tai buvo jūrinio bazavimo sistemos.    Japonu delegacija susipažįsta su sistema Aegis Ashore Rumunijoje.

    Antžeminis kompleksas Aegis Ashore jau veikia Rumunijoje, o 2020 metais planuojamas ir antrasis objektas Lenkijoje. Japonija taps trečiąja šalimi, kuri dislokuos savo teritorijoje PRG sistemą Aegis Ashore. Planuojama, kad Japonijoje kompleksas pradės veikti 2023 metais.
    PRG sistema Aegis Ashore jungia savyje radarus, raketų paleidimo sistemas, valdymo sistemą, gebančią veikti kartu su jūriniais Aegis elementais, taip pat antžeminiais mobiliais PRG kompleksais Patriot. Aegis Ashore pajėgi susekti ir sunaikinti balistines ir sparnuotąsias raketas. Planuojama, kad dviejų Aegis Ashore kompleksų statyba, Japonijai atseis $2,15 mlrd.

    Šaltinis:https://warspot.ru/13941-yaponii-raz...nazemnyy-aegis

    Komentuoti


    • #5     Japonijos karinės pajėgos – bedantis tigras?     Japonijos karinės pajėgos ilgą laiką apibrėžė šalies egzistenciją. „Fukoku kyohei“ (Praturtink valstybę, sustiprink kariuomenę) – su tokiu šūkiu gyveno moderniosios Japonijos valstybės kūrėjai. Praėjusio šimtmečio pradžioje Japonija palengva iš valstybės su kariuomene tapo kariuomene su valstybe, kurioje gyvavo „milijonai širdžių“, plakančių kaip viena. Visa tai pakeitė Antrasis pasaulinis karas.

     Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...-534888?copied

     Komentuoti


     • #6
      Originally posted by Robis Peržiūrėti pranešimą


      Japonijos karinės pajėgos – bedantis tigras?
      Labai neblogos karinės pajėgos. Lygiai taip pat ir kinai neturi patyrimo, tik japonai perima geriausią patirtį pratybose su amerikiečiais

      Komentuoti


      • #7
       Originally posted by EPP Peržiūrėti pranešimą
       Labai neblogos karinės pajėgos. Lygiai taip pat ir kinai neturi patyrimo, tik japonai perima geriausią patirtį pratybose su amerikiečiais
       Taip, japonų kariuomenė bent jau ant popieriaus neblogai atrodo, o laivynas - iš viso pasaka, keliose srityse net Royal Navy lenkia: pvz. "major surface combatants" kategorijoje pas japonus yra 40 laivų, o pas britus - tik 20.
       Galima palygint:

       List of active ships of the Japan Maritime Self-Defense Force is a list of ships in active service with the Japan Maritime Self-Defense Force. The JMSDF is one of the world's largest navies and the second largest navy in Asia in terms of fleet tonnage.[1] As of 2016, the JMSDF operates a total of 155 vessels (including minor auxiliary vessels), including; four helicopter destroyers (or helicopter carriers), 26 destroyers, 10 small destroyers (or frigates), six destroyer escorts (or corvettes), 19 attack submarines, 30 mine countermeasure vessels, six patrol vessels, three landing ship tanks, 8 training vessels and a fleet of various auxiliary ships.[2][3]
       The Royal Navy is the principal naval warfare service branch of the British Armed Forces. As of November 2018, there are 75 commissioned ships in the Royal Navy. 20 of the commissioned vessels are major surface combatants (six guided missile destroyers, 13 frigates and one aircraft carrier), and 10 are nuclear-powered submarines (four ballistic missile submarines and six fleet submarines). In addition the Navy possesses two amphibious transport docks, 13 mine countermeasures vessels, 23 patrol vessels, four survey vessels, one icebreaker and two historic warships (Victory and Bristol).

       Komentuoti


       • #8
        Japonija perka JSM        Japonijos aviacija gebės nepastebimai naikinti priešo taikinius ant vandens ir žemės. Norvegijos kompanija Kongsberg Defence & Aerospace AS paskelbė, apie kontraktą su Japonijos karinėmis oro pajėgomis, dėl bandomosios sparnuotų raketų JSM partijos. Kontrakto sąlygos ir detalės neskelbiamos.
        Raketos JSM (Joint Strike Missile) buvo pradėtos kurti 2008 metais, o jos prototipas buvo priešlaivinė raketa NSM (Naval Strike Missile). Esminė raketos JSM ypatybė, tai galimybė tilpti į vidinį naikintuvo F-35 skyrių, kas leidžia F-35 likti nepastebimam priešo radarų.        Šiai dienai, sparnuotoji raketa JSM yra vienintelė ilgo nuotolio raketa, telpanti į vidinį naikintuvo F-35 skyrių, o tai reikšmingai praplečia F-35 galimybes. Rinkoje daugiau nėra panašaus ginklo su tokiomis galimybėmis, pareiškė kompanijos Kongsberg atstovas.
        Norvegijos gynybos ministerija yra užsakiusi bandomuosius JSM pavyzdžius. Dabar gi, kompanija Kongsberg gavo užsakymą iš Japonijos Karinių oro pajėgų, dėl bandomosios raketų JSM partijos.

        Šaltinis:https://warspot.ru/14300-yapontsy-pokupayut-jsm
        Last edited by Robis; 18 March 2019, 14:34.

        Komentuoti


        • #9
         JMSDF despatches two P-3C MPAs to Middle East on intelligence-gathering mission

         https://www.janes.com/article/93667/...hering-mission

         Komentuoti

         Vykdoma...
         X