Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pasaulio kariuomenių reitingai

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • #16


  Galingiausios kariuomenės Vidurio Rytuose  Kiekvienas Izraelio pilietis kariuomenėje turi tarnauti apie dvejus metus


  Jungtinių Valstijų naujienų portalo „Business Insider“ analitikai parengė Vidurio Rytų valstybių karinio pajėgumo reitingą. Jie išanalizavo mažiausiai nuspėjamo pasaulyje regiono kariuomenių būklę, taip pat ten veikiančias nevalstybines sukarintas grupuotes.


  Trejus metus trunkantis pilietinis karas Sirijoje sukūrė palankią terpę iškilti „Islamo valstybės“ grupuotei. Kitos Vidurio Rytų šalys stengiasi atsigauti po Arabų pavasario sukilimų. Dėl dažnų konfliktų regione svarbu, kad jo šalių karinės pajėgos būtų gausos ir stiprios. Remiantis sudarytu reitingu, stipriausių karinių galių penketuką regione sudaro Izraelis, Turkija, Saudo Arabija, Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) ir Iranas.

  Izraelis

  Izraelis gynybai išleidžia apie 15 mlrd. dolerių. Šalis turi daugiau kaip 176 tūkst. aktyvaus karinio personalo, 3870 tankų ir 680 orlaivių. Kiekvienas pilietis kariuomenėje turi tarnauti apie dvejus metus. Į ją šaukiamos ir moterys, bet jos nesiunčiamos į pavojingas misijas. Artimi santykiai su JAV ir aktyvi vidaus gynybos pramonė suteikia Izraeliui kokybinį pranašumą prieš likusių regiono valstybių kariuomenes. Šalis, kurioje gyvena apie 8 mln. gyventojų, turi pažangių naikintuvų, modernių radijo bangomis valdomų aparatų ir branduolinį ginklą. Oro pajėgos yra neįtikėtinai aukšto lygio. Karybos eksperto Chriso Harmerio teigimu, šios pajėgos yra geriausios ne tik Vidurio rytuose, bet ir visame pasaulyje. Izraelio kariuomenė yra viena iš geriausiai pasiruošusių netikėtam mūšiui. Dėl mažo valstybės dydžio jos pajėgos yra pajėgios greitai ir veiksmingai reaguoti per palyginti trumpą laiką. JAV yra pagrindinės šios šalies sąjungininkės. Saugumo srityje Izraelis šiek tiek bendradarbiauja ir su Jordanija bei Egiptu.

  Turkija


  Turkijos tankai pasienyje su Sirija

  Remiantis sudarytu sąrašu, antroji stipriausia karinė galia regione yra Turkija. Gynybos biudžetui ši valstybė skiria 18,1 mlrd. dolerių. Šalies kariuomenė turi 410 tūkst. aktyvaus karinio personalo, 3657 tankus ir 989 orlaivius. Turkijos ginkluotąsias pajėgas sudaro šauktiniai ir profesionalūs kariškiai. Karo prievolė trunka iki vienerių metų, bet jos galima išvengti sumokėjus tam tikrą mokestį. Turkija yra NATO narė, jos kariškiai taip pat dalyvauja Eurokorpuso veikloje. Palei pietvakarinę šalies sieną NATO dislokavo „Patriot“ raketų, skirtų apsisaugoti savo narę nuo iš Sirijos galinčių atskrieti šaudmenų. Nuo 1998 metų Turkija modernizuoja savo kariuomenę. Šalyje sukuriama daug pažangių gynybos technologijų. Ekspertų teigimu, šalies kariuomenėje dabar yra daugiau turkiškos įrangos, o ne amerikietiškos, kaip anksčiau. Pagrindinės Turkijos sąjungininkės yra JAV, taip pat dešimtys Europos šalių.


  Saudo Arabija


  Saudo Arabijos saugumo pajėgos kariniame parade.


  Trečioji regione pagal karinę galią yra Saudo Arabija, kuri gynybai išleidžia apie 56,7 mlrd. dolerių. Ji turi daugiau kaip 233 tūkst. aktyvaus karinio personalo, 1095 tankus ir 652 orlaivius. Teritorijos požiūriu didžiausia valstybė regione taip pat yra ir ketvirtoji valstybė pasaulyje pagal karines išlaidas. Saudo Arabija turi naujausią ginkluotę regione. Kai kurių ekspertų manymu, šalies oro pajėgos netrukus gali pralenkti netgi šioje srityje pirmaujantį Izraelį. Saudo Arabija ribojasi su Iraku ir Jemenu – vienomis nestabiliausių šalių regione. Valstybėje 36 proc. gyventojų yra jaunesni nei 24 metų, šalį valdo kieta monarchų ranka, čia neveikia jokios politinės partijos, nevyksta visuotiniai rinkimai, šalis valdoma remiantis šariato teise. Gali būti, kad stiprindama savo karinę jėgą Saudo Arabija ruošiasi vidaus neramumų proveržiams. Karybos specialistas C. Harmeris pastebi, kad už šalies vidaus saugumą atsakinga Nacionalinė gvardija yra viena pajėgiausių visame regione. Saudo Arabijos santykiai su JAV pastaraisiais metais kiek pašlijo, tačiau šalys vis dar gana glaudžiai bendradarbiauja. Saudo Arabija vis dar nuperka daugiausiai amerikietiškų ginklų. Šalis artimus ryšius palaiko su kitomis Persijos įlankos monarchijomis – Kuveitu, Bahreinu ir Jungtiniais Arabų Emyratais.


  Jungtiniai Arabų Emyratai


  JAE pilietis žvelgia į amerikietiškus orlaivius.


  JAE gynybos biudžetui skiria 14,4 mlrd. dolerių. Šalis turi 65 tūkst. karinį personalą, 545 tankus ir 444 orlaivius. JAE yra įsigiję karinės įrangos iš JAV, Rusijos, Didžiosios Britanijos, Ukrainos, Prancūzijos, Italijos, Vokietijos. Šalis įsigijo naujos ginkluotės, atnaujino esamą, pasikvietė JAV instruktorių, įvedė visuotinę karo tarnybą vyrams. JAE aktyviai įsitraukė į kovą su „Islamo valstybės“ džihadistais ir slapta pasiuntė naikintuvus bombarduoti islamistų kovotojų Libijoje. Karo ekspertai nurodo, kad tai kylanti Vidurio Rytų galia. Nuo 2004 metų JAE gynybos išlaidos stipriai išaugo ir dabar šalis patenka tarp 15 daugiausiai lėšų gynybai skiriančių šalių pasaulyje. Tai yra neįtikėtina valstybei, kurioje gyvena tik 9 mln. gyventojų. Pagrindiniai sąjungininkai - JAV ir Persijos įlankos monarchijos.


  Iranas  Irano karinio jūrų laivyno kariškiai.


  Stipriausiųjų penketuke yra ir Iranas, kuris gynybai išleidžia 6,3 mrld. dolerių. Jis turi 545 tūkst. aktyvaus karinio personalo, 2406 tankų ir 481 orlaivių. JAV po 1979 Islamo revoliucijos ir ambasados ​​įkaitų krizės Iranui įvedė ginklų embargą. Iranas atsakydamas į tai ėmė stiprinti vidaus karinę pramonę. Iranas kūrė savo tankus, o nuo 1992 metų - ilgojo nuotolio raketas, taip pat radijo bangomis valdomus aparatus. Iranas galbūt ir turi prastesnę įrangą, lyginant su daugeliu kaimynių, kurios perka amerikietiškus ginklus, tačiau šalis išnaudoja savo strateginę padėtį ir tiekia ginklus sąjungininkams, pavyzdžiui Sirijos Basharo al-Assado režimui. Prieš trisdešimt penkerius metus Iranas karinės technikos pats visiškai negamindavo. Dabar jie kuria savo karo laivus, taip pat ir povandeninius. Vidurio Rytuose jų statyba daugiau neužsiima niekas, net Izraelis. Tačiau kaip pastebi karo ekspertai, Irano kariuomenę itin varžo korupcija ir prastas vadovavimas. Pagrindiniai šalies sąjungininkai yra Sirija, šiitų kovotojų grupuotės Irake, Libanas ir Sudanas.

  Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/pasaulis/g...rytuose/190268
  © Lietuvos žinios

  Komentuoti


  • #17
   Lithuania vs Poland Military Power Comparison 2016

   Komentuoti


   • #18
    Čia gal ne visai reitingai, bet BMPD blogas pateikė laikraščio "Коммерсантъ" surinktą statistiką apie pasaulio kariuomenes - didžiausias, mažiausias, geriausiai finansuojamas, blogiausiai finansuojamas, kuriose šalyse išlaidos gynybai augo/krito daugiausiai (čia ir mes esam), šalių militarizacijos indeksus ir t.t.:

    Самые дорогие армии мира
    http://bmpd.livejournal.com, 2017.05.10

    Lentelė, kurioje esame mes:


    Last edited by Danas; 11th May 2017, 16:34.

    Komentuoti


    • #19
     Lietuva pagal karinės galios indeksą – pirma tarp Baltijos šalių


     Paskelbti naujausi duomenys apie pasaulio valstybių karinę galią. Šauktinius į kariuomenę sugrąžinusi ir karinės technikos parką atnaujinusi Lietuva aiškiai pirmauja tarp Baltijos šalių.     „Global Firepower Index“ (GFI) matuoja oficialius kiekvienos valstybės karinio parengtumo duomenis. Sudedant aibę įvairių dedamųjų – nuo gyventojų skaičiaus iki degalų suvartojimo kariuomenėje – kiekvienai šaliai priskiriamas galios indeksas. Neapsigaukite – kuo žemesnis balas, tuo galingesnė kariuomenė, o ne atvirkščiai. Jei kuri nors valstybė pagal GFI matavimus surinktų apskritą nulį, jos kariuomenę būtų galima vadinti tobula. Taigi pasiimkime GFI prizmę ir pro ją pasižvalgykime po pasaulį ir po savo kiemą.


     AV neketina užleisti galingiausios pasaulio kariuomenės titulo


     Trys aiškūs lyderiai

     Turbūt nenustebsite sužinoję, kad reitinge aiškiai pirmauja JAV. Amerikiečių kariuomenės galios indeksas – 0,0871. Antra ir trečia vietos – Rusija ir Kinija – viena nuo kitos atsilieka labai nedaug. Rusijos karinė galia įvertinta 0,0941, Kinijos – 0,0955.
     Lyderių trejetas smarkiai lenkia žemiau besirikiuojančias kariuomenes. Indijos indeksas – 0,1625, o stipriausia Europos Sąjungos karine galia įvardintos Prancūzijos pajėgos – 0,1955. Likusioje pirmojo dešimtuko dalyje – daugiausiai Europos valstybės ir NATO narės. Šešta Jungtinė Karalystė, septinta – Japonija, po jos – vis daugiau diktatūros požymių įgyjanti Turkija, o dešimtuką baigia Vokietija bei Italija.


     „Boxer“ pėstininkų kovos mašinos sustiprino Lietuvos pozicijas pasauliniame reitinge


     Stipriausi mažyliai tarp milžinų

     Lietuvos įvertinimas GFI reitinge – 1,9111 ir 97 vieta sąraše, į kurį įtraukti duomenys apie 131 valstybę. Labai toli iki lyderių, tačiau geriau nei kitos dvi Baltijos šalys. Latvija (2,1285) rikiuojasi 103 pozicijoje, Estija (2,2603) – 110 vietoje. Pagal daugelį atskirų pozicijų Lietuva į pirmąjį šimtuką nepatenka. Panašu, kad mūsų šalies pozicijas smarkiai kilstelėjo šarvuotų pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ įsigyjimas. Mat pagal šios kategorijos transporto priemonių kiekį Lietuva užima pakankamai įspūdingą 89 poziciją. Lietuvos padėtį stiprina ir augantis gynybos biudžetas. Pagal šį rodiklį GFI Lietuvą rikiuoja 88 vietoje, Estiją ir Latviją – atitinkamai 92 ir 94 pozicijose.
     Suprantama, trys Baltijos šalys niekaip negali prilygti kur kas didesnių aplinkinių valstybių kariuomenėms. Indeksas aiškiai rodo, kad mūsų regione tarp Vakarų bloko valstybių stipriausią kariuomenę turi kaimyninė Lenkija (0,3786), užimanti tikrai įspūdingą 18 vietą sąraše. Švedija rikiuojasi 29 pozicijoje, Norvegija – 37, Suomija – 56.
     Žvelgiant į Rytus – kaimyninė Baltarusija (0,8312) rikiuojasi 50 vietoje, bet ją smarkiai lenkia konflikto su Rusijos remiamais separatistais nualinta Ukraina (30 vieta). Jei norite atidžiau pasižvalgyti po GFI duomenis, štai kelios patogios nuorodos:

     Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...tAQLs.facebook

     Komentuoti


     • #20
      Visi reitingai,pakankamai subjektyvūs, bet vis gi įdomu:

      TOP 10 galingiausių pasaulio valstybių 2018-aisiais: kariai, ginkluotė ir biudžetas      Šaltinis:http://www.technologijos.lt/n/techno...e-ir-biudzetas

      Komentuoti


      • #21
       Aštuoniasdešimt pirmi

       https://www.globalfirepower.com/countries-listing.asp

       Komentuoti


       • #22
        Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą
        Jooo. Sovietine ginkluote ginkluota Uzbekų armija net 15 punktų auksčiau už Suomius

        Komentuoti


        • #23
         Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą
         Šiaurės Korėja turi galingiausią povandeninių laivų flotilę pasaulyje

         Komentuoti


         • #24
          Palygino Baltijos šalių kariuomenių galią: kuo išsiskiria Lietuva

          Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=84215771

          Komentuoti

          Vykdoma...
          X