Announcement

Collapse
No announcement yet.

[RU/SU] Rusijos karai ir karinės operacijos po APK

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • [RU/SU] Rusijos karai ir karinės operacijos po APK

  Radau gan įdomų Rusijos laikraščio "Kommersant" straipsnį:

  ПОСЛЕВОЕННЫЕ ВОЙНЫ


  Straipsnyje gerai matosi TSRS/Rusijos įsitraukimo į įvairius karinius konfliktus per paskutinius ~70 metų masteliai - geras atsakymas tiems, kurie tik JAV kaltina karų kurstymu ir agresija.

 • #3
  Pratęsiant temą - 1968 m. Varšuvos pakto šalių invazijos į ČSSR siekiant nuslopinti "Prahos pavasarį" aukos.
  Iš Čekoslovakijos pusės - 108 žuvę:

  August 1968 - Victims of the Occupation

  Iš TSRS pusės - 98 žuvę (4 - iš Lietuvos):

  Советские войска в Чехословакии (1968г.)

  Rašo, kad 11 žuvo dėl "priešiškai nusiteikusių asmenų veiksmų", likę - dėl avarijų, neatsargaus elgesio su ginklais ir karine technika, nuo ligų (alkoholio?) etc.

  Komentuoti


  • #4
   Griežtas puklininkas
   Tarp kitko, 32:00; 41:30;1:40:19 pasakojama, kas atsitinka kai RPG pramuša BTR70 šarvą. Būtų užsidegęs, bet mechanikai užgesino gesintuvais. Žuvo tik žmogus buvęs tiesiai reaktvinės srovės kelyje, o likusiems nesunkūs nudegimai, smulkios žaizdos, 37:40 šnekasi su už 30 cm nuo žuvusio buvusiais kariais.

   Sproginėja amunicija sandėlyje. Sučiumpami marodieriai 13:35

   Estas ne nenoriai filmuojasi

   Dėdė iš Ukrainos. Afganistanas 1981-82 . Kiečiuasis bajeris apie akardeoną 1:39-2:04
    
   Last edited by Jonas; 6 November 2018, 14:35.

   Komentuoti


   • #5
    Afganistano karas – avantiūra, kainavusi labai brangiai    Prieš 30 metų, 1989 m. vasario 15 d., sovietų kariuomenė po dešimtmetį trukusios okupacijos buvo išvesta iš Afganistano. Karas, nusinešęs keliolikos tūkstančių Sovietų Sąjungos karių (tarp jų – ir kilusių iš Lietuvos) ir iki pusantro milijono afganų gyvybes, daugybę žmonių suluošinęs visam gyvenimui, smarkiai priartino pačios Sovietų Sąjungos žlugimą.
    Plačiau: https://www.savaite.lt/ar-zinai-kad/...-brangiai.html
    Last edited by Danas; 1 March 2019, 13:59.

    Komentuoti


    • #6
     Kas dar netyčia nežino - visai legaliai galima atsisiųst Zigmo Stankaus knygą „Kaip tampama Albinosais” apie Afganistano karą:

     Kaip tampama albinosais

     Zigmo Stankaus knyga „Kaip tampama Albinosais” dažnai pavadinama kitos epochos „Dievų mišku“. Kitas laikas ir vieta, riebesni keiksmažodžiai, tačiau ne mažesnis absurdas ir beviltiškumas. Tokia pat ironija persmelkti iki skausmo rimti dalykai – vienintelė atsvara visuotinam žiaurumui.

     Detaliuose ir lakoniškuose Zigmo Stankaus – žmogaus, dalyvavusio Afganistano „išvadavime“ 9-ojo dešimtmečio pradžioje – atsiminimuose natūraliai ir be pagražinimų piešiamas žmogaus virsmas robotu-žudiku bei kokčiai komiški kariuomenės kuriozai. Piešiama taip, kad po truputį atbunka net skaitytojas…

     1993 m. pasirodęs pirmosios lietuviškos knygos apie Afganistano karą leidimas sukėlė nemažai diskusijų ir pelnė daugybę simpatijų tarp stiprių nervų skaitytojų – knyga buvo išgraibstyta, o interneto forumuose mirgėjo prašymai išleisti daugiau jos egzempliorių. 2008 m. knyga buvo papildyta ir išleista antrąjį kartą. Ją išleido leidykla „CoLibris“. Knyga „Kaip tampama Albinosais“ buvo pirmoji lietuviška knyga, pristatyta internete, o ne tradiciniame knygos pristatyme. Tai įvyko interneto svetainėje DELFI.

     Komentuoti


     • #7


      Šiomis dienomis sukanka lygiai 40 metų nuo sovietų invazijos į Afganistaną pradžios. Sovietų intervencija Afganistane prasidėjo 1979 m. gruodžio 24 d. naktį į 25 d., kai oro-desantiniai daliniai užėmė strateginį Kabulo oro uostą Bagrame. Gruodžio 26 d. Termezo ir Kuško miestų apylinkėse sovietų kariuomenė kirto Afganistano-Sovietų Sąjungos sieną ir pajudėjo į sostinę Kabulą ir taip pat į Kandaharą per Heratą. 1979 m. gruodžio 27 d. prasidėjo operacija „Šturmas-333“, kurios tikslas buvo likviduoti Hafizulahą Aminą.
      Sovietų okupacija tęsėsi 10 metų ir kainavo 15 tūkstančių sovietų karių, bei 2 milijonų afganų gyvybių. Karas tęsėsi ir po sovietų kariuomenė išvedimo iš Afganistano 1989 metų vasario 15. Karas vyksta ligi šiol. Afganistane užaugo jau dvi kartos, nemačiusios taikos.
      Svietų invazija į Afganistaną, nežiūrint jo lokalaus pobūdžio, pakeitė pasaulio istoriją. Karas pasirodė per didelė našta ir taip buksuojančiai SSSR ekonomikai, ir prisidėjo prie SSSR žlugimo. Išvedus iš Afganistano sovietų kariuomenę, šalyje kilo pilietinis karas. Šalies teritorija tapo prieglauda įvairaus plauko teroristinėms grupuotėms, iš kurių Al-Kaidai priskiriamas 2001-09-11 išpuolis JAV, po kurio įvyko JAV invazija į Afganistaną ir Iraką. Prie šių įvykių virtinės galima būtų priskirti ir ISIS, ir Islamo valstybės iškilimą, bet viskas prasidėjo prieš 40 metų būtent taip:      Komentuoti


      • #8
       Toks pastebėjimas.

       У моего командира первая специальность была "борьба с разведгруппами противника на территории третьих стран". Именно американцев за серьезного противника он не считал. А вот британский САС - да, а отдельно выделял остатки родезийского еще САС, с которым они пересекались в Анголе.

       Komentuoti


       • #9
        Soviet Use Of M16 During Afghanistan War

        Over the weekend one of the boys on the Colt AR15 Resource FB page shares some pictures of Soviet military personnel using M16 and M16A1s during the war in

        Komentuoti


        • #10
         Man panašiau į papozavimą nuotraukoms su trofėjiniais M16, nei į jų naudojimą.

         Komentuoti


         • #11
          Originally posted by TerMind Peržiūrėti pranešimą
          Man panašiau į papozavimą nuotraukoms su trofėjiniais M16, nei į jų naudojimą.
          Tikrai pritarčiau

          Komentuoti

          Vykdoma...
          X