Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pokario rezistencija Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje

Collapse
X
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • #61
  Apie Lietuvos partizaninio karo mastą - visai netyčia užtaikiau ant Prancūzijos Pasipriešinimo per APK nuostolių:

  Estimates of the casualties among the Resistance are made harder by the dispersion of movements at least until D-Day, but credible estimates start from 8,000 dead in action, 25,000 shot and several tens of thousands deported, of whom 27,000 died in death camps.[320] For perspective, the best estimate is that 86,000 were deported from France without racial motive, overwhelmingly comprising resistance fighters and more than the number of Gypsies and Jews deported from France.[321]
  Mūsų nuostoliai:

  Skaičiuojama, kad partizaninės kovos laikotarpiu žuvo 30 000 Lietuvos partizanų ir jų rėmėjų.[1]
  ...

  Per visą partizaninio karo laiką, Lietuvoje žuvo 20 101 partizanas (apie pusę 16-21 metų amžiaus).
  ...
  Iš 120–150 tūkst. ištremtųjų Lietuvos gyventojų apie 1/3 buvo partizanų ir partizanų rėmėjų šeimų nariai.[10] Už partizanų aprūpinimą medžiagomis spaudai 1946-51 m. suimti 29 valstybinių leidyklų ir spaustuvių darbuotojai, už antisovietinės spaudos platinimą vien 1947 m. suimti 640 žmonių.[11] 1944–1953 m. mirties bausme ir kitomis, daugiausia 25 m. laisvės atėmimo bausmėmis, buvo nuteisti apie 16 tūkst. partizanų rėmėjų.
  Kaip matote, labai panašūs nuostoliai. Tiesa mūsų pasipriešinimas truko kaip minimum 2 kartus ilgiau, bet Prancūzijoje tuo metu gyveno apie 15-16 kartų daugiau gyventojų nei Lietuvoje. Išvada - arba prancūzai labai jau "skystai" priešinosi, arba mūsų pasipriešinimo mastas tikrai buvo didžiulis.
  Last edited by Danas; 4th November 2018, 13:22.

  Komentuoti


  • #62
   Kam jiems per daug priešintis, kai vokiečiai taip brangiai ir daug jų vyno pirko. Ir jei Angluose De Golis nebūt galvos per daug kvaršinęs su radijo laidom, tai manau būtų žymiai dar skysčiau...
   Last edited by Danas; 5th November 2018, 12:24.

   Komentuoti


   • #63
    Partizanų kasdienybė: sustirę, skaudamais dantimis ir sąnariais, gyvi puvę po žeme

    Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/ringas/lit...jjTRM8mRzYtu1k

    Komentuoti


    • #64
     V. Landsbergis apie paskutinį partizaną A.Kraujelį: „Jis tapo idėja“
     http://www.15min.lt, 2018.11.30

     Šaltojo karo metais taktika pasikeitė ir sovietiniai okupantai nebegalėjo taip lengvai veikti, nebegaudavo ir karinės Vakarų sąjungininkų paramos. „Okupantų nuostoliai buvo didžiuliai“, – kalbėdamas apie partizanų veiklos sėkmę sakė istorikas [Arvydas Anušauskas].
     Ech Anušauskai Anušauskai... Anksčiau poną Arvydą gerbiau kaip rimtą istoriką, o dabar mano nuomone jis labiau propagandininkas, o ne istorikas - kokie dar didžiuliai nuostoliai??? Jau net šitoje temoje tai buvo nagrinėta (nebecituosiu - galima susirast) - iš priešo pusės aukos daugiausiai buvo vietiniai kolaborantai (tikri ir tariami), dalies kurių net prie kombatantų neišeina priskirt (pagavai kokį jaunuolį, radai komjaunimo bilietą, nušovei - na taip, formaliai kolaborantas, legaliai galima priskirt prie okupantų nuostolių, bet vat tokių ir buvo dauguma), ir net susumavus visas įmanomas partizanų aukas jų bendras kiekis vargiai viršija partizanų nuostolius.
     Last edited by Danas; 30th November 2018, 16:05.

     Komentuoti


     • #65
      O kaip dėl K. Škirpos? Akivaizdūs antisemitizmo įrodymai LAF dokumentuose yra surasti, dokumentuoti. Nebėra aistrų dėl šito kolaboranto?

      Komentuoti


      • #66
       Originally posted by Vilius Peržiūrėti pranešimą
       O kaip dėl K. Škirpos? Akivaizdūs antisemitizmo įrodymai LAF dokumentuose yra surasti, dokumentuoti. Nebėra aistrų dėl šito kolaboranto?
       Dabar trendas - Noreika, Škirpa nebemadingas.
       Škirpos asmenybė kaip ir nelabai tinkama temai apie partizanus, bet taip - koks jis bebūtų buvęs Lietuvos patriotas, tuo pačiu jis buvo ir antisemitas.
       Va labai įdomus straipsnelis apie Škirpą:

       Pažinkime K. Škirpą iš jo paties dokumentų

       Beje mane labai nemaloniai nustebino, kad iš labai negražios pusės minimi ir mūsų įžymūs politikai ir diplomatai Stasys Lozoraitis ir Petras Klimas:

       Kita K.Škirpos dorybė buvo, kad jisai atsiklausdavo kitų, o ypac vyriausių Lietuvos diplomatų. 1941 m. gegužės mėn. 10 d., Stasys Lozoraitis palaimino, "Žydiškas atsišaukimas tegul sau eina. Jeigu po to, kai 3 milij. lietuvių užrakino į kalėjimą, nukentės ir kiek nekaltų žydų, žemės drebėjimo nebus, pasaulis nesugrius." (LCVA f.668, a.1, v.734, l.199) 1941 m. gegužės mėn. 12 d., Petras Klimas apsvarstė ir supeikė: "Atsišaukimų projektai visi geri, tik reikėtų pataisyti kalbą ir ją išlyginti, nes nepatogu kreiptis į tautą kiek šlubuojančiais posakiais. ... atsišaukimo tonas ir tezes yra per švelnios. Bet tai nereiškia, kad toks atsišaukimas būtų tikrai reikalingas. Geriau bus jo neleisti, bet atėjus valandai viską vykdyti šimtą kartų griežčiau." (LCVA f.MK-9, a.1, v.2, l.499-501)
       Šio straipsnelio autorius Andrius Kulikauskas (VGTU Filosofijos ir komunikacijos katedros lektorius) mūsų ultra-patriotų kaltiniamas leftizmu, šikimu ant Lietuvos istorijos ir Lietuvai nusipelniusių žmonių, darbu Maskvai ir kitomis panašiomis nuodėmėmis, bet panašu kad rimtų argumentų prieš jo pateikiamus dokumentus nėra. Straipsnelis parašytas ironišku tonu, taip kad nesupraskit jo klaidingai - svarbiausia yra skaityti jame idėtus dokumentus.

       Upd. Beje IMHO Škirpa buvo vienas iš tų veikėjų, kuriems sunkiai limpa kolaboranto etiketė - tai buvo žmogus, kuris su naciais bendradarbiavo tik tiek, kiek manė esant reikalinga savo tikslams pasiekt, ir tai gerai matosi iš dokumentų - su tikrais kolaborantais kaip koks Jonas Noreika ar Petras Kubiliūnas jo net neišeina lygint. Nors be abejo visa tai nenubraukia jo antisemitizmo.
       Last edited by Danas; 11th December 2018, 12:10.

       Komentuoti

       Vykdoma...
       X