Announcement

Collapse
No announcement yet.

Antrojo Pasaulinio karo tema 1939-1945

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Baltijos jūroje rasta nacių mašina „Enigma“
  https://www.15min.lt, 2020.12.07

  Vokietijos nardytojai Baltijos jūroje ieškojo paliktų žvejybos tinklų, tačiau netikėtai aptiko retenybę – „Enigma“ šifravimo aparatą, kurį nacių kariuomenė naudojo Antrojo pasaulinio karo metu. Manoma, kad ji buvo išmesta iš nuskandinto povandeninio laivo, rašo „Reuters“.


  „Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Enigma“ šifravimo mašina

  Komentuoti


  •  

   Komentuoti


   •  

    Komentuoti


    •  

     Komentuoti


     •  

      Komentuoti


      •  
       Last edited by Jonas; 11 February 2021, 17:35.

       Komentuoti


       •  

        Komentuoti


        • Kolegos, iki šiol maniau, kad nuotolinis radijo stočių operavimas (kaip išgyvenimo tikimybę padidinanti priemonė) atsirado apie 1990 metus ir būdingas Harris ar pan. radijo stotims. Pasirodo klydau! Kadangi turiu kelis karo metų Wehrmachto radijo siųstuvus/ imtuvus, tai nagrinėdamas Torn. Fu. d2 radijo stotį supratau, kad ji turi tiek nuotolinės antenos, tiek nuotolinio telefoninio ryšio galimybes. Čia į galvą ateina posakis: viskas kas nauja yra pamiršta sena 😊


         Komentuoti


         • Kažin ar šios funkcijos buvo skirtos radijo stoties "išgyvenamumui" padidinti. Jau greičiau tai dėl darbo patogumo. Neteko rasti informacijos, kad kas nors medžiotu užpelenguotus fronto siųstuvus.

          Komentuoti


          • Jonas įmetė filmuką apie Zinovijaus Kolobanovo tankų kuopos mūšį su vokiečiais. Aš "Warspot" forume buvau užtikęs užuominą, kad tai panašu į istoriją su 28 "panfiloviečiais" - pats mūšis buvo, bet vokiečių nuostoliai buvo nežymūs. Daugiau paieškojęs radau:

           Зиновий Колобанов. Время танковых засад

           Visa esmė aprašyta 3-uose punktuose:

           1. Позиция Колобанова находилась в полосе наступления немецкой 1 тд. Они планировали наступать и наступали через тот самый перекресток. Это, как и само боестолкновение у перекрестка, зафиксировано в документах.
           2. Серьезных потерь техники и л/с в документах немецкой 1 тд за 20.08( и последующие дни) не отмечено.

           Что с этим делать - каждый решает сам . Можно посчитать, что немецкие данные не отражают реальную картину(по объективным или не очень причинам). Либо решить, что Колобанов и командование нашей 1 тд существенно завысили немецкие потери. А можно просто зафиксировать противоречие и ждать когда построят машину времени.

           Но что делать, если очень-очень хочется, чтобы немецкие источники все же подтвердили нашу заявку? Тогда ищем "такую же, но перламутровыми пуговицами"(с). С.С. Горбунков. Т.е. немецкую танковую дивизию рядом, у которой нужные потери зафиксированы(пусть и не 20 числа, но чуть позже). Собственно Базуев не первый, кто пытается натянуть "сову" 6 тд на "глобус" Колобановского боя. Идея о гипотетическая возможности, что подразделение 6 тд заблудилось и заехало в полосу 1 тд уже выдвигалась. Правда, у Базуев рота не заблудилась, а шла на помощь соседям.

           Однако, есть третий неопровержимый факт:

           3. Ни в одном немецком источнике не зафиксировано, что немцы из 6 тд двигались, планировали двигаться или их кто то просил двигаться в сторону того самого перекрестка.
           Vienžo, skirtingai nei istorijoje su Raseinių KV, vokiečių dokumentai nepatvirtina vokiečių tankistų sutriuškinimo.
           Last edited by Danas; 2 March 2021, 12:58.

           Komentuoti


           • Originally posted by Danas Peržiūrėti pranešimą
            Jonas įmetė filmuką apie Zinovijaus Kolobanovo tankų kuopos mūšį su vokiečiais. Aš "Warspot" forume buvau užtikęs užuominą, kad tai panašu į istoriją su 28 "panfiloviečiais" - pats mūšis buvo, bet vokiečių nuostoliai buvo nežymūs. Daugiau paieškojęs radau:

            Зиновий Колобанов. Время танковых засад

            Visa esmė aprašyta 3-uose punktuose:            Vienžo, skirtingai nei istorijoje su Raseinių KV, vokiečių dokumentai nepatvirtina vokiečių tankistų sutriuškinimo.
            Amžinas klausimas dėl nuostolių. Bet yra vienas indikatorius - jeigu šalia nėra didesnių vokiečių karių kapinių, vadinasi nebuvo ir nuostolių (kartais - net mūšio nebūna, tik pasakojimas apie jį). Visa pilnai sunaikinta tankų kuopa be abejonės turėjo atsispindėti vokiečių dokumentuose.
            Raseinių KV istorija nėra sutriuškinimas, o tiesiog istorija su vienu tanku, likusiu priešo užnugaryje
            Last edited by EPP; 2 March 2021, 15:51.

            Komentuoti


            • Originally posted by EPP Peržiūrėti pranešimą

             Amžinas klausimas dėl nuostolių. Bet yra vienas indikatorius - jeigu šalia nėra didesnių vokiečių karių kapinių, vadinasi nebuvo ir nuostolių (kartais - net mūšio nebūna, tik pasakojimas apie jį). Visa pilnai sunaikinta tankų kuopa be abejonės turėjo atsispindėti vokiečių dokumentuose.
             Raseinių KV istorija nėra sutriuškinimas, o tiesiog istorija su vienu tanku, likusiu priešo užnugaryje
             Gal ne taip išsireiškiau - Raseinių KV atveju vokiečių dokumentai patvirtina visos kovinės grupės blokavimo faktą ir didelius nuostolius (be abejo, ne sutriuškinimą), gi Kolobanovo atveju vokiečių dokumentai patvirtina tik patį susidūrimo faktą, ne daugiau.

             Komentuoti


             • Radau pas save vokiečių ZDF sukurtą mini-serialą "Hitler's Children", tai visą savaitgalį žiūrėjau - "Youtube" irgi yra:              Įdomus pastebėjimas - atmetus ideologiją vaikai "Deutsches Jungvolk" ir "Hitler Jugend" stovyklose visai neblogą laisvalaikį apturėdavo, ir nepriklausomai nuo šeimos finansinės padėties: kelionės po visą Vokietiją, sportas, maudynės, stovyklavimas gamtoje, šaudymas (berniukams tai dažniausiai įdomu ).
              Įdomus epizodas, kai vienas vokietis pasakoja apie Etono koledžo auklėtinių vizitą pas juos: mes tai tipo kaip kareivėliai marširavom, o tie anglai tai tokie atsipalaidavę buvo, tikri džentelmenai.
              Dviejose paskutinėse serijose apie karą yra daug kadrų, kur sovietų kariai dažnai naudoja trofėjinę ginkluotę: pistoletus, artileriją, "panzerfaustus". O vienoje vietoje matosi, kaip šaudo iš PTRS - niekada jo "gyvai" karo laikų dok. kadruose nebuvau matęs.
              Last edited by Danas; 3 March 2021, 15:04.

              Komentuoti


              • Supaprastinti argumentai kodėl laisva rinka yra geriau nei planinė ekonomika ( ir viešos paslaugos) ir kodėl kariuomenės blogos logistikoje, o Amazon dirba gerai

                

               Komentuoti


               • Tarybinis filmas "Живые и мертвые" pagal K. Simonovo romaną "Живые и мертвые" ("Gyvieji ir mirusieji"), 1964 m.:
                Antroje serijoje daugmaž nuo 1:18:55 vyksta įdomus dialogas, kuriame nuskamba tokia frazė: "Kas ir kaip bebūtų karą pradėjęs, o baigti jį ne kažkam, o mums". Nepanašu į užuominą apie 1941 m. tikrus ar tariamus TSRS planus pulti pirmai? Gerai dera su Suvorovo, Solonino, Meltiuchovo pozicija.
                Last edited by Danas; 13 March 2021, 18:01.

                Komentuoti

                Vykdoma...
                X