Announcement

Collapse
No announcement yet.

Antrojo Pasaulinio karo tema 1939-1945

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Antrojo Pasaulinio karo tema 1939-1945

  Pasigedau šios svarbios temos. Antrasis Pasaulinis karas, didžiausias karinis konfliktas žmonijos istorijoje, pareikalavęs daugiausiai aukų. Šio karo padarinius jaučiame iki šiol.

 • #2

  Radau labai įdomių nuotraukų iš vokiečių archyvo, 1941 m. Vermachtui įsiveržus į SSRS  Visos nuotraukos:http://grimnir74.livejournal.com/731..._medium=social

  Komentuoti


  • #3
   Straipsnis apie lietuvių kilmės škotą Johnny Ramensky (Joną Ramanauską) - seifų plėšiką, kurio įgūdžiai labai pravertė karo metu:

   A Parcel of Rogues: Gentle Johnny Ramensky, the safecracker who used his skills to battle the Nazis
   http://www.thenational.scot, 2016.04.19
   Last edited by Danas; 25 March 2017, 18:54.

   Komentuoti


   • #4
    "15min" rekomenduoja filmus apie APK:

    10 geriausių filmų apie Antrąjį pasaulinį karą

    10 naujų dėmesio vertų filmų apie Antrąjį pasaulinį karą

    Komentuoti


    • #5
     Tiek rusiškas "Stalingradas", tiek amerikietiškas "Įniršis" yra tik labai vidutiniški filmai. Jau nekalbant apie "Negarbingus šunsnukius" - tas tai išvis ne apie WWII, o tik jo motyvais. "Pjūklo ketera" stiprus tuo, kad paremtas tikrais įvykiais nors kodėl japonai nenupjovė tų tinklinių kopėčių tai iki šiol nesuprantu

     Komentuoti


     • #6
      kaip čia pasakius, vertinimai dažniausiai subjektyvūs, o man "Įniršis" ar (Pagieža) patiko, o Stalingradas ne, iš naujesnių rusiškų "Baltasis tigras" patiko, masinės scenos, tankų mūšiai, Tigras gerai atrodo.

      eilinis Rajenas aišku vieni vartai, bet yra dar keli geri filmai, nelabai pavadinimus pamenu.

      Komentuoti


      • #7
       "Įniršyje" trūksta logikos, kai vokiečių kareivių pulkas be sustojimo lenda tiesiai į nejudančio tanko ginklų ugnį, "Baltasis Tigras" - rusiškos fantazijos. Lygiai taip pat sėkmingai vietoj sufantazuoto "super" Tigro galėtu būti ir kovinis žygūnas iš "Žvaigždžių karų". Didžioji dalis filmų tik spec efektai žiūrovų juslėms padirginti. Su realybe nieko bendro. Iš senesnių filmų rekomenduočiau "Štaineris. Geležinis kryžius", bet tik pirmą dalį. Na ir aišku klasikinį "Stalingradą", ne tą naujajį rusų.

       Komentuoti


       • #8
        Originally posted by TerMind Peržiūrėti pranešimą
        "Įniršyje" trūksta logikos, kai vokiečių kareivių pulkas be sustojimo lenda tiesiai į nejudančio tanko ginklų ugnį.
        aha, ir dar iš tos pusės į kurią ginklai nukreipti

        Komentuoti


        • #9


         Paskutinis liudininkas: asmens sargybinis, radęs A. Hitlerio ir E. Braun kūnus, atskleidė intymias jų privataus gyvenimo detales

         Intriguojančios detalės apie paskutines fiurerio gyvenimo akimirkas, jo santykius su mylimąja Eva Baun, ir tiesa apie Rudolfo Hesso taikos misiją Jungtinėje Karalystėje – visa tai atskleista negyvą Adolfą Hitlerį radusio žmogaus parašytoje knygoje, skelbia dailymail.co.uk.

         „A. Hitleris paspaudė O. Guensche ranką ir pasakė jam, kad visi kareiviai atleisti nuo savo lojalumo priesaikos. A. Hitleris jau buvo pasakęs savo asistentui, kad nenori, kad iš jo kūno būtų viešai tyčiojamasi, kaip iš Benito Mussolini kūno, tad norėtų, kad jo lavonas būtų sudegintas, – toliau pasakoja M. Mace’as. – Tai O. Guensche jau buvo suderinęs su SS Reicho saugumo tarnybos pareigūnu, kuris padėjo R. Mischui prie komutatoriaus. Bunkeryje visi nervingai lūkuriavo. Tada pasigirdo kažkoks bruzdesys. Kabineto durys buvo atidarytos ir T. Mischas pažvelgė į vidų.“
         „Pavyzdžiui, Eva buvo pristatoma personalui ir lankytojams Berghofe kaip „ūkvedė“, – sako M. Mace’as. – Tačiau jos ir A. Hitlerio kambariai turėjo bendras duris. Kiekvienas netrukus susidarydavo savo nuomonę apie tai. Jis taip pat matė Evą „lengvais naktiniais marškiniais“ svečių kambaryje, kai ėjo perduoti A. Hitleriui skubų pranešimą. Eva prie burnos pridėjo pirštą, taip liepdama R. Mischui nieko nesakyti.


         Paskutinis liudininkas: asmens sargybinis, radęs A. Hitlerio ir E. Braun kūnus, atskleidė intymias jų privataus gyvenimo detales         Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/world....d?id=74183784

         Komentuoti


         • #10
          Kinijos nacionalistų kariuomenė


          Šanghajaus kautynės 1937          Šie šturmo dalinių ginklai arodo archaiškai, bet prisiminkite japonus. Jie taip pat naudojo nemažai panašių šaltųjų ginklų.
          Mauser C96 buvo ypač populiarus


          (tiesa dabarpasižiūrėjau į ūsus ir uniforma ...gali būti, kad žemiau esančioje nuotraukoje austras iš WWI laikų ...bet nuotrauka įdomi)

          Last edited by Jonas; 9 April 2017, 10:27.

          Komentuoti


          • #11
           ...,,Kinijos nacionalistų kariuomenė".....
           Ką turit omenyje?

           Komentuoti


           • #12
            Originally posted by Raimissilka Peržiūrėti pranešimą
            ...,,Kinijos nacionalistų kariuomenė".....
            Ką turit omenyje?
            Ar 中國國民黨 (Zhōngguó Guómíndǎng) kariuomenė būtų aiškiau?

            Kuomintang of China[8][9] (/ˌɡwoʊmɪnˈdɑːŋ/ or /-ˈtæŋ/,[10]KMT; also spelled as Guomindang/ˌɡwoʊmɪnˈdɑːŋ/, GMD by its pinyin transliteration; often translated as the Nationalist Party of China or Chinese Nationalist Party[11]) It was the ruling party in mainland China from 1928 until its retreat to Taiwan in 1949 after being defeated by the Communist Party of China (CPC) during the Chinese Civil War.

            Pagrindinis politinis ir karinis lyderis.


            Generalissimo Chiang Kai-shek, who assumed the leadership of KMT after the death of Sun Yat-sen in 1925.
            Last edited by Jonas; 9 April 2017, 10:32.

            Komentuoti


            • #13
             Aišku , tuomet ir aš esu nacionalistas

             Komentuoti


             • #14
              Na šiaip tai vienas svarbiausių 20 amžiaus įvykių, Kinijos pilietinis karas. Dabartinė Kinija (KLR, PRC) atsirado po Nacionalistų ir Komunistų pilietinio karo. Nacionalistai pralaimėjo 1949-1950 ir pasitraukė į Taivaną.
              The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

              Komentuoti


              • #15
               Originally posted by Raimissilka Peržiūrėti pranešimą
               Aišku , tuomet ir aš esu nacionalistas
               Na jei esate patrijotas, tai taip

               Komentuoti

               Vykdoma...
               X