Announcement

Collapse
No announcement yet.

Operacija Irake „Inherent Resolve“ / "Įgimtas ryžtas"

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Operacija Irake „Inherent Resolve“ / "Įgimtas ryžtas"

  Į JAV vadovaujamos koalicijos operaciją Irake išlydėta pirmoji Lietuvos kariuomenės instruktorių grupė

  Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu...rupe-56-731184  Oficialiai išlydėti į misiją Irake išvykstantys instruktoriai

  Visą straipsnį galite rasti http://www.tv3.lt/naujiena/894398/of...-instruktoriai

 • #2
  Lietuvos kariai Irake yra saugūs, ryšys su kariais ir misijos vadovybe yra palaikomas nuolat

  Po naktinių apšaudymų Irake, kai iš Irano buvo paleistos raketos į JAV vadovaujamos koalicijos karines bazes, Lietuvos kariuomenės Gynybos štabas gavo Lietuvos karių pranešimus, patvirtinančius, kad jie yra saugūs. Al Asado bazėje tarnaujančių karių apšaudymo metu bazėje nebuvo. Ryšys su kariais ir misijos vadovybe yra palaikomas nuolat.

  NATO vadovaujama tarptautinė operacija Irake (angl. NATO Mission Iraq, NMI) vykdoma nuo 2004 m. ir yra skirta apmokyti šalies saugumo pajėgas. Penki Lietuvos kariai vykdo tarnybą Bagdade operacijos štabe, keturi kariai atlieka tarnybą Taji oro uoste. Kovos veiksmuose pagal nustatytą mandatą kariai nedalyvauja. Pastarosiomis dienomis misijos užduotys yra laikinai sustabdytos. Iš devynių Lietuvos kontingento karių NATO mokymo misijoje Irake dabar keturi Lietuvos kariai iš NATO perdislokuojamo ryšių būrio atlieka tarnybą Taji oro uoste ir du kariai Camp Union bazėje – jų pagrindinė užduotis užtikrinti saugų NATO pajėgų ryšį. Trys kariai jau yra perdislokuoti į karinę bazę Kuveite.

  JAV vadovaujamos koalicijos operacija Irake „Įgimtas Ryžtas“ (angl. US-led operation in Iraq „Inherent Resolve“): prie šios operacijos Lietuva prisideda nuo 2017 m., nuolat išlaikydama šešis karinius instruktorius, kurie rengia vietines saugumo pajėgas. Kariai tarnauja Danijos kontingento sudėtyje šiaurės vakarinėje Irako dalyje esančioje Al Asado karinėje bazėje. Pastarosiomis dienomis mokymo užduotys yra laikinai sustabdytos.

  Atsižvelgiant į pasikeitusią saugumo situaciją Bagdade, tarptautinių karinių pajėgų vadai ėmėsi papildomų priemonių karių saugumui užtikrinti: sustiprintas bazių saugumas, apribotas karių judėjimas, sustabdytos mokymo veiklos. Papildomos atsargumo priemonės, kurių imasi misijų vadovybė, yra adekvačios esamai situacijai ir mūsų kariai šiuo metu yra saugūs. Dalis NATO mokymo misijoje Irako sostinėje Bagdade dalyvaujančių karių, vadovybės sprendimu jau dabar perkelti į karinę bazę Kuveite, likę kariai bus perdislokuoti artimiausiu metu.  Šiandien 12.45 val. LRV spaudos centre krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas gen. mjr. Gintautas Zenkevičius duos komentarą dėl situacijos su Lietuvos kariais Irake.


  http://www.lietuvoskariuomene.lt/lt/...w7PMT2SDlmnCf8

  Komentuoti


  • #3


   Lietuva į Iraką siųs karių būrį saugoti gynybos ir ugdymo įstaigas Bagdade   Lietuva planuoja į Iraką siųsti apsaugos būrį teikti paramą šios šalies gynybos ir ugdymo įstaigoms Bagdade bei jo apylinkėse.

   Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1458086?copied

   Komentuoti

   Vykdoma...
   X