Announcement

Collapse
No announcement yet.

Karinė mokymų misija Ukrainoje

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Karinė mokymų misija Ukrainoje

  Siūloma steigti Lietuvos Respublikos karinę mokymų misiją Ukrainoje

  Birželio 13 d. LR Seimas pritarė krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio pateiktam svarstyti LR Seimui nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo 2015 m. gruodžio 22 d. nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos karinių vienetų dalyvavimo tarptautinėse operacijose“ pakeitimo projektui. Remiantis šiuo dokumentu, būtų steigiama Lietuvos Respublikos karinė mokymų misija. Į ją nuo 2017 m. liepos 1 d. iki 2017 m. gruodžio 31 d. į Ukrainą ginkluotųjų pajėgų mokymo tikslais būtų siunčiama iki 60 karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų.  Iki šiol Ukrainos ginkluotojų pajėgų mokymo ir konsultavimo programose dalyvaujantys kariai į Ukrainą vyko komandiruotės pagrindu. Pradėjus karinę mokymo misiją, bus suvienodintos karių apmokėjimo sąlygos su kitomis tarptautinėmis operacijomis, į kurias teisės aktų nustatyta tvarka yra siunčiamas krašto apsaugos sistemos personalas užsienio valstybių ginkluotųjų pajėgų mokymo tikslais.  „Lietuva nuo Rusijos karinės agresijos pradžios remia Ukrainos teritorinį vientisumą ir suverenitetą ir teikia visą įmanomą teisiškai leidžiamą paramą. Įsteigus misiją Lietuvos ir Ukrainos karinis bendradarbiavimas pakils į naują kokybinį lygmenį - misija leis Lietuvos kariuomenei, derinant su kolegomis iš Ukrainos, efektyviau identifikuoti ir suplanuoti, kur, kada ir kokią mokymų ar patariamąją programą Ukrainos kariams“, – sako krašto apsaugos ministras R. Karoblis.  Lietuvos karinė mokymų misija apims jau antrus metus vykstantį Lietuvos kariuomenės instruktorių dalyvavimą dvišalėse ir daugiašalėse Ukrainos ginkluotųjų pajėgų rengimo iniciatyvose. Ministras pabrėžė, jog Lietuva ir toliau savo karius į Ukrainą siųs tik mokymų tikslais - misijos steigimas niekaip nesudaro prielaidų Lietuvos kariams tiesiogiai dalyvauti kovos veiksmuose ir Ukrainos vykdomoje antiteroristinėje operacijoje.  Misijos mandatas taip pat sudarys sąlygas krašto apsaugos sistemai efektyviau planuoti paramą Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms, taip pat palengvins jos valdymo bei finansavimo procesus.  Nuolatinis bendradarbiavimas su Ukraina išlieka vienu svarbiausių Lietuvos užsienio ir saugumo politikos prioritetų: Lietuva remia Ukrainos euroatlantines aspiracijas, padeda jai įgyvendinti užsibrėžtus kariuomenės artėjimo prie NATO standartų tikslus bei prisideda prie jos gynybinių pajėgumų stiprinimo.  Po pristatymo už projektą balsavo 97 Seimo nariai, balsavusių prieš ir susilaikiusių nebuvo. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas Seimo komitetuose. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 22 d.
  http://kam.lt/lt/naujienos_874/aktua...ukrainoje.html

 • #2
  Žvilgsnis iš Rytų apie NATO mokomąja misiją Ukrainoje.

  Участие США и других стран НАТО в подготовке силовых структур Украины (2017)

  http://factmil.com/publ/strana/ukrai...17/27-1-0-1204

  Komentuoti


  • #3
   Į karinę mokymo operaciją Ukrainoje išvyko 16 instruktorių

   Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...oriu-56-862062

   Komentuoti


   • #4
    Lietuvos kariai išvyksta į karinę mokymo operaciją Ukrainoje

    Sausio 25 d. Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai išvyksta į karinę mokymo operaciją Ukrainoje. 12 Lietuvos karių grupė, sudaryta iš karininkų bei puskarininkių, Vakarų Ukrainoje esančiame Yavoriv poligone du mėnesius kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados ir Lenkijos kariniais instruktoriais vykdys ukrainiečių karių rengimą.    Į mokymo operaciją išvykstančių Lietuvos karininkų užduotys bus vertinti Ukrainos dalinio štabo personalo gebėjimus ir konsultuoti planuojant įvairaus pobūdžio operacijas. Puskarininkiai koncentruosis į ukrainiečių instruktorių vykdomo pėstininkų būrių, snaiperių, automatinių granatsvaidžių specialistų kovinio rengimo priežiūrą ir konsultacijas.    Puoselėjant tradicijas, karių palydų ceremonijos metu kontingento vyresniajam buvo įteikta Lietuvos valstybės vėliava, lydėsianti Lietuvos atstovus visos misijos metu ir plazdėsianti artėjančių iškiliausių mūsų valstybės švenčių dienomis.    Tai jau antrasis kartas, kai Ulonų bataliono kariai vyksta mokyti ir rengti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas - 2015 m. bataliono atstovai du mėnesius treniravo Ukrainos Nacionalinės gvardijos karius.    Lietuvos kariuomenės instruktoriai nuo 2015 m. rugpjūčio mėn. padeda rengti Ukrainos karius. Lietuvos kariai tiesiogiai nedalyvauja kovos veiksmuose ir antiteroristinės operacijos zonose Ukrainoje. 2017 m. liepos 1 d. įsteigta Lietuvos nacionalinė karinė mokymo operacija Ukrainoje, kuriai pagal Seimo suteiktą mandatą Lietuva gali siųsti iki 60 karių. Karinė mokymo operacija Ukrainoje skirta Ukrainos ginkluotųjų pajėgų mokymui.    Lietuvos karinė mokymų operacija apima jau trečius metus vykstantį Lietuvos kariuomenės instruktorių dalyvavimą dvišalėse ir daugiašalėse Ukrainos ginkluotųjų pajėgų rengimo iniciatyvose. Nuolatinis bendradarbiavimas su Ukraina išlieka vienu svarbiausių Lietuvos užsienio ir saugumo politikos prioritetų: Lietuva remia Ukrainos euroatlantinius siekius, padeda jai įgyvendinti užsibrėžtus kariuomenės artėjimo prie NATO standartų tikslus bei prisideda prie jos gynybinių pajėgumų stiprinimo.
    http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuome...ukrainoje.html

    Komentuoti


    • #5
     Lietuvos karo policininkai išvyksta treniruoti būsimus Ukrainos karo policininkus

     Lietuvos Karo policija tarptautinių pajėgų sudėtyje prisideda prie Ukrainos ginkluotųjų pajėgų teisėtvarkos tarnybos MLOS (angliškai „Military law and order services") reformos, kuriant profesionalią Ukrainos Karo policijos tarnybą, gebančią vykdyti funkcijas ne tik savo šalyje, bet ir už jos ribų. Š. m. sausio pabaigoje šešių karo policininkų grupė išvyksta į Ukrainą vesti Bazinį karo policininko kursą. Pagrindinis kurso tikslas - Ukrainos ginkluotųjų pajėgų besiformuojančiai Karo policijai paruošti kvalifikuotus instruktorius, kurie įgytą patirtį perduos būsimiems karo policininkams.


     Visas mokymo pasiruošimas suskirstytas į modulius, už kurios atsakingos skirtingos šalys. Lietuvos Karo policija atsakinga už modelį „Patruliavimas ir tyrimai". Kurso metu ukrainiečiai mokomi Karo policijos profesinės veiklos pagrindų. Esminis akcentas bus skirtas patruliavimui, kaip vienai iš pagrindinių prevencijos priemonių, siekiant užkardyti drausminių pažeidimų, nusikalstamų veikų ir baudžiamųjų nusižengimų įvykdymą tiek karinėse, tiek ir nekarinėse teritorijose. Kursantai teoriškai ir praktiškai bus mokomi atlikti karo policininkų veiksmus atvykus į įvykio vietą, stabdant transportą, tikrinant dokumentus, atliekant tyrimus. Parengtas karo policininkas turi išmanyti teisinį reglamentą (teisinį pagrindą), žinoti rizikos faktorius ir išmanyti profesinės veiklos taktiką, todėl lietuviai supažindins ukrainiečius su tarptautiniais teisės aktais, šaunamųjų ginklų, fizinės ir kitokios prievartos panaudojimo atvejais, bendravimo su asmenimis ypatumais.     Tai jau antra tokia „mokymo misija" Ukrainoje Lietuvos karo policijai. Pernai, pirmos misijos metu karo policininkai paruošė 58 kursantus. Šį kartą bus organizuoti du kursai po tris savaites. Vieno kurso metu planuojama paruošti 30 kursantų, kurie sėkmingai baigus mokslus gauna pažymėjimus. Visą mokymo procesas planuojama užbaigti iki 2020 metų.
     http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuome...icininkus.html

     Komentuoti


     • #6
      Keičiasi Lietuvos karių, dalyvaujančių mokymo operacijoje Ukrainoje, pamaina

      Iš mokymo operacijos Ukrainoje grįžusius Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karius keičia kariai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP).      Balandžio 6 d. KASP Dariaus ir Girėno 2-osios rinktinėje karius į operaciją išlydėjo KASP vadas pulkininkas Arturas Jasinskas. „Esate profesionalai, todėl tikiu, kad jūsų suteiktos žinios ir suformuoti įgūdžiai padės išsaugoti ne vieną kariaujančios Ukrainos kario gyvybę," - išlydėdamas karius į atsakingą misiją sakė KASP vadas plk. Arturas Jasinskas.      Tai jau trečioji, į karinę mokymo operaciją Ukrainoje siunčiama Lietuvos karinių instruktorių pamaina, sudaryta iš KASP profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių.      KASP instruktorių grupė, sudaryta iš 12 karių, Ukrainoje tarnaus iki birželio pabaigos. Jie Vakarų Ukrainoje esančiame Yavoriv poligone, Tarptautiniame taikos ir saugumo centre (angl. International Peacekeeping and Security Center) drauge su JAV, Kanados, Lenkijos ir Jungtinės Karalystės kariais vykdys Ukrainos karių rengimą.      KASP kariai dalyvaus rengiant Ukrainos kariuomenės 80-osios desantinės brigados 3-iojo bataliono štabo personalą, snaiperius ir taikliuosius šaulius, automatinių granatsvaidžių specialistus ir pėstininkų būrius.      Lietuvos kariuomenės instruktoriai padeda rengti Ukrainos karius nuo 2015 m. rugpjūčio. Karinė mokymo operacija Ukrainoje skirta Ukrainos karinių pajėgų mokymui.      Lietuvos kariai nedalyvauja kovos veiksmuose, vykstančiuose antiteroristinės operacijos zonose Rytų Ukrainoje.      Nuolatinis bendradarbiavimas su Ukraina išlieka vienu svarbiausių Lietuvos užsienio ir saugumo politikos prioritetų: Lietuva remia Ukrainos euroatlantines aspiracijas, padeda jai įgyvendinti užsibrėžtus kariuomenės artėjimo prie NATO standartų tikslus bei prisideda prie jos gynybinių pajėgumų stiprinimo.      2017 m. liepos 1 d. įsteigta karinė mokymo operacija Ukrainoje, joje vienu metu gali būti iki 60 Lietuvos karių-instruktorių.      Šiuo metu be tarptautinės karinės operacijos Ukrainoje, Lietuvos kariai dalyvauja operacijose Afganistane, Irake, Malyje, Centrinės Afrikos Respublikoje, Viduržemio jūroje ir Indijos vandenyne. Iš viso tarptautinėse operacijose ir misijoje dalyvauja apie 120 Lietuvos karių.      Apie Lietuvos karių dalyvavimą tarptautinėse operacijose :

      http://kam.lt/lt/tarptautinis_bendradarbiavimas/tarptautines_operacijos.ht
      http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuome...e_pamaina.html

      Komentuoti


      • #7
       Rugsėjo 19 d. Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabe į karinę mokymo operaciją Ukrainoje išlydėta jungtinė Sausumos pajėgų instruktorių grupė, sudaryta iš karininkų ir puskarininkių.


       Į misiją išvykstantys kariai ypatingą dėmesį skirs ukrainiečių instruktorių vykdomo kolektyvinio rengimo priežiūrai ir konsultacijoms.


       Lietuvos kariai Tarptautiniame mokymo centre, esančiame Javorivo poligone, drauge su sąjungininkais padeda ukrainiečiams reformuoti ir stiprinti jų ginkluotąsias pajėgas bei priartėti prie NATO keliamų standartų. Instruktoriai prisideda prie Ukrainos ginkluotųjų pajėgų rengimo: individualių ir kolektyvinių pratybų organizavimo, pagal NATO standartus moko operacijų planavimo ir valdymo procedūrų.


       Lietuvos kariuomenė teikia paramą Ukrainos vykdomoms reformoms karinio mokymo ir rengimo srityje, padeda taikyti vakarietiškus standartus Ukrainos kariuomenei, siekiančiai didinti tarpusavio sąveiką su NATO šalių kariuomenėmis. Nuo 2015 m. Lietuvos kariuomenės instruktoriai dalyvauja JAV vadovaujamoje Ukrainos karių mokymo programoje.


       Ceremonijos metu išvykstantiesiems kariams buvo įteikti atminimo suvenyrai, o mokymo grupės vyresniajam - mjr. Virginijui Jonuškai - pašventinta Lietuvos valstybinė vėliava, kuri skatintų pasididžiavimą savo valstybe ir simboliškai apsaugotų mūsų karius.


       „Pastaruosius tris dešimtmečius gyvename taikoje ir ramybėje, tačiau nesame abejingi ir nepamirštame savo brolių Ukrainoje, kurie stengiasi sugrąžinti taiką į savo šalį", - išlydėdamas karius sakė KASP štabo viršininkas plk. ltn. Ramūnas Jurskis ir palinkėjo profesionaliai atlikti savo pareigas bei laimingai sugrįžti namo.
       http://kariuomene.kam.lt/lt/naujieno...i_ukraina.html

       Komentuoti

       Vykdoma...
       X