Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nacionalinės pratybos "Žaibo kirtis 2016"

Collapse
X
 
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Nacionalinės pratybos "Žaibo kirtis 2016"

  Kitą savaitę Lietuvoje prasideda pagrindinės 2016 metų nacionalinės Lietuvos kariuomenės pratybos

  Pratybų „Žaibo kirtis 2016“ įvykiai

  Kovo 9 d.

  10.45 val. Spaudos konferencija Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijoje (Varpų g. 3). Pratybas „Žaibo kirtis 2016“ pristatys pratybų vadovas Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis, Vidaus reikalų ministerijos ir Klaipėdos miesto savivaldybės atstovai.
  Iškart po spaudos konferencijos bus galimybė stebėti vieną iš pratybų epizodų – Karinių oro pajėgų sraigtasparnio nusileidimą mokyklos stadione ir sužeisto kario evakuacija.

  13.30-15.30 val. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ir Taikos meto užduočių operacinių pajėgų kariai vykdys laivo ir keleivių spec. cheminių medžiagų švarinimą (DFDS keltas prieplaukoje).

  Kovo 10 d.

  Klaipėda paskelbiama karine operacijų teritorija:

  Sustiprinama strateginių objektų, apsauga (Klaipėdos nafta, Ignalinoje atominės elektrinės oro erdvės apsauga/gynyba);

  Taikos meto užduočių operacinių pajėgų ir Klaipėdos policijos patruliai vykdys sustiprinto patruliavimo užduotis Klaipėdos mieste;

  Karinių oro pajėgų sraigtasparnio nusileidimas ir sužeisto kario evakuacija (vieta ir laikas bus patikslinti).

  Kovo 11 d.

  12.00 val. pratybose dalyvaujantys kariai kartu su Klaipėdos jaunimo organizacija ir Klaipėdos įgulos kariais kviečia klaipėdiečius ir miesto svečius kartu paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną – Kovo 11-ąją Atgimimo aikštėje. Į šventę atėjusieji bus pakviesti dalyvauti kuriamoje stilizuotoje Gediminaičių stulpų figūroje. Taip pat susirinkusieji galės apžiūrėti karių ginkluotę ir ekipuotę, gros Karinių jūrų pajėgų orkestras.
  Į Klaipėdos miestą atvyks Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgos. Apie 1600 karių su technika iš Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono Alytuje ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono Rukloje, Jonavos r.

  Kovo 12-13 d. planuojami intensyviausi pratybų veiksmai Klaipėdoje: bus vykdomos bendros karinės operacijos, naudojami garsiniai šaudmenys ir pirotechnika.

  Kovo 13 d.

  13.00-15.00 val. Svečių ir žiniasklaidos diena. Greitojo reagavimo pajėgos, Specialiųjų operacijų pajėgos ir kiti padaliniai vykdys įvairias operacijas.
  Kovo 14 d.
  Greitojo reagavimo pajėgų išvykimas į nuolatinės dislokacijos vietas Alytuje ir Rukloje, Jonavos r.

  Kovo 15-16 d. vyks mobilizacinė pratybų dalisVilniuje, Kaune, Alytuje ir Utenoje. Pašauktieji karo prievolininkai turės atvykti į įsteigtus keturis šaukimo punktus.

  Kovo 15 d. Utenoje ir Alytuje, 15-16 d. Kaune ir Vilniuje rezervo kariai, kurie yra gavę šaukimo lapelius vyks į priskirtą šaukimo punktą.

  Utenoje, Kaune ir Alytuje Šaukimo punktai veiks nuolatinės dislokacijos vietose esančiuose karo prievolės centruose, Vilniuje bus įsteigtas mobilus šaukimo punktas.

  Kovo 16 d. 13.00 val. Jungtinio štabo mobilizacijos skyriaus viršininkas mjr. Dainius Kazlauskas žiniasklaidai apibendrins mobilizacinių pratybų pirminius rezultatus Vilniuje (Jono Kairiūkščio g. 14). Taip pat bus galimybė pakalbinti tuo metu į šaukimo punktus atvykusius rezervo karius.

  Apie nacionalines Taikos meto užduočių operacines pajėgas ir greitojo reagavimo pajėgas

  Taikos metu Lietuvos kariuomenė, vykdydama jai nustatytas užduotis, remia civilines valdžios institucijas ekstremalių situacijų atveju. Šių užduočių įgyvendinimui treniruojamos ir pasitelkiamos Taikos meto užduočių operacinės pajėgos. 2016 m. budėjimą Lietuvos kariuomenės taikos meto užduočių operacinėse pajėgose vykdo beveik 1000 karių. Pajėgos sudarytos iš Sausumos, Jūrų, Oro ir Specialiųjų operacijų pajėgų. Didžiąją dalį šių pajėgų sudaro sausumos pajėgų kariai – apie 700 karių iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono. Juos remia kariai iš Juozo Vitkaus inžinerijos, Karaliaus Mindaugo husarų batalionų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų.

  Taikos meto operacinių užduočių pajėgos buvo suformuotos 2009 m. ir budėti pradėjo nuo 2010 m.

  Nuo 2014 m. lapkričio 1 d. pradėjusios funkcionuoti Lietuvos kariuomenės greitojo reagavimo pajėgos yra pasirengusios reaguoti į įvairaus tipo grėsmes nacionaliniam saugumui. Jas sudaro dvi bataliono dydžio kovinės grupės, suformuotos iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionų, taip pat Karinių oro ir Specialiųjų operacijų pajėgų, Karo policijos, artilerijos, logistinės ir medicinos paramos vienetų. Šios pajėgos yra pasirengusios veikti per 2 valandas nuo įsakymo gavimo.

  Asmuo ryšiams: pratybų viešųjų ryšių karininkas kapitonas Tomas Pakalniškis, tel.: +370 657 61271 e.paštas tomas.pakalniš[email protected]

 • #2
  Žaibo kirtis 2016

  Prasideda didžiausios nacionalinės karinės pratybos


  Klaipėdoje prasideda didžiausios šiemet nacionalinės karinės pratybos „Žaibo kirtis 2016“.

  Mokymų metu kariai, pareigūnai ir valstybinių institucijų darbuotojai treniruosis veikti hibridinės grėsmės sąlygomis, mieste pasirodžius ginkluotiems asmenims be identifikacinių ženklų.

  Pratybose dalyvaus apie 3.000 karių, tiek pat rezervistų, 500 vidaus tarnybos pareigūnų ir 200 civilinių institucijų tarnautojų.
  Pagrindiniai pratybų veiksmai planuojami Klaipėdos pramonės rajone, gatvėse, uosto akvatorijoje. Klaipėdiečiai mieste matys ginkluotus patruliuojančius karius, manevrų metu bus naudojami imitaciniai šaudmenys ir sprogstamieji užtaisai.
  Pratybos vyks iki kovo 16 d., o intensyviausi veiksmai uostamiestyje numatomi šį savaitgalį – šeštadienį ir sekmadienį. Dalis šios intensyviausios pratybos fazės vyks ir nakties metu.
  Kovo 15-16 d. vyks paskutinis pratybų „Žaibo kirtis 2016“ etapas. Jo metu bus vykdoma dalinė parengto rezervo karių mobilizacija – pašaukti karo prievolininkai turės atvykti į įsteigtus keturis šaukimo punktus: Vilniuje, Kaune, Alytuje ir Utenoje.


  Plačiau: http://vz.lt/verslo-aplinka/2016/03/...#ixzz42McWke8G
  Šaltinis: Verslo Žinios

  Būtų įdomu pamatyti nuotraukų ir video. Išvis keista, kad vargiai apie tokius dalykus informuojama. O galėtų KAM dedikuoti tam interneto puslapį, užsiimti normalia sklaida FB. Dabar gi specialiai nesidomintys net nežinos apie tas pratybas.
  The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

  Komentuoti


  • #3
   Ar nėra šios pratybos didžiausios visų laikų Lietuvos nacionalinės pratybos?
   Iš esmės, tai vos ne visa LK kovinė galia (2 BTG-greitojo reagavimo pajėgos, taikos meto pajėgos).

   Komentuoti


   • #4
    Klaipėdoje vyksta pratybos "Žaibo kirtis 2016"

    http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1...-2016-1443351/

    Yra nuotraukų.


    Pratybos „Žaibo kirtis“ gali sutrikdyti miestiečių kasdienybę


    http://klaipeda.diena.lt/naujienos/k...dienybe-738011

    Yra nuotraukų.

    Komentuoti


    • #5
     Originally posted by sausuolis
     Ar nėra šios pratybos didžiausios visų laikų Lietuvos nacionalinės pratybos?
     Iš esmės, tai vos ne visa LK kovinė galia (2 BTG-greitojo reagavimo pajėgos, taikos meto pajėgos).

     Įtariu, kad kitąmet tokios pratybos bus rengiamos Vilniuje.

     Komentuoti


     • #6
      Klaipėdoje jau vyksta didžiausios šiais metais nacionalinės pratybos „Žaibo kirtis 2016“

      http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuome...rtis_2016.html

      Kelios foto iš dragūnų teritorijos.

      Komentuoti


      • #7       Komentuoti


       • #8
        Gal kas žino kokia tvarka birutiečiai ir algirdiečiai rytoj atvyks? Atskiromis kolonomis? Nuotraukose turbūt birutiečiai perdislokuojami iki Kauno ar Kazlų Rūdos šiandien?

        Komentuoti


        • #9
         Kolonos jau atvyko.

         Komentuoti


         • #10
          Kovo 14 - balandžio 1 d. Kauno mieste ir apylinkėse vyks Lietuvos kariuomenės organizuojamos pratybos. Mokymuose sąveiką vykdant plataus spektro operacijas treniruosis skirtingų Lietuvos kariuomenės vienetų, Jungtinių Amerikos Valstijų kariai, Viešojo saugumo tarnybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Kauno miesto policijos pareigūnai.

          Komentuoti


          • #11
           Klaipėda. Taikos pr. pietinis galas. Šiandien. (Po laisvos fotožvalgybos teko pereiti į staigią neparuoštą fotopasalą)
           Komentuoti


           • #12
            Į Klaipėdą atvyko 1,6 tūkst. karių kolona            Kovo 10 d. pratybose „Žaibo kirtis 2016“ dalyvaujančios Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgos atvyko į Klaipėdą.

            Komentuoti


            • #13
             Žaibo kirtis 2016

             2016 03 12. Klaipėdoje nuolat vyksta motorizuotas ir mechanizuotas patruliavimas. "Šachtininkai" žvejybos uosto rajone yra užėmę "policijos nuovadą" (Strėvos g.) ir dar vieną pastatą Nemuno g. (buv. mokyklą). Tas rajonas apsuptas greitojo reagavimo pajėgų, kartais vyksta susišaudymai tarp blokuotojų ir blokuojančiųjų. "Šachtininkai" rengia ginkluotas provokacijas.

             Užimta "nuovada" Strėvos gatvėje.


             Komentuoti


             • #14
              "Nuovados" rajoną blokuoja Algirdo bataliono kariai su šarvuočiais M113.

              Komentuoti


              • #15


               Komentuoti

               Vykdoma...
               X
               😀
               🥰
               🤢
               😎
               😡
               👍
               👎