Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pratybos "Iron Sword 2016"/ "Geležinis kardas 2016"

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Pratybos "Iron Sword 2016"/ "Geležinis kardas 2016"

  Lietuvoje apie 4 tūkst. sąjungininkų pajėgų karių treniruosis tarptautinėse pratybose „Iron Sword 2016“

  Lapkričio 20 d. prasideda jau trečią kartą Lietuvoje rengiamos tarptautinės pratybos „Iron Sword 2016“ (liet. „Geležinis kardas 2016“). Apie 4 tūkst. sąjungininkų pajėgų karių iš 11 NATO šalių planuos ir vykdys gynybos ir puolimo operacijas, treniruosis atlikti žygio, susitelkimo rajono užėmimo, kovinės paramos ir kitas užduotis.  Kartu šiose pratybose bus stiprinama bendrų veiksmų sąveika su NATO sąjungininkais, taip pat treniruojamasi vykdyti įvairias operacijas apgyvendintoje vietovėje.  „Ateityje kariuomenė susidurs su šiuo metu dar nežinomais iššūkiais, todėl gebėjimas greitai prisitaikyti prie naujos situacijos yra gyvybiškai svarbus ir tam reikia ruošti karius ir štabus. Greita ir efektyvi visų teritorijoje esančių padalinių reakcija į konvencinio karo grėsmes – yra vienas pagrindinių šių pratybų uždavinių“, – sako Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys.  Pratybos vyks lapkričio 20–gruodžio 2 d. vienu metu Gaižiūnų ir Generolo Silvestro Žukausko poligonuose. Jose dalyvaus kariai iš Estijos, Latvijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lenkijos, Liuksemburgo, Rumunijos, Slovėnijos, Vokietijos ir Lietuvos.  Pratybose „Iron Sword 2016“ kartu bus vertinamas šiais metais įsteigtos Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir joms priskirtų padalinių kovinis rengimas. Pratybose dalyvaus ir iš rezervo karių suformuotas pėstininkų batalionas.  Pratybos „Iron Sword“ yra NATO karinio rengimo ir pratybų organizavimo programos (angl. MTEP - Military Training and Exercise Program) dalis.  Žiniasklaidos dėmesiui:  Žiniasklaidos atstovai kviečiami į oficialią pratybų „Iron Sword 2016“ atidarymo ceremonijas Generolo Silvestro Žukausko poligone, Švenčionių r. lapkričio 20 d. 10 val. ir Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ rikiuotės aikštėje Rukloje lapkričio 21 d. 10 val.  Atvykstantys į ceremonijas žiniasklaidos atstovai privalo užsiregistruoti pratybų Visuomenės informavimo centre - susisiekti telefonu ar el. paštu:  Generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradėje) – kpt. Paulius Babilas, tel. 8 618 40469, el. paštas: [email protected]  Gaižiūnų poligone (Rukloje) – vrš. Gintautas Mauricas, tel. 8 665 19398, el. paštas[email protected]  Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.) treniruosis ir bus vertinamas Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ kovinis rengimas. Jos pagrindą sudarys dvi batalionų taktinės grupės ir priskirtas Artilerijos batalionas. Pirmosios – „Baltijos“ bataliono – taktinės grupės sudėtyje treniruosis Estijos, Latvijos ir Lietuvos kariai.

  Jungtinių Amerikos Valstijų 173-osios desantinės brigados 2-ojo bataliono pagrindu suformuotoje taktinėje grupėje „Titanas“ treniruosis kariai iš JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Slovėnijos ir Vokietijos. Artilerijos bataliono sudėtyje – savaeigėmis haubicomis ginkluoti Vokietijos kariuomenės 131-ojo artilerijos bataliono ir Lietuvos kariai.  Šiame poligone Lietuvos karių kontingentą sudarys kariai iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“, Karaliaus Mindaugo husarų, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotųjų pėstininkų, Juozo Vitkaus inžinerijos, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionų ir kitų kariuomenės kovinių ir paramos vienetų.  Gaižiūnų poligone (Jonavos r.) treniruosis ir bus vertinamas Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ kovinis rengimas, kurios sudėtyje – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionas ir tokio lygmens pratyboms pirmą kartą suformuotas rezervo karių batalionas, taip pat priskirti paramos vienetai. Šiame poligone kartu su lietuviais treniruosis kariai iš JAV ir Rumunijos.  Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione tarnaujantiems nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams šios pratybos yra vertinamosios. Į atsargą šauktiniai kariai bus išleisti gruodžio pabaigoje.  Lapkričio 20–26 d. į pratybas „Iron Sword 2016“ bus integruotos Sausumos pajėgų Nekinetinių operacijų pratybos „Pasitikėjimas“. Jose bus stiprinami civilių ir karių tarpusavio ryšiai, atnaujinamos žinios apie šalies gynybą. Kariai supažindins gyventojus ir mokys atpažinti informacinės aplinkos keliamas grėsmes, supažindins visuomenę su karių vykdoma veikla, pratybomis ir Lietuvoje besitreniruojančių NATO sąjungininkų galimybėmis.  Lapkričio 24-27 d. pratybų „Geležinis kardas“ dalimi taps Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės vertinamosios pratybos „Tvirtas skydas“. Jose bus vertinamas karių savanorių gebėjimas vykdyti jiems paskirtas gynybines operacijas.  Pratybų dalyvių, karinės technikos judėjimas  Į tarptautines pratybas „Iron Sword 2016“sąjungininkai atsigabena savo ginkluotę ir kovinę techniką. Kariai į poligonus vyksta lapkričio 14-20 d., karinė technika gabenama geležinkeliais, bendro naudojimo keliais, taip pat jūrų keliu per Klaipėdos uostą ir lėktuvais per Vilniaus ir Kauno oro uostus. Karines technikos kolonas galima išvysti judant maršrutais Klaipėda–Vievis–Pabradė, Kalvarija–Kaunas–Vievis–Pabradė, Saločiai–Maišiagala–Pabradė, taip pat Rukla–Vievis–Pabradė. Kolonos lydimos Karo policijos.  Daugiau informacijos apie pratybas – goo.gl/6mn0dz
  Kontaktinis asmuo – kpt. Paulius Babilas, tel. +370 618 40469, [email protected]

 • #2
  Lietuvoje lapkričio 20 d. prasidėsiančių tarptautinių pratybų #IronSworddalyviai atvyksta į Lietuvos kariuomenės poligonus Pabradėje ir Gaižiūnuose.

  Ateinančias dvi savaites apie 4 tūkst. karių iš 11 #NATO šalių kartu treniruosis planuoti ir vykdyti gynybos bei puolimo operacijas.

  Daugiau informacijos: https://goo.gl/rYgszH

  Nuotr. aut. - kpt. Paulius Babilas

  Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

  Komentuoti


  • Cro-Magnon
   Cro-Magnon pakomentavo
   Tvarkyti komentarus
   Turbūt tos keistos mašinos bus MLRS salvinės sistemos tranportavimo būklėje.

  • Eimantas
   Eimantas pakomentavo
   Tvarkyti komentarus
   Ne. MLRS 3ioje ir 6-oje nuotraukoje.

  • Cro-Magnon
   Cro-Magnon pakomentavo
   Tvarkyti komentarus
   tas ir turėjau galvoje

 • #3
  o kas čia per daiktas? čia iš tų pačių Pabradės nuotraukų

  Lygiai kaip vanduo vengia aukštumų ir skuba į žemumas, taip ir kariuomenė vengia stiprybės, bet kovoja su silpnybėmis. Ir kaip vanduo įgauna paviršiaus, kuriuo teka, formą, taip ir kariuomenė valdo sėkmę vadovaudamasi priešo padėtimi. Sun Tzu

  Komentuoti


  • Vilius
   Vilius pakomentavo
   Tvarkyti komentarus
   Pagal mane - tai lenkų Rosomak`as

  • Cro-Magnon
   Cro-Magnon pakomentavo
   Tvarkyti komentarus
   tiksliai, gi jie į pratybas atvažiavę

 • #4
  Prasidėjo.  Komentuoti


 • #5
  Gal MLRS sistemas atvežė reklamai, gal kada nors numatoma jas įsigyti?  Lygiai kaip vanduo vengia aukštumų ir skuba į žemumas, taip ir kariuomenė vengia stiprybės, bet kovoja su silpnybėmis. Ir kaip vanduo įgauna paviršiaus, kuriuo teka, formą, taip ir kariuomenė valdo sėkmę vadovaudamasi priešo padėtimi. Sun Tzu

  Komentuoti


  • #6
   Rukla

   Foto iš Sausumos pajėgų fb.


   Sausumos pajėgos, Vilnius, Lithuania. 19,154 likes · 134 talking about this · 158 were here. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos rengia karinius vienetus valstybės sausumos teritorijos karinei...


   Komentuoti


   • #7
    Prasideda tarptautinės pratybos „Iron Sword 2016“

    Komentuoti


    • #8
     Vokiečiai į pratybas atsigabeno Lietuvoje dar nematytą ginkluotę

     Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/medij....d?id=72928088

     Komentuoti


     • #9
      Lietuvos kariuomenės fb:

      Vienos didžiausių šių metų tarptautinės pratybos Iron Sword įgauna pagreitį. 11 NATO valstybių kariai treniruojasi Pabradės poligone.

      #GinkloBroliai #IronSword

      Nuotr. aut. Ieva Budzeikaitė


      Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

      Komentuoti


      • #10
       #IronSword 2016 įgyja tempą
       Tik vakar startavus tarptautinėms pratyboms „Iron Sword 2016“ (liet. „Geležinis kardas 2016“), šiandien Gaižiūnų poligone jau vyksta intensyvūs mokymai – kovinio šaudymo pratybų metu įgūdžius tobulina ir akies taiklumą lavina Jungtinių Amerikos Valstijų 4-ojo pėstininkų pulko 1-ojo bataliono alfa kuopos iš Jungtinio tarptautinio rengimo centro Hohenfelse, Vokietija (ang. Alfa company, 1st Battalion, 4th Infantry Regiment from the The Joint Multinational Readiness Center in Hohenfels, Germany), Sausumos pajėgų Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono priešiškas pajėgas imituojančios (angl. Opposing Forces – OPFOR) kuopos ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono 1-osios kuopos kariai.
       Bendri mokymai naudingi ne tik mūsų kariams, tai patvirtina ir pažintis su vienu iš pratybų lauke sutiktu užsienio svečiu. Jau ketvirtą kartą Lietuvoje viešintis šiandienos šaudymo pratybose dalyvaujančių karių vadas kapitonas Jake Grob sakė, kad „tokių kovinių šaudymų, kaip šiandien, metu jo kariams yra gera proga patobulinti šaudymo techniką bei gebėjimus ir pasitreniruoti kartu su lietuviais. Kiekvieną kartą besitreniruodami kartu su lietuvių kariais mes kažko vieni iš kitų išmokstame, vieną kartą jie iš mūsų, kitą – mes iš jų“. Prieš pora dienų atvykusiems sąjungininkų kariams Lietuva paliko gerą įspūdį, prie kurio geras maistas irgi prisidėjo, nepaisant to, kad karius šią dieną pasitiko nelabai svetingas vėjas, svečiai džiaugiasi būdami čia.
       Tekstas: Lina Kasparaitė-Balaišė
       Nuotraukos vrš. Gintautas Mauricas


       Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.


       Komentuoti


       • #11
        Iš Sausumos pajėgų fb:

        Šiandien tarptautinėse pratybose „Iron Sword“ pirmą kartą Lietuvoje buvo išbandytos Vokietijos karių atsigabentos reaktyvinės salvinės ugnies sistemos MARSII. Kaip juokavo, kai kurie pratybose dalyvaujantys kariai - „Vokiečiai šiais šventiniais fejerverkais pasveikino mus su Lietuvos kariuomenės diena“.

        Vokietijos 131–ojo artilerijos bataliono naudojama sistema MARSII per vieną minutę gali paleisti 12 valdomų raketų. Nors maksimalus šios sistemos šūvio nuotolis apie 84 km., tačiau šiandien taikiniai buvo numatyti apie 8 km nuo sistemos dislokacijos vietos. Verta paminėti, kad dėl riboto poligono dydžio bei gana tankaus apgyvendinimo aplink jį, šūviai buvo atliekami iš apgyvendintos vietovės į taikinius poligone, taip užtikrinant aplinkinių gyventojų saugumą.

        MARSII sistema į Lietuvą atgabentą pirmą kartą, specialiai pratyboms#IronSword.

        Lapkričio 20 d. prasidėjusiosiose ir dvi savaites vyksiančiose kasmetinėse pratybose „Iron Sword“ dalyvauja apie 4 tūkstančius karių iš 11 NATO šalių: Estijos, Latvijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lenkijos, Liuksemburgo, Rumunijos, Slovėnijos, Vokietijos ir Lietuvos. Pratybų tikslas tobulinti bendrų veiksmų sąveiką su #NATOsąjungininkais, taip pat treniruojamasi kartu vykdyti įvairias operacijas apgyvendintoje vietovėje.

        Nuotr. aut. - kpt. Paulius Babilas
        Sausumos pajėgos, Vilnius, Lithuania. 19,154 likes · 134 talking about this · 158 were here. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos rengia karinius vienetus valstybės sausumos teritorijos karinei...


        Komentuoti


        • #12
         Iš Lietuvos kariuomenės fb:
         "Iron Sword" juda visa jėga: vakar pirmą kartą buvo išbandytos Vokietijos karių atsigabentos reaktyvinės salvinės ugnies sistemos MARSII. Per vieną minutę sistema gali paleisti 12 valdomų raketų, maksimalus šūvio nuotolis apie 84 km, tačiau poligone taikiniai buvo už maždaug 8 km nuo pozicijų.
         #IronSword #GinkloBroliai

         Daugiau informacijos: goo.gl/8WwPCf

         Ievos Budzeikaitės nuotraukos
         Lietuvos kariuomenė, Vilnius, Lithuania. 90,296 likes · 1,522 talking about this · 308 were here. Lietuvos kariuomenės naujienų puslapis.

         Komentuoti


         • Danas
          Danas pakomentavo
          Tvarkyti komentarus
          Nelabai tikisi kad šių raketų kalibras yra 227 mm - vizualiai jų kalibras atrodo tikrai mažesnis, nors visur rašo, kad M30/M31 kalibras yra 227 mm...

        • #13
         Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą
         Iš Lietuvos kariuomenės fb:


         Lietuvos kariuomenė, Vilnius, Lithuania. 90,296 likes · 1,522 talking about this · 308 were here. Lietuvos kariuomenės naujienų puslapis.
         Viskas aišku - šitas vokiečių MARS II naudoja 110 mm raketas, likusias nuo senų vokiškų reaktyvinių salvinių sistemų LARS:

         Zu Übungszwecken können die Kaliberrakete M26 und die 110-Millimeter-Rakete des Waffensystems Lars – aus modifizierten Raketenstartbehältern (s. u.) – abgefeuert werden.
         ...
         Des Weiteren kann auch die kostengünstigere Munition des mittlerweile nicht mehr im Bundeswehrarsenal befindlichen Lars geladen und abgefeuert werden, die sich immer noch im Munitionsbestand der Bundeswehr befindet. Die LAR (Leichte Artillerie-Rakete) hat ein Kaliber von 110 mm, eine Gebrauchsschussentfernung von sechs bis sieben Kilometern und wird aus extra dafür angefertigten RPCs (Rocket Pod Container) abgefeuert, die per Hand geladen werden müssen.
         Kiek sugebėjau išsiverst - vokiečiai jas naudoja pratybų tikslais, užtaisyti jas reikia rankomis (nėra paketizuoto užtaisymo kaip standartinio 227 mm kalibro raketoms), o maksimalus jų šūvio nuotolis - 14 km. O mūsų kariuomenės PR'as rašo:

         Nors maksimalus šios sistemos šūvio nuotolis apie 84 km., tačiau šiandien taikiniai buvo numatyti apie 8 km nuo sistemos dislokacijos vietos. Verta paminėti, kad dėl riboto poligono dydžio bei gana tankaus apgyvendinimo aplink jį, šūviai buvo atliekami iš apgyvendintos vietovės į taikinius poligone, taip užtikrinant aplinkinių gyventojų saugumą.
         Ir "Delfi" tuo pačiu stiliumi:

         Lietuvoje dislokuotos GMLRS ( vokiečių vadinamos MARSII) kovinius šaudymus atliks gerokai mažesniais atstumais, mat Lietuvos poligonai vis dar nėra pritaikyti tokiems atvejams, kai artileristai siekia išbandyti savo ginkluotę maksimaliais šūvio atstumais.
         Aha, kaipgis - kai kovai skirtus MARS II atsiveš, tada gal mūsų poligonas ir bus per mažas, o šitoms "petardoms" pats tas. Visgi koks pas mus hype'as šiuo klausimu keliamas...
         Last edited by Danas; 24 November 2016, 20:50.

         Komentuoti


         • Vilius
          Vilius pakomentavo
          Tvarkyti komentarus
          Video gale matomas 110mm šūvis Suomijoje, prieš keletą dienų:


        • #14
         Čia video:
         Į Lietuvą vokiečiai atgabeno dar neregėtą ginkluotę

         http://www.alfa.lt/straipsnis/501077...geta-ginkluote

         Komentuoti


         • Cro-Magnon
          Cro-Magnon pakomentavo
          Tvarkyti komentarus
          Ta prasme galima įdėti ir užtaisytą 227mm six-packą?

         • Danas
          Danas pakomentavo
          Tvarkyti komentarus
          Panašu kad taip - aš jau buvau pagalvojęs, jog šitų taip lengvai atgal į normalų kalibrą nekonvertuosi.

         • Cro-Magnon
          Cro-Magnon pakomentavo
          Tvarkyti komentarus
          Tokiu atveju gana gerai sugalvota, pratyboms įsideda "nurašytų" raketų, o kai reikia gana paprastai ir greitai užtaiso kovinėmis

        • #15


         Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.         Komentuoti

         Vykdoma...
         X