Announcement

Collapse
No announcement yet.

Parengtojo rezervo karių pratybos

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Parengtojo rezervo karių pratybos

  Parengtojo rezervo karių mokymai Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1365072?copied

 • #2
  Parengtojo rezervo karių mokymai Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione

  http://kariuomene.kam.lt/lt/naujieno...e.html?pbck=30

  Komentuoti


  • #3
   Vaidoto MPB I-oji rezervo kuopa


   Komentuoti


   • #4
    Kultūrinės programos dalis (Artilerijos batalionas)

    Komentuoti


    • #5
     Vaidoto MPB     Komentuoti


     • #6
      Pasiruošimas "Rezervo smūgiui"

      Komentuoti


      • #7
       "Rezervo smūgis"

       Komentuoti


       • #8
        Komentuoti


        • #9

         Komentuoti


         • #10
          Baigėsi tris savaites trukę parengtojo rezervo karių mokymai Vaidoto batalione
          Rugpjūčio 8 d. Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione prasidėjo parengtojo rezervo karių mokymai. Į šiuos mokymus VMPB šiemet buvo pašaukta daugiau nei 200 rezervo karių iš įvairių Lietuvos regionų, daugiausiai Vilniaus ir Kauno apskričių.

          Karinių žinių ir įgūdžių atnaujinimo trukmė - trys savaites. Per šį laikotarpį rezervo kariai yra supažindinami su naujausia Lietuvos kariuomenės ginkluote ir technika, atnaujinamos karinės taktikos žinios bei karių individualūs įgūdžiai - karinė topografija, šaudymas iš kariams priskirtų ginklų G-36, vidutinio sunkumo kulkosvaidžių KSP-58 ir granatsvaidžio „Carl Gustav". Atnaujinę individualias žinias, kariai pereina į kolektyvinio rengimo etapą, kur mokosi, kaip veikti skyriaus ir būrio sudėtyje. Karinių žinių ir įgūdžių atnaujinimo pratybos yra užbaigiamos tris paras trunkančiomis lauko taktikos pratybomis, kurių metu įvertinami ne tik parengtojo rezervo karių kurso rezultatai, bet ir vieneto vadų gebėjimas vadovauti ir planuoti operacijas.

          Tarp rezervo karių buvo tokių, kurie savo prievolę atliko dar 1999 m. Per tą laiką kariuomenė stipriai patobulėjo tiek modernizuojant techniką tiek mokant karius. „Kariuomenėje yra daug jaunų, motyvuotų žmonių. Didžiausią pasikeitimą matau ginkluotėje, atnaujinta ir technika bei visa infrastruktūra." - tarnybos patirtimi dalinasi rezervo karys j. eil. Eimantas Koševoj.

          Per 3 savaites kariai turėjo galimybę ne tik atnaujinti kariškas žinias, bet ir pamatyti kitų karinių vienetų naudojamą techniką, aktyviai praleisti lasivalaikį: pasivaržyti sportinėse rungtyse, protmūšyje. Taip kariai stiprina tarpusavio ryšį, ugdo komandos dvasią, šie įgūdžiai padeda ir pratybų metu.

          Rugpjūčio 28 d. iškilmingos rikiuotės metu rezervo kariams buvo padėkota už jų tarnybą, geriausiai pasirodžiusiems - įteiktos ir padėkos. Šie kariai į mokymus grįš mažiausiai po 5 metų.

          Aktyvusis kariuomenės personalo rezervas - karo prievolininkai, įgiję pagrindinį karinį parengtumą, kurių turimi kariniai įgūdžiai periodiškai atnaujinami mokymuose ir pratybose, dalis.

          Kunigaikščio Vaidoto bataliono nuotraukos ir informacija          http://kariuomene.kam.lt/lt/naujieno...e.html?pbck=20

          Komentuoti


          • #11
           Pirmosios parengtojo rezervo karių pratybos Juozo Vitkaus inžinerijos batalione

           Praėjusį savaitgalį į Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos batalioną iš įvairių Lietuvos vietų į trijų savaičių parengtojo kariuomenės rezervo karių mokymus atvykę skirtingo amžiaus, skirtingų profesijų, skirtingą karo tarnybos ir gyvenimo patirtį turintys vyrai kareivinėse ilgai neužsibuvo. Per pirmąsias pora dienų prisiminę krašto apsaugos statutus ir rikiuotės pagrindus kariai išvyko į taktikos ir individualių karinių įgūdžių atnaujinimo pratybas Gaižiūnų poligone, rašoma pranešime.
           http://www.15min.lt, 2020.09.26


           Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono nuotr. / Pirmosios parengtojo rezervo karių pratybos Juozo Vitkaus batalione
           Last edited by Danas; 26 September 2020, 14:10.

           Komentuoti

           Vykdoma...
           X