Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pratybos BALTOPS 16

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Pratybos BALTOPS 16

  Tarptautinėse pratybose jūroje BALTOPS 16 Lietuvos karininkas vadovaus laivų junginiui

  Birželio 2 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas P12 „Dzūkas" išplaukė į Taliną (Estija), o štabo ir aprūpinimo laivas N42 „Jotvingis" - į Stokholmą (Švedija). Jie dalyvaus birželio 3-19 d. tarptautinėse karinėse pratybose Baltijos jūroje BALTOPS 16.

  Šios pratybos vyks Baltijos jūroje - Estijos, Suomijos, Vokietijos, Lenkijos bei Švedijos teritoriniuose vandenyse bei išskirtinėse ekonominėse zonose. Jose dalyvauja kariniai laivai ir orlaiviai iš 17 NATO valstybių ir partnerių (Suomijos ir Švedijos). Iš viso pratybose dalyvaus daugiau kaip 6 tūkst. karių , 50 įvairaus tipo laivų bei 61 orlaivis.  Šiemet pratybose BALTOPS 16 išskirtinis vaidmuo tenka ir Lietuvos karinėms jūrų pajėgoms. Lietuvos KJP karininkas komandoras leitenantas Tadas Jablonskis, šiuo metu vadovaujantis Baltijos šalių karinių laivų BALTRON junginiui, per BALTOPS 16 pratybas vadovaus ir vienam iš trijų priešmininių laivų grupės junginių. Šį junginį sudarys šeši laivai iš Latvijos, Estijos, Lietuvos, Prancūzijos ir Vokietijos bei JAV narų-išminuotojų komanda.  Pratybos vyksta pagal specialiai joms sukurtą scenarijų, imituojant susidariusį konfliktą tarp pramanytų šalių. Pratybų dalyviai pagal scenarijų yra suskirstyti į dvi grupes, iš kurių viena atlieka pagalbos suteikimo vienai iš pramanytų šalių, taip pat gynybos, kita - puolimo funkcijas. Šios pratybos yra puiki proga patikrinti laivų įgulų pasiruošimą vykdyti karines užduotis artimas realioms sąlygoms.  Per pratybas bus atliekamos ir tobulinamos karo laivų manevravimo formuotėse, laivų konvojavimo, artilerinių šaudymų, priešlėktuvinės ir antiteroristinės gynybos, minų paieškos ir nukenksminimo, kovos su povandeniniais laivais, jūrų desanto išlaipinimo krante bei kitos karinės procedūros. • #2
  NATO šalia Lietuvos imasi veiksmų, kokių nebuvo dešimtmečius  Dešimtys laivų, orlaivių, tūkstančiai jūreivių ir karių iš 17 valstybių – tokiais įspūdingais skaičiais gali pasigirsti birželio 3-ąją Baltijos jūroje prasidėjusios tarptautinės pratybos BALTOPS 2016. Tačiau skaičiai – ne vienintelė priežastis, dėl kurios šie NATO mokymai skiriasi nuo panašių, kasmet rengiamų pratybų.
  Dvi savaites Baltijos jūrą raižys 45 karo laivai, o ore patruliuos 60 orlaivių iš 17 NATO šalių bei valstybių partnerių. Be JAV, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų, Danijos, Lenkijos, Baltijos šalių pratybose dalyvaus Švedijos ir Suomijos karo laivai. Lietuva pratybos skyrė du laivus – patrulinį P12 „Dzūkas“ bei aprūpinimo laivą N42 „Jotvingis“. Be to, Lietuva vadovauja vienam iš trijų priešmininių laivų grupės junginių, kurį sudaro šeši laivai iš Latvijos, Estijos, Lietuvos, Prancūzijos ir Vokietijos bei JAV narų-išminuotojų komanda.
  Elitinį Virdžinijos karinį institutą baigęs ekspertas teigė, kad pastaruosius kelis dešimtmečius pratybos BALTOPS buvo rengiamos labiau atsižvelgiant į taikos meto užduotis: buvo tobulinami paieškos ir gelbėjimo misijų įgūdžiai, kova prieš terorizmą ir piratus. Oficialiai pratybos vyksta pagal tam tikrą scenarijų, imituojant susidariusį konfliktą tarp pramanytų šalių. Pratybų dalyviai pagal scenarijų yra suskirstyti į dvi grupes, iš kurių viena atlieka pagalbos suteikimo vienai iš pramanytų šalių, taip pat gynybos, kita – puolimo funkcijas. Šios pratybos yra puiki proga patikrinti laivų įgulų pasiruošimą vykdyti karines užduotis artimas realioms sąlygoms.


  Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithu....d?id=71456436


  Komentuoti


  • #3
   N42 "Jotvingis" stovi pakrantėje netoli Stokholmo, o P12 "Dzūkas" juda link žemyninės Švedijos dalies 13.5 mazgų greičiu šiauriau Gotlando salos.

   http://www.marinetraffic.com/en/ais/...tery:59/zoom:8

   Komentuoti


   • #4
    BALTOPS 2016: Coming Soon to a European Theater Near You


    HMS Ocean departs for BALTOPS 2016    U.S. B-52 Bombers Land At RAF Fairford For BALTOPS 16
    Komentuoti


    • #5


     Amerikiečiai, vokiečiai, lenkai ir švedai.

     http://www.c6f.navy.mil/news/baltops...te-june-9-2016     17 tautų, 1 aljansas: NATO karinės pratybos Baltijos jūroje

     http://www.15min.lt/galerija/17-taut...juroje-91597#_

     Komentuoti


     • #6

      Komentuoti


      • #7
       BALTOPS16 – SWEFIN Cooperation | BALTOPS16 – SWEFIN yhteistyö       BALTOPS 2016 VID
       Komentuoti


       • #8
        BALTOPS 2016 - Baltic Unity and Strength Delivers Baltic Security
        B-roll of 14 aircraft from 4 nations forming up together behind a KC-135 over the Baltic Sea during Baltic Operations (BALTOPS) 2016.


        US, German, Swedish And Polish Warplanes Formation Flight Over The Baltic Sea        Komentuoti

        Vykdoma...
        X