Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pratybos "Tvirtas Skydas 2016"

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Pratybos "Tvirtas Skydas 2016"
  Iš KASP Facebook'o:

  Balandžio 15 d., startavus aktyviajam pratybų „Tvirtas skydas“ etapui, septynios karių savanorių kuopos iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (#KASP) Didžiosios Kovo apygardos 8-osios rinktinės išsidėstė savo atsakomybės rajonuose ir pradėjo treniruotis vykdyti joms paskirtas gynybos užduotis.
  Pagal pratybų scenarijų kariai savanoriai, kartu su kitais kariuomenės padaliniais, veikia savo šalies teritorijoje, į kurią yra įvestos priešiškos ginkluotosios pajėgos. 8-osios rinktinės#kariai_savanoriai paskirtuose rajonuose vykdo patruliavimą, renka žvalgybinę informaciją, taip pat rengia pasalas prieš okupacinių pajėgų užimtus objektus, aprūpinimo, kovinės paramos padalinius, karinės technikos kolonas, vadavietes ir kitas svarbias vietas. Vykdydami šias užduotis rinktinės#kariai siekia lėtinti priešiškų pajėgų puolimo tempą, silpninti jų kovinę galią, žlugdyti moralę, sudaryti palankias sąlygas sąjungininkų pajėgų atėjimui ir perėjimui į puolamuosius veiksmus.
  Priešiškas pajėgas šiose pratybose imituoja KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono ir JAV 3-iosios divizijos 2-ojo kavalerijos pulko rotacinio vieneto kariai. Jiems tai taip pat galimybė treniruotis vykdyti žygio, susitelkimo rajono užėmimo, vadavienčių skleidimo, reakcijos į apšaudymą ir kitas užduotis.
  Pagrindinis balandžio 14-17 d. vykstančių lauko taktinių pratybų #TvirtasSkydas tikslas – treniruoti ir įvertinti KASP 8-osios rinktinės gebėjimą vykdyti gynybos užduotis paskirtame atsakomybės rajone. Pratybos vienu metu vyksta Vilniaus, Trakų, Ukmergės, Molėtų, Švenčionių ir Ignalinos rajonuose. Jose iš viso dalyvauja apie 800 karių, apie pusė jų – kariai savanoriai. Pratybas organizuoja Sausumos pajėgų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabai. Pratybos vyksta šviesiu ir tamsiu paros metu.
  Info ir foto šaltinis:
  https://www.facebook.com/media/set/?...0970648&type=3  The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

 • #2
  Kas antras savanoris laiko automatinį šautuvą už dėtuvės taip sumažindamas šaudymo taiklumą (judanti dalis) ir padidindamas užsikirtimo tikimybę (iškreipiama šovinio padėtis). Negi instruktoriai negali įkalti į galvą elementarių bazinių dalykų - AUTOMATINĮ ŠAUTUVĄ REIKIA LAIKYTI UŽ APSODO. Beje, reguliarioje kariuomenėje tai irgi gan dažnas reiškinys.

  Taip mūsų kaimynams iš rytų suteikiama papildoma proga pasišaipyti ir pademonstruojamas "profesionalumas".

  Komentuoti


  • #3
   Ir kiekvienas pirmas neturi salmu. Galimai, kad ju neturi. Tikiuosi po kroatisku pirkimo senieji atiteks KASP

   Komentuoti


   • #4
    Kaip pasakytų EPP - mūsų savanoriai šautuvo laikyt nemoka? Nematau problemos - išmoks, ir be to visvien KASP už "Kaitseliit" geriau.
    Beje man dar krenta į akis tas slėpimasis už medžių priklaupus ant vieno kelio - mano durna galva tai netinkamas būdas. Medis prastai saugo net nuo lengvųjų šaunamųjų ginklų ugnies, ir pats kareivis stovėdamas ar klūpėdamas yra geresnis taikinys nei gulėdamas.

    Komentuoti


    • #5
     taipogi atkreipkite dėmesį į vieną iš fotografijų, kaip apgailėtinai kariai užėmę pozicijas

     Komentuoti


     • #6
      Originally posted by Danas Peržiūrėti pranešimą
      Kaip pasakytų EPP - mūsų savanoriai šautuvo laikyt nemoka? Nematau problemos - išmoks, ir be to visvien KASP už "Kaitseliit" geriau.
      Beje man dar krenta į akis tas slėpimasis už medžių priklaupus ant vieno kelio - mano durna galva tai netinkamas būdas. Medis prastai saugo net nuo lengvųjų šaunamųjų ginklų ugnies, ir pats kareivis stovėdamas ar klūpėdamas yra geresnis taikinys nei gulėdamas.
      Man asmeniškai taip laikyti nepriimta. Bet ginklo konstrukcija labai tvirta, visa jėga tenka dėtuvės tvirtinimo lizdui, kuris yra nejudantis, į dėtuvę remiamasi tik delno apačia. Kad taip daug kas KASP šaudo - mačiau. Pakomentavo 2 bičuliai tarnavę nuo įkūrimo SKAT ir KASP ir dar nepalikę KASP. Seržantas sako, kad negalima. Kapitonas - kad galima, svarbu kad pataikytų, nes šautuvui tai nekenkia, kaip ir aš teigia kad jo konstrukcija ypatingai tvirta ir skirtingai nei AKM ar AK-74 taip laikyti šaudant galima. Specialiai Aurimui įdedu švedus: http://www.thefirearmblog.com/blog/w...04/66b-tfb.jpg , http://smg.photobucket.com/user/Tim_...nther.jpg.html Dėl atsigulimo nuotraukoje tai taip, šitaip gulėti nereikėtų, bet čia matosi dar žali ir juos elementariai mokina vykdyti komandas. Galite išvedinėti teorijas kaip reikia daryti, bet pradžia būna nuo A, po vieną raidę, visa abėcėlė nedainuojama. Dėl medžio tai pasakysiu tiek, kad per pratybas tai geras būdas, o galima už jo labai neblogai rasti priedangą ir kitais atvejais. Esmė visa ar jau šaudo, ar didelė apšaudymo tikimybė, ar yra šaudoma intensyviai. Ieškot ko nepametę truputį. Imat ginklą ir į pratybas. Ten galėsit praktikoje išbandyti.

      Smagu, kad galima komentuoti saugiai. Nes kai gyvai ateina pasportuoti visokie patarėjai, tai jų mojavimas delniukais pagal kažkokias gudrias visokių fu fu formas baigiasi poilsiu ant grindų. O čia visada galima jaustis teisiu, nes nereikia praktiškai įrodyti savo teisybės.

      Komentuoti


      • Danas
       Danas pakomentavo
       Tvarkyti komentarus
       EPP, visgi tu kažkoks piktas.

      • EPP
       EPP pakomentavo
       Tvarkyti komentarus
       Piktas šiuo klausimu, Danai. Pabėgiok pratybose, prigulk, priklaupk, ir tada komentuok. Aurimas galėtų paimti AK-4, ir šaudykloje visiems įrodyti, kad jie neteisingai laiko ir todėl jis šaudo taikliau. Arba neįrodyti. Jokios problemos - tampi KASP arba LŠS nariu ir įrodinėji visiems aplinkui bet čia jau reikia atsikelti nuo sofos...

     • #7
      Originally posted by EPP Peržiūrėti pranešimą
      Man asmeniškai taip laikyti nepriimta. Bet ginklo konstrukcija labai tvirta, visa jėga tenka dėtuvės tvirtinimo lizdui, kuris yra nejudantis, į dėtuvę remiamasi tik delno apačia. Kad taip daug kas KASP šaudo - mačiau. Pakomentavo 2 bičuliai tarnavę nuo įkūrimo SKAT ir KASP ir dar nepalikę KASP. Seržantas sako, kad negalima. Kapitonas - kad galima, svarbu kad pataikytų, nes šautuvui tai nekenkia, kaip ir aš teigia kad jo konstrukcija ypatingai tvirta ir skirtingai nei AKM ar AK-74 taip laikyti šaudant galima. Specialiai Aurimui įdedu švedus: http://www.thefirearmblog.com/blog/w...04/66b-tfb.jpg , http://smg.photobucket.com/user/Tim_...nther.jpg.html
      Na taip, žiūriu daug kas "neteisingai" laiko - va ir lenkai tuo "griešyja" (žr. video):      Lenkų atveju tokį laikymą pateisint sunkiau, nes jų "Beryl" (praktiškai tas pats AK) dėtuvės šachta neturi bortų kaip AK4 ar AK5.

      Komentuoti


      • #8
       Originally posted by Danas Peržiūrėti pranešimą
       Na taip, žiūriu daug kas "neteisingai" laiko - va ir lenkai tuo "griešyja" (žr. video):       Lenkų atveju tokį laikymą pateisint sunkiau, nes jų "Beryl" (praktiškai tas pats AK) dėtuvės šachta neturi bortų kaip AK4 ar AK5.
       Nuotraukų ir video pilnas internetas. Taip kad neteisingai gal ir nėra visai neteisingai. Bet čia ne strateginis klausimas, galima išspręsti paprastai, šaudykloje

       Komentuoti


       • #9
        Na jei konstrukcija leidžia tai tegul laiko, nes ginklas kitiems elementariai per ilgas, kad patogiai laikyti už apsodo. Geriau taip, nei dėmesio koncentracija į išlaikymą.

        Komentuoti


        • #10
         Pratestuota. Toks laikymas ginklo konstrukcijai niekaip nekenkia.

         Komentuoti


         • #11
          O G-36 atveju kaip?

          Komentuoti


          • #12
           Originally posted by Eimantas Peržiūrėti pranešimą
           O G-36 atveju kaip?

           O G36 ir G3 konstrukcija šiuo požiūriu nėra tokia pati?
           The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting - Sun Tzu

           Komentuoti


           • #13
            Na va pasirodo ir rumunai savo "kalašus" taip laiko - fotografijos iš balandžio mėnesį vykusių bendrų Rumunijos 2-osios pėstininkų brigados ir Kanados kariškių pratybų "Scorpions Fury":

            Nors ginklas net turi kaip tik tam skirtą papildomą rankeną ant apsodo, kareivis "kalašą" visvien laiko už dėtuvės, ir netgi ne šiaip už dėtuvės, o už dėtuvės apačios. Na sakykit ką norit, man tai keistai ir nestabiliai atrodo... Beje nuotraukų antrame plane kitas kareivis ginklą jau laiko taip, kaip priklauso.
            Last edited by Danas; 26 April 2016, 13:01.

            Komentuoti

            Vykdoma...
            X