Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pratybos, treniruotės

Collapse
X
 
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • https://www.facebook.com/watch/?v=291518618614435
  https://www.facebook.com/watch/?v=291518618614435
  Neisimeta normalus linkas nors tu ka...idomus pratybu scenarijus galimai.

  Komentuoti


  • Sėkmingos karių savanorių pratybos Vokietijoje   Rugpjūčio 3–27 d. Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios rinktinės karių savanorių suformuotas padalinys dalyvavo tarptautinėse pratybose „Saber Junction 20“ (liet. „Kardų susikirtimas 20") Vokietijoje JAV karinės bazės Hohenfelso poligone.


   Tarptautinėse pratybose iš viso dalyvavo virš 4000 karių iš NATO sąjungininkių ir partnerių šalių (JAV, Latvijos, Lietuvos, Rumunijos, Moldovos, Šiaurės Makedonijos, Albanijos, Gruzijos ir Ukrainos). Šiais metais vykusios pratybos „Saber Junction 20“ – tai jau 7-osios kasmetinės pratybos Europoje, skirtos įvertinti pasirengimą vykdyti bendras operacijas ir skatinti sąveiką su sąjungininkais ir šalimis partnerėmis.


   Pratybose KASP padaliniui buvo skirta užduotis veikti kaip ginkluoto pasipriešinimo pajėgoms. Kariai savanoriai, naudodami mažų padalinių taktiką, veikė kartu su Moldovos ir JAV Specialiųjų pajėgų vienetais. Pratybų metu kariai savanoriai vykdė šias užduotis – infiltracijas (žeme ir oru), žvalgybos ir kovos patrulius (pėstysis patrulis, patrulio bazės įkūrimas, aukštos vertės taikinių indenfikavimas ir naikinimas).


   Viena iš efektingiausių ir labiausiai karių moralę pakėlusių užduočių buvo pačių pratybų pradžioje - naktinė infiltracija su sraigtasparniais. Kai kuriems kariams tai buvo pirmas skrydis su kariniu sraigtasparniu. Dienos metu kariai vykdydavo žvalgybos užduotis. Visi kinetiniai veiksmai buvo vykdomi prisidengus tamsa – tai buvo gera patirtis mūsų kariams.


   Tarptautinių pratybų galutinis akordas – jungtinė 4 šalių reido operacija, kurios pagrindinis veiksnys – miestelio šturmas buvo patikėtas keletui JAV SOP karių ir lietuvių kariams savanoriams. Operacijos sudėtingumas slypėjo 4 šalių skirtingose taktinėse procedūrose naudojamoms ryšio ir žvalgybos technologijoms bei skirtingu karių pasirengimo lygiui. Operacijai buvo pasiruošta per 24 val. Pasiruošimo pagrindas buvo realios treniruotės, kurių metu buvo stengiamasi suvienodinti procedūras ir veiksmus. Galutinę operaciją pavyko įvykdyti sėkmingai, nors ir teko „žaidybiškai“ patirti savų pajėgų gyvosios jėgos nuostolių.


   Pagrindinis KASP karių siekis šiose pratybose buvo tobulinti ir koordinuoti bendrus veiksmus su NATO partneriais, kurį kariai sėkmingai įgyvendino, o grįžę savo patirtimi pasidalins su kitais kariais savanoriais.   KASP informacija.
   Pratybų organizatorių ir dalyvių nuotraukos.
   http://kariuomene.kam.lt/lt/naujieno...kietijoje.html

   Komentuoti


   • Vyksta pasiruošimas vienoms didžiausių šiais metais NATO greitojo reagavimo padalinių pratybų

    Rugsėjo 7–11 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe vyko tarptautinių pratybų „Geležinis Vilkas 2020“ ir „Briliantinis šuolis 2020 II“ (angl. „Brilliant Jump 2020 II“) planavimo renginiai, į kuriuos užbaigti koordinuoti pasirengimą pratyboms, aptarti pratybų eigos, veiksmų, taip pat parengti reikalingą dokumentaciją atvyko specialistai iš Latvijos, Lenkijos, Ispanijos, Čekijos, Vokietijos bei Jungtinės Karalystės.


    Pratybos „Briliantinis šuolis 20 II“ (angl. „Brilliant Jump 2020 II“) – tai kasmet vis kitoje Aljanso valstybėje vykstančios jungtinės NATO pajėgų vadavietės Brunsume (Olandija) organizuojamos NATO ypač greitojo reagavimo pajėgų (angl. Very High Readiness Joint Task Force (VJTF) pratybos. Rugsėjį planuojamos greitojo reagavimo pajėgų oro ir jūrų komponento perdislokavimo treniruotės vyks netoli Škotijos krantų, o VJTF pajėgose budinčių padalinių sausumos pajėgų komponento patikrinimas vyks Lietuvos teritorijoje spalio pabaigoje, lapkričio pradžioje. Mokymų metu Aljanso greitojo reagavimo pajėgose budintys Lenkijos, Ispanijos ir Čekijos kariniai vienetai treniruosis vykdyti greitą padalinių perdislokavimą.


    2020 m. VJTF budinčių pajėgų pagrindą sudaro 21-oji Lenkijos „Podolės“ šaulių brigada, kurią remia Lenkijos 12-oji mechanizuotoji divizija, 3-ias transporto aviacijos sparnas, taip pat priskirti vienetai iš Bulgarijos, Čekijos, Vengrijos, Italijos, Lietuvos, Latvijos, Portugalijos, Rumunijos, Ispanijos, Slovakijos, Turkijos ir Jungtinės Karalystės.


    Planuojama, kad, įvykdę pratybų „Briliantinis šuolis 20“ vadovybės keliamas užduotis ir atlikę pajėgų perdislokavimą, NATO greitojo reagavimo pajėgų vienetai prisijungs prie pagrindinių šiais metais Lietuvoje, Generolo Silvestro Žukausko poligone, vyksiančių pratybų „Geležinis Vilkas 20“.


    Mokymai „Geležinis Vilkas 2020-II” – tai tarptautinės pratybos, skirtos įvertinti Rukloje dislokuotos NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės pasirengimą planuoti bei atlikti operacijas tinkamai bendradarbiaujant su Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" štabu, taip pat įvertinti MPB „Geležinis Vilkas" batalionų pasirengimą planuoti ir vykdyti operacijas bei sąveiką, kai vykdomos bendros operacijos kartu su sąjungininkais ir partneriais. Planuojama, kad pratybos vyks lapkričio pradžioje.
    http://kariuomene.kam.lt/lt/naujieno...u_pratybu.html

    Komentuoti


    • Lietuvos teritorijoje treniruosis NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgos


     Spalio 29 d.-lapkričio 7 d. dalyje Lietuvos teritorijos vyks vienos didžiausių šiais metais regione NATO aljanso pratybos „Brilliant Jump 2020“ (liet.„Nuostabusis šuolis 2020“), kuriose bus vertinamas Itin aukštos parengties jungtinės NATO greitojo reagavimo pajėgų grupės (angl. Very High Readiness Joint Task Force, VJTF ) pasirengimas vykdyti šiems tarptautiniams greito reagavimo pajėgumams keliamas užduotis.

     Plačiau:http://www.lietuvoskariuomene.lt/lt/...65OfC5cnX9E1Ns
     Komentuoti


     • Kartu su Jungtinės Karalystės kariais rengiamasi pratyboms „BALTOPS 50“

      Sausio 25–28 d. rengiantis tarptautinėms amfibinių vienetų operacijų pratyboms „BALTOPS 50“ Klaipėdoje lankosi Jungtinės Karalystės kariuomenės Karališkųjų jūrų pėstininkų korpuso 3-iosios komandosų brigados atstovai, o prie svečių vaizdo konferenciniu būdu jungiasi ir NATO Jūrinių smogiamųjų ir paramos pajėgų štabo (angl. Naval Striking and Support Forces NATO (STRIKFORNATO) ) atstovai.      Laikydamiesi COVID-19 saugumo reikalavimų, vizito Klaipėdoje metu svečiai susitiko su Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadovybe, apsilankė Karinėse jūrų pajėgose, Generolo Povilo Plechavičiaus poligone, apžiūrėjo karinę infrastruktūrą ir įvertino jūros kranto tinkamumą pratyboms.      „Jei tik atsiranda galimybė treniruotis kartu su sąjungininkais, visuomet ja pasinaudojame, nes patirtis įgyta bendrų treniruočių ir pratybų metu yra ypač vertinga. Tik veikdami kartu geriau pažįstame sąjungininkų kovines galimybes, jų veikimo procedūras, matome sąveikos stipriąsias ir silpnąsias vietas. Pratybų „BALTOPS 50“ metu operaciją vykdysime kartu su Jungtinės Karalystės Karališkųjų jūrų pėstininkų Poveikio pakrantei grupe (angl. Littoral Response Group). Pratybų metu mūsų brigados dragūnai kartu su į krantą išsilaipinusiais Jungtinės Karalystės jūrų pėstininkais veiks sausumoje, naikins įsitvirtinusius pasipriešinimo židinius. Tokiose operacijose ypatingai svarbi tiksli žvalgybinė informacija, greiti ir koordinuoti veiksmai bei taiklūs smūgiai. Todėl į šių elementų vykdymą sutelksime pagrindinį dėmesį“, – sakė Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadas plk. Nerijus Stankevičius.      Tarptautinių pratybų „BALTOPS 50“ operacijos planuojamos š. m. birželio mėnesį Baltijos jūroje, teritoriniuose Lietuvos, Vokietijos ir Lenkijos vandenyse bei krante. JAV organizuojamos karinės pratybos BALTOPS vyksta nuo 1972 metų, o šiais metais jos bus jubiliejinės – 50-osios.      Dalis pratybų veiksmų vyks kartu su Lietuvos kariuomenės Motorizuotos pėstininkų brigados „Žemaitija“ pratybomis „Stiprus grifonas 2021“ ir Karinių jūrų pajėgų pratybomis „Baltijos tvirtovė 2021“ (angl. „Baltic Fortress 2021“).      Lietuvos kariai, dalyvaudami NATO pratybose, įgyja neįkainojamos kovinės patirties ir gebėjimų vykdyti įvairias operacijas ginant mūsų šalies suverenitetą. Šių tarptautinių pratybų metu Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" vienetai gerins sąveika su NATO sąjungininkais ir partneriais.      MPBŽ informacija ir nuotraukos.
      http://kariuomene.kam.lt/lt/naujieno...s_kariais.html

      Komentuoti

      Vykdoma...
      X