Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pratybos, treniruotės

Collapse
X
 • Filtras
 • Laikas
 • Rodyti
Ištrinti viską
Naujas pranešimas

 • Lietuvos kariai dalyvaus vienose didžiausių ugnies paramos pratybose Europoje

  Kitą savaitę dvi Sausumos pajėgų Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono karių grupės įsilies į Vokietijoje vyksiančias tarptautines pratybas „Dynamic Front 2018". Vėliau šiose pratybose, kurios vyks iki kovo 11 dienos, taip pat dalyvaus ugnies paramos specialistai iš Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" štabo, Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono, Juozo Lukšos mokymo centro ir Lietuvos kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono. Planuojama, kad vienose didžiausiose jungtinėse ugnies paramos pratybose Europoje dalyvaus virš 30 Lietuvos karių.  Vokietijoje vykstančiose pratybose veiks nuo korpuso iki batalionų lygmens ugnies valdymo vienetai. Treniruojama operacijų planavimo ir valdymo, kovinius šaudymus atliks net 21 artilerijos vienetas, kartu veiks ir aviacijos parama ore.  Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų ugnies paramos specialistai pratybose „Dynamic Front 2018" treniruosis vykdyti NATO vienetų netiesioginės ugnies planavimą koordinavimą kompiuterizuota ugnies valdymo sistema ADLER 2. Lietuvos kariams, kurie vykdys priešakinių stebėtojų užduotis, bus sudaroma galimybė treniruotis ir vykdyti netiesioginės ugnies iškvietimą, valdymą ir koregavimą. Taip pat kariai galės susipažinti su kitų šalių naudojama priešakinių stebėtojų įranga.  Pratybos „Dynamic Front 2018" yra vienos didžiausios Jungtinės ugnies paramos pratybos Europoje. Pratybose dalyvaus Danijos, Gruzijos, Italijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Makedonijos, Prancūzijos, Rumunijos, Švedijos, Turkijos, bei Vokietijos atstovai su savo ugnies paramos vienetais. Viso pratybose dalyvaus apie 2000 karių.


  Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų viešųjų ryšių karininkas kpt. Donatas Suchockis
  Tel. (8 5) 278 5094, mob. 8 640 45380, el. paštas: donatas.suchockis@mil.lt
  Lietuvos kariuomenės informacija
  http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuome..._europoje.html

  Komentuoti


  • Dingęs ryšys, karinės kolonos ir besileidžiantys lėktuvai iš Rusijos – pirmąkart surengtos hibridinės saugumo pratybos

   Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...ijos-59-932990

   Komentuoti


   • Uoste imitavo teroro aktą

    http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1...-akta-1617485/

    Komentuoti


    • Buvo mineta, kad bus platesne analize apie ivykusiu pratybu rezultatus. Jeigu kas tures-patalpinkite.

     Komentuoti


     • Spaudžiant šalčiui – miegas miške

      Sekmadienio naktis Šventosios miškuose kai kam tapo rimtu išbandymu. Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės Klaipėdos 301 motorizuotosios pėstininkų kuopos kariai naktį praleido spaudžiant daugiau nei 15 laipsnių šaltukui.


      http://klaipeda.diena.lt/naujienos/k...s-miske-853857

      Komentuoti


      • Iš šitų pratybų forume jau buvo įdėta medžiagos, tačiau šitų filmukų lyg nebuvo. O jie neblogi
       Komentuoti


       • Įdomi info iš Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono fb.

        2018. 03. 13 prasideda artimos oro paramos praktinės pratybos, kurios buvo plėtojamos kaip integralioji šią savaitę vykstančių pratybų dalis. Į pratybas bus įtraukiamos kitos Lietuvos kariuomenės pajėgos bei BAP misijos atstovai (su oficialiu KOP vado tarpininkavimu ir patvitinimu iš NATO AIRCOM). Pratybos vyks šiaurinėje Lietuvos dalyje (Pakruojo, Pasvalio ir Radviliškio raj.), vakarų Lietuvoje ( Telšių raj. ir Kairių poligone) bei Kazlų Rūdos poligone.
        Pratybose dalyvauja: Lietuvos kariuomenės Jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistai iš Sausumos pajėgų ir Specialiųjų operacijų pajėgų kariai, taip pat eFP kovinės grupės, Jungtinės paramos ugnimi komandos grupė iš Latvijos.
        Anksčiau tokios pratybos buvo vykdomos Latvijoje (iki 2014 m.) su tarptautiniu pavadinimu - Baltic Regional Training Event. Šiuo metu LK Jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistai kartu su LK KOP perima iniciatyvą ir siekia atgaivinti tokių regioninių pratybų vykdymą Lietuvoje.

        Pratybų tikslas - Jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistų (angl. - JTAC) kvalifikacinių įgūdžių palaikymas, kolektyvinio rengimo gerinimas įtraukiant tarptautines grupes bei pilotų įgūdžių tobulinimas vykdant artimos oro paramos operacijas.
        Įdomūs faktai: į pratybas įsitraukia ne tik LK KOP lengvieji atakos lėktuvai L-39, bet ir BAP misiją vykdantys danų F-16 naikintuvai. Be to, kai kuriomis dienomis į procedūrines jungtinės paramos ugnimi pratybas įsitraukia ir LK KJP flotilės patrulinių laivų įgulos.
        Šiose pratybose bus laužomi ledai, kuriami gerieji precedentai ir siekiama kuo veiksmingesnio integralaus rengimo kartu su svarbiais tarptautiniais partneriais.
        https://www.facebook.com/Artilerijos...tf3xeMPML4j7fc

        Komentuoti


        • Porolono gamykloje prie Alytaus imituota cheminė ataka (VIDEO. NUOTRAUKOS)

         Komentuoti


         • Iš Vytenio bataliono fb.


          https://www.facebook.com/Didžiojo-ku...6949953702458/

          Komentuoti


          • „Džiugu, kad mūsų žmonės puikiai suvokia, jog Tėvynės gynyba yra visų mūsų pareiga. Atsižvelgiant į šiuolaikinių konfliktų eigą kariai turi treniruotis užduočių vykdymo specifikos ir apgyvendintoje vietovėje, o tam ypač svarbi mūsų šalies gyventojų parama," - sako bataliono vadas pulkininkas leitenantas Eugenijus Lastauskas.           Pasak vado, į pratybų organizavimą ir vykdymą aktyviai įsitraukia ir vietos gyventojai, teritorijoje veikiančios įmonės. „ Jaučiame ne tik stiprų moralinį karių palaikymą, bet ir tiesioginę pagalbą - mums tiekiamos medžiagas, reikalingos pozicijoms įrengti, skiriama sunkioji technika. Su vietinių pagalbą pozicijos įrengiamos daug greičiau ir efektyviau," - sako plk. ltn. E. Lastauskas.           Kaip pavyzdžiu Vaidoto bataliono vadovybė nurodo įmonę „UAB Rizgonys", kuri kariams neatlygintinai atvežė žvyro į gynybines pozicijas.

           http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuome...ndruomene.html

           Komentuoti


           • Greitojo reagavimo pajėgų pratybos pro LŽ objektyvą

            Daugiau skaitykite: https://www.lzinios.lt/lzinios/Gynyb...jektyva/261830
            © Lietuvos žinios

            Komentuoti


            • Straipsnis apie kasmetines prieštankinių padalinių pratybas „Medžiotojas 2018“ (su fotogalerija):

             Kariai mokėsi medžioti tankus
             http://www.15min.lt, 2018.04.20

             4-oje nuotraukoje matosi įdomūs sviediniai (fotoreportažuose iš NATO pratybų Lietuvoje matau juos jau antrą kartą) - kaip suprantu, tai 25 mm sviediniai, skirti VBCI pabūklams, bet kas per sviedinio tipas - nepagaunu:             Ir tos išilginės briaunos keistokai atrodo...
             Last edited by Danas; 21st April 2018, 21:33.

             Komentuoti


             • Inžinerijos bataliono fb.

              Jau šį sekmadienį 30 JVIB 1 inžinerijos kuopos karių išvyksta į trijų savaičių trukmės tarptautines pratybas „Jungtinis Ryžtas 10“ (angl. „Combined resolve X“) Vokietijoje, Hohenfelse. Inžinieriai veiks amerikiečių bataliono „Blue babe“ sudėtyje. Bendras šių pratybų tikslas ‒ gerinti Europos regione dislokuotos amerikiečių brigados sąveiką su valstybėmis partnerėmis vykdant antžemines operacijas.
              ,,Inžinieriau, nesigailėk prakaito, brolių gyvybę saugai!“
              Lingailė Juknevičiūtė nuotr.              https://www.facebook.com/inzinerijos...type=3&theater

              Komentuoti


              • Vytenio bataliono fb.

               Balandžio 23-27 d. Vytenio batalionas vykdė lauko pratybas "Logisto tvirtovė 2018" Elektrėnų sav. teritorijoje, kurių tikslas buvo gerinti bataliono padalinių sąveiką vykdant nustatytas užduotis. Tai pirmos tokio pobūdžio pratybos, kurių metu visas batalionas vykdė kaip realias taip ir pratybų logistines užduotis iš susitelkimo rajono.
               Plačiau apie Bataliono veiklą galima rasti nuoroda: http://kariuomene.kam.lt/…/lietuvos_didziojo_kunigaikscio_v…
               Nuotraukos - kpt. J. Kalinauskienė, srž. A. Karpavičius


               Kokią f-ją atlieka telefonas?
               https://www.facebook.com/16694995370...type=3&theater

               Komentuoti


               • Baltijos jūros regione birželį treniruosis keliasdešimt tūkstančių karių

                Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=77898703

                Komentuoti

                Vykdoma...
                X